Duben 2013

Klip z filmu Star Trek Into Darkness

30. dubna 2013 v 17:48 | Petra |  Projects BC
Čekání na film Star Trek Into Darkness nám může ukrátit nový klip, který nese název "Já to dovoluji" a ukazuje střetnutí Jamese Kirka a Johna Harrisona,
Kirk: Nech mě vysvětlit, co se tady děje. Ty jsi zločinec. Sledoval jsem, jak si vraždil nevinné muže a ženy. BYL JSEM OPRÁVEN S TEBOU SKONCOVAT. A jediný důvod, proč si ještě naživu je proto, že to dovoluji. TAKŽE DRŽ HUBU.
Harrison: Kapiténe, praštíte mě znovu a znovu, dokud vás nebudou bolet ruka? Očiviďně chcete, takže mi povězte, proč jste mi povolil žít?
Kirk: Všichni děláme chyby.
Harrison: Vzdal jsem se vám, protože navzdory vašemu pokusu mě jinak přesvědčit vypadáte, že máte svědomí, pane Kirku. Kdyby ne, bylo by pro mě nemožné přesvědčit vás o pravdě. 23 17 46 1 1. Souřadnice nedaleko od Země. Pokud chcete vědět, proč jsem udělal to, co jsem udělal, jděte a podívejte se.
Kirk: Dej mi jeden důvod, proč bych tě měl poslouchat.
Harrison: Můžu vám jich dát 72, a všichni jsou na palubě vaší lodi, kapitáne. Byli tady po celou dobu.

A ještě tady pro Vád mám rozhovory s posádkou lodi Enterprise, Benem a režisérem JJ Abramsem. Video trvá 12 a půl minuty, takže pokud si jej nechcete pouštět celé (což Vám ale doporučuji, zasmějete se), rozhodně si pusťe část od 1:28, ve které se Benedict a Zoe Saldana pokoušejí mluvit německy.

EDIT:
Narazila jsem ještě na jedno video, jedná se profil Scottyho (Simon Pegg). Ve videu se nachází několik nových záběrů, takže se na to určitě mrkněte.

EDIT #2
Už tady byl popis Kirka a Spocka. Nyní se můžeme zaposlouchat do Benova hlasu a zjistit jeho mínění o Uhuře.

Sherlockovy nové housle

29. dubna 2013 v 21:28 | Petra |  Other SH
Sherlock Holmes a jeho housle k sobě neodmyslitelně patří a my už díky tweetu Arwela Wyna Jonese a Sherlockology víme, na jaké housle bude brnkat Sherlock ve třetí sérii.
Jak jsem již psala, Arwel Wyn Jones byl první, který fotku nových houslí zveřejnil.
image host
Podívejte se, co jsem zrovna našel! Měl bych to zkusit? :-)

Housle se v každé sérii mění, pro připomenutí se můžete níže podívat na housle z dvou předešlých sérií.

Po zveřejění fotky tým z Sherlockology zapátral a zjistil podrobnější informace o této nové rekvizitě.
V třetí sérii si Sherlock zahraje na housle Con Fuoco. Překvapivě se jedná o housle zcela nové, jejich design je inspirován houslemi Mittenwald, které byly původně vyráběny v Německu. Jejich název Con Fuoco zanemená v překladu 's ohněn', podle jejich červeno-hnědé barvy a výrazného zvuku.
Housle jsou k dispozici i na stránkách Cardiff Violin, které produkci dodali oboje předchozí housle. Stojí 1 200 liber, což je v přepočtu 36 000 korun.

Sherlock: Natáčení #7

27. dubna 2013 v 15:24 | Petra |  On the Set
Natáčení druhé epizody pokračuje a na Twitteru se objevilo několik dalších fotek od tvůrců.
Níže se můžete mrknout na pět fotek od Arwela Wyna Jonese a jednu od Speedy's Cafe, u nichž si na kafe zašel Benedict Cumberbatch spolu s Amandou Abbington.
image host image host image host image host image host image host
Komentář k první fotce (od Speedy's Cafe): Čas na snídani s #Benedictcumberbatch #Sherlock #notbreakforme #fryuptime
Komentář k druhé fotce (od AWJ): Tohle je pro @MccarthyColm :-) Má rád takové věci!!!!!
Komentář ke třetí fotce (od AWJ): Tady je jedna pro 'Hounds of....' - moment, nedělali jsme to už?
Komentář k čtvrté fotce (od AWJ): Ne smrtka! Ale @MccarthyColm rozhoduje o mém osudu!
Komentář k páté fotce (od AWJ): Není to sci-fi set, ale ve skutečnosti je to londýnské metro! :-)
Komentář k šesté fotce (od AWJ): Věděl jsem, že jsme měl někde být! Doh!

Obálka k neautorizovanému životopisu o Benedictovi odhalena!

25. dubna 2013 v 21:24 | Petra |  Other BC
Jak jsem již psala v neděli, 10. června tohoto roku spatří světlo světa neautorizovaný (profesní) životopis Benedicta Cumberbatche od Lynnette Porter.
MX Publishing, které bude knihu Benedict Cumberbatch In Transition vydávat, zveřejnilo náhled obálky. Musím říct, že to vypadá úžasně, posuďte sami:
v plném rozlišení jí naleznete po kliknutí na tento odkaz
"Od geniálního vědce až po kultovního umělce, největšího světového detektiva a mezigalaktického teroristu. Benedict Cumberbatch je rostoucí hvězda, kterou je skoro nemožné zadržet a je klíčovém momentš své kariéry. Volba jeho rolí ho činí jedinečně vhodným pro neobvyklé zkoumání toho, co znamená být celebritou nebo hvězdou, prvně v Británii a poté v USA, a jak různě je na herce pohlíženo v Hollywoodu a Londýně.
Tento intenzivně zkoumaný kariérní životopis je analýza muže v přechodu mezi pracujícím hercem a multimediální hvězdou - jeho práce na pódiu, v rádiu, televizi a filmu, stejně jako rovnováha mezi hercem a celebritou. Pohlíží na to, co dělá tohoto herce tak ideálního k hraní jedné z ikonických postav pop-kultury, Sherlocka Holmese, a jak se Sherlock tak dobře hodí k pohánění Cumberbatche k větší globální slávě, kterou získal."

Samotná autorka knihy, Lynnette Porter, je Benova velká fanynka. Knize věnovala přes dva roky, přičemž si poslechla všechny rozhovory, voděla všechny filmy, seriály, reklamy, ad. (to by mě taky bavilo, zabývat se dva roky Benedictem :D).
"Jako Sherlock, mám tendenci se soustředit na "práci" nebo, v této knize, na práci velmi talentovaného herce, Benedicta Cumberbatche. Jen zřidkakdy se herec stane tak dobře známým pro vynikající práci v různých médiích: televizi, filmu, divadle, rádiu. Benedict Cumberbatch In Transition je kariérní biografie, zahrnuje podrobnou debatu o známých rolích, například Sherlock Holmes, ale také role, které byly důležité pro jeho kariéry, i když nejsou fanoušky tak známé, jako třeba George Tesman v Haddě Gabler. Kapitoly popisují výkona pana Cumberbatche v divadle, od prvních shakespearovských rolí v parku, až k těm novějším v After the Dance a Frankensteinovi, pre-Sherlockových rolí v televizi (od epizodních rolí, až po hlavní roli v minisérii) a filmu a vážná rádiová dramata jako Copenhagen, stejně jako poklad Cabin Pressure. V mnoha ohledech je kariéra pana Cumberbatche je perfektní 'učebnicový příklad' vycházející hvězdy, která přijímá nejenom vleké množství chvál kritiků a fanouškovské lásky, ale také intenzivní drobnohled médií a úptencionální zpětnou vazbu na to, co říká nebo dělá. Ve třech kapitolách jsem popsala rozdílymezi hercovým soukromí, osobnímu a profesionálnímu životu a povaze celebrity. Stručně řečeno, Benedict Cumberbatch je V přechodu na mezinárodní hvězdu, a tato kniha zkoumá, jak a proč vyžaduje jeho cesta bližší pohled" toto prohlášení o cílech svého projektu, poslala Lynnette Porter Sherlockology.

Takže ještě jednou opakuji: kniha vyjde 10. červn a vy si jí můžete předobjednat na Amazonu UK a The Book Depository.
Pokud si chcete přečíst nedělní článek, klikněte na obrázek níže.

Videa a plakáty ke Star Treku

25. dubna 2013 v 20:15 | Petra |  Projects BC
Premiéra filmu Star Trek Into Darkness se už pomalu ale jistě blíží a vy si čekání na ní můžete ukrátit dávkou nových videí a plakátů.
Tak začněme těmi videi. Jako první tady mám japonský trailer.

Dále na řadu přichází popis Spocka od Johna Harrisona, tedy postavu Benedicta Cumberbatche. Něco podobného tady bylo před pár dny i s Kirkem.

A v posledním videu si můžetem poslechnout rozhovor Collider s Benem.

Níže se můžete mrknout na sedm nových plakátů, každý s jednou z hlavních postav.
image host image host image host image host image host image host image host

A na závěr ještě pro pobavení jedna fotka Benedicta rozhovoru FilmProNews o Star Treku.

Benedict v Total Film

24. dubna 2013 v 17:48 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans BC
Benedict Cumberbatch v rámci propagace filmu Star Trek Into Darkness zdobí stránky dalšího magazínu, tentokrát Total Film Indonesia. Pokud neumíte indonésky, moc si toho nepřečtete, na scanech se ovšem můžete podívat na nové, povedené fotky.

image host image host image host image host image host

Ještě tady mám jednu zprávu: dalším hostem talkshow Grahama Nortona bude kromě Kim Cattrall, Bonnie Tyler a Benedicta i jeho kolega, představitel Jamese Kirka, Chris Pine! Ještě připomínám, že tento díl bude odvysílán 3. května.

Sherlock: Natáčení #6

23. dubna 2013 v 17:03 | Petra |  On the Set
Natáčení druhého dílu třetí série, pod názvem Podpis tří, probíhá teprve druhý den. To ale tvůrcům nebrání v zveřejňování fotek na Twitteru. Včera s tím začali kameraman Steve Lawes a producentka Sue Vertue, která nás tou fotkou nikterak nepotěšila. Dnes se oba dva spolu ještě s Arwelem Wynem Jonesem podělili o další.
A na ty se můžete podívat níže (pro připomenutí jsem ještě přidala ty dvě ze včerejška).

image host image host image host image host image host image host image host
Komentář k první fotce (od Sue Vertue): Žádné spoilery #sherlock
Komentář k druhé fotce (od Arwela Wyna Jonese): Tady je jméno, které možná poznáte!
Komentář ke třetí fotce (od Arwela Wyna Jonese): @stevelawes s velkou hračkou! !! :-)
Komentář k čtvrté fotce (od Steva Lawese): Krásné ráno pro natáčení s jeřábem... #sherlock
Komentář k páté fotce (od Arwela Wyna Jonese): Elektrikář Steve (jiskra) něco dokazuje! :-)
ZE VČEREJŠKA
Komentář k šesté fotce: Krásný den pro svatbu #sherlock
Komentář k sedmé fotce: Epizoda 2 S3 začíná... #sherlock

Pokud byste uvažovali nad tím, kdo je ten Steven Fudge, je to ten elektrikář z páté fotky.
Tady máte důkaz ze staršího tweetu Arwela.

Dnes začalo natáčení druhé epizody!

22. dubna 2013 v 10:51 | Petra |  On the Set
"Krásné ráno pro začátek natáčení 'Podpisu tří'! #Sherlock" napsal představitel Mycrofta Holmese a spolutvůrce seriálu Mark Gatiss dnes ráno na svůj Twitter.
Autorem epizody je Stephen Thompson (Slepý bankéř, Reichenbachův pád), režie se ujme Colm McCarthy. Podpis tří se bude natáčet během několika příštích týdnů, dotočena bude příští měsíc. Poté na řadu příjde pauza během níž si štáb vyřídí své další závazky (např. Martin Freeman bude dotáčet na Novém Zélandu Hobita).
Natáčení poslední epizody započne později v létě. Scénář k ní napsal Steven Moffat, režisér ani název ještě není znám.

EDIT:
Podívejte se, jakou fotku přidala producentka Sue Vertue před hodinou na svůj Twitter. Plus ještě jedna fotka filmové klapky od kameramana Steva Lawese.
image host image host
Komentář k první fotce: Krásný den pro svatbu #sherlock
Komentář k druhé fotce: Epizoda 2 S3 začíná... #sherlock

Ta první fotka - Ať to není to, jako co to vypadá!

Benedict Cumberbatch In Transition

21. dubna 2013 v 16:54 | Petra |  Other BC
Benedict Cumberbatch In Transition je neautorizovaný životopis od Lynnette Porter, který vyjde 10. června 2013!
"Tinker Tailor Soldier Spy [Jeden musí z kola ven], War Horse [Válečný kůň], Star Trek: Into Darkness [Star Trek Do temnoty], trilogie The Hobbit [Hobit], Twelve Years a Slave, August: Osage County, The Fifth Estate; Hedda Gabler, After the Dance, Frankenstein; Hawking, To the Ends of the Earth [Až na konec světa], The Last Enemy, Parade's End [Konec přehlídky] a samozřejmě Sherlock. Pro většinu herců, by tyto hvězdné filmové, divadelní a televizní události byly vrcholy celoživotní práce. V životopise Benedicta Cumberbatche jsou jenom jednou z mnoha položek. Zvláště v roce 2010, kdy jeho vystoupení získala nepřeberné množství cen pro nejlepší herce, jak v divadle (Evening Standard Theatre Award, Critics Circle Theatre Award, and Olivier Award) za dvojroli Victora Frankensteina a Monstra ve hře Národního divadla Frankenstein, tak v televizi (Broadcasting Press Guild Award, Critics Choice Television Award, Crime Thriller Award, and TV Choice Award) za hraní titulní postavy Holmese v seriálu BBC Sherlock. Přidejte tohle ještě spolu s dalšími nedávnými oceněními k desetiletí dalších nominací a cen (jako Zlatá nymfa pro nejlepšího herce za Hawkinga) a je jasně vidět, proč je Benedict Cumberbatch často oslavován Herec* své generace. Cumberbatchova činnost dále zahrnuje indie filmy, rádiové hry a série, televizní dokumenty, živá dramatická četba, multimediální reklamy, a dokonce příležitostně působení jako model. Často sdílí zajímavý pohled na jeho povolení, o čemž svědčí někdy kontroverzní rozhovory. Stal se tak oblíbeným, že se online pokladna selže, když jdou v prodej lístky na jeho vystoupení, a před Q&A na Cheltenham Literature Festival zahltili fanoušci Twitter, když jich tolik odpovědělo na výzvu k otázkám. Cumberbatch je stále na vrcholech žebříčků od sexuální přitažlivosti až po celosvětový vliv. V roce 2012 porazil Davida Beckhama v tom prvně jmenovanném a prezidenta USA Baracka Obamu v druhém. Stále častěji zahrnuje část Cumerbatchovi práce roli celebrity. Benedict Cumberbatch je v klíčovém okamžiku své profese, a jeho vzestup zejména v již jmenovaném prostředí zábavy umožňuje bližší zkoumání tooho, co znamená být celebritou nebo hvězdou v Británii nebo USA, a jak může být herec velmi rozdílně vnímán v Londýně nebo Hollywoodu. Tento životopis rolí je analýza muže v přechodu z pracující herce k multimediální hvězdě, stejně jako rovnováha mezi hercem a celebritou. Pohlíží na to, co dělá tohoto herce tak ideálního k hraní jedné z ikonických postav pop-kultury, Sherlocka Holmese, a jak se Sherlock tak dobře hodí k pohánění Cumberbatche k větší globální slávě." takto zní oficiální popis knihy na stránce amazon.com
*to velké H není překlep, v originále je napsáno "the actor of his generation" a jelikož v češtině se to "the" nedá moc dobře přeložit, zvolila jsem velké písmeno. Je to vlastně podobný problém jako s Irene Adler, v originále označovanou jako "The Women", v překladu se používá "Žena všech žen".

Sama autorka napsala na svůj blog o této knize článek, nebudu jej celý překládat, zájemci si ho můžou přečíst zde. Autorka, která je Benedictovou velkou fanynkou, pracovala na knize více než dva roky. Jak sama píše, viděla nebo poslouchala každou teelvizní epizodu, film, rádiovou hru, rozhovor, Q&A, reklamu nebo divadelní přestavení, ve kterém se objevil. Také mluvila s lidmi z branže nebo fanoušky.
O Benedictovi sepsala Lynnette Porter celkem 352 stránek, vydavatelem je MX Publishing.
"Jsme zvyklí vydávat některá z nejvíce podrobných biografických děl ze světa Holmese, včetně Chronology of Arthur Conan Doyle a The Norwood Author, která vyhrála 2011 Howlett Award (Sherlock Holmes kniha roku) a museli jsme si být jisti, že Lynnettina kniha bude detailní a přesná. Nebyli jsme zklamáni. Tohle je velmi mimořádný kus práce a jsme velmi rádi, že ho vydáme. Kniha zahrnuje jeho dosavadní kariéru, takže i když tam je trochu Sherlocka, je tam toho mnohem víc." Steve Emecz z MX Publishing
Kromě Sherlocka psala Lynnette i o LOST, Doctorovi Who, Battlestar Galactica nebo třeba Pánu prstenů.
Vydavatelství také pro fanoušky vytvořilo facebookovou stránku, kde budou k vidění exkluzivní ukázky z knihy, soutěže nebo možnost položit autorce otázku.
Předmluvu ke knize poskytne slavný host ze světa Sherlocka Holmese.

Na závěr se ještě můžete pokochat fotkou, která bude použita na obálku.
"Chtěla jsem fotografii, která pro mě, reprezentuje herce ne postavu. Fotografie Garetha Cattermola to dělá. Je to jednoduché - atraktivní, dobře oblečený muž na červeném koberci."
Tak tohle musím mít!
Na blogu Vás budu informovat o novinkách ohledně této knihy. Silně pochybuji o tom, že bude český překlad, klidně si ale knihu koupím v angličtině - na Amazonu je přibližně za 360 Kč.

Benedict bude hostem u Grahama Nortona

20. dubna 2013 v 14:57 | Petra |  Other BC
Benedict Cumberbatch se v pátek 3. května posadí na červenou pohovku v The Graham Norton Show!
Dalšími hosty bude hvězda Sexu ve městě Kim Cattrall a účastnice UK Eurovision Bonnie Tyler. Mluvit se samozřejmě bude o Benedictově postavě Johna Harrisona z filmu Star Trek Into Darkness, opomenut ale určitě nebude ani Sherlock.

KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter