Červenec 2013

Something big's coming

31. července 2013 v 16:44 | Petra |  On the Set
Nebojte se, nezačala jsem na blog psát v angličtině (to by dopadlo). Ale Sherlockology na svém Twitterovém účtu zveřejňuje jakési odpočítávání, které nedá fanouškům spát.
Všechno to začalo 29. července, tedy před třemi dny. Když se objevila fotka s nápisem SOMETHING BIG'S COMING (Něco velkého přichází) a pětkou v pozadí, nikdo nevěděl, o co se jedná. Ale teď už je jasné, že se jedná o odpočítávání, ale čeho? Končit by mělo v pátek. což vychází se na opakování Reichenbachova pádu na BBC.
Každá z fotek je vybavena tagem #SherlockR3VEALED. Ta trojka nejspíš představuje E - tedy Revealed (Odhalit/Prozradit). Taky je dost možné, že to má něco společného se třetí sérii. Pozadí všech tří fotografií se objevují v úvodní znělce druhé série - pohled na Londýn, Piccadily Circus, Irene Adler+Baker Street. Pokud se nepletu, frázi Something big's coming v seriálu nikdo neříká (EDIT: Spletla jsem se, v Scandal in Belgravia to Sherlock říká Mycroftovi)). Could be dangerous (Mohlo by to být nebezpečné) už ale ano - ve Study in Pink Sherlock posílá SMS v tomto znění Johnovi a v The Hounds of Baskerville mu to říká před vstupem do Baskervillu. A frázi It's getting rather fun, isn't it? (Začíná to být docela zábava, že?) pronáší Sherlock v Buckighamském paláci.
Ale nezbývá nám, než si počkat. Že bychom se dočkali traileru ke třetí sérii? Nebe nějakého klipu? Nové promo fotky?
Uvidíme...

A na závěr ještě sedm fotek z natáčení třetího dílu třetí série a z nahrávání hudby, které započalo dnes.
image host image host image host image host image host image host image host

EDIT:
24 hodin uběhlo a na Twitteru se objevila další část odpočítávání, tentokrát s I.O.U (I owe you - Dlužím ti.) z Reichenbachova pádu.

Rozšířená edice Hobita + vystřižená scéna

31. července 2013 v 15:48 | Petra |  Projects MF
Natáčení trilogie Hobit již definitivně skončilo a začátek série promo akcí, fotek a trailerů k druhé části, tedy The Hobbit: The Desolation of Smaug, taky ještě nějakou chvilku potrvá. Fanoušci Tolkienova světa se ale můžou těšit na rozšířenou edici Neočekávané cesty, která se na pultech obchodů objeví 5. listopadu tohoto roku.
Warner Bros. Home Entertainment oznámilo vydání standartního 3-diskového Blu-ray/Ultra Violet a 5ti-diskového 3D BD/Ultraviolet Combo. Obě verze obsahují rozšířenou verzi o délce 182 minut a celých 9 hodin bonusů!
Nebudu tady vypisovat všechno úplně do podrobností, protože těch bonusů je opravdu hodně. Ale ti znád, kteří si rozšířenou verzi zakoupí, se můžou těšit na:
• Komentáře Petera Jacksona a Philippy Boyens
• Nový Zéland: Domoc Středozemě
• Natáčení Neočekávané cesy - od pre-produkci až po samotné natáčení
• Další série dokumentů obsahující vývoj, výpravu a výrobu Neočekávané cesty
• Charakter a rodinná historie Thorinovy výpravy
• Bilbo Baggins - četrnáctý člen výpravy Martin Freeman
• Vytváření trpaslíků
• Vytváření nových postav ve světě Středozemě
• Vytváření lokací - přes Hobitín po Mlžné hory
• Písně z Hobita
Podrobné informace naleznete zde.

Dále se objevila i jedna vystřižená scéna s Martinem Freemanem a Hugo Weavingem jako Elrondem. Na blog se bohužel vložit nedá, určitě si ho ale pusťte zde.

Benedict a James Rhodes o klavírní hudbě

30. července 2013 v 17:50 | Petra |  Other BC
Jak jsem zde již před pár dny informovala, 3. srpna bude odvysílán pořad Piano Night. Guardian z něj zveřejnil tříminutový klip, ve kterém klavírista James Rhoden a Benedict Cumberbatch diskutují o jejich vášní pro klasickou hudbu. James také zahraje část jeho oblíbeného kusu od Chopina.


Dnes začalo natáčení finální epizody třetí série!

29. července 2013 v 16:25 | Petra |  On the Set
Jak jistě všichni víte, dnes začalo natáčení třetí epizody třetí série. Natáčení se obnovilo po dvouměsíční pauze, během které si Martin Freeman a Benedict Cumberbatch odskočili na natáčení jiných projektů (Hobit, Little Favour).
"Tady máme blk3*! Hra začíná!" Arwel Wyn Jones, vedoucí výpravy
*značka nábytku

Takže co kromě toho, že v Baker Street mají novou pohovku, ještě víme? Epizodu pod názvem His Last Vow (Jeho poslední slib) režíruje Nick Hurran a autorem scénáře je Steven Moffat. Epizoda bude adaptací His Last Bow (Poslední poklona Sherlocka Holmese), dá se ale čekat, že podobnost bude minimální. O co se ale v knížce jedná? Jedná se o epilog k Dobrodružstvím Sherlocka Holmese. V povídce se Holmes stane špionem s kódovým jménem Altamont, který má pomoci Británii během války s Německem. Pro Johna Watsona je to vůbec poslední povídka, protože se vrací ke svému starému pluku. Pokud máte zájem si povídku přečíst, klikněte sem.
Tak co víme dál - budete trpět. A to možná ještě více než při Reichenbachové pádu. Jak řekl Steven Moffat na Comic-Conu, budeme sledovat třetí epizodu a pomyslíme si 'Tady to nemůžou ukončit?! 'Tady by to neukončili?!' 'O můj bože, tady to nemůžou ukončit?'!'.
Dnes ale byla odhalena jedna skutečna zajímavá informace, a to nová záporná postava. Jmenovat se bude Charles Augustus Magnussen a ztvárňuje je jí herec Lars Mikkelsen, kterého můžete znát třeba z dánského seriálu Borgen, Those Who Kill nebo The Killing. Známější vám ale možná bude jeho bratr Mads Mikkelsen, který hraje Hannibala Lectera v americkém seriálu Hannibal.
Jméno postavy odkazuje na Charlese Augustuse Milvertona, ten se vyskytuje v povídce Charles Augustus Milverton. Jeho postava je profesionálním vyděrečem. Nakonec ho dostihne spravedlnost, když ho před očima Holmese i Watsona zabije žena, kterou kdysi sám vydíral. Doyle se inspiroval reálným případem vyděrače jménem Charles Augustus Howell.
Tak co na nového protivníka Sherlocka Holmese říkáte?

Sherlock kalendář na rok 2014

28. července 2013 v 13:54 | Petra |  Other SH
Konec roku 2013 se už pomalu blíží (dobře neblíží, je to ještě pět měsíců) a s ním přichází i každoroční obměna kalendáře. A byste říkali na kalendář se Sherlockem?
Níže se můžete pokochat prvními náhledy na oficiální nástěnný kalendář s postavami z našeho milovaného seriálu.
Leden: Sherlock Holmes
Únor: John Watson
Březen: Sherlock Holmes&Jim Moriarty
Duben: Paní Hudson
Květen: John&Sherlock
Červen: Jim Moriarty
Červenec: DI Greg Lestrade
Srpen: Sherlock&John
Září: Jim Moriarty
Říjen: Sherlock&John
Listopad: Mycroft Holmes
Prosinec: Sherlock&John
Kalendář vyjde 1. září, už si ho ale můžete předobědnat na Amazon UK nebo na Danilo Publishing.

Přípravy na natáčení třetí epizody + první promo fotka

26. července 2013 v 15:57 | Petra |  On the Set
Přípravy na natáčení finální epizody třetí série, která tady bude co nevidět (už jen tři dny!), jsou v plném proudu. Vedoucí výpravy, Arwel Wyn Jones, na fanoušky nezapomíná a pravidelně nás zásobuje novými fotkami. Níže si tedy můžete prohlédnout nové členy týmu nebo třeba Mycroftův deštník.
Jenom k té první fotce - nevíme přesně, co za místo to je, ale mezi teoriemi vítězí Johnův byt. Co si myslíte vy?
image host image host image host image host image host image host image host

Arwel a ostatní členové týmu sice zveřejňují fotek hodně, ale Benedict Cumberbatch a Martin Freeman nejsou nikde (tedy kromě asi jedné nebo dvou fotek + 'setlock', ale ten nepočítám). Ale pozor - v magazínu Empire se objevila první promotional fotografie, kde představitelé Sherlocka Holmese a Johna Watsona pózují před 221B Baker Street.
U fotografie byl i krátký článek, ten nám ale nic moc nového neříká. Pokud si ho ale chcete přečíst, najdete ho tady (na konci se píše, že třetí série bude odvysílána na podzim - to ignorujte, dočkáme se jí pravděpodobně až někdy v lednu).
A na závěr ještě jedno výročí - včera to byly tři roky od odvysílání první epizody na BBC One!

Poděkování Benedicta

25. července 2013 v 14:37 | Petra |  Other BC
Jak všichni jistě víte, 19. července oslavil Benedict Cumberbatch své 37. narozeniny. A jak se dalo čekat, zahrnuli ho jeho fanoušci narozeninovými dárky, přáními nebo přispěli do narozeninové sbírky. A Benedict si našel čas, aby nám všem poděkoval:
Drazí fanoušci,
z celého srdce vám děkuji za přispění do této nejbáječnější věci. Nemohu vyjádřit, jak hluboce jsem dojat vaší štědrostí a nejbáječnějšího výsledku toho, že jste mými fanoušky. Nemohl bych si přát lepší dárek od lepších fanoušků.
I když jsem jich dostal stovky! A stovky a stovky! Přání, kresby, jídlo, oblečení, hrníčky, tašky a stovky a stovky úžasných dopisů a zpráv o lásce a přání všeho nejlepšího k narozeninám. Vaše videa na Youtube a zprávy na Twitteru které se ke mně dostaly, byly také nesmírně dojemné. Jsem táák vděčný všem těm lidem, kteří mi dali tyto dárky a přání a tyto zprávy.
A možná to je drzé po takovém úsilí a velkorysosti... ale mohl bych o něco požádat? Mohli byste prosím dát svůj čas a energii, peníze a úsilí, které jste vložili do těchto dárků, přání a zpráv pro mě, abyste udělali něco dobrého pro někoho jiného? Samozřejmě se inspiruji fanoušky, kteří přispěli do Myeloma UK. Ale nemusí to být peníze, možná jenom trocha vašeho času nebo jednoduché laskavé gesto... každopádně, pokud kvůli tomu zním jako nevděčný za to, co jste mi dali, odpusťte mi prosím mojí hrubost. Prostě si myslím, že pokud počet lidí, kteří mi poslali lásku, udělali to samé lidem, kteří to potřebují mnohem více než já, byl by to úžasný pocit pro nás všechny v den mých narozenin.
Měl jsem tak úžasný den a víkend k oslavení mimořádného roku s velkým očekáváním z toho, co přinese budoucnost. Mnoho, mnoho díků, ať už jsi kdekoliv na světě. Doufám, že budete všichni také mít skvělý rok.
S láskou Benedict
X

Omlouvám se za ten překlad, ale u některé věci se do češtiny prostě špatně překládají. Zvláště ten první odstavec je po přeložení dost krkolomný, takže doporučuji, podívat se zde, kde celý dopis najdete v angličtině.
Nicméně Benedict to napsal opravdu krásně, co říkáte?

Benedict v japonském pořadu + trailer k Piano Night

25. července 2013 v 12:38 | Petra |  Other BC
Během propagace filmu Star Trek Into Darkness v Japonsku se Benedict Cumberbatch objevil v pořadu na japonské stanici NHK. Rozhovor se na Youtube objevil až včera a rozhodně si ho doporučuji pustit. Benedict se objevuje od 1:46.

Dále se podívejte na trailer k Piano Night. Jak název napovída, bude se jednat o pořad věnovaný klavíru/pianu. Kromě známých odborníků z tohoto oboru Jamese Rhodese a Derrena Browna se v pořadu, který bude odvysílán 3. srpna, můžeme těšit i na Beendicta.

Benedict na Toronto International Film Festival

24. července 2013 v 20:35 | Petra |  Projects BC
Toronto International Film Festival, známý také pod zkratkou TIFF, je jedna z těch nejprestižnějších akcí svého druhu. Minulý rok se na festivalu, konaném od roku 1976, prezentovalo 372 snímků z 72 zemí před zraky 400 000 účastníků. Festival se koná každoročně v září, tento rok to bude konkrétně od 5.-15.
Celý seznam filmů, které se na festivalu budou letos promítat, si můžete prohlédnout zde. Uskuteční se zde ale tři premiéry filmů, ve kterých si zahrál Benedict Cumberbatch. A to hvězdně obsazený August Osage County a skutečnými událostmi inspirované 12 Years a Slave a The Fifth Estate.

Ukázka hudby ke třetí sérii

22. července 2013 v 17:12 | Petra |  Other SH
Čekání na třetí sérii nám aspoň trochu zpříjemnil hudební skaldatel Michael Price. Během online lekce na klavír se rozhodl podělit se o ukázku z hudby k třetí sérii. Jak sami uslyšíte, jedná se o něco trochu jiného, než jsme byli u Sherlocka doposud zvyklí. Musím ale říct, že se mi to opravdu líbí a uvidíme, co se nakonec dostana do finálního střihu.
Martin na konci videa také oznamuje, že vyjdou kompletní notové zápisy z první a druhé série pro klavír.

KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter