Benedict Cumberbatch In Transition

21. dubna 2013 v 16:54 | Petra |  Other BC
Benedict Cumberbatch In Transition je neautorizovaný životopis od Lynnette Porter, který vyjde 10. června 2013!
"Tinker Tailor Soldier Spy [Jeden musí z kola ven], War Horse [Válečný kůň], Star Trek: Into Darkness [Star Trek Do temnoty], trilogie The Hobbit [Hobit], Twelve Years a Slave, August: Osage County, The Fifth Estate; Hedda Gabler, After the Dance, Frankenstein; Hawking, To the Ends of the Earth [Až na konec světa], The Last Enemy, Parade's End [Konec přehlídky] a samozřejmě Sherlock. Pro většinu herců, by tyto hvězdné filmové, divadelní a televizní události byly vrcholy celoživotní práce. V životopise Benedicta Cumberbatche jsou jenom jednou z mnoha položek. Zvláště v roce 2010, kdy jeho vystoupení získala nepřeberné množství cen pro nejlepší herce, jak v divadle (Evening Standard Theatre Award, Critics Circle Theatre Award, and Olivier Award) za dvojroli Victora Frankensteina a Monstra ve hře Národního divadla Frankenstein, tak v televizi (Broadcasting Press Guild Award, Critics Choice Television Award, Crime Thriller Award, and TV Choice Award) za hraní titulní postavy Holmese v seriálu BBC Sherlock. Přidejte tohle ještě spolu s dalšími nedávnými oceněními k desetiletí dalších nominací a cen (jako Zlatá nymfa pro nejlepšího herce za Hawkinga) a je jasně vidět, proč je Benedict Cumberbatch často oslavován Herec* své generace. Cumberbatchova činnost dále zahrnuje indie filmy, rádiové hry a série, televizní dokumenty, živá dramatická četba, multimediální reklamy, a dokonce příležitostně působení jako model. Často sdílí zajímavý pohled na jeho povolení, o čemž svědčí někdy kontroverzní rozhovory. Stal se tak oblíbeným, že se online pokladna selže, když jdou v prodej lístky na jeho vystoupení, a před Q&A na Cheltenham Literature Festival zahltili fanoušci Twitter, když jich tolik odpovědělo na výzvu k otázkám. Cumberbatch je stále na vrcholech žebříčků od sexuální přitažlivosti až po celosvětový vliv. V roce 2012 porazil Davida Beckhama v tom prvně jmenovanném a prezidenta USA Baracka Obamu v druhém. Stále častěji zahrnuje část Cumerbatchovi práce roli celebrity. Benedict Cumberbatch je v klíčovém okamžiku své profese, a jeho vzestup zejména v již jmenovaném prostředí zábavy umožňuje bližší zkoumání tooho, co znamená být celebritou nebo hvězdou v Británii nebo USA, a jak může být herec velmi rozdílně vnímán v Londýně nebo Hollywoodu. Tento životopis rolí je analýza muže v přechodu z pracující herce k multimediální hvězdě, stejně jako rovnováha mezi hercem a celebritou. Pohlíží na to, co dělá tohoto herce tak ideálního k hraní jedné z ikonických postav pop-kultury, Sherlocka Holmese, a jak se Sherlock tak dobře hodí k pohánění Cumberbatche k větší globální slávě." takto zní oficiální popis knihy na stránce amazon.com
*to velké H není překlep, v originále je napsáno "the actor of his generation" a jelikož v češtině se to "the" nedá moc dobře přeložit, zvolila jsem velké písmeno. Je to vlastně podobný problém jako s Irene Adler, v originále označovanou jako "The Women", v překladu se používá "Žena všech žen".

Sama autorka napsala na svůj blog o této knize článek, nebudu jej celý překládat, zájemci si ho můžou přečíst zde. Autorka, která je Benedictovou velkou fanynkou, pracovala na knize více než dva roky. Jak sama píše, viděla nebo poslouchala každou teelvizní epizodu, film, rádiovou hru, rozhovor, Q&A, reklamu nebo divadelní přestavení, ve kterém se objevil. Také mluvila s lidmi z branže nebo fanoušky.
O Benedictovi sepsala Lynnette Porter celkem 352 stránek, vydavatelem je MX Publishing.
"Jsme zvyklí vydávat některá z nejvíce podrobných biografických děl ze světa Holmese, včetně Chronology of Arthur Conan Doyle a The Norwood Author, která vyhrála 2011 Howlett Award (Sherlock Holmes kniha roku) a museli jsme si být jisti, že Lynnettina kniha bude detailní a přesná. Nebyli jsme zklamáni. Tohle je velmi mimořádný kus práce a jsme velmi rádi, že ho vydáme. Kniha zahrnuje jeho dosavadní kariéru, takže i když tam je trochu Sherlocka, je tam toho mnohem víc." Steve Emecz z MX Publishing
Kromě Sherlocka psala Lynnette i o LOST, Doctorovi Who, Battlestar Galactica nebo třeba Pánu prstenů.
Vydavatelství také pro fanoušky vytvořilo facebookovou stránku, kde budou k vidění exkluzivní ukázky z knihy, soutěže nebo možnost položit autorce otázku.
Předmluvu ke knize poskytne slavný host ze světa Sherlocka Holmese.

Na závěr se ještě můžete pokochat fotkou, která bude použita na obálku.
"Chtěla jsem fotografii, která pro mě, reprezentuje herce ne postavu. Fotografie Garetha Cattermola to dělá. Je to jednoduché - atraktivní, dobře oblečený muž na červeném koberci."
Tak tohle musím mít!
Na blogu Vás budu informovat o novinkách ohledně této knihy. Silně pochybuji o tom, že bude český překlad, klidně si ale knihu koupím v angličtině - na Amazonu je přibližně za 360 Kč.

Omlouvám se za možnou nesrozumitelnost citací.
Prosím o kopírování pouze se zdrojem.

zdroje: sherlockology.tumblr.com
amazon.com
lynetteporter.blogspot.cz
facebook.com
csfd.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 22. dubna 2013 v 21:12 | Reagovat

OMG!!!!!!! Nevím tedy, jestli bych si knihu koupila, ale myslím si, že tohle je naprosto senzační zpráva pro všechny fanoušky Sherlocka a spol. :D A Benedicta samozřejmě. :D
Úžasná pocta tomuto mladému nadejnému a úžasnému herci. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter