Září 2013

Nová role pro Benedicta?

5. září 2013 v 18:23 | Petra |  Projects BC
Po fámě o možné roli Benedicta Cumberbatche ve Hvězdných válkách přichází na řadu další možná role. Jedná se o hlavní roli Percyho Fawcetta v adaptaci bestselleru The Lost City of Z od Davida Granna. Percy Harrison Fawcet byl anglický badatel, který se roku 1925 vydal do hlubin amazonských džunglí v Brazílii, kde objevil mýtické město, jenž pojmenoval The Lost City of Z (Ztracené město Z). Kvůli tvrzením, že je toto starověké království podvod, se zde Fawcet spolu se svým synem a ještě jedním vydali znova. Nikdo je již nikdy znova neviděl a jejich zmizení zůstává jednou z největších záhad dvacátého století. A právě o tom tento snímek bude.
Ovšem jeho realizace nebyla ani zdaleka procházka růžovým sadem. Film se měl v kinech objevit již v roce 2011, ale Brad Pitt, který si měl zahrát hlavní roli, z projektu nakonec odstoupil. James Gray, režisér a zároveň i autor scénáře, vyčkal a nyní už to vypadá, že se film skutečně na plátnech kin objeví. Nakonec to vypadá na šťastný konec pro film, který mohl být navždy ztracen v hlubinách vývoje.
"Mám lidi, kteří jsou ochotni ten film udělat, mám na to peníze, ale nemám herce. Protože je to velmi specifické - je to Brit, okolo 45ti let, a to je těžké spárovat s rozpočtem, který potřebuji. Mám lidi, kteří to chtějí udělat, ale prostě potřebuji získat herce. Rozhodně je můj sen, tento film natočit. Myslím si, že to je nejlepší scénář, jaký jsem kdy napsal. Ale jeho veliksot je obrovská, ten rozsah."
Toto řekl James Gray na letošním festivalu v Cannes. Nyní už to vypadá, že našel svého muže. Deadline, který o Benedictově možné účasti informoval, se dá považovat za velmi spolehlivý zdroj. Jestli se ale na Benedicta jako badatela opravdu dočkáme, to ještě není oficiálně potvrzené. Nicméně musím říct, že mě film velmi zaujal a určitě se na to podívat, ať tam Benedict bude nebo nebude (samozřejmě ale budu mnohem radši, když tam bude).

EDIT:
Benedictovi bude během předávání 2013 BAFTA Los Angeles Britannia Awards udělena cena British Artist of the Year.
"Benedict Cumberbatch má za sebou pozoruhodný rok a jako jeden z předních britských talentů je skutečným příkladem respektu, který sbírají talentovaní Brité po celém světě. Mistrně vystupoval v televizi, filmu a divadle a vždy se mu povede nás ohromit svým talentem a všestranností. BAFTA Los Angeles je hrdá, že může ocenit Benedicta, jako Britského umělce roku." řekl Gary Dartnall, předseda BAFTA Los Angeles.
Gratuluji Benedictovi k naprosto zaslouženému ocenění, které mu bude předáno 9. listopadu 2013 v Beverly Hilton Hotel během již zmiňovaných 2013 BAFTA Los Angeles Britannia Awards.

12 Year a Slave: Portrét Solomona Northupa

4. září 2013 v 18:00 | Petra |  Projects BC
Film 12 Years a Slave je inspirován skutečným příběhem Solomona Northupa, který je prodán do otroctví. Solomon se setkává tváří tvář s krutostí a naopak i nečekanou laskavostí. Během dvanácti let otroctví se Solomon nejen snaží zstat naživu ale i zachovat důstojnost.
K nám se film režiséra Steva McQueena dostane až 23.1., takže si čekání na něj můžeme o trošku zpříjemnit videem nazvaným A Portrait of Solomon Northup (Portrét Solomona Northupa). Kromě Chiwetela Ejiofora, Michaela Fassbendera nebo Brada Pitta také konečně uslyšíme promluvit Benedicta Cumberbatche v roli Forda.


Design č. 4

3. září 2013 v 19:31 | Petra |  Blog
Mám ve zvyku měnit design, až když s ním dosáhnu přes 100 článků. Poté, co se ale objevila další ukázka z třetí série Sherlocka, jsem to prostě musela o trošku dříve změnit. Jak je mým zvykem, barvy nejsou zrovna dvakrát optimistické, ale mně se to tmavé barvy prostě líbí. Trošku jsem ještě upravila 'záložky' (nebo jak to nazvat) v menu - dala jsem pryč Translate a naopak přidala Reviews a Cases. A spřátelené blogy už nemají tak velké ikonky, jelikož už jich na to přeci jen bylo moc (ne že bych si ale stěžovala). Rozměry záhlaví, menu a stránky celkově zůstaly stejné, jenom bannery jsem trošku zmenšila.

It's just the two of us against the the rest of the world.


Přivítám jakékoliv připomínky nebo komentáře. Ale doufám, že se vám nový design líbí :)

Benedict ve Star Wars?

2. září 2013 v 17:31 | Petra |  Projects BC
Po internetu lítá drb, že se Benedict Cumberbatch přidá k obsazení Star Wars: Episode VII. Je to fáma, ale: Natáčení začíná na začátku roku 2014, a kdy se začne natáčet horor Crimson Peak, ve kterém měl Benedict hrát, ale odstoupil? Na začíátku roku 2014. Pokračování Star Wars režíruje JJ Abrams, se kterým Ben pracoval na filmu Star Trek Into Darkness. Že by byl Benedict obsazen jako další záporák? Nebo naopak kladná postava? Mimoto je Benedict obrovským fanouškem Star Wars, jak dokázal několikrát během propagace zmiňovaného Star Treku.
"Během mého dětství jsem byl [se Star Wars] mnohem více spojený, stejným způsobem jakým je spousta dalších dětí, kvůli bezprostředního vyprávění - krásné, prostě jednoduché vypravěčských způsobem - a nádherné melodrama o třech dějstvích. Miloval jsem to. Opravdu, opravdu, opravdu jsem tyto filmy miloval a vždy jsme chtěl být Han Solo. Všechno co Harrisson Ford dělal, jsme považoval za tu nejskvělejší věc vůbec."
Hlavní trio Star Wars, tedy: Mark Hamill (Luke Skywalker), Carrie Fisher (Leia Solo) a Harrisson Ford (Han Solo), se v sedmém díle Star Wars vrátí. Hudbu bude mít na starost opět John Williams, scénář píše Michael Arndt. A sám stvořitel Hvězdných válek - George Lucas - se na filmu bude podílet také, jako konzultant.
Ještě jednou upozorňuji, že to jsou pouze fámy, ale šíleně si přeji ať se to stane. Spojení pro mě milovaných Star Wars a (neméně milovaného) Benedicta - co víc si přát?

Nová ukázka z The Fifth Estate

2. září 2013 v 15:11 | Petra |  Projects BC
Na internet byl vypuštěna další ukázka z filmu The Fifth Estate. A tentokrát si už můžeme v celé kráse poslechnout australský přízvuk Benedicta Cumberbatche. Tento film, který vypráví o Julianu Assangi, zakladateli WikiLeaks, se v amerických kinech se film objeví od 18. října, u nás dokonce o dne dříve.


Dnes začal nový školní rok, takže bych chtěla všem školou povinným popřát hodně štěstí. A samozřejmě i těm, kteří mají školu už za sebou. Já jsem nastoupila do prvního ročníku čtyřletého gymnázia a první dojmy jsou zatím docela dobré. Možná na tom budu trošku hůře s časem, ale na blog si určitě vždycky čas najdu. Takže ještě jednou, hodně štěstí :)

Original British Drama trailer

1. září 2013 v 10:21 | Petra |  Other SH
Fanoušci z celého světa netrpělivě čekali na ukázku k třetí sérii a dočkali. Pravda je to sice asi jenom deset sekund, ale to stačí k tomu, aby to zabralo celpu dashboard na Tumblr. Ale není se ani čemu divit - po dvou letech je to po teaser traileru jediný nový materiál, který máme.
The thrill of the chase, the blood pumping through your veins. It's just the two of us against the the rest of the world.

Podle všeho by ty dvě osoby na motorce měli být Sherlock a Mary, ale jestli to je pravda, na to si musíme ještě počkat. Nicméně všimli jste si Sherlockova rtu - že by ho někdo praštil (třeba John)?
EDIT:
Takže na té motorce je skutečně Mary a Sherlock, Amanda nám to potvrdila:
Sherlock na motorce? Rozhodně se máme na co těšit!
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter