Benedict o Star Treku, Sherlockovi a Julianu Assangi

16. května 2013 v 18:41 | Petra |  Interviews BC
"Star Trek je o podstatě existence, co to znamená někam patřit, a jaká budoucí demokracie může být." říká anglický herec.
autorkou je Katie Van Syckle, přeloženo mnou
Benedict Cumberbatch zasáhnul toto léto Hollywood extrémní rychlostí, ozbrojen skafandrem a jménem, za které by se dokonce i Charles Dickens styděl. Anglický herec je nejznámější svojí hlavní postavou v seriálu BBC Sherlock, ale tento týden ho Američané potkají jako pomstychtivého teroristu Johna Harrisona v Star Trek Into Darkness. Cumberbatch mluvil s Rolling Stone o jeho přirozeném stavu (zchátralý), intenzivních fanoušcích (@cumberbitches) a jeho další roli (Alan Turing - ten prolomil Ennigmu).

Četla jsem, že jste nebyl v dětství fanoušek Star Treku.
"Když jste dítě není to pro Vás tak zajímavé. Je to legrace, je to zábavné, ale také to má v sobě dospělost - kterou tvoří celosvětová výzva, myslím. Star Trek je o podstatě existence, co to znamená někam patřit, a jaká budoucí demokracie může být."
Jak byste popsal svoji postavu, Johna Harrisona?
"Je to člověk/zbraň hromadného ničení, řízená nadlidskou úrobní emocí. Jakou péči má o své lidi, jeho posádku a jeho rodinu je úplná obdoba Kirka."
Co jste myslel tím, když jste ho nazval "teroristou sám za sebe"?
"No, bohužel, je to všechno přílíš relevantní - terorista sám za sebe je jiný bojovník za svobodu. Je tím, kým je, kvůli Hvězdné flotile*, a je to výjev, který se vrátil a pronásleduje ho. A nemusíte se dívat daleko do každodenního zpravodajství, abyste viděli, ať už je to zahraniční politika USA nebo akce některých teroristů, jak je toto novodobá pravda, ve které bohužel musíme žít."
*Hvězdná flotila je ve světě Star Treku fiktivní průzkumná, humanitární a obranná složka Spojené federace planet, pro kterou zajišťuje průzkum vesmíru, vědecký výzkum a z velké části i diplomacii. zdroj
Chris Pine řekl, že jste výkonu dal "přesnost jako skalpel". Je toto pravdivé pro další Vaše role?
"Myslím, že některé je věci jsou mnohem více ústrojné nebo zchátralé. Hrál jsem báječnou roli Little Charlese ve filmové verzi August: Osage County, s Julií Roberts a Meryl Streep v čele. Little Charlie není vůbec jako skalpel - je tato ztracená duše, tenhle třicetiněco dítě, které je prostě zbytečné. Je to moderní tragédie, opak toho druhu zábavy ve Star Treku. A samozřejmě by lidé mohli také najít podobnosti mezi Harrisonem a Sherlockem, ale já se to snažím promíchat. Ve skutečnosti, jsem na této pozici musel tvrdě pracovat. Nejsem takový jako Sherlock. Není to něco, co mi šlo snadno. Jsem více zchátralý. Vím, že mluvím rychle, ale nemám dobrou paměť a nejsem ani z poloviny tak inteligentní jako on."
Máte skvělou fanouškovskou základnu. Jaká byla Vaše nejzvláštnější zkušenost?
"O bože - těch jsem pár měl. Jednou někdo, kdo bydlí naproti mému domu v nějakém bytu k pronájmu, tweetoval to, co zrovna dělám. On vlastně na Twitteru popisoval, co dělám "Sundal jsem si košili, šel jsem k oknu, a znovu jsem si košili nandal..." A mám v okně rolety! Nechodím kolem a nedělám "Ahoj všichni!" Takže to bylo trochu divné. Také dostávám podivné dárky. Dostávám zvláštní dopisy, kde lidé... Nebudu chodit do detailů, protože si myslím, že zveřejnit tu podivnost, jí také přivede k životu, a myslím si, že je lepší to nechat být."
Snažil jste se setkat s Julianem Assangem v rámci Vašeho dalšího projektu - The Fifth Estate, ale on odmítnul. Proč si myslíte, že to udělal?
"To je určitě otázka, kterou by měl zodpovězet Julian. Můj instikt by by jeho považování, že by to znamenalo promíjení projektu, který nepodporuje - a to není žádné tajemství. Hodně z filmu se bude zabývat WikiLeaks, které dosáhly neobyčejné revoluce v moderních médiích, ta průhlednost informací. A to není špatná věc: musíme vidět, jak se tyto konstrukce a pokrytectví vyvinulo. Řeknou nám, co dělat, vezmou naše daně a udělají s nimi, co se jim ráčí, a potom se chovají nemorálně. Dobrá práce, která byla touto organizací udělána, je ve filmu oslavována stejně jako prošetřena. Doufám, že to nějak uvidí. Nemyslím si, že bude skákat do stropu a dá nám svojí plnou podporu, protože si nemyslím, že chce. aby byl o něm teď nějaký film natočen.
Pokud by byla příležitost, jakou roli byste hrál jako další?
Alana Turinga. To je člověk, kterého hraji poté, co dokončím třetí sérii Sherlocka. Turing je jeden z nejvíce opomíjených hrdninů naších dnů - on v podstatě postavil původ počítače. Jeho homosexualita byla v 50. letech nechráněná, strašně netolerantní doba v naší historii. Ale jeho inteligence bylo to, jak jsme vyhráli druhou světovou válku, je to tak jednoduché. On to udělal. Prolomil kód Enigmy. Toto bude prozkoumání jeho tiché, unikátní a složité osobnosti, samozřejmě, ale hlavně to představí tohoto muže nové generaci, kteřá předtím o jeho [hrdinských] činech neslyšela."

Doufám, že můj ořeklad nějak přelouskáte, ale jinak si myslím, že je to vskutku zajímavý a povedený rozhovor. Ještě tady pro Vás mám jednu takovou 'třešničku na dortu', která s tímto rozhovorem už nesouvisí, ale zajisté Vás pobaví.
Když se Benedict nudí, aneb připravte se na výbuch smíchu (tedy aspoň já jsem se po zhlédnutí opravdu dlouho smála)


zdroje: facebook.com
rollingstone.com
cs.wikipedia.org
cumberbatched-it.net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Grace Grace | E-mail | Web | 17. května 2013 v 15:02 | Reagovat

Né, to video... co to jako má být? :-) :-) :-) napřed takový nevinný kukuč a pak tohle... já z něho nemůžu!

2 Ježurka Ježurka | Web | 18. května 2013 v 20:48 | Reagovat

Rozhovor je fakt dobrý. Fakt.
Ale to video...tvl, já nemůžu. Fakt takový ten znudění pohled. Sem tam sem tam. A pak to...to. :D Jako já se řehtala jak pominutá. A jak se tomu ještě potom pochechtával. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter