Červen 2013

Rupert Graves dnes slaví 50. narozeniny!

30. června 2013 v 17:23 | Petra |  Other SH
Poslední červnový den slaví své 50. narozeniny představitel D.I. Grega Lestrada, Rupert Graves!
Lestrade ale ani zdaleka není jedinou rolí tohoto anglického herce, který svou hereckou dráhu započal již na konci 70. letech v tjedné epizodě televizního seriálu Return of the Saint. První filmovou rolí ale pro něj byl v roce 1985 hvězdně obsazený film Okno s vyhlídkou. O dva roky později díky Maurice, filmu o homosexuální lásce dvou studentů Cambrige z rozdílných sociálních vrstev, naplno odstartoval svojí kariéru. Jeho tvář se objevila ve více než 70ti filmových, televizních nebo divadelních produkcí. Za zmínku stojí film V jako Vendeta, Šílenství krále Jiřího, Horší než smrt nebo také český film Všichni moji blízcí, kde si střihl roli Nicholase Wintona. Na prkech, která znamenají svět, zazářil nejen v londýnských divadlech, ale i na newyorské Brodwayi (Closer a The Elephant Man).
V současné době se objevuje hlavně na televizních obrazovkách - Fast Girls, The Whitw Queen, Air Force One is Down nebo například jedna epizoda Doctora Who.


Takže, šťastné 50. narozeniny Ruperte Gravesi!

Benedict na Glastonbury Festival

29. června 2013 v 20:06 | Petra |  Events, Appearances BC
Benedict Cumberbatch si po dlouhé době konečně dopřál odpočinek, a to v Glastonbury. Festival Glastonbury je jedním z nějvětších a nejdůležitějších hudebních festivalů, každoročně se ho účatsní okolo 150 000 lidí, a to i přes časté deště a záplavy. Koná se poslední tři červnové dny již od roku 1970. Co se týče žánru, není nijak vyhraněný - jedná se o multižánrový festival.
EDIT: Benedictova kolegyně ze Star Treku a Starter for 10, Alice Eve, přidala na svůj účet na Instagramu dvě fotografie z tohoto festivalu.
EDIT #2: Objevily se další čtyři fotografie.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host

Režisér třetí epizody Sherlocka potvrzen!

28. června 2013 v 14:49 | Petra |  On the Set
Již víme, kdo se stane režisér závěrečné epizody třetí série Sherlocka. Bude jím Nick Hurran, který má již přes 20 dvacet let zkušeností v televizním a filmovém režírování. V devadesátých letech režíroval britskou televizní debatu Wogan, dále stojí za zmínku The Last Detective z roku 2001 nebo dvojdílná minisérie Walk Away and I Stumble. film Plots with a View, film Little Black Book, šestidílná minisérie The Prisoner (v hlavní roli s Ianem McKellenem, kterého zajisté znáte jako Gandalfa z Pána prstenů/Hobita).
Se Stevenem Moffatem, který je spotvůrce našeho milovaného seriálu a zároveň je autorem scénáře k poslednímu dílu, již spolupracoval na seriálu BBC Doctor Who. Od šesté sezóny režíroval několik epizod a před nedávnem dokončil natáčení speicálního dílu k 50. výročí.
Teď zpátky k třetí epizodě. Ta zatím není pojmenována, jak jsme již psala, scénář pochází z pera Stevena Moffata a režie se ujme Nick Hurran, který na svůj nový Twitter účet zveřejnil fotografii scénáře:
Natáčení by mělo započít na konci července, kdy se epizod dočkáme na televizních obrazovkách, zatím ještě není známo.

Rozhovor s Andrewem Scottem

26. června 2013 v 17:02 | Petra |  Other SH
Jelikož u Benedicta ani Martina není nic nového, rozhodla jsem se zde zveřejnit rozhovor s Andrewem Scottem, který poskytl na premiéře nové muzikálové verze Karlíka a továrny na čokoládu. Před divadlem Royal na londýsnké Drury Lane ho vyzpovídala Jan Gilbert. Andrew mluvil o Sherlockovi, diskuzích o tom, že by mohl být 12. Doctor Who a nebo o jeho nových projektech.


Kam o prázdninách

22. června 2013 v 20:29 | Petra |  Other
Jelikož se toho v České republice ohledně Sherlocka nebo Benedicta Cumberbatche, Martina Freemana a dalších herců a tvůrců moc nedočkáme, je proto každá taková akce radostnou událostí. Ale toto léto se rozhodně máme na co těšit.

Festival fantazie (28.6.-7.7. 2013)

Festival fantazie je událostí pro všechny fanoušky sci-fi, fantasy, hororu,seriálů, anime, komiksů, ad. Na účastníky čeká řada zajímavých besed, přednášek, workshopů, soutěží a setkání se známými osobnostmi.
Já osobně jsem se FanCity (obdoba Festivalu fantazie, akorát se koná na podzim) jednou zúčastnila a rozhodně doporučuji navštívit.
Tento festival je rozdělen do různých 'conů' nebo 'linií' a tím se dostáváme k našemu milovanému Sherlockovi...
Sherlock Holmes na Britconu (celý program Britconu zde)
Jak název napovídá, Britcon je věnován britským seriálům, filmům, hudbě, životnímu stylu a čemukoliv dalšímu, co se nějakým způsobem váže ke Spojenému království. A Sherlock Holmes rozhodně nemůže chybět. Ten ovládne Britcon v úterý 2.7. 2013. Na jaké přednášky se můžeme těšit?

12:00 Sherlock Holmes, Sherlock a my
Kdo Sherlockians nebo Holmesologové? A jaký je mezi nimi rozdíl? Představíme vám fandom Sherlocka Holmese od počátku po dnešek a to se všemi pikantními detaily.

17:00 Irene Adlerová - kým skutečně je?
Femme fatale, pletichářka, kriminální živel nebo jen obyčejná chytrá horákyně? Jak to s ženou všech žen doopravdy bylo a čím vším si musela projít, aby se mohla objevit na filmovém plátně? Pomocí srovnání originálního charakteru s postavou filmovou a televizní budeme hledat odpověď na tuto otázku.

20:00 Mnoho tváří Sherlocka Holmese
Benedict Cumberbatch, Jeremy Brett, Christopher Lee, Robert Downey Jr. a mnoho dalších herců propůjčilo svou tvář slavné literární postavě Sherlocka Holmese. Kdo byl první? Kdo je nejlepší? Kdo si Holmese zahrál nejčastěji? Na tyto a další otázky zkusíme vypátrat odpovědi.

22:00 Módní peklo s Benedictem Cumberbatchem
Módní kreace mužů nás nepřestanou udivovat. Co se takhle zaměřit na módní výstřelky i faux pas hvězdy Sherlocka a Star Treku Into Darkness Benedicta Okurky Cumberbatche?

Celý festival se koná v Chotěboři (cca 136 km od Prahy) a po mých zkušenostech z FanCity rozhodně doporučuji navštívit. Já osobně bych se měla 2.7. zúčastnit, takže pokud se na něj z vás někdo chystá, určitě dejte vědět!

Frankenstein v pražském kině

Není to dlouho, co jsem na blogu informovala o tom, že se veleúspěšná divadelní hra Frankenstein vrátí od 31. října 2013 na plátna celosvětových kin. Ale my Češi se toho dočkáme ještě dříve. A to konkrétně 11.7. v pražském kině Bio Oko. Tam si budeme od 20:30 movi vychutnat herecké výkony Benedicta Cumbebratche jako Victora Frankensteina a Jonny Lee Millera jako Monstra.
Jeden lístek stojí 110 Kč a rezervovat si ho už můžete zde.
Už se na obě dvě akce těším!

Sherlock v Aténách

20. června 2013 v 13:49 | Petra |  Events, Appearances BC
Benedict Cumberbatch a producentka Sue Verue propagovali v hlavním městě Řecka seriál Sherlock. Níže se podívejte na video a 34 fotek pořízených 18.6. v Cine Filothei.


image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host

EDIT:
Tak tady máte ještě jedno video:

První promotional stills k Twelve Years a Slave

19. června 2013 v 14:17 | Petra |  Projects BC
Podívejte se na prvních šest promotional stills k snímku Twelve Years a Slave. Jedná se o adaptaci pravdivého příběhu o Solomonovi Northupovi, svobodném newyorském černochovi. Odtud byl však v roce 1841 unesen na plantáž v Lousianě, kde byl zotročen a až po dvanácti letech se mu podařilo získat pomoc.
Scénář Johna Ridleyho a Steva McQueena, který je zároveň i režisérem, vznikl podle deníků samotného Soloma Northupa.
"Prochází si neobyčejným utrpením, velmi bolestivým, brutálním zážitkem, a našel v tom jakési vykoupení." říká představitel hlavní role, Chiwetel Ejiofor.
Jako další se ve filmu objevují herecká esa jako Michael Fassbender, Brad Pitt a Benedict Cumberbatch. Benedict hraje Solomonova prvního vlastníka, se kterým naváže dokonce 'mimořádné přátelství'. Ale většinu z těch dvanácti let strávil pod dohledem krutého plantážníka Edwina Eppse (Michael Fassbender), který pro Solomona představuje obrovskou fyzickou a psychickou výzvu.

image host image host image host image host image host image host
Filmu bychom se měli v českých kinech dočkat 23.1. 2014.

Benedict v životopisném Flying Horse?

17. června 2013 v 17:08 | Petra |  Projects BC
Gary Oldman se opět posadí do režisérského křesla. Na začátku příštího roku se pustí do životopisném snímku o fotografovi Eadweardu Muybridgi. Muybridge byl průkopník ve světě fotografie - zajímal se hlavně o studii fotografií v pohybu, tento Angličan doslova umožnil natáčení filmů.
Film Flying Horse bude zaměřeň hlavně na jeho osobní život. Poté, co fotograf zjistil, že kamarád jeho mladé ženy, divadelní kritik Major Harry Larkyns je možná otcem jejich sedmiměsíčního dítěte, sleduje Larkynse domů a poví mu: "Dobrý večer, majore, jmenuji se Muybridge, a tady je odpověď na dopis, který jste poslal mojí ženě.". A hned poté Larkynse zastřelí.
A teď k hereckému obsazení. Pro roli Muybridge si Gary Oldman vyhlédl Ralpha Fiennese, který utkvěl v paměti jako Lord Voldemort z Harryho Pottera. V roli Larkynse by rád viděl jeho kolegu z mysteriózního dramatu Tinker Tailor Soldier Spy (Jeden musí z kola ven) - Benedicta Cumberbatche. Sám Gary Oldman si možná střihne malou roli Dennise Spencera - soudce, který se tímto případem zabýval. A autorem scénáře je rovněž Gary Oldman, kterého jste mohli zaregistrovat v trilogii o Batmanovi nebo také v Harry Potterovi - v roli Siriuse Blacka.
Ani jeden z herců ještě oficiálně nic nepodepsal, u Fiennese ale není pochyb, že roli vezme. Problém je ovšem u Benedicta. Ten bude na začátku přístího roku natáčet thriller Crimson Peak, což je ve stejnou dobu jako plánované natáčení Flying Horse. Už tedy nezbývá než doufat, že si Benedict nějaké místo pro natáčení najde.

animace výše - série Muybridgových pohybových vysokorychlostních fotografií, cyklus Animal Locomotion, 1887

První TV spot k druhému Hobitovi, dokument z natáčení a screeny z prvního traileru

17. června 2013 v 16:41 | Petra |  Projects MF
Pouhých pět dní po uvedení traileru k filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug byl uveden první televizní spot!

Podle dostupných informací by se k nám měl 23. června dostat první videoblog z natáčení. Zatím pro nás Warner přichystal takový krátký dokumentík. Moc nevého se z něj nedozvíme, můžeme se ale pokochat krásami Nového Zélandu.

A ještě se vrátím k prvnímu traileru. Níže se můžete podívat na osm oficiálních screenshotů z něj.
image host image host image host image host image host image host image host image host

A nazávěr dvě video k pobavení. Dvě fanynky Pána prstenů a Hobita na YouTube zveřejnily záznam svých reakcí na trailer ke Šmakově dračí poušti. Tohoto videa si později všiml sám Peter Jackson, který dnes na internet zveřejnil své vlastní video zaznamenávající reakce tří herců - Orlanda Blooma (Legolas), Evangeline Lilly (Tauriel) a Leeho Pace (Thranduil) - na reakce dvou fanynek na trailer.

Ale to ještě není všechno. Tyto dvě fanynky ještě natočili reakci na reakci herců na jejich reakci na trailer. Je to trochu složité, snad jste se v tom nezamotali :)

Recenze: Star Trek Into Darkness

16. června 2013 v 12:26 | Petra |  Reviews

STAR TREK INTO DARKNESS
Star Trek Do temnoty
Režie: JJ Abrams
Země: USA
Žánr: sci-fi, dobrodružný, akční
Oficiální stránky: startrekmovie.com
Scénář: Roberto Orci, Alex Kurtzman, Damon Lindelof
Kamera: Daniel Mindel
Hudba: Michael Giacchino
Délka: 132 minut
Světová premiéra: 8. 5. 2013 (UK)
Česká premiéra: 6.6. 2013
Hrají: Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Simon Pegg, Anton Yelchin, Karl Urban, John Cho, Benedict Cumberbatch, Bruce Greenwood, Alice Eve, Leonard Nimoy a další

Obsah (OBSAHUJE SPOILERY!): James Kirk a Leonard 'Kostra' McCoy prchají přes skupinou domorodců, zatímco se Spock snaží neutralizovat sopku, který by jinak mohla zničit celou tuhle planetu. Hned na začátku se objeví potíže, Spock je naštěstí na poslední chvíli zachráněn.
Po tomto akčním dobrodružství se ocitáme v Londýně, kde nacházíme rodiče truchlící nad jejich umírající dcerou. Existuje ovšem někdo kdo ji může zachránit, ale pod jednou podmínkou. Zničit tajnou sekci 31, což je tajná pobočka Hvězdné flotily, vytvořena za účelem ochrany před vnějšími hrozbami federace, zvláště vývojem zbraní.
Posádka lodi Enterprise v čele s Kirkem má jasný úkol: zničit muže odpovědného za tuto akci - Johna Harrisona. K dispozici mají 72 prototypů fotonových torpéd. Scotty podá výpověď, jelikož mu není dovoleno tyto torpéda prozkoumat.
Kirk se nakonec rozhodne Harrisona zajmout a odsoudit ho až v Londýně. Spolu se Spockem a Uhurou se ho vydají chytit, zaútočí na ně ale Klingoni. Harrison je zachrání a překvapivě se jim i vzdá. Na lodi odhalí Harrison svojí pravou identitu - Khan Noonien Singh, geneticky navržený superčlověk, který byl admirálem Marcusem probuzen po 300 letém zmrazení ve speciálních kryokapslí. Torpéda obsahují jeho 72 přátel zmrazených stejně jako byl Harrison.
Marcus se znova vrací do hry. Zaútočí na Enterprise a požaduje vydání Khana. Nová členka posádky - Carol Marcus se mu v tom snaží zabránit - odhalí svému otci, že je na této lodi. Pokud Enterprise zničí, zabije i ji. Marcus jí ovšem přenese do své lodi USS Vengeance. Situaci zachraňuje Scotty, kterému se podařilo dostat se na Marcusovu loď. Poté, co Kirka Khan, kterým se podaří s pomocí Scottyho na USS Vengeance dostat, převzít kontrolu nad můstkem, Khan zabije Marcuse, ochromí Kirka, Scottyho a Carol a převezme kontrolu and lodí. Jeho požadevek: posádka za posádku. Spock mu vydá 72 torpéd a on mu vrátí členy jeho posádky. Spock souhlasí, ale Khan netuší, že jsou torpéda odjištěná a jeho 72 zmražených kamarádů zůstalo na Enterprise.
Požkozená Vengeance a Enterprise míří k Zemi. Jedinou možností, jak opravit warp pohon, je vstoupit do radioaktivního prostoru a opravit hlavice warp jádra. Tak velké ozáření je smrtelné a Kirk umírá.
Khan přežil a Spock se ho vydá pronásledovat. McCoy zjišťuje, že Khanova krev má regenerační účinky, která by mohli zachránit Kirka. Přemístí ho proto do jedné z kryokapslí a Spockovi se společně s Uhurou podaří Khana dopadnout. Kirk je zachráněn a Khan zmražen, stejně jako jeho 72 přátel.
O rok později se Kirtk se svojí posádkou odvážně vydávají tam, kde ještě nikdo nebyl...
Hodnocení: Jak jste si zajisté všimli na tenhle film jsem se opravdu hodn těšila a očekávala jsem od něj opravdu hodně. I přesto ale zvysoka předčil moje očekávání. Žádný zdlohavý začátek, okamžitě vás vtáhne do děje. A když se na plátně poprvé objevil i Benedict (abych byla úplně přesná, nejdřív byl slyšet jenom jeho hlas, ale kdo by ho nepoznal) začala jsem se smát jako idiot. Po několika bojových scénách úsměv z obličeje zmizel, jeho Khan byl opravdu děsivý.
Co mě naprosto dostalo, byly vizuální efekty. Ani na sekundu mi nepřipadalo, že by to bylo udělané v počítači, vypadalo to opravdu realisticky.
Perfektní herecké výkony, příběh, hudba, prostě všechno. Opravdu ode mě nečekejte žádné zápory, nic jsem tam nenašla.
Takže na závěr: rozhodně se na tento film podívejte! Já jsem ho poprvé viděla s kamarády v pátek, ale neodolala jsem a šla jsem na něj i včera se sestrou (vím, že nejsem v pořádku). Už teď se nemůžu dočkat pokračování! A musím uznat, že ta vystřižená scéna s Benedictem by se tam opravdu nehodila.

Žijte dlouze a blaze!
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter