Rozhovor s Amandou Abbington nejen o Sherlockovi

31. května 2013 v 17:29 | Petra |  Other SH
Neni překvapením, že si herci často berou herce: Damian Lewis a Helen McCrory, Anne-Marie Duff a James McAvoy, Daniel Craig a Rachel Weisz a další. Většinou má jeden z partnerů větší úspěch než ten druhý. Ten se s tím musí buď smířit nebo se snažit svému partnerovi vyrovnat.
Partnerka Martina Freemana, Amanda Abbington, patří do té druhé skupiny. Chystá se zabrat nedělní večerní obrazovky s třemi velkými televizními pořady. Jako první Case Histories na BBC 1. V druhé sérii této adaptace na knihy Jackson Brodie od Kate Atkinson, se Amanda vrací jako Lousie Munroe, edingburská policistka která je ve složitém vztahu s soukromým detektivem (Jason Isaacs). Jak by Amada Abbington popsala jejich vztah ve druhé sérii?
"Divoký. Nemůžou být spolu a nemůžou být bez sebe. Jsou pro sebe stvořeni, ale když jsou spolu, je to pořádný zmatek. Neopětovaná láska," směje se "Je to skvělé hrát."
Naštěstí, a právě včas, malý syn Amandy a Martina Joe konečně pochopil zaměstnání svých rodičů. Teď rozumí tomu, že stejně jako jeho táta není hobit, který se vydal an dobrodružství s partou trpaslíků, tak Amandin kolega není Lucious Malfoy z Harryho Pottera.
"Když jsem poprvé dělala Case Histories, byl vyděšený," směje se Amanda "Když zjistil, s kým pracuji, myslel si, že jeho mamka zemře - Lucius Malfoy jí odvede. Museli jsem mu vysvětlit, že to není pravda. A Joeovuí je 22, takže už bylo na čase, aby to pochopil." další vtípek od této 39ti leté ženy plné života, která žije v Hertfordshire. Joeovi je ve skutečnosti sedm a jeho sestra Grace oslaví příští měsíc páté narozeniny.
Dále jí uvidíte Mr Selfridge stanice ITV, kde hraje slečnu Mardle, nešťastně zamilovanou klenotnici, a až přijde zima, znovu se objeví po boku Martina Freemana - poprvé od té doby, co si spolu zahráli v roce 2000 při natáčení televizního filmu Men Only. Je zavázána k mlčenlivosti o ději nebo postavách ve třetí sérii Sherlocka. Ale paparazzi ji na natáčení v Bristolu vyfotografovali ve svatebních šatech. Jsou zvěsti pravdivé? Je skutečně Mary Morstan, která si vezme Johna Watsona?
"No, co když jsem si třeba brala Molly? Napsala jsem tento nápad na Twitter a všichni se zbláznili, všichni fanatici do Sherlocka. Ne blázni. Jsou to velmi milé dívky. Ale je tady fandom..."
"Pracovat s Martinem na Sherlockovi je opravdu inspirativní, protože je ve své práci tak dobrý. A on a Ben spolu mají tu úžasnou chemii. Když přijdete do Sherlocka, musíte zvednout svojí hru, protože jseou spolu tak dobří."

Také to dalu páru šanci vynahradit si čas neztrávený spolu. Martim totiž na Novém Zélandu natáčel 18 měsíců Hobita. Nepřijemné následky jeho nepřítomnosti museli přetrvávat, v neposlední řadě proto, že když byl Martin pryč, Amanda měla strach z rakoviny a nechala si odstranit bulku z prsu. Byl to nezhoubný nádor, ale musela se vypořádat s celým tímto traumatem na vlastní pěst.
"Jsem jedináček, jsem docela soběstačná - zvládnu se sama vypořádat s problémy. A taky nerada obtěžuji jiné lidi. A nakonec to bylo v pořádku, Martin byl fantastický. Ale řekla jsem mu, že není žádný důvod, aby se vracel domů. Byl by seděl, držíc mě za ruku a trápil by se, zatímco nemusel."

To zdráhání se sdílet - nebo zatěžovat - je možná způsob, jak vysvětlit Amandinu katastrofální hádku s Inland Revenue. Na začátku tohoto roku vyhlásila bankrot poté, co nebyla schopná zaplatit 120 000 liber v daních. Všichni se divili tomu,
že partnerka herce, který údajně vydělal 10 milionů liber, mohla finančně zkrachovat.
"Je to v pohodě, už se to vyřešilo. Byla to velká chyba a už jsem to dala do pořádku," říká rychle. "Už se to splácí. Už bych si tímhle nikdy nechtěla znovu projít. Ale už to splácím." opakuje.
Blya to špatná rada od odborníka, která mohla za její daňové potíže?
"Byla jsem to ejnom já, která si špatně hospodařila s penězi. Odkládala jsem si nějaké peníze, ale ne všechno. Pracovala jsem jeden rok a nepracovala ten další. Takže jsem používala peníze, které jsem ušetřila... Ale během několika měsíců to bude anulováno."
Bylo pro ní důležité to, že si to vyřešila sama a nebyla odkázána/nespoléhala na Freemana?
"Ano, o bože, ano. A jen se to vymklo z rukou. Nikdy jsem se nechtěla vyhýbat daním. Ta věc, která mě trápila bylo to, že do toho neikomu nic není. Ale stalo se to veřejným, protože to dali do něčeho jménem The London Gazette a lidé to zjistili," mračí se na její veřejnou potupu "Je zo kruté." dodává s pokrčením ramen.

Pro Amandu Abbington je nyní důležité zachovat klid (neztratit hlavu) a hlídat si svoje finance: tři dramata v hlavním vysílacím čase jí minimálně s jedním pomohou. "Lidé mě budou nesnášet!," říká vesele na svojí blíží se všudypřítomnost "Budou jako 'Ale ne, to je zase ona... Bože! Martin Freeman je na plakátech, ona je v celém mém televizoru - nemůžou prostě... pryč'"


zdroje: radiotimes.com
bbc.co.uk
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 snehulka snehulka | 31. května 2013 v 18:37 | Reagovat

díky za překlad :-)

2 Grace Grace | E-mail | Web | 2. června 2013 v 20:41 | Reagovat

Pěkný rozhovor. Jsem zvědavá na Amandinu roli v Sherlockovi. O těch problémech s daněmi jsem neměla ani tušení...

3 Ježurka Ježurka | Web | 4. června 2013 v 21:02 | Reagovat

Ty bláho, moc děkuji za překlad(y). Musí to dát vždycky neuvěřitelnou práci. Opravdu ti za mnoho vděčím. Thanks. :)
Jinak moc se mi líbila ta část, jak mluvila o Joeym. Jak říkala, že už to měl pochopit, že jeho tatínek není Hobit, přeci jenom když už je mu 22. :) To bylo fakt dobré. Je také vidět, jak si s Martinem hrozně moc rozumí.
PS: Těším se na její účinkování v Sherlockovi. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter