San Diego Comic-Con

19. července 2013 v 15:26 | Petra |  Other SH
V těchto dnech probíhá v San Diegu Comic-Con, na kterém probíhá i speciální 'linie' Sherlock. Té se účastní Steven Moffat, Mark Gatiss a Sue Vertue. No a řečeno toho bylo opravdu hodně zajímavého (následující informace a citace obsahují spoilery)
• První díl je samozřejmě adapatcí The Empty House, jak ale řekl Gatiss, jen velmi málo. "Má to jiný děj. Nesmírně důležitá věc je ta, jaký bude mít Shelrockův návrat vliv na Johna Watsona."
"Je opravdu jen málo způsobů, jak skočit ze střechy a přežít." pronesl Mark Gatiss, ale Steven Moffat dodal, že tím osudovým momentem je znovusetkání Sherlocka Johna. "Ten moment je úchvatný. A jde to dál. Tahle dlouhá sekvence je snad to nejoblíbenější, co jsme kdy v Shelrockovi udělali."
"Z toho momentu, kdy se znova uvidí, mi šel mráz po zádech. Benedict a Martin to udělali tak nádherně a je to prostě významný moment. V původním příběhu, mu Dr Watson vlastně okamžitě opustí. Ale my jsme si mysleli, že by bylo mnihem více zajímavější říci: 'Ne, tohle nemůžeš, Shelrocku.'" Mark Gatiss
Znovusetkání by mělo být dlouhé, emocionální a velmi vtipné.
• "Jsou kamarádi. Je jen jedna z mála lidí, kterým Shelrock důvěřuje. Ona vždycky vyhrává. Donutí ho, se omluvit. Vynadá mu. Počkejte si, až uvidíte, co udělá příště." Steven o vztahu Molly s Shelrocka.
"Zemře. Je mrtvý. Prostřelil si hlavu, co více byste chtěli? Myslíte si, že tam na té střeše oba spáchali falešnou sebevraždu?! Steven o Moriartym. Andrew Scott se na natáčení sice vrátil, ale to z prostého důvodu, který nám vysvětlil Steven: 'Potřebovali jsme mrtvolu A ukázalo se, že Andrew byl levnější než figurína."
• Co se týče čtvrté série, je možné, že opravdu bude. Tvůtci i herci proti tomu nic nemají, jen se na to ale musí najít čas.
• Jakoby závěr druhé série nestačil, tak i ta třetí bude končil napínavou situací. "Budete sledovat poslední epizodu a pomyslíte si 'Tady to nemůžou ukončit?! 'Tady by to neukončili?!' 'O ůj bože, tady to nemůžou ukončit?'' poškádlil fanoušky Stevenm Moffat. No a vzhledme k tomu, že autorem scénáře k třetí epizodě je práve on, máme se na co těšít. Připravit kapesníky, sáčky na dýchání a 'shocking blanket'!

Poté se tvůrčí trio zúčastnilo takového Q&A s fanoušky. A vy si celý záznam můžete pustit níže (přetočte tak na 10:15). Doporučuji si pustit!

Hlavní herecká dvojice, tedy Benedict Cumberbatch a Martin Freeman se Comic-Conu neúčastní. Pro fanoušky ale natočili opravdu povedené video, na které se určitě podívejte. Žádné spoilery ve videu nečekejte, ale určitě se pobavíte.

A teď na řadu přichází ta nejspoilerovatější informace! Obsazení Amandy Abbington, partnerky Martina Freemana, vyvolalo řadu diskuzí. Nejčastěji samozřejmě padalo jméno Mary Morstan, tedy manželky Johna Watsona. Jak se ukázalo ... -chvíle napětí- ... Amanda opravdu Mary Morstan hraje.
Tvůrci totiž těm šťastivcům. kteří se Comic-Conu účastnili, pustili UKÁZKU z druhého dílu třetí série. Na internet uniklo audio, ale Sue Vertue požádala, aby se dál nešířilo, takže ho sem na blog dávat nebudu. Já jsem to slyšela, vlastně to bylo úplně to první, co jsem ráno slyšelo a řeknu jen tohle WOW, už aby to tady bylo! Ten tweet s prosbou od Sue se objevil až později, ale pokud to ale opravdu chcete slyšet, určitě to zvládnete najít. Taky si myslím, že nebude trvat dlouho a video z Youtube zmizí. Přes smích a další různé zvuky fanoušků toho stejně moc není slyšet.
SPOILER
V CELÉM ČLÁNKU


John přichází s otázkou svědka. Sherlock ale jaksi nechápe, že myslí jeho. John pronáší tuhle nádhernou větu, kterou jsem sem prostě musela dát. "Jsou dva lidi, která mám rád, a na kterých mi záleží nejvíc na světě." Ale Sherlock stále neví, takže John pokračuje "Mary Morstan a ... ty." Což Sherlocka, ehm lidově řečeno, naprosto odrovná. Po několika minutách, kdy stál jak přimrazený, konečně promlouvá "Ty-ty myslíš." "Ano." "Jsem tvůj...best..." "man. (tady to John myslel jako svědek)" "friend" (Sherlock měl ovšem na mysli nejlepší přítel). John mírně překvapen, ale potěšen říká "Samozřejmě, že jsi. Samozřejmě. Jsi můj nejlepší přítel."
No takže jsem vám to nejdůležitější právě teď úspěšně vyžvatlala, ale stejně už celé Tumblr ví, oč se v ukázce jednalo, takže vás o to přece nemůžu ochudit. A nebude vadit, když vám sem hodím odkaz na přepis všeho, co se ve videu událo. Ale to audio jsem sem nedala! No ale efekt to mělo úplně stejný, ale no... Prostě jsem to nevydržela.

Dneska je opravdu skvělý den! Nejenom Benovi narozeniny (na to taky samozřejmě bude článek, ale až později), ale TOHLE! Ta třetí série se opravdu odvysílá! No už aby to tady bylo, jinak se asi zblázním.
(omlouvám se za své fanouškovské výlevy)

zdroje: tumblr.com
twitter.com
tvline.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Grace Grace | E-mail | Web | 19. července 2013 v 17:52 | Reagovat

Přečetla jsem si přepis, poslechla audio, nemůžu se dočkat! OMG i bez obrazu je mi jasné, že tahle scéna bude maximálně úžasná... už teď vzbuzuje megapocity! A je skvělé zase slyšet Benedictův "sherlockovský" hlas :-) Moc díky za info, a Sue Vertue si podle mě dělá srandu. Kdyby skutečně chtěla, aby tohle zůstalo utajeno, tak by to snad nepouštěla na Comic-Conu. To je jako předat supertajnou informaci Julienu Assangovi :-) Ještě jednou díky :-) Pěkný článek!

2 milla-jovovich-fan milla-jovovich-fan | Web | 19. července 2013 v 18:30 | Reagovat

Nemozem tomu uveriť ,, ja to fakt nevydrzim !!!! :D :D Nech pustia 3 seriu už aj!!! :D :D Najviac som zvedava ako vysvetlia samozrejme ako prezil a potom aj ten koniec ma byt napinaý ,, ach jaj :D :D Hrozné niečo takto čakať!

3 Claire Claire | Web | 22. července 2013 v 11:56 | Reagovat

ach, to video ze svatby :-) na tváři úsměv od ucha k uchu a to to bylo jen audio, nechci vidět, co budu dělat, až to bude i video :-D

4 Kimi Kimi | Web | 28. července 2013 v 19:29 | Reagovat

Som sa rozplakala! :) Krása! :) Také emotívne! :) Mylsím ten text! :) Lebo audio som nestihla! :( No čo už! :D Ale som rada lebo STV kúpila práva na 3. sériu! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter