Říjen 2013

Poznejte blogerku alias Liebster Blog Award #2

30. října 2013 v 12:42 | Petra |  Other
Dnešní článek bude opět mimo téma, jelikož jsem dostala další nominaci od Ježurky. Moc děkuji za nominaci a teď hurá do odpovídání!
odpovědi v celém článku
EDIT: další nominace Jenny Tenshi

Amanda o Mary a vztahu Sherlocka s Johnem

29. října 2013 v 12:42 | Petra |  Other SH
Sherlock se na televizní obrazovky vrací již v lednu a třetí série nám mimo jiného přinese i jednu velmi důležitou postavu - Mary Morstan, kterou si zahrála partnerka Martina Freemana, Amanda Abbington.
"Pamatuji si, když jsem někdy na samém začátku dělal scénu s Martinem a Benem a stále jsem mezi nimi a myslela si 'Opravdu musím zvednout svojí hru, tohle je jak se patří.' Oni se opravdu odráží jeden od druhého."
"Když jsem byla na prvním čtení scénáře, pamatuji si, jak jsem je sledovala, a ta chemie mezi nimi je prostě úžasná. Mají krásný vztah a takhle se mezi ně dostat - což Mary dělá, stane se takovým pátým kolem u vozu - bylo děsivé. Taky fanoušci milují tyhle dva pohromadě, takže jsem si jistá, že Mary u nich nebude zvláště oblíbená, ale doufám, že jí lidé celkově vzato budou mít rádi, protože je úžasná postava a má několik fanatastických tajemství."
Amanda také odhalila, že Mary byla napsána přímo pro ní:
"Byli jsme u Marka Gatisse doma, když byla epizoda The Hounds of Baskerville poprvé odvysílána. Potom šli do kuchyně a bavili se o další sérii. Posadila jsem se k nim. Byla naznačeno, že tam budu, možná budu mít malou roli. Mluvili o tom, kdo by mohl hrát Mary a já jsem se jich zeptala 'O kom uvažujete?' a oni mi odpověděli 'O tobě.'"
Amanda se s Martinem poprvé potkala v roce 2000 na natáčení televizního filmu Men Only. Od té doby se spolu objevili i v několika dalších projektech jako třeba: Swinging with the Finkels nebo The Robinsons.
"Je jeden z mých oblíbených herců. Jsme předpojatá, ale je to pravda. Sledovat ho v práci je skvělé - každý záběr udělá něco jiného. Je to opravdu dobrý herec a je opravdu dobré mít ho na natáčení, protože každý se pak cítí uvolněně. Hodně jsem se toho od Martina naučila."

Poznejte blogerku aneb to, co radši mělo zůstat skryto

26. října 2013 v 16:27 | Petra |  Other
Dneska tady máme článek mimo obvyklé téma - Poznejte blogerku aneb to, co radši mělo zůstat skryto. Nebojte, žádný sériový vrah nejsem, ale andílkem se taky nazvat nedám.
Pravidla:
1. Řekni deset věcí o sobě.
2. Odpověz na deset otázek blogerky, která vás nominovala.
3. Vymysli deset otázek pro ty co si nominovala.
4. Nominuj 5 blogerů, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářů.
5. Informuj blogery o tom, že jsi je nominovala.

pokračování v celém článku
EDIT: další nominace od tomato

Datum odvysílání třetí série v Americe bylo oznámeno!

23. října 2013 v 18:00 | Petra |  Other SH
Vážení, je to tady - datum odvysílání třetí série bylo oznámeno! PBS zveřejnilo, že se Sherlock na americké obrazovky vrátí 19. ledna 2014. V Anglie bude Sherlock samozřejmě odvysílán jako první, ale konečně víme, kdy přibližně se na třetí sérii můžeme těšit.
Výkonná producentka PBS - Rebecca Eaton - Entertainment Weekly řekla, že třetí série je zatím ta nejlepší.
"Jsou úžasné. Jsou šokující. Jsou jako malé filmy. Benedict a Martin jsou opět jako Sherlock a John. V tom vztahu se cítí tak pohodlně, že to je, jako byste s nimi byli v místnosti."
Ještě pro zopakování - první epizoda třetí série nese název The Empty Hearse a prozradí nám, jak Sherlock přežil pád a hlavně uvidíme znovusetkání s Johnem. V druhé epizodě The Sign of Three se dočkáme svatby Johna s Mary Morstan a epizoda třetí His Last Vow bude v Americe odvysílána 2. února. Co se týče čtvrté série, BBC ji sice ještě nepotvrdila, ale je velká pravděpodobnost, že bude.
Také se objevily dvě promo fotky ke třetí sérii, ale bohužel jsou v opravdu malé kvalitě.
Do třetí série nám tedy zbývá méně než 87 dnů! Radujte se, veselte se (se mnou už to je opravdu v nepořádku).

Mimochodem od včerejška je možné si na iTunes předobjednat krátkometrážní film Little Favour, a to za v přepočtu přibližně 63 korun, což je skoro zadarmo.
A ještě mám na vás otázku, nejde někdo z vás v úterý 12.11. na Frankensteina do BioOka? Že bych někoho z vás konečně viděla osobně :)

Frankenstein opět v českých kinech!

21. října 2013 v 16:03 | Petra |  Projects BC
S novým týdnem přichází i jedna velmi radostná zpráva. 11. a 12. listopadu se do českých kin vrací divadelní hra Frankenstein. Pokud tedy bydlíte někde v okolí Prahy, Brna nebo Olomouce vřele doporučuji. Nevím jestli se nějaké promítání neplánuje i na Slovensku, dívala jsme se, ale nic jsem nenašla.
Jak jistě víte, oscarový režisér si pro hlavní herce - Benedicta Cumberbatche a Jonny Lee Millera - připravil zvláštní herecký úkol, oba herci si zahráli jak Victora Frankensteina tak i Monstrum. Právě na zrcadlení jednoho v druhém postavil Boyle princip celé hry.
A teď takový přehled, co, kdy, kde bude:
11.11. 2013
Praha, Kino Aero
od 19:45
Victor Frankenstein - Benedict Cumberbatch, Monstrum - Jonny Lee Miller
Brno, Kino Scala
od 20:30
Victor Frankenstein - Jonny Lee Miller, Mosntrum: Benedict Cumberbatch
Olomouc, Kino Metropol
od 20:00
Victor Frankenstein - Benedict Cumberbatch, Monstrum: Jonny Lee Miller
12.11. 2013
Praha, BioOko
od 19:45
Victor Frankenstein - Jonny Lee Miller, Monstrum: Benedict Cumberbatch
Bydlím kousek od Prahy, takže bych nejraději šla na obě verze, ale ještě uvidíme (na jednu půjdu určitě). Pokud jste to ještě neviděli a bydlíte blízko Prahy, Brna nebo Olomouce rozhodně byste na to měli jít.

Benedict v magazínu TIME

20. října 2013 v 11:19 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans BC
Benedict Cumberbatch zdobí obálku nejnovějšího čísla jednoho z nejznámějších magazínu - TIME. Kromě rozhovoru byl také nafocen nový photoshoot, jehož autorkou je Paola Kudacki.
"Byla jsem opravdu nadšená, protože jeho kariéra zatím byla tak velká, a to je teprve na začátku. Chtěla jsem zachytit ostrost jeho tváře, ale také klid. Chtěla jsem zaujmout seriózní přístup, velmi klidný a velmi intimní."
Focení probíhalo velice rychle, a to hlavně vzhledem k nabitému programu Benedicta. I přesto výsledek vypadá opravdu opravdu dobře. Zatím se objevily pouze dvě fotografie a video z focení, která si určitě pusťte zde.
O fotografii, která se dostala na obálku tohoto magazínu, Paola říká: "Dívá se do kamery, velmi sebevědomě, ale je v tom něco rozbitého. Je to něco jako, když říká, že rád přináší postavě lidskost. Myslím si, že má velkou úctu k postavám, které hraje."

image host image host image host image host image host
Pokud budete mít štěstí, mohli byste TIME koupit i v Česku. Určitě by měl být v těch trafikách, kde se prodávají zahraniční noviny a časopisy. A ještě něco: v Bontonlandu je k prodeji oficiální Sherlock a Star Trek Into Darkness kalendář na příští rok! Oba dva stojí 279 korun a ke koupi budou buď v kamenných prodejnách nebo přes eshop - Sherlock kalendář najdete zde a Star Trek zde. Za tuto informaci děkuji facebookové stránce Sherlock BBC Český fandom.

Všechno nejlepší, Marku Gatissi!

17. října 2013 v 17:22 | Petra |  Other SH
Dnes slaví své 47. narozeniny Mark Gatiss, herec a scénárista, které známe hlavně jako předatavitele Mycrofta Holmese a spoluautora scénáře jak k Sherlockovi, tak i k několika epizodám Doctora Who. Kromě toho si třeba zahrál i v oceněném komediálním televizním seriálu The League of the Gentlemen a někteří z vás jste možná viděli úžasnou komedii Starter for 10, kde se kromě Marka objevuje i Benedict Cumberbatch.
V nejbližší době bude Mark k vidění ve Hře o trůny, televizním filmu An Adventure in Space and Time a samozřejmě i v Sherlockovi. V něm se na Marka můžeme těšit nejen jako Sherlockova bratra, ale i jako autora scénáře k první epizodě - The Empty Hearse.

Takže Marku - všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví a úspěchů!


Benedict a Martin si čtvrtou sérii potvrdili sami, říká Steven Moffat

14. října 2013 v 19:41 | Petra |  Other SH
Dnes je pondělí, takže jistě nikomu z nás neuškodí zvednutí nálady. A o to se postaral Steven Moffat, který se v současné době účastní Cheltenham Literature Festival.
"Museli jsme informovat BBC, že Martin a Benedict potvrdili novou sérii."
"Oba se pod to podepsali. Oba oznámili, že budou pokračovat - a to je dobré."
Dobré je slabé slovo Stevene, většina fanoušků využila k popsání směsici různých znaků, které dávají smysl pouze na Tumblr.
"Benedict někde na červeném koberci řekl, že bude pokračovat navždy. Martin někde jinde řekl 'Jo, čtvrtá série bude.'"
To. že dva hlavní herci pokračovat chtějí opravdu hodně, ještě nemusí vždy znamenat, že to tak opravdu bude. V tomto případě si ale Steven myslí, že s nimi bude BBC souhlasit.
"BBC si můžete dělat, co chce, je obrovsky mocná, neprovokujte ji! Ale domnívám se, že pokud jsme třetí sérii opravdu nezplackali - což jsme neudělali - je Sherlock velmi úspěšný a bude pokračovat, tak dlouho, jak to budou chtít Benedict a Martin dělat."
Vzhledem k tomu, že Martin kvůli Sherlockovi odmítl Hobita (ale Peter Jackson o něj tak stál, že změnil natáčecí plán) a Benedict také chce pokračovat, jak dlouho jen to půjde, určitě na nás ještě minimálně pár sérií čeká.
Než se ale vůbec začne natáčet série čtvrtá, musí se ještě odvysílat ta třetí. Kdy to bude? Podle Stevena by to mělo být někdy na úplném konci tohoto roku nebo samém začátku toho příštího. Na přesné datum si ale ještě budeme muset počkat.

Q&A na Reddit s Benedictem

12. října 2013 v 16:36 | Petra |  Events, Appearances BC
Benedict Cumberbatch včera odpovídal na otázky fanoušků na stránce reddit.com. Dozvěděli jsme se jeho pět oblíbených písniček, že preferuje Marmite před Nutellou, rád by si zahrál Patricka Melrose z Edward St. Aubyn, řeč také padla na 'nutreon cream' a až se příště objeví v Torontu čeká na něj večeře u rodinu jedné z fanynek. Níže si můžete přečíst výběr těch nejzajmavějších otázek a odpovědí, seznam všech (tedy těch zodpovězených) najdete zde.
Ahoj reddit. Můj film The Fifth Estate se v kinech objeví 18.10.
Aktualize: Taky s eprosím podívejte na nový trailer k Little Favour, režírovaný mým kamarádem Patrickem Monroem. Doufám, že se vám to bude líbit.
Poslední aktualizace: Děkuji reddit. Byla to větší legrace, než jsem si představoval. Bylo skvělé oslovit a mluvit s několika z vás. Omlouvám se těm, kterým jsem neodpověděl. JA vám všem žehná. Na viděnou. BX

Komentář k jedné z otázek o tom, jestli by si chtěl zahrát v komedii:
Je milion důvodů proč sledovat Sherlocka a komediální načásování je jednoznačně jednou z nich!
A Benova odpověď: Děkuji. Učil jsem se od mistra, Martina Freemana.
A o Martinovi padla zmínka ještě v jedné otázce: '"Vzrostla vaše drzost [sass] od té doby, co pracujete s Martinem Freemanem nebo jste byl vždy tak drzý [sassy]?
"No samozřejmě Martin bude zuřit, pokud neřeknu, že za to vděčím jemu. A věřte mi, že jeho hněv je horší, než všichni draci dohromady."

Teď se vrátíme k těm pěti oblíbeným písničkám, o kterých jsem se zmiňovala v úvodu. A musím říct, že jedna je lepší než druhá, zrovna teď poslouchám to album.
Jakých je vašich pět nejoblíbenějších písniček?
Neumím počítat a vybrat si oblíbené.

Fotka v banneru (odkaz na originál najdete výše - Důkaz) vyvolala také jednu otázka, na které jsme se dočkali vskutku zajímavé odpovědi.
Moje žena by opravdu ráda věděla, jestli na sobě pod tím županem něco máte... prosím odpovězte, je to důležité pro naší duševní pohodu.
Měl byste se zeptat, kdo je pod ním nahý se mnou.

více v celém článku

Ben u Grahama Nortona a Jimmy Fallona

12. října 2013 v 15:05 | Petra |  Events, Appearances BC
Pokud jste včera stejně jako já sledovali The Graham Norton Show, dáte mi jistě za pravdu, že Graham jako vždy nezklamal a stálo to opravdu za to. Těm, kteří to neviděli, se rozhodně doporučuji na to podívat. Celá epizoda na internetu ještě k dispozici není, prozatím se ale můžete podívat na tři klipy.
V prvních z nich si dvě z fanynek 'zahrály' spolu s Harrisonem Fordem scénu ze Star Wars (pro vás, kteří neviděli - princezna Leia říká Hanu Solovi 'Miluji tě.' a Han odpoví 'Já vím.').

V další ukázce se Graham snaží zjistit, jestli Harrison (nebo Benedict) budou v novém pokračování Star Wars. Moc velké odpovědi se nedočkal, ale za to jsme se dozvěděli, že Jack Whitehall shodil Sherlocka za střechy. A Harrison Benedictovi řekl, že je jeho velký fanoušek a Sherlock je úžasný.

A v posledním klipu Ben mluví o trochu ''trapném' setkání s Harrsionem, kdy mu řekl 'Snil jsem o vás.', což takhle doslovně nemyslel.

Další skvělá talkshow, ve které byl Benedict hostem, byla Late Night with Jimmy Fallon. Z té už se celý záznam na internetu objevil, v docela dobré kvalite ho najdete zde. V klipu níže Jimmy s Benedictem soutěží v tom, kdo umí képe imitovat Alana Rickmana. A aby to nebylo tak jednoduché použijí k tomu části slavných hip-hopových písniček.
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter