Květen 2013

Rozhovor s Amandou Abbington nejen o Sherlockovi

31. května 2013 v 17:29 | Petra |  Other SH
Neni překvapením, že si herci často berou herce: Damian Lewis a Helen McCrory, Anne-Marie Duff a James McAvoy, Daniel Craig a Rachel Weisz a další. Většinou má jeden z partnerů větší úspěch než ten druhý. Ten se s tím musí buď smířit nebo se snažit svému partnerovi vyrovnat.
Partnerka Martina Freemana, Amanda Abbington, patří do té druhé skupiny. Chystá se zabrat nedělní večerní obrazovky s třemi velkými televizními pořady. Jako první Case Histories na BBC 1. V druhé sérii této adaptace na knihy Jackson Brodie od Kate Atkinson, se Amanda vrací jako Lousie Munroe, edingburská policistka která je ve složitém vztahu s soukromým detektivem (Jason Isaacs). Jak by Amada Abbington popsala jejich vztah ve druhé sérii?
"Divoký. Nemůžou být spolu a nemůžou být bez sebe. Jsou pro sebe stvořeni, ale když jsou spolu, je to pořádný zmatek. Neopětovaná láska," směje se "Je to skvělé hrát."
Naštěstí, a právě včas, malý syn Amandy a Martina Joe konečně pochopil zaměstnání svých rodičů. Teď rozumí tomu, že stejně jako jeho táta není hobit, který se vydal an dobrodružství s partou trpaslíků, tak Amandin kolega není Lucious Malfoy z Harryho Pottera.
"Když jsem poprvé dělala Case Histories, byl vyděšený," směje se Amanda "Když zjistil, s kým pracuji, myslel si, že jeho mamka zemře - Lucius Malfoy jí odvede. Museli jsem mu vysvětlit, že to není pravda. A Joeovuí je 22, takže už bylo na čase, aby to pochopil." další vtípek od této 39ti leté ženy plné života, která žije v Hertfordshire. Joeovi je ve skutečnosti sedm a jeho sestra Grace oslaví příští měsíc páté narozeniny.
Dále jí uvidíte Mr Selfridge stanice ITV, kde hraje slečnu Mardle, nešťastně zamilovanou klenotnici, a až přijde zima, znovu se objeví po boku Martina Freemana - poprvé od té doby, co si spolu zahráli v roce 2000 při natáčení televizního filmu Men Only. Je zavázána k mlčenlivosti o ději nebo postavách ve třetí sérii Sherlocka. Ale paparazzi ji na natáčení v Bristolu vyfotografovali ve svatebních šatech. Jsou zvěsti pravdivé? Je skutečně Mary Morstan, která si vezme Johna Watsona?
"No, co když jsem si třeba brala Molly? Napsala jsem tento nápad na Twitter a všichni se zbláznili, všichni fanatici do Sherlocka. Ne blázni. Jsou to velmi milé dívky. Ale je tady fandom..."
"Pracovat s Martinem na Sherlockovi je opravdu inspirativní, protože je ve své práci tak dobrý. A on a Ben spolu mají tu úžasnou chemii. Když přijdete do Sherlocka, musíte zvednout svojí hru, protože jseou spolu tak dobří."

Také to dalu páru šanci vynahradit si čas neztrávený spolu. Martim totiž na Novém Zélandu natáčel 18 měsíců Hobita. Nepřijemné následky jeho nepřítomnosti museli přetrvávat, v neposlední řadě proto, že když byl Martin pryč, Amanda měla strach z rakoviny a nechala si odstranit bulku z prsu. Byl to nezhoubný nádor, ale musela se vypořádat s celým tímto traumatem na vlastní pěst.
"Jsem jedináček, jsem docela soběstačná - zvládnu se sama vypořádat s problémy. A taky nerada obtěžuji jiné lidi. A nakonec to bylo v pořádku, Martin byl fantastický. Ale řekla jsem mu, že není žádný důvod, aby se vracel domů. Byl by seděl, držíc mě za ruku a trápil by se, zatímco nemusel."

To zdráhání se sdílet - nebo zatěžovat - je možná způsob, jak vysvětlit Amandinu katastrofální hádku s Inland Revenue. Na začátku tohoto roku vyhlásila bankrot poté, co nebyla schopná zaplatit 120 000 liber v daních. Všichni se divili tomu,
že partnerka herce, který údajně vydělal 10 milionů liber, mohla finančně zkrachovat.
"Je to v pohodě, už se to vyřešilo. Byla to velká chyba a už jsem to dala do pořádku," říká rychle. "Už se to splácí. Už bych si tímhle nikdy nechtěla znovu projít. Ale už to splácím." opakuje.
Blya to špatná rada od odborníka, která mohla za její daňové potíže?
"Byla jsem to ejnom já, která si špatně hospodařila s penězi. Odkládala jsem si nějaké peníze, ale ne všechno. Pracovala jsem jeden rok a nepracovala ten další. Takže jsem používala peníze, které jsem ušetřila... Ale během několika měsíců to bude anulováno."
Bylo pro ní důležité to, že si to vyřešila sama a nebyla odkázána/nespoléhala na Freemana?
"Ano, o bože, ano. A jen se to vymklo z rukou. Nikdy jsem se nechtěla vyhýbat daním. Ta věc, která mě trápila bylo to, že do toho neikomu nic není. Ale stalo se to veřejným, protože to dali do něčeho jménem The London Gazette a lidé to zjistili," mračí se na její veřejnou potupu "Je zo kruté." dodává s pokrčením ramen.

Pro Amandu Abbington je nyní důležité zachovat klid (neztratit hlavu) a hlídat si svoje finance: tři dramata v hlavním vysílacím čase jí minimálně s jedním pomohou. "Lidé mě budou nesnášet!," říká vesele na svojí blíží se všudypřítomnost "Budou jako 'Ale ne, to je zase ona... Bože! Martin Freeman je na plakátech, ona je v celém mém televizoru - nemůžou prostě... pryč'"

Neočekávaná trofej

27. května 2013 v 12:12 | Petra |  Interviews MF
Přeložila jsem rozhovor Martina Freemana s Ollym Richardsem z magazínu Empire. Jenom upozorňuji, že některé věci zní v češtině dost divně a omlouvám se za možnou nesrozumitelnost.

"V současné době sedí na mé kredenci s mojí skromnou malou kolekcí." říká Martin Freeman o umístění své Jameson Empire Award za Nejlepšího herce, která ho viděla zvítězit mimo jiné nad Danielem Day-Lewisem a Craigem. Mluvili jsme spolu tři dny po jeho vítězství, jakmile kocovina zmizela a podařilo se mu dát si pauzu od filmování třetí série Sherlocka (o tom více později). "Byl jsem velmi potěšen a velmi překvapen, že jsem vyhrál, zejména s ohledem na konkurenci," říká 41letý herec. "Stále si nejsem úplně jist, jestli je to zasloužené, ale beru to… Vždycky můžete změnit vítězství v porážku, ale musím říct, že je to od lidí, kteří milují film, a jakkoliv se to snažím zlehčovat, musím to brát jako obrovskou čest."
Film za který získal cenu, Hobit: Neočekávaná cesta, byl obrovský hit, vydělal celosvětově více než miliardu dolarů, i když ohlas kritiků byl smíšený. "Jediné, co můžu říci, je to, že je velmi potěšující, že lidé, kteří se na to šli podívat, si to opravdu užili," říká Freeman. Je to zdaleka největší film jeho kariéry - třebaže poukazuje, "Myslím si, že by byl největší pro 99,9% lidí, protože většina herců nenachází sama sebe v takové situaci" - ale říká, že mu to život nezměnilo tak, jak si média před zveřejněním myslela. Stále může jít po ulici, aniž by ho obklopili fanoušci posedlí Středozemí a chtěli mu padnout k jeho malým chlupatým nohám. "Nikdy jsem nečekal, že se to stane. To byl spíše názor jiných lidí. Nepřicházel jsem do rozhovorů a neříkal jsem všem, jak se můj život změnil… Nezdá se, že by to byl tak velký rozdíl. Žiju v Británii a lidé tady stejně vědí, kdo jsem. Myslím si, že čas ukáže. Možná až budu příště v Kuala Lumpur, bude to velmi odlišné."
Freeman už byl známý předtím, než byl obsazen do role Bilba. Od jeho prvního úspěchu v Kanclu před 12 lety, přes Lásku nebeskou a jeho roli Watsona, oceněnou cenou BAFTA, v hitu BBC Sherlock, je už dlouho na mírném vzestupu k úrovni skoro národní poklad, spíše než raketovém vzestupu náhlého úspěchu. "Bylo mi řečeno [o tom, jak se jeho život změní] před různými stádii mé kariéry," vysvětluje. "Že nebudu už moci chodit po ulici, což někdy byla pravda a někdy ne. Mám docela rád chození po ulici, jezdění metrem a tohle všechno, a pořád to dělám, a rád bych v tom i pokračoval. Jsem docela rád, že nejsem mánií, kamkoliv jdu."
S prvním dílem trilogie za ním, Freeman se připravuje na to, skočit zpátky do propagační jízdy druhé části jménem Šmakova dračí pouť. Peter Jackson zrovna začal s předpremiérou prvních záznamů z filmu, kde patřičně představuje zlato-milujícího draka Šmaka, i když z toho Freeman ještě neviděl ani sekundu. "Peter mi poslal mail, kde mi pogratuloval k ceně a já jsem řekl "Doufám, že budu moct něco z toho vidět, až se tam vrátím."" Při otázce co očekává od druhé části, je Freeman trochu ztracen. "Víte, já si skutečně nepamatuji všechno z druhého filmu," říká, smějíc se. "Útěk v sudech [od elfů] byla legrace, takže se těším, až uvidím, co z toho vyleze. A samozřejmě se těším, až uvidím Šmaka… Neviděl jsem z něj nic, kromě nějakého předběžného náhledu a zvukovou stopu (hrtanu Šmaka, Benedicta Cumberbatche)."
Freeman a Cumberbatch spolu stráví strašně času během roku 2013. Kromě Hobita, právě natáčejí The Empty Hearse, první ze tří nových epizod Sherlocka. "Opravdu vám o tom nemůžu nic říct," odpovídá Empire na jejich pokus dostat z něj nějakou informaci o tom, jak nová série vyřeší vyvrcholení druhé série - falešnou smrt hrdiny. "Vždycky nechávám diskuzi o tom, co může být prozrazeno Stevenu Moffatovi a Marku Gatissi, protože jsou scénáristé a doslova mí šéfové… Můžu vám říci, že první scénář je Marka Gatisse a je velmi dobrý. Musíme dostát očekávání po předchozích dvou sériích. Chceme se stále zlepšovat a nechceme usnout na vavřínech, což by bylo velice snadné."
Možná ještě více než Hobit je role Watsona to, co definuje Freemanovu kariéru "Reakce byla rozdílná od jakékoliv práce, kterou jsem kdy dělal. Dostal jsem několik skvělých reakcí na práci, na kterou jsem velmi hrdý, ale nemyslím si, že by to překonalo Sherlocka z hlediska kritiky a počtu lidí, kteří to sledují - a jen celkový pocit, že jste v mále Beatlemanii," vtipkuje. "Od první epizody lidé říkali, že je to jejich oblíbený pořad, jako by běžel už spoustu let. Bylo několik zpráv o tom, že Cumberbatch potvrdil čtvrtou sérii, ačkoliv Freeman říká, že je to nadsazené, a toto odhalení byl 'speciál Benedicta Cumberbatche'. Ale nemá žádné námitky k pokračování.
"Věřím, že věci by se měli dělat tak dlouho, jak je lidé milují, a vše co mohu říct, je to, že tenhle pořad opravdu miluju. Myslím si, že jsem to udělal celkem jasné, když jsem (původně) odmítl Hobita, abych mohl dělat Sherlocka (díky konfliktům s natáčením). Cítím se k tomu velmi loajální a rád to dělám… tak dlouho jak to budou chtít dělat a tak dlouho jak to budeme chtít dělat my všichni. Poznáte, jaký typ scénáře se vám líbí, když tohle nějakou dobu děláte a mně se opravdu tenhle scénář líbí. Nevím, jestli budu tohle dělat, až mi bude 90, ale v dohlednu jsem obrovský fanoušek tohoto pořadu."
Říká to něco o ohromnosti Freemanových současných projektů, že jeho jiný velký filmu roku 2013 se zdá v porovnání s nimi komorní. V The World's End hraje Freeman jednoho ze skupiny pěti přátel (ti další jsou Simon Pegg, Nick Frost, Edgar Wright, Paddy Considine a Eddie Marsan), kteří se znovu sejdou po 20 letech, aby zopakovali legendární flám, a zjišťují, že se to náhodou shoduje s potencionálním vyhlazením světa. "Jsem ten staromódní, a trochu nadřazená součást skupiny," říká Freeman. "Moje postava si myslí, že jsou příliš staří na to, aby se chovali stejně jako před dvaceti lety. Ale myslím si, že se přidal k jízdě, protože je zvědavý. Je to realitní agent a slightly flash and up himself [opravdu nemám ponětí, co tohle znamená]."
Takže během 12 měsíců uvidíme Martina Freemana, zachraňujíc Středozem; nejlepší analytickou mysl v moderní fikci od sebe sama, a (doufejme) zachrání svět. Možná je mezi nimi mrňous, ale nikdo z nominovaných v kategorii Nejlepší herec nemůže požadovat větší hrdinství než toto.

image host image host image host

Opět pryč

26. května 2013 v 17:23 | Petra |  Blog
Opět mířím pryč. tentokrát je to jenom od 27. do 29.5., i když ve středu už tady asi budu. A kam to vlastně jedu? Na třídní výlet do Velké Úpy. Podle předpovědí se máme opravdu na co 'těšit'. Když pominu některé jedince z naší třídy, docela se tam i těším. No uvidíme, jak to dopadne.

Pro vás jsem připravila rozhovor s Martinem Freemanem, který poskytl magazínu Empire.

BTS z filmu Star Trek Into Darkness

24. května 2013 v 19:40 | Petra |  Projects BC
Paramout zveřejnil nové video z natáčení filmu Star Trek Into Darkness. Zároveň se jedná i o jakýsi profil postavy Johna Harrisona. O této postavě mluví jak její představitel - Benedict Cumberbatch, tak i Christ Pine alias kapitán Kirk a režisér filmu JJ Abrams.


Sherlock: Natáčení #11

24. května 2013 v 16:04 | Petra |  On the Set
Jak jsem zde již psala, natáčení druhé epizody třetí série Sherlocka skončilo. Podpis tří byl natáčen čtyři týdny, začalo se 22.4. Autorem scénáře je Stephen Thompson a režie se ujmul Colm McCarthy.
Ke konci července 2013 se štáb znovu sejde a dotočí finále očekávané třetí série.

image host image host image host image host
Kometář k první fotce (od Marka Gatisse): Poslední den na epizodě 2 #Sherlock. Byl to výbuch [rána, výstřel] jako vždy! Epizoda 3 se začne natáčet později v létě.
Komentář k druhé fotce (od AWJ) [mimochodem ta osoba v modré košili je Benedict Cumberbatch]: @cjthomas14 @MccarthyColm @Steve Lawes vidím vaše nandos [jediná, co jsem našla je restaurace jménem Nando's] & a zvedám vám Roka Pudding Platter! #owned
Komentář k třetí fotce: Podívejte se, kdo to je!
Komentář ke čtvrté fotce: Zajimalo by mě, co se tam děje?

Vystřižená scéna ze Star Treku

23. května 2013 v 17:57 | Petra |  Projects BC
Možná si pamatujete, jak jsem tady před nějakou dobou psala, že z filmu Star Trek Into Darkness byla vystřižena scéna Benedicta Cumberbatche ehm nahoře bez/bez trička (v češtině to zní opravdu divně, prostě 'topless scene'). Režisér JJ Abrams ale scénu 'Shower of Evil' v talkshow Conan zveřejnil.
Pokochejte se pohledem na Bena ve sprše → zde (přetočte tak na 1:23)

EDIT: Tak už to je i na Youtube, a tím pádem i na blogu :)
Jak se mohli opovážit tohle vystřihnout!

Dnes je to 154. let od narození Sira Arthura Conana Doyla!

22. května 2013 v 17:13 | Petra |  Other SH
Sir Arthur Conan Doyle - jméno, jež snad ani není třeba představovat. Tvůrce Sherlocka Holmese se narodil 22. 5. 1859 v Edinburghu a zesnul 7. července 1940 v Crowborough.

"Když vyloučíte nemožné, pak to, co zbývá, musí být pravda, byť je sebenepravděpodobnější."

Během svého života sepsal celkem 56 povídek a 4 novely o geniálním detektivovi. Není žádným tajemstvím, že tuto postavu začal nesnášet, a tak se jí v Poslední případu zabil. Odpor fanoušků byl ale tak veliký, že v povídce Prázdný dům musel Holmese znova oživit.
Pokud by věděl, že je Sherlock Holmes nejadaptovanější knižní postavou a ostatní jeho knihy nejsou až tak známé asi by neměl přílíš velkou radost. Z těch jiných možná znáte sci-fi Ztracený svět, podle které byl také natočen seriál.

"Otočil jsem hlavu, abych se podíval na knihovnu. Když jsem se opět obrátil, stál před mým pracovním stolem usměvavý Sherlock Holmes. Zvedl jsem se, několik vteřin jsem na něho užasle zíral a pak jsem patrně poprvé a naposled v životě omdlel. Přinejmenším se mi před očima vznášela šedá mlha, a když se rozplynula, měl jsem límeček u krku rozepnutý a cítil jsem palčivou chuť brandy na rtech. Nade mnou se skláněl Holmes a v ruce držel čutoru.
"Milý Watsone," pravil hlas, který jsem tak dobře znal, "tisíckrát se vám omlouvám. Netušil jsem, že to na vás udělá takový dojem."
Uchopil jsem ho za paži.
"Holmesi!" zvolal jsem. "Jste to skutečně vy? Je to vůbec možné,
že jste naživu? Jak jen jste se dokázal vyškrábat z té strašlivé
propasti?"
"Počkejte chvilku!" řekl. "Jste opravdu natolik v pořádku, že si o těch věcech můžeme promluvit? Zbytečně jsem vám tímhle teatrálním návratem připravil vážný nervový otřes."

Setkání Sherlocka Holmese a Doktora Johna Watsona v knize Prázdné místo

Druhý trailer k The World's End

22. května 2013 v 16:47 | Petra |  Projects MF
Podívejte se na druhý trailer k sci-fi komedii The World's End. Simon Pegg, Nick Frost, Paddy Considine, Eddie Marsan a Martin Freeman - ti ztvárňují hlavní pětici kamarádů, kteří se po 20 letech znovu setkají a uspořádají 'pivní maraton'. Ten má skončit v hospodě The World's End, ale konec světa je nakonec to, proti čemu budou muset bojovat.

Trailer nelze vložit na blog, ale rozhodně si jej pusťte zde!


Sherlock: Natáčení #10

21. května 2013 v 17:52 | Petra |  On the Set
Mám pro Vás další várku fotografií od Arwela Wyna Jonese a Steva Lawese z natáčení druhé epizody třetí série.
Dnešním dnem by mělo natáčení této epizody končit a třetí epizoda se natočí někdy za dva měsíce.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host
Komentář k první fotce (od SL): Týden 4 hotov! 5 dnů do dotočení Ep2 S3 #sherlock [tweet byl zveřejněn 16.5.]
Komentář k druhé fotce (od AWJ): @MccarthyColm To není fér! Všichni si teď budou myslet, že jsem divný!
Komentář ke třetí fotce (od AWJ): Všiml si někdo těchto dam v domě Irene?
Komentář ke čtvrté fotce (od SL): Kdo to je... #sherlock
Komentář k páté fotce (od SL): Jsme skoro tak unaven jako tento chlapík... #sherlock
Komentář k šesté fotce (od AWJ): Pokud dnes jdete do lesů, čeká Vás velké překvapení!
Komentář k sedmé fotce (od SL): Ranko! Můj poslední den na #sherlock
Komentář k osmé fotce (od AWJ): Zajímalo by mě, co pro mě vaří?
Komentář k deváté fotce (od AWJ): Není to tak náhodný fandom! [podívejte se na Martina Freemana :)]
Komentář k desáté fotce (od AWJ): Teď všichni dohormady - je to...?
Komentář k jedenácté fotce (od SL): Díky chlapci. Bylo to dojemné #sherlock

Benedict v japonském Movie Star

21. května 2013 v 17:25 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans BC
Benedict Cumberbatch zdobí stránky dalšího japonského magazínu. Tentokrát se jedná o Movie Star, pro který Ben nafotil i nový photoshoot, jehož autorkou je Chiaki Oshima.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter