Září 2013

Martin si zahraje v televizní sérii Fargo

29. září 2013 v 21:03 | Petra |  Projects MF
Kriminální thriller Fargo z roku 1996, který si na předávání oscarů odnesl celkem dvě sošky - Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli a Nejlepší původní scénář, se dočká své televizní adaptace. Z filmu se stane desetidílná série americké stanice FX, která bude tímto filmem bratří Coenů inspirována. Joel a Ethan Coenovi se na této minisérie podílet také, post režisérů a scénáristů ovšem vymění za produkci.
Lester Nygaard, pojišťovací agent, už zažil i lepší dny. Jeho život se ale změní, když tajemný cizinec jménem Lorne Malvo, přijede do města. Pokud někdo z vás viděl film, měli byste vidět mezi Lesterem a filmovou postavou Williamem H. Maceym vidět paralely.
Teď už ale k hereckému obsazení - potulného a manipulativního cizince, který přivede Lestera na cestu zkázy, si zahraje oscarový herec Billy Bob Thornton. A v hlavní roli se objeví Martin Freeman. Pro něj to bude určitě výzva a my se tedy máme na co těšit.
Natáčení začne někdy v říjnu v kanadském městě Calgary a na televizních obrazovkách bude minisérie odvysílána na jaře roku 2014.

Dnes ve 21:35 na ČT2 Skandál v Belgravii

28. září 2013 v 17:12 | Petra |  Other SH
Ve 21:35 na ČT2 bude premiérově odvysílán první díl druhé série, tedy Skandál v Belgravii. Ještě připomínám pro majitele satelitu, můžete si zapnout angličtinu a pokud chcete titulky, najdete je na teletextu 888.

Nový klip z The Fifth Estate

24. září 2013 v 19:56 | Petra |  Projects BC
Už zbývá jen několik dnů do kino premiéry The Fifth Estate. Aby se nám čekání aspoň trochu zkrátilo, níže se podívejte na nově zveřejněný klip, ve kterém můžete vidět Benedicta Cumberbatche a Davida Thewlise jako Juliana Assange a Nick Davies.
Podle IMDb je premiéra v českých kinech o šest dní pozdějí, tedy 24. října. Slovensko na seznamu nikde nefiguruje, ale to se ještě může změnit.


První oficiální plakát k Little Favour

23. září 2013 v 19:32 | Petra |  Projects BC
Po teaseru traileru se můžete podívat na první oficiální teaser ke krátkometrážnímu filmu Little Favour.
Už je to sedm let co Wallace [Benedict Cumberbatch] opustil služby Jejího Veličenstva a deset let od té doby, co mu jeho americký protějšek, který se stal jeho přítelem, zachránil život na společné misi v Iráku. Své dovednosti přenesl do lukrativního podnikání a podařilo se mu udržet jeho tajnou bitvu s PTSP [Posttraumatická stresová porucha] pod pokličkou. Jednoho dne, když chce své umění konečně vyzkoušet ve funkčním vztahu, ho jeho starý přítel James požádá o malou laskavost. Jak by mohl odmítnout, když dluží tomuto muži život? Takto zní oficiální synopse k ačnímu thrilleru, jehož datum zveřejnění, zatím není známo. Prozatím si musíme vystačit s již zmiňovaným trailerem a nově zveřejněným plakátem.


Sherlock z Lega

22. září 2013 v 17:24 | Petra |  Other SH
Kdo by neznal Lego? Stavebnice se kterou si hodně z nás během dětství hrála. A co byste říkali na Sherlocka, Johna a další postavy z Sherlocka právě jako figurky Lego. Mnoho z nás by se k této stavebnici s radostí vrátilo. A to se taky možná stane. Lego Cuusoo je stránka na kterou může kdokoliv z nás nahrát nějaký nápad na stavebnice Lego a pokud jeho návrh dosáhne 10 000 příznivců má šanci se dostat na pulty hračkářství. Mezi těmito návrhy je i Sherlock.
Na začátku to byla pouze Baker Street s dvěma hlavními postavami. Postupem času se k ústřední dvojici přidal i Jim Moriarty, paní Hudson, Molly Hooper, Greg Lestrade a Mycroft Holmes.
image host image host image host image host
Jak se dalo čekat Sherlockiani nad tímto projektem zajásali a do deseti tisíc už chybí jen 500 hlasů. Takže neváhejte a podpořte Lego Sherlocka zde.
EDIT
Návrh už dosáhl 10 000 hlasů a teď ho tedy čeká přezkoumání Lego týmem. Pokud bude schválen, vydá se do výroby a pak už na pulty. Mimochodem, návrh byl na Lego Cuusoo nahrán 27. srpna, 10 000 příznivců tedy získal za pouhých 26 dní!

Recenze: Benedict Cumberbatch In Transition

21. září 2013 v 18:12 | Petra |  Reviews
Jak jsem psala u recenze předchozí knihy, kromě Casebooku jsem dostala knihu ještě jednu, a to neautorzivaný životopis Benedict Cumberbatch In Transition. Knížku jsem přečetla už někd yna začátku září, k recenzi jsme se ale dohrabala až teď. A opět budu sršet pouze pozitivy.

BENEDICT CUMBERBATCH IN TRANSITION: AN UNAUTHORISED PERFORMANCE BIOGRAPHY
Autorka: Lynnnette Porter
Počet stran: 352
Vydavatel: MX Publishing
Obsah: Jak je z názvu knihy jasné, zabývá se (hlavně) hereckou kariéru Benedicta Cumberbatche. Tento herecký životopis je analýza muže v přechodu z pracující herce k multimediální hvězdě, stejně jako rovnováha mezi hercem a celebritou. Tato část oficiálního popisu knihy perfektně vystihuje, co od této knihy můžeme čekat. Ne nějaký suchý soupis kde, o čem, kdy, s kým, koho hrál. Vybrané projekty jsou podrobeny analýze do nejmenších detailů, vše je doplněno citacemi, pohledy do zákulisí natáčení a jak daná role ovlivnila Benedictovu kariéru. Soukromý život herce je zahrnut jen tehdy, pokud má nějaký vliv na jeho profesi. Pré zde má herecká kariéra jednoho z nejtalentovanějších herců své generace.
Hodnocení: Asi tomu už za chvíli asi přestanu říkát recenze, spíše bych to měla nazvat vychvalování do nebes. Prostě mě nenapadá žádný zápor, i když někdo by možná mohl něco mít proti grafické stránce knihy. Obal knihy je krásně zpracován, o tom není pochyb. Pokud někdo po otevření z vás čeká fotografie, barvy nebo kdo ví co ještě, musím vás zklamat. Jednoduchost - ta na vás čeká. Neberu to jako zápor, jelikož mě to vůbec nevadilo, naopak v jednoduchosti je krása a knize to dodává na 'důležitosti' (jestli víte, jak to myslím). Hlavní je přeci jen obsah knihy a ten nemá chybu. Lynnette Porter si dala opravdu záležet, kniha se úžasně čte, dozvíte se řadu nových informací, ale ne nějakým nudným způsobem. Za pochvalu také stojí rozřazení kapitol, které pokrývají celou Benedictovu kariéru - od televizních a filmových začátků, rádiových her, divadle, až po Sherlocka a další průlomové role.
A slovo musí padnout i o obtížnosti angličtiny - tady to už bez slovníku rozhodně nepůjde (tedy aspoň já jsem ho po ruce potřebovala). Některé odstavce projede bez náhlednutí do slovníku, jindy je ale potřeba. Na začátku mi to šlo docela pomalu, když se 'rozjedete' jde to ale čím dál tím lépe (a slovník potřebujete čím dál tím méně). Moje úroveň angličtiny je středně pokročilý (Intermediate B1), to vám třeba taky pomůže s určením obtížnosti.
Takže na závěr: pokud jste fanoušci Benedicta a chcete se dozvědět víc o jeho herecké kariéře, tato kniha je pro vás perfektní volbou. Prostě krásně napsané, poutavé, naučné, zábavné čtení a pro nás i vylepšení angličtiny. Četbu jsem si opravdu užila a mám silné nutkání si koupit další knihu od Lynnette Porter (můj seznam toho, co chci na Vánoce, bude opravdu dlouhý, pokud nepřestanu s prohlížením Amazonu).

Teaser trailer k Little Favour

20. září 2013 v 20:38 | Petra |  Projects BC
Krátkometrážní film Little Favour, který byl zrealizován díky finanční pomoci fanoušků (v přepočtu bylo vybráno přes dva a půl milionu), sleduje příbech Wallace, jenž ho jeho starý přítel James požádá o malou laskovast. Jak by mohl odmítnout, když mu James před deseti lety zachránil ve válce život?
Wallace ztvárňuje Benedict Cumberbatch, Jamese si zahrál Nick Moran. Autorem scénáře a zároveň i režisérem je Patrick Victor Monroe, který si režisérské křeslo vyzkoušel vůbec poprvé. Produkce mají na starost Ben Dillon a Benedictlv nejlepší kamarád, Adam Ackland.
Teď už ale k té novince - SunnyMarch Productions pro nás mají první pohled na tento akční thriller, a to v podobě teaser traileru. Jak můžete ve videu níže vidět sami, Benova postava dostane pořádnou 'nakládačku' a nám nezbývá nic jiného než čekat, až se na celý film budeme moci podívat (žádné datum zveřejnění ještě není známo).


Nové fotografie z natáčení třetí série!

19. září 2013 v 17:22 | Petra |  On the Set
BBC se nám rozhodla udělat radost a podělila se s námi o čtyři fotografie z natáčení třetí série Sherlocka. Nebudu již dále zdržovat, stejně to ani moc velký komentář nepotřebuje, pokochejte se sami.

image host image host image host image host
Doufám, že nejsem jediná, kdo se začal rozplývat u té první fotky. I když jak tak koukám na Tumblr., tak jediná nejspíš nejsem :)

Nový televizní spot k The Fifth Estate

18. září 2013 v 18:49 | Petra |  Projects BC
The Fifth Estate se do kin dostane již za jeden měsíc a tvůrci nás ještě více natěšili novým televizním spotem. Děj filmu se točí kolem zakladatele stránky WikiLeaks Juliana Assange (Benedict Cumberbatch) a jeho kolegy Daniela Domscheit-Berga (Daniel Brühl). Tento snímek, inspirován skutečnými událostmi, zachycuje nejen počátky této organizace, její mediální vrchol i pád, ale i vztah mezi klíčovou dvojicí - Julianem a Danielem.


EDIT:
Před pár dny začalo natáčení filmu The Imitaion Game, ve kterém Benedict ztvárňuje rozluštitele Enigmy Alana Turinga. Z dnešního natáčení se objevilo několik HQ fotografií, podívat se na ně můžete zde.

Benedict na oslavě The Global Fund

17. září 2013 v 19:10 | Petra |  Events, Appearances BC
Benedict Cumberbatch se včera večer účastnil akce na oslavu The Global Fund. Tato mezinárodní finanční organizace poskytuje finanční prostředky zemím na podporu programů, které zamezují, léčí a starají se o lidi s HIV a AIDS, tuberkulózou a malárií. Pokud máte zájem o podropnější informace o této organizaci, založené roku 2002, podívejte se na oficiální stránky.
Večer oslavující The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria se konal včera v londýnském Apsley House a kromě Benedicta se zde objevil Colin Firth, Sienna Miller nebo třeba David a Victoria Beckhamovi.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter