Benedict jako Alan Turing?

2. února 2013 v 12:02 | Petra |  Projects BC
Benedict Cumberbatch si s velkou pravděpodobností zahraje Alana Turinga ve snímku The Imitation Game.
Scénář Grahama Moorea byl původně prodán Warner Bros. Studios a hlavní role se měl pod taktovkou režiséra J Blakesona ujmout Leonardo DiCaprio. Nakonec se ale film přesunul do Black Bear Pictures, režie se ujme Morten Tyldum a vypadá to, že hlavní roli ztvární Benedict.

Alan Turing byl britský matematik, který během druhé světové války vyluštil německý kódovavací systém Enigma. V roce 1952 se ale v souvislosti s krádeží v Turingově domě policie dozvěděla, o jeho vztahu s devatenáctiletým přítelem. Takové jednání bylo v Británii až do roku 1994 trestné. Turing byl odsouzen a musel volit mezi ročním vězením a podmíněným prominutím trestu. Rozhodl se pro druhou možnost, která ale byla vázána na podstoupení roční hormonální léčby, což je ovšem způsob chemické kastrace.
O dva roky později Turing zemřel na otravu kyanidem draselným. Tím mělo být napuštěno jablko, ze kterého trochu snědl. Na počest Alana Turinga je od roku 1966 udílena Turingova cena, jedno z nejvýznamnějších informatických ocenění.
"Jménem britské vlády a všech těch, kdo díky Alanově práci žijí svobodně, říkám: Je nám to líto. Zasloužil jste si něco lepšího," "Není přehnané říci, že bez jeho mimořádného přispění mohly být dějiny druhé světové války velice odlišné. To, za co mu musíme být vděčni, staví do ještě hroznějšího světla fakt, že se s ním jednalo tak nelidsky." tak se v září 2009 britský premiér Gordon Brown jménem vlády omluvil Alanu Turingovi za příkoří, které mu bylo způsobeno, když byl odsouzen pro homosexualitu.


zdroj: deadline.com
movieweb.com
slashfilm.com
firstshowing.net
cs.wikipedia.org
twitter.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Grace Grace | E-mail | Web | 2. února 2013 v 21:03 | Reagovat

Tak to jsem nevěděla, sice bych Benedicta nejraději viděla v roli Sherlocka, ale tato role zní velice zajímavě!

2 Pett Pett | Web | 3. února 2013 v 11:33 | Reagovat

Tak to se podívám, Benedict se přímo hodí na historické hrdiny :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter