The Blind Banker

26. srpna 2013 v 21:45 | Petra |  Cases
Tak rozhodla jsem se, že pro vás přeložím všechny případy z Johnova blogu. Po Studii v růžové přichází na řadu Slepý bankéř. Také vám doporučuji přečíst si komentáře, které jsou u jednotlivých Johnových příspěvků. Johnův blog najdete zde.

Všechno to začalo tím, když jsem já a Sherlock, navštívili banku. Zavolal nás jeho bývalý spolužák. Ten muž byl bankéř a přesně takový, jak byste ho čekali. Někdo se vloupal do do jejich kanceláře a posprejoval malbu. Na tom není nic zajímavého, byste si mohli myslet. Ovšem ať to udělal kdokoliv, nebyl zaznamenán na kamerovém systému. Kanceláře banky byly jako Fort Knox [vojenská základna a pevnost v americkém státě Kentucky], ale nebylo tam nic. Žádný náznak toho, kdo to udělal.
Sherlock přišel na to, že si potřebujeme promluvit s jedním z bankéřů, --- [Eddie Van Coon]. Takže jsme šli do jeho bytu, ale už byl mrtvý. Vypadalo to jako sebevražda, ale samozřejmě nebyla. To grafiti v bance bylo varování. Výhružka smrti. Policie si stále myslela, že to je sebevražda a já musím přiznat... no, byl to zamčený pokoj. Mrtvý muž. S pistolí v ruce. Vypadalo to jako sebevražda.
Ale Sherlock, samozřejmě, z každé drobnosti v jeho bytě, přišel na to, že --- [Van Coon] byl levák a pistoli držel v pravé ruce. Řekl, že je 'udiven', že jsme si toho nevšimli. Smutné věc je to, že opravdu byl. Takové věci jsou pro něj naprostá samozřejmost.
Potom, jako kdyby to potvrzovalo to, co říkal Sherlock, se udála další vražda. Novinář. Také byl v zamčené místnosti. Podle všeho se také domníval, že bude v bezpečí před tím, kdo ho zabil. Potřebovali jsme přijít na cokoliv, co tyto dva muže spojovalo. Sherlock přišel na to, že to grafiti bylo něco jako starověký tajný kód. Takže jsme se setkali s jeho 'kamarádem'. Myslím si, že správný termín je 'delikvent'. Nazval jsem ho mnohem hůř.
Suma sumárum, nacházel jsem se na policejní stanici, čtouc --- [Lukisův] zápisník. A to dovedlo mě a Sherlocka na čínskou tržnici na Shaftesbury Avenue. V zásadě to byl obchod plný tretek, ale našli jsme to, co jsme chtěli - ty grafiti znaky byla čísla. Stará čínská čísla. Sherlock si poté všimnul, že v bytě vedle obchodu už několik dnů nikdo nebyl... ale okno bylo otevřené. Takže, samozřejmě, se tam musel vloupat a mě nechal stát před venku, zatímco zkoumal. Ukázalo se, že byt patřil ženě, která pracovala v muzeu. Touhle dobou jsem už, musím přiznat, byl docela zmatený. Všichni tihle lidé a ta místa se zdála být náhodně spojena. Naše návštěva banky se zdála být dlouho za námi.
Ta žena v muzeu, Soo Lin, byla skutečně skvělá. Schovávala se v muzeu, bojíc se o svůj život. Schovávala se tam a myslela si, že se bude moci starat o nějaké staré čínské konvice na čaj. Bylo to jak absurdní tak zvláštně krásné. Mylsím si, že i na Sherlocka zapůsobila. Pověděla nám o velké čínské organizaci pašeráků a o vrahovi, který byl poslán zabít každého, kdo zradil organizaci. Což je to, co se stalo tomu bankéři a novináři.
A to, co se stalo i jí.
Takže jsme přišli na to, že ti pašeráci obchodovali s čínskými starožitnostmi. Jak bankéř tak novinář byli schopni, dovést je do Británie, protože hodně cestovali a tu ženu gang kontaktoval, protože byla na takové věci expertkou. Zjistili jsme, kde prodávali to, co ukradli, ale pořád jsme museli přijít na význam toho kódu. Uvědomili jsme si, že ta čísla jsou reference na knihy. Každá část kódu odkazuje na určitou stránku v určité knize. Problém ovšem byl, že jsme museli přijít na tu správnou knihu. Musela to být ta, kterou má každý.
A já, jsem mezitím, šel na rande. Někoho jsem potkal. Jmenuje se Sarah a je skvělá. Sherlock mi dal lístky na cirkus, abych ji tam vzal. Ale, samozřejmě, pozval i sám sebe. První rande mě a Sarah a mám sebou šíleného detektiva. Tak nějak jsem si myslel, že to dobře nedopadne. A opravdu, v jednu chvíli stál Sherlock vedle nás, a v další na pódiu bojoval s šíleným vrahem. Naštěstí, Sarah ani moc nevadilo mi pomoci s pomocí Sherlockovi. Zachránili jsme mu život a vrátili jsme se do našeho bytu. A Sherlock by, jako vždycky, hrubý a arogantní, ignoroval Sarah. Dokud neukázala na to, že Soo Lin už začala s překladem kódu. Shelrock vyběhl Bůh ví kam, takže jsem já a Sarah byli uneseni. Rande se opravdu moc nevydařilo.
Zjistili jsme, že na nás zbraní míří operní pěvkyně a její vrazi. Hlavně jsem se samozřejmě bál o Sarah. S ničím z toho nesouhlasila. A, samozřejmě, největší ironie na tom byla to, že ani nechtěli mě. Spletli si mě se Sherlockem. Chtěli zabít Sarah, protože si mysleli, že jsem Shelrock Holmes!
Sherlock nás našel a byli jsme schopni utéci a ukončit tu operaci. Ukázalo se, že hledali sponu do vlasů. Všechno tohle šílenství a úmrtí jenom kvůli sponě do vlasů! Spona císařovny, ale pořád to je spona do vlasů. Sherlock dokonce věděl, kde byla... už ji předtím viděl. A to je všechno. Případ uzavřen. Během několika dnů jsme se utkali s čínskými vrahy, vraždící operní pěvkyní, tajnými kódy, tajnými zprávami od A do Z, pašeráky a kdo ví čím ještě. A také jsem potkal krásnou dámu. Bylo to všechno ve stylu Jamese Bonda.
Nemůžu popírat, že preferuji tento styl života. Být civilistou mi nesedí. Ale jde o to, že život, který jsme si vybrali, není bezpečný. Sherlock se rozhodl být tímto horlivý detektivem konzultantem a já jsem si vybral být jeho kolegou. Ale začíná být známým. Lidé ho poznávají. Stejně jako Moriarty - jak řekl ten taxikář. Potom ta operní pěvkyně o něm všdchno věděla. Jak dlouho bude trvat, než po něm půjde někdo jiný? A co se pak stane lidem jako Sarah nebo paní Hudson?
Všichni tihle lidé, kteří jsou zahrnuti v jeho dobrodružstvích... nejsou v bezpečí. My nejsme v bezpečí. Všude jsou síly a ty si jdou pro Sherlocka Holmese.


zdroje: johnwatsonblog.co.uk
cs.wikipedia.org
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mugglespace Mugglespace | Web | 27. srpna 2013 v 5:55 | Reagovat

Je udiven, že jsme si toho nevšimli :D Pěkný překlad a super ikonka, děkuji ♥
Snad se ti líbí i ta tvá ;)

Dala jsem tě to té nejelitnější skupiny :D

2 Sasha Sasha | Web | 27. srpna 2013 v 15:25 | Reagovat

ja síce po anglicky viem ale naozaj je to skvelé že to takto prekladáš :) asi to prepošlem kamarátke ktorá sa síce potešila že Johnov blog ozaj existuje ale nie a nie to prečítať :D :)

3 Kimi Kimi | Web | 27. srpna 2013 v 20:27 | Reagovat

[2]: Som na to rovnako(myslím tú prvú vetu:D) Skvelé mooooc ti Ďakuejm! :)

4 milla-jovovich-fan milla-jovovich-fan | Web | 27. srpna 2013 v 21:58 | Reagovat

Dnes som sa práve na túto časť pozerala :D Martin píše tento blog či? Sú tam vlastne spísané všetky diely?

5 tomato tomato | E-mail | Web | 29. srpna 2013 v 17:09 | Reagovat

Jo ten bloG je skvělej...i ten Sherlockův. Je tam napsaný úplně všechno..ráda si to čtu :)

6 Koocourka Koocourka | 29. srpna 2013 v 17:25 | Reagovat

Jo, Johnův blog je super, stejně jako Sherlockův, ale tenhle je naprosto úžasnej. Miluju ho a díky ti, že ho takhle skvěle vedeš. Narazila jsem na něj nedávno, ale od té doby na něj lezu denně:) Tak díky a hodně štěstí v další práci.

7 Anie Anie | 5. listopadu 2013 v 17:05 | Reagovat

Díky za překlad. Bilo to velmi pěkné. Z pohledu Johna jsou případy moc zajímavé.

8 Anie Anie | 5. listopadu 2013 v 17:06 | Reagovat

[7]: BYLO XD Překlep!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter