POTVRZENO: Benedict jako Alan Turning

18. února 2013 v 12:16 | Petra |  Projects BC
Na začátku tohoto měsíce jsem zde psala o tom, že si Benedict Cumberbatch s velkou pravděpodobností zahraje hlavní roli ve filmu The Imitation Game. Tato zpráva ovšem nebyla oficiálně potvrzena, tedy až do teď.
Na oficiálních stránkách Black Bear Pictures se v sekci 'Coming Soon' (Připravujeme) objevilo 'info' o tomto filmu, včetně obsazení, kde je zatím pouze jediné jméno - Benedict Cumberbatch.


Alan Turing byl britský matematik, který během druhé světové války vyluštil německý kódovavací systém Enigma. V roce 1952 se ale v souvislosti s krádeží v Turingově domě policie dozvěděla, o jeho vztahu s devatenáctiletým přítelem. Takové jednání bylo v Británii až do roku 1994 trestné. Turing byl odsouzen a musel volit mezi ročním vězením a podmíněným prominutím trestu. Rozhodl se pro druhou možnost, která ale byla vázána na podstoupení roční hormonální léčby, což je ovšem způsob chemické kastrace.
O dva roky později Turing zemřel na otravu kyanidem draselným. Tím mělo být napuštěno jablko, ze kterého trochu snědl. Na počest Alana Turinga je od roku 1966 udílena Turingova cena, jedno z nejvýznamnějších informatických ocenění.


zdroj: twitter.com
blackbearpictures.com
benedictcumberbatch.co.uk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter