Leden 2013

Mark Gatiss o nových záporácích a návratu Sherlocka ve třetí sérii

31. ledna 2013 v 17:18 | Petra |  Other SH
Mark Gatiss a spolutvůrce Steven Moffat by si rádi vytvořili vlastní protivníky detektiva, který se může stát 'neviditelným', poté co se vrátí z mrtvých.

Benedict Cumberbatch a Andrew Scott jako Sherlock Holmes a Jim Moriarty

Po Moriartyho smrti, fanoušci Sherlocka kteří doufali, že se objeví více klasických protivníků Sherlocka Holmese, jako plukovník Sebastian Moran nebo Charles Augustus Milverton, budou podle spolutvůrce Marka Gatisse zklamáni.

Po uvedení největšího Sherlockova protivníka v druhé sérii, chce Gatiss nyní vytvořit nové padouchy, kteří se neobjevili v knihách Sira Arthura Conana Doyla.

"Doyle to napoprvé udělal správně, když vynalezl superpadoucha" řekl Gatiss Radio Times na jejich výroční Covers Party v Londýně. "Všichni velcí hrdinové mají svého Moriartyho, a poté musíte být hodně chytří a přijít s někým, kdo je mu rovnocenný a nevypadá jako jeho slabší verze, takže to je o vyprávění různých druhů příběhů."

Spolutvůrce Sherlocka také mluvil o návratu detektiva ve třetí sérii po jeho 'smrti' na konci minulé sezóny. Prázdný dům - původní příběh, ve kterém se detektiv vrací z mrtvých se odhalí svému příteli, doktoru Watsonovi jako nahrbený, starší prodejce knih. Gatiss ale řekl, že tento převlek může být poněkud jemnější.

"Rozhodli jsme, že to nebude převlek v pravém slova smyslu" řekl Gatiss. " Ve finále první série, epizodě The Great Game má Sherlock repliku: " Umění převleku je o tom, jak se skrýt a být pořád na očích", a to proto, že jsem si už od začátku myslel, že moderní Sherlock Holmes by si nedával tmel na nos, mohl by v podstatě stát za Vámi, aniž byste o tom věděli. Ben [Cumberbatch] na sobě měl různé kostýmy, ale je to spíš o tom být neviditelný."

Druhá promo fotka k filmu The World's End

31. ledna 2013 v 16:26 | Petra |  Projects MF
Objevila se v pořadí již druhá promo fotka ke snímku The World's End, který zachycuje pět kamarádů (Simon Pegg, Nick Frost, Eddie Marsan, Paddy Considine, Martin Freeman), kteří se po 20 letech znovu setkají ve snaze překonat jejich legendární pařbu a nevědomky se stanou jedinou nadějí lidstva pro přežití.


Benedict v japonském TV Bros

30. ledna 2013 v 16:46 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans BC
Benedict Cumberbatch se objevil v lednovém vydání japonském magazínu TV Bros, z nějž si můžete níže prohlédnout dva scany.

image host image host

Sherlock: Příprava na natáčení #3

28. ledna 2013 v 18:05 | Petra |  On the Set
Produkční designér Arwel Wyn Jones zveřejnil na svém Twitteru další fotky z příprav na natáčení třetí série Sherlocka.
EDIT: Arwel na svůj účet přidal ještě jednu, kterou později odstranil. Díky fanouškům se na ni ale níže můžete podívat.

image host image host image host image host
Komentář k první fotce: Velmi velké puzzle!
Komentář k druhé fotce: Hey! Jestli se podíváte opravdu zblízka, uvědomíte si, jak to udělal. Opravdu zblízka!
Komentář k třetí fotce: Zajímá Vás, kde jsem byl?
Komentář k čtvrté fotce: Omlouvám se, že dráždím! Jen jsem byl v Lodnýně na pár schůzkách. Vrátil jsem se do Walesu a podívejte, jak se puzzle složily!

Benedict v seriálu The Simpsons namluví...

28. ledna 2013 v 17:51 | Petra |  Projects BC
...ministerského předsedu a Alana Rickmana! Jak jsem již včera napsala na Facebook FOX potvrdil účinkují v této speciální valentýnské epizodě Simpsonových, která bude odvysílána 17. února. Kromě Benedicta Cumberbatche se v epizodě pod názvem Love Is a Many Splintered Thing objeví i tyto hvězdy: Zooey Deschanel, Max Weinberg a Robert A. Caro.


Benedict Timothy Carlton Cumberbatch

27. ledna 2013 v 15:08 | Petra
Benedict Timothy Carlton Cumberbatch se narodil 19. července 1976 v hlavním městě Velké Británie. Jeho rodiči jsou rovněž herci Wanda Ventham a Timothy Carlton.
Benedict byl studentem prestižních škol Brambletye School v západním Sussexu a Harrow School v severozápadním Londýně. Právě na posledně zmiňované škole poprvé objevil svojí lásku k herectví a umění. Jednou z jeho prvních hereckých rolí se stala Titania, královna víl ve Snu noci svatojánské od Williama Shakespeara. Kromě herectví se na Harrow věnoval i sportu - byl ve školním rugbyovém týmu. Jeden z profesorů ho dokonce nazval nejlepším hercem školákem, se kterým kdy pracoval. Po dokončení školy na rok odjel do Tibetu, kde rok učil angličtinu v klášteře. Po návratu nastoupil na univerzitu v Manchesteru, kde studoval herectví. Své studium zakončil ročním kurzem na Londýnské akademii hudby a dramatických umění. Již ke konci svých studií měl agenta.
Benedict si za svojí přibližně dvanáct let dlouhou profesionální hereckou kariéru zahrál v televizi, filmu, divadle i rádiu. Jeho první průlom mu přinesla role Stephena Hawkinga v televizním filmu stanice BBC Hawking. Kromě nezapomenutelného setkání s geniálním fyzikem mu tato role přinesla i první nominaci na cenu BAFTA.
Ale celosvětové slávy i uznání se mu dostala až o šest let později, kdy se 25. června 2010 poprvé na televizních obrazovkách objevil v roli nejslavnějšího detektiva vůbec a jednou z nejmilovanějších postav britské fikce - v roli Sherlocka Holmese.
Právě Sherlock mu otevřel cestu k mnoha úžasných rolím, ve kterých nám Benedict dokazuje s jakým neuvěřitelným hereckým talentem se narodil.
Van Gogh: Painted with Words, Tinker Tailor Soldier Spy, The Hobbit, Parade's End, War Horse, Third Star, 12 Years a Slave, August: Osage County, Star Trek Into Darkness, The Fifth Estate - to je jen výčet jeho rolí, které mu umožnili setkat se s hvězdami jako Meryl Streep, Gary Oldman, Steven Spielberg, Steve McQueen, Julia Roberts, Ewan McGregor, ad.
Zapomenout nesmím ani na rádio a divadlo. Tento rok bohužel končí brilantní komediální rozhlasová hra Cabin Pressure, která sleduje osudy zaměstnanců malé letecké společnosti MJN Air. Z jeho vystoupení na prknech, která znamenají svět, je kritkou i fanoušky nejoblíbenější hra Frankenstein, ve které se spolu s Jonny Lee Millerem střídali v rolích Monstra a Frankensteina. Spolu s Millerem si za svůj výkon odnesli Olivier Award.
Těšit se na něj můžeme v životopisném snímku o Alanu Turingovi, The Imitation Game, marvelovském Doctor Strange, v televizním filmu BBC v roli Richarda III., ve filmu The Lost City of Z a na divadelní prkna se vrátí v létě 2015 v roli Hamleta.
Benedict se v roce 2011 po 12 letech rozešel s herečkou Olivií Poulet. Podle Benedictových slov se rozešli v dobrém a nikdy ji nepřestane milovat. V 5. listopadu 2015 Benedict Cumberbatch a Sophie Hunter oznámili své zasnoubení. Zpráva to byla nečekaná, ale samozřejmě velmi šťastná. Od toho dne se spolu pár objevoval a objevuje na premiérách a dalších akcích. Poté, co se v tisku začalo diskutovat o tom, jestli není Sophie těhotná, bylo sedm dní po Novém roce spekulacím učiněn konec a manažerka Benedicta tuto krásnou zprávu potvrdila.
Během natáčení televizního seriálu To the Ends of The Earth v roce 2004 v jižní Africe prožil opravdu hrůzný zážitek. Benedict a dva jeho herečtí kolegové byli uneseni. Skupina šesti mužů je svázala a odvezla je do buše. "Pořád mám jizvu na místě, kde jsem byl svázaný. Bylo to děsivé. Další ráno jsem se probudil jako svobodný muž, sluneční paprsky svítily na můj obličej a brečel jsem. Myslel jsem si, že už nikdo znovu neucítím sluneční svit."
Benedict se také angažuje v charitě. Je ambasádorem charitativní organizace prince Charlese The Prince's Trust, a také podporuje Dramatic Need. Tento rok také předával The Duke of Edinburgh's Award. "Je pro mě velkou ctí předávat Duke of Edinburgh's Gold Awards. To, co tito mladí lidé dokázali je fantastické, nejen pro ně samotné, ale i pro jejich komunitu. Jako herec vím, jak moc záleží na dovednostech a zkušenostech, které získali. Bez odhodlání a zanícení bych nebyl tam, kde teď jsem. Všem vám v budoucnosti přeji úspěch."

Co na závěr říci o Benedictovi? Snad jen to, že tak inteligentního, talentovaného, milého, dobrosrdečného, pracovitého, vtipného, laskavého, charismatického, skromného a neobyčejného člověka, jakým Benedict rozhodně je, nikdy nepřestanu obdivovat a napořád bude mým největším vzorem. A pokud se mi můj sen opravdu vyplní a jednou se stanu režisérkou či scénáristkou, tak bude mojí ctí, pokud se mi dostane té šance pracovat s ním. A pokud se moje kariéra vydá jiným směrem, doufám, že jednou budu mít to štěstí a setkám se s ním a budu mít tu šanci mu osobně poděkovat.
"Cumberbatch - to zní jako 'prd ve vaně', ne? Nikdy jsem ho nedokázal říct v pondělí ráno. Když jsem se stal hercem, moje mamka netrvala na tom, abych si ho nechal."

zdroj: imdb.com
en.wikipedia.org
tumblr.com

Sherlock: Příprava na natáčení #2

25. ledna 2013 v 18:48 | Petra |  On the Set
Produkční designér Arwel Wyn Jones na svém Twitteru zveřejnil další dvě fotky z příprav na natáčení třetí série Sherlocka.

image host image host
Komentář k první fotce: Už to není tak prázdné studio! Byl to rušný týden.
Komentář k druhé fotce: Páteční novinka! Co je v té krabici?

Vyhlášení NTA 2013

24. ledna 2013 v 18:37 | Petra |  Prizes, Nominations SH
Sherlock a Benedict Cumberbatch bohužel nezískali cenu na vyhlášení National Television Awards 2013, které se konalo včera v londýnské O2 Aréně. Benedicta v kategorii Nejlepší herec v dramatu porazil Colin Morgan (Merlin) a v kategorii Nejlepší drama cenu získal seriál Downtown Abbey.
Na předávání se objevila Una Stubbs a Martin Freeman se svou dlouholetou přítelkyní, herečkou Amandou Abbington.


image host image host image host image host image host image host
k té poslední fotce: výraz Martina poté, co byla vyhlášena kategorie Nejlepší drama :)

Benedict pro magazín Shortlist

24. ledna 2013 v 18:00 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans BC
Na internetu se objevily nové fotky Benedicta Cumberbatche z photoshootu Davida Venni pro Shortlist Magazine. Tyto fotky sice již byly zveřejněné, nyní jsou ale v HQ kvalitě.

image host image host image host image host

Sherlock Holmes (CZ/SK Fans)

23. ledna 2013 v 19:08 | Petra
Rozhodla jsem se, že na Facebooku založím skupinu pro všechny fanoušky Sherlocka Holmese. Pokud máte rádi filmové, knižní i seriálové verze budu moc ráda, když se přidáte do této skupiny.
Dále bych chtěla poprosit ty, kteří mají blog nebo jiné webové stránky, aby tuto skupinu propagovali. Můžete použít ikonku níže nebo vytvořit cokoliv jiného. Moc děkuji.

SHERLOCK HOLMES (CZ/SK Fans)

KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter