Dnes je to 154. let od narození Sira Arthura Conana Doyla!

22. května 2013 v 17:13 | Petra |  Other SH
Sir Arthur Conan Doyle - jméno, jež snad ani není třeba představovat. Tvůrce Sherlocka Holmese se narodil 22. 5. 1859 v Edinburghu a zesnul 7. července 1940 v Crowborough.

"Když vyloučíte nemožné, pak to, co zbývá, musí být pravda, byť je sebenepravděpodobnější."

Během svého života sepsal celkem 56 povídek a 4 novely o geniálním detektivovi. Není žádným tajemstvím, že tuto postavu začal nesnášet, a tak se jí v Poslední případu zabil. Odpor fanoušků byl ale tak veliký, že v povídce Prázdný dům musel Holmese znova oživit.
Pokud by věděl, že je Sherlock Holmes nejadaptovanější knižní postavou a ostatní jeho knihy nejsou až tak známé asi by neměl přílíš velkou radost. Z těch jiných možná znáte sci-fi Ztracený svět, podle které byl také natočen seriál.

"Otočil jsem hlavu, abych se podíval na knihovnu. Když jsem se opět obrátil, stál před mým pracovním stolem usměvavý Sherlock Holmes. Zvedl jsem se, několik vteřin jsem na něho užasle zíral a pak jsem patrně poprvé a naposled v životě omdlel. Přinejmenším se mi před očima vznášela šedá mlha, a když se rozplynula, měl jsem límeček u krku rozepnutý a cítil jsem palčivou chuť brandy na rtech. Nade mnou se skláněl Holmes a v ruce držel čutoru.
"Milý Watsone," pravil hlas, který jsem tak dobře znal, "tisíckrát se vám omlouvám. Netušil jsem, že to na vás udělá takový dojem."
Uchopil jsem ho za paži.
"Holmesi!" zvolal jsem. "Jste to skutečně vy? Je to vůbec možné,
že jste naživu? Jak jen jste se dokázal vyškrábat z té strašlivé
propasti?"
"Počkejte chvilku!" řekl. "Jste opravdu natolik v pořádku, že si o těch věcech můžeme promluvit? Zbytečně jsem vám tímhle teatrálním návratem připravil vážný nervový otřes."

Setkání Sherlocka Holmese a Doktora Johna Watsona v knize Prázdné místo


zdroje: sherlockology.tumblr.com
cs.wikipedia.org
databazeknih.cz
web2.mlp.cz/koweb/00/03/34/76/82/navrat_sherlocka_holmese.pdf‎
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Grace Grace | E-mail | Web | 22. května 2013 v 17:41 | Reagovat

Kdyby tehdy tušil, jaké šílenství za sto let rozpoutá! :-) Ten úryvek - na to přece všichni čekáme! Moffat i Ritchie nás nechávají tak dlouho čekat... pánové by si měli pospíšit! :-)

2 Ježurka Ježurka | Web | 26. května 2013 v 11:48 | Reagovat

OMG, tak tohoto pána velice uznávám a hluboce se mu klaním. Snad ani neví, jak geniální příběh napsal, vymyslel, vytvořil.
Opravdu geniální pán s geniálním příběhem v rukávu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter