Srpen 2013

Konec natáčení + zítra se dočkáme další ukázky ze třetí série!

31. srpna 2013 v 21:22 | Petra |  On the Set
Dnes skončilo natáčení třetí epizody třetí série Sherlocka. Třetí série se začala natáčet 29. července po krátké pauze, během které Martin Freeman a Benedict Cumberbatch dokončili některé své jiné projekty.
Claire Pritchard se s námi podělila o fotografii a připsala k ní tento komentář: Poslední den #twist&difuse [natočené a nafoukané] ve třetí sérii. Uvnitř se směje, opravdu xx.

Ale dnes se objevila jedna opravdu velmi zajímavá a potěšující novinka. Zítra v devět hodin ráno (u nás tedy v deset) bude na internet nahrán trailer Original British Drama. Během tohoto traileru budou zveřejněny ukázky k osmi pořadům BBC, a to včetně Sherlocka. Nejsem si úplně jistá jestli to bude pouze na internetu nebo i na BBC1. Ale důležité je to, že se dočkáme něčeho nového ke třetí sérii.
↓ animace, kterou BBC1 dala na svůj Twitter
Ale! Ve tři ráno někdo sledoval BBC2 a tu ukázku tam viděl. Podle této osoby tam byl slyšet hlas Sherůocka, říkajíc: The thrill of the chase, your blood pumping through your veins." [Vzrušení z pronásledování ti koluje žilami]. Poté následuje další Sherlockova věta, adresovaná Johnovi: "Just the two of us against the rest of the world." [Jsme to jen my dva proti celému světu]. Kromě čtyř scén, ze kterých můžete níže vidět fotky, se prý neobjevilo nic jiného než záběry z Reichenbachova pádu nebo teaser traileru.
Očividně se máme na co těšit :)
EDIT:
Omlouvám se, ale popletla jsem si am a pm. Takže trailer se neobjeví až večer, ale už za hodinu. Děkuji za upozornění Jereelee a omlouvám se za chybu.

Hawking a Star Trek Into Darkness na DVD

30. srpna 2013 v 17:06 | Petra |  Projects BC
Film o mladých letech geniálního fyzika Stephena Hawkinga bude po devíti letech od své premiéry, vydán na DVD. Benedict Cumberbatch v tomto filmu exceluje jako mladý Stephen Hawking, za svůj výkon si odnesl Zlatou nymfu a na cenu BAFTA byl nominován v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli.
Film Hawking se vrací do doby, kdy je tehdy 21-letému Stephenu Hawkingovi diagnostikována nemoc motorického neuronu, která postižené maximálně devastuje. Snímek popisuje, jak navzdory všemu, Hawking stále pokračuje k dosažení svého úspěchu a získání světového věhlasu.
Nenašla jsem trailer, ale níže se můžete podívat na ukázku z filmu, který vám opravdu doporučuji si pustit.
DVD vyjde 14. října, ale k na Amazonu už je k předobjednání.

Za tři dny, tedy 2. září, vyjde na DVD nebo Blu-ray další film s Benedictem Cumberbatchem. Tentokrát se nám Benedict představuje jako Khan ve filmu Star Trek Into Darkness. Kromě filmu samotného se budeme moci podívat na řadu bonusů. Na Amazonu můžete předobjednávat zde, ale na pultech českých a slovenských obchodů bude k prodeji od 9.10., takže se vyplatí si ještě měsíc počkat.

Poražte Khana

29. srpna 2013 v 17:48 | Petra |  Projects BC
Nadlidský padouch jménem Khan napadal naši federaci. Jeho vynikající genetické předpoklady ho činí tou nejděsivější hrozbou, jaké jsme kdy museli čelit. Naší jedinou nadějí je to, že se proti němu naše nová generace důstojníků postaví.
Máte to, co je zapotřebí?
Pouze po úspěšném dokončení těchto vzdělávacích modůlů, které zlepšují vaší pameť, soustředění, vidění, rychlost a inteligenci, budete mít proti Khanovi šanci.
Těmito slovy láka oficiální online hra k filmu Star Trek Into Darkness. Princip hry není nijak složitý, jedná se pouze o sérii miniher. Konkrétně jich je pět a každá z nich je zaměřena na něco jiného - vaši paměť, sílu vašeho soustředění, váš ostříží zrak, rychlost reakce a vaši inteligenci. Čím více jste úspěšnější tím je vaše hodnost vyšší - od kadeta až po samotného kapitána.
Jak jsem již psala, nijak složité to není a docela se u toho zabavíte. Pokud si chcete zahrát, klikněte sem.

U filmu zůstaneme, akorát se přesuneme k Martinovi. Simon Pegg na svém účtu na Twitteru zveřejnil fotku z Martinova posledního dne na natáčení The World's End. Ale nebyl by to Simon, kdyby ještě nezavtipkoval. Po fotce následoval další tweet, a to ve znění: Ten obrázek, který Martin dostal, bylo původní dílo, malované olejem na dubové dřevo, zobrazující nahého Benedicta Cumberbatche, jak jede na jednorožci. No a pak se přidala i Martinova partnerka, Amanda Abbington a sami si dokáže představit, jaká konverzace z toho musela vyjít. Na fotografii a tweety obou herců se podívejte zde.

The Blind Banker

26. srpna 2013 v 21:45 | Petra |  Cases
Tak rozhodla jsem se, že pro vás přeložím všechny případy z Johnova blogu. Po Studii v růžové přichází na řadu Slepý bankéř. Také vám doporučuji přečíst si komentáře, které jsou u jednotlivých Johnových příspěvků. Johnův blog najdete zde.

Všechno to začalo tím, když jsem já a Sherlock, navštívili banku. Zavolal nás jeho bývalý spolužák. Ten muž byl bankéř a přesně takový, jak byste ho čekali. Někdo se vloupal do do jejich kanceláře a posprejoval malbu. Na tom není nic zajímavého, byste si mohli myslet. Ovšem ať to udělal kdokoliv, nebyl zaznamenán na kamerovém systému. Kanceláře banky byly jako Fort Knox [vojenská základna a pevnost v americkém státě Kentucky], ale nebylo tam nic. Žádný náznak toho, kdo to udělal.
Sherlock přišel na to, že si potřebujeme promluvit s jedním z bankéřů, --- [Eddie Van Coon]. Takže jsme šli do jeho bytu, ale už byl mrtvý. Vypadalo to jako sebevražda, ale samozřejmě nebyla. To grafiti v bance bylo varování. Výhružka smrti. Policie si stále myslela, že to je sebevražda a já musím přiznat... no, byl to zamčený pokoj. Mrtvý muž. S pistolí v ruce. Vypadalo to jako sebevražda.
Ale Sherlock, samozřejmě, z každé drobnosti v jeho bytě, přišel na to, že --- [Van Coon] byl levák a pistoli držel v pravé ruce. Řekl, že je 'udiven', že jsme si toho nevšimli. Smutné věc je to, že opravdu byl. Takové věci jsou pro něj naprostá samozřejmost.
Potom, jako kdyby to potvrzovalo to, co říkal Sherlock, se udála další vražda. Novinář. Také byl v zamčené místnosti. Podle všeho se také domníval, že bude v bezpečí před tím, kdo ho zabil. Potřebovali jsme přijít na cokoliv, co tyto dva muže spojovalo. Sherlock přišel na to, že to grafiti bylo něco jako starověký tajný kód. Takže jsme se setkali s jeho 'kamarádem'. Myslím si, že správný termín je 'delikvent'. Nazval jsem ho mnohem hůř.
Suma sumárum, nacházel jsem se na policejní stanici, čtouc --- [Lukisův] zápisník. A to dovedlo mě a Sherlocka na čínskou tržnici na Shaftesbury Avenue. V zásadě to byl obchod plný tretek, ale našli jsme to, co jsme chtěli - ty grafiti znaky byla čísla. Stará čínská čísla. Sherlock si poté všimnul, že v bytě vedle obchodu už několik dnů nikdo nebyl... ale okno bylo otevřené. Takže, samozřejmě, se tam musel vloupat a mě nechal stát před venku, zatímco zkoumal. Ukázalo se, že byt patřil ženě, která pracovala v muzeu. Touhle dobou jsem už, musím přiznat, byl docela zmatený. Všichni tihle lidé a ta místa se zdála být náhodně spojena. Naše návštěva banky se zdála být dlouho za námi.
Ta žena v muzeu, Soo Lin, byla skutečně skvělá. Schovávala se v muzeu, bojíc se o svůj život. Schovávala se tam a myslela si, že se bude moci starat o nějaké staré čínské konvice na čaj. Bylo to jak absurdní tak zvláštně krásné. Mylsím si, že i na Sherlocka zapůsobila. Pověděla nám o velké čínské organizaci pašeráků a o vrahovi, který byl poslán zabít každého, kdo zradil organizaci. Což je to, co se stalo tomu bankéři a novináři.
A to, co se stalo i jí.
Takže jsme přišli na to, že ti pašeráci obchodovali s čínskými starožitnostmi. Jak bankéř tak novinář byli schopni, dovést je do Británie, protože hodně cestovali a tu ženu gang kontaktoval, protože byla na takové věci expertkou. Zjistili jsme, kde prodávali to, co ukradli, ale pořád jsme museli přijít na význam toho kódu. Uvědomili jsme si, že ta čísla jsou reference na knihy. Každá část kódu odkazuje na určitou stránku v určité knize. Problém ovšem byl, že jsme museli přijít na tu správnou knihu. Musela to být ta, kterou má každý.
A já, jsem mezitím, šel na rande. Někoho jsem potkal. Jmenuje se Sarah a je skvělá. Sherlock mi dal lístky na cirkus, abych ji tam vzal. Ale, samozřejmě, pozval i sám sebe. První rande mě a Sarah a mám sebou šíleného detektiva. Tak nějak jsem si myslel, že to dobře nedopadne. A opravdu, v jednu chvíli stál Sherlock vedle nás, a v další na pódiu bojoval s šíleným vrahem. Naštěstí, Sarah ani moc nevadilo mi pomoci s pomocí Sherlockovi. Zachránili jsme mu život a vrátili jsme se do našeho bytu. A Sherlock by, jako vždycky, hrubý a arogantní, ignoroval Sarah. Dokud neukázala na to, že Soo Lin už začala s překladem kódu. Shelrock vyběhl Bůh ví kam, takže jsem já a Sarah byli uneseni. Rande se opravdu moc nevydařilo.
Zjistili jsme, že na nás zbraní míří operní pěvkyně a její vrazi. Hlavně jsem se samozřejmě bál o Sarah. S ničím z toho nesouhlasila. A, samozřejmě, největší ironie na tom byla to, že ani nechtěli mě. Spletli si mě se Sherlockem. Chtěli zabít Sarah, protože si mysleli, že jsem Shelrock Holmes!
Sherlock nás našel a byli jsme schopni utéci a ukončit tu operaci. Ukázalo se, že hledali sponu do vlasů. Všechno tohle šílenství a úmrtí jenom kvůli sponě do vlasů! Spona císařovny, ale pořád to je spona do vlasů. Sherlock dokonce věděl, kde byla... už ji předtím viděl. A to je všechno. Případ uzavřen. Během několika dnů jsme se utkali s čínskými vrahy, vraždící operní pěvkyní, tajnými kódy, tajnými zprávami od A do Z, pašeráky a kdo ví čím ještě. A také jsem potkal krásnou dámu. Bylo to všechno ve stylu Jamese Bonda.
Nemůžu popírat, že preferuji tento styl života. Být civilistou mi nesedí. Ale jde o to, že život, který jsme si vybrali, není bezpečný. Sherlock se rozhodl být tímto horlivý detektivem konzultantem a já jsem si vybral být jeho kolegou. Ale začíná být známým. Lidé ho poznávají. Stejně jako Moriarty - jak řekl ten taxikář. Potom ta operní pěvkyně o něm všdchno věděla. Jak dlouho bude trvat, než po něm půjde někdo jiný? A co se pak stane lidem jako Sarah nebo paní Hudson?
Všichni tihle lidé, kteří jsou zahrnuti v jeho dobrodružstvích... nejsou v bezpečí. My nejsme v bezpečí. Všude jsou síly a ty si jdou pro Sherlocka Holmese.

Jeremy Lovering o natáčení Sherlocka

25. srpna 2013 v 22:18 | Petra |  Other SH
Režisér první epizody třetí série Jeremy Lovering se v rozhovoru pro Flicks and the City podělil o své zážitky a zkušenosti z natáčení. Mluvil o odpovědnosti, kterou má k fanouškovské základně, o tom, že měl štěstí spolupracovat s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem. A také prozradil. že bylo natočeno i několik falešných scén, aby fanoušci byli plně překvapeni.


Natáčení v Londýně (21.8.)

24. srpna 2013 v 14:32 | Petra |  On the Set
21.8. se natáčení třetí epizody přesunulo na North Gower Street (seriálová Baker Street). Kromě hlavní hereckého dua se na natáčení objevila i Amanda Abbington, Mark Gatiss, Steven Moffat, nebo Sue Vertue. A samozřejmě tam nemohla chybět ani opravdu hodně velká skupina fanoušků, která nezapomněla fotit a natáčet.
Protože fotek bylo nafoceno opravdu hodně, nebudu dávat žádné na blog ale odkážu vás sem a sem, kde si fotografie můžete prohlédnout. Nic spoileroidního na nich není (oni ani ty scény sami o sobě moc spoileroidní nebyly), teda až na Sherlockovo oblečení (kromě tradičního obleku se později Ben převlékl do něčeho jiného). Stejně nám toho moc neřekne, pravděpodobně se jedná o nějaké přestrojení (na natáčení několik dnů dříve to měl taky). Fotky si ale určitě prohlédněte, opravdu hodně jich je povedených (zvláště na tom druhém odkaze - jedna HQ vedle druhé)
Co ale na blog dám jsou tři videa (opět se jich objevilo mnohem víc, ale kdybych všem dala všechny, zabralo by to opravdu hodně místa - několik videí je také v tom prvním odkaze) - Benedict si povídá s fanoušky, Ben zpívá fanynce k narozeninám a Martin s Benedictem baví fanoušky mezi natáčením. Ve třetím videu má Benedict ten 'převlek', takže pokud to někdo z vás nechce vidět, nedívejte se na to.Jak můžete podler fotek a videí vidět, herci a celý štáb se k fanouškům opravdu skvěle chovali - ochotně se s nimi fotili, podepisovali a povídali. Naoplátku bylo chování fanoušků opravdu výborné, za což jim Sue a Amanda na Twitteru poděkovaly.

Včera se konalo další natáčení mimo studio, ale to už bylo pro fanoušky nepřístupné, takže se dá čekat, že se natáčel nějaký klíčový moment.
EDIT:
Benedict, Martin a Amanda už za sebou mají i focení photoshootů. Nejdříve fotograf Ian Derry informoval o nafocení dvou photoshootů s hlavní dvojicí. Bohužel ale budou zveřejněny až v lednu, ale podle Iana se můžeme těšit na hodně outtakes. A včera tweetovala Claire Pritchard o focení dalšího photoshootu, tentokrát i s Amandou Abbington.

Martinův nový projekt

22. srpna 2013 v 19:41 | Petra |  Projects MF
Pro dlouhé době je na obzoru nový projekt pro Martina Freemana! A tentokrát nebude jenom hrát, ale rovnou napíše i scénář a usedne do režisérského křesla. Jednat se bude o krátkometrážní autobiografickou komedii, která se tyto Vánoce objeví na Sky1 v rámci série Little Crackers. Patnáctiminutový film se bude odehrávat v roce 1977 a uvidíme v něm Martina v roli svého otce Geoffreyho. FIlm bude také doprovázen behind-the-scenes pohledem na to, jak se příběh dostal na televizní obrazovky.
Tato zpráva byla oznámena toto odpoledne na Edinburgh Television Festival, a to Stuartem Murphym.

Benedict v Crimson Peak nebude

22. srpna 2013 v 12:17 | Petra |  Projects BC
Pro všechny, kteří se těšili na Benedicta Cumberbatche a Jessicu Chastain v jednom filmu, nepřinesl The Hollywood Reporter dobrou zprávu. Benedict z neznámého důvodu Crimson Peak opustil. Jak některé zdroje říkají, kvůli jinému projektu by to být nemělo. Benedict není první kdo z tohoto projektu odstoupil, Emma Stone byla nahrazena Miou Wasikowskou.
Benedict teď vstupuje do rušného období - na Toronto International Film Festival bude prezentovat tři filmy (The Fifth Estate, 12 Years a Slave, August: Osage County). Tyto tři filmy ještě spolu s pokračováním Hobita vstupují do konce tohoto roku do kin, což sebou samozřejmě kromě premiér přináší i řadu promo akcí. A jako by to nestačilo, The Imitation Game je v pre-produkci. A pak je tady i Sherlock, který by se měl na televizních obrazovkách objevit někdy v prosinci nebo lednu. Takže jak všichni uznáte, Benedict toho má před sebou opravdu hodně.

Lego verze teaser traileru k Hobitovi

22. srpna 2013 v 11:55 | Petra |  Other MF
Brotherhood Workshop, jsou, jak sami píší na svém Facebookou, skupina svérazných umělců, kteří jsou rádi kreativní. Doufáme, že jednoho dne budeme moci dělat celovečerní filmy, ale do té doby se krátká LEGO videa ukázala jako skvělé východisko. Doufáme, že si užíjete naši tvorbu. Tentokrát Brotherhood Workshop přetvořil teaser trailer k filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug.


Když už jsme u těch trailerů, tak zmíním ještě jeden. Tentokrát už v něm neposkakují figurky z LEGA, ale jsou v něm skuteční herci, jako třeba Andrew Scott, nám známý jako Jim Moriarty. Na trailer k filmu The Stag se můžete podívat zde.

Nové video z natáčení Star Treku

21. srpna 2013 v 13:40 | Petra |  Projects BC
K radosti všech fanoušků je na iTunes ke stažení 1085HD verze filmu Star Trek Into Darkness. No a k ještě větší radosti se to objevilo i na torrentech, kde je to ke stažení zdarma. České titulky už jsou také, ale ještě občas nějaká věta chybí, nebo je trošku posunuté časování, ale žádné extrémní chyby tam (až na některé ty překlepy a chyby) nejsou.
Kromě celého filmu byl na internet vypuštěn i speciální behind-the-scenes materiál, který se zaměřuje na Benedictovu postavu. A mimo diskuze o Khanovi se ještě můžete podívat třeba na tančícího Benedicta.

 

pokud by vám to na blogu nešlo pustit, zkuste to tady

Už jsem zde psala, že po zhlédnutí Star Treku, řekl Martin Benedictovi, že je na něj velmi hrdý. Martinova partnerka Amanda Abbington řekla, že to bylo (vložte sprosté slovo) skvělé.

EDIT:
Objevilo se další bonusové video, které je opět zaměřené na Benovu postavu. Pustit si ho můžete zde.
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter