Poznejte blogerku alias Liebster Blog Award #2

30. října 2013 v 12:42 | Petra |  Other
Dnešní článek bude opět mimo téma, jelikož jsem dostala další nominaci od Ježurky. Moc děkuji za nominaci a teď hurá do odpovídání!
odpovědi v celém článku
EDIT: další nominace Jenny Tenshi


Deset věcí o mně
1. Hrozně bych chtěla umět znakovou řeč, dokonce jsem se jí pokoušela i naučit, ale umím jenom pár znaků a asi tak dvě věty. Taky jsem chtěla chodit na italštinu, ale tu bohužel neotevřeli. Ale mohla bych se naučit nějaký fiktivní jazyk, třeba taková vulkánština (no jo, fanynka Star Treku).
2. No, už teď nevím co napsat. Hmmm tak třeba hudba. V předchozí Liebster Blog Award jsem už psala svoje oblíbence, ale tady máte mých pět nejoblíbenějších písniček (brala bych to spíš jako písničky tohoto týdne, prostě ty které momentálně poslouchám nejvíc)
Paul McCartney - Queenie Eye
Jake Bugg - Two Fingers
Brand New - Jesus Christ
Survivor - Eye of the Tiger
Simon & Garfunkel - Mrs Robinson
James Vincent McMorrow - Follow You Down to the Red Oak Tree
The Natinal - England
Dobře, to je sedm, stejně bych ještě pořád mohla psát.
3. V červnu pojedu se školou do Itálie - Florencie a Řím. Hrozně se těším!
4. Už jsem předtím psala mé oblíbené předměty, ale zapomněla jsem na ty neoblíbené - matika a fyzika. A velký 'dík' za to patří naší profesorce (no prostě katastrofa).
5. Umění ve mně vzbuje emoce mnohem víc, než cokoliv jiného. Ten pocit, nedokáži pro to najít správné slovo, když vyjdu z divadla nebo kina, shlédnu díl mého oblíbeného seriálu, dočtu knížku, procházím se po galerii nebo muzeu nebo poslouchám hudbu. Umění ve mně vyvolalo snad veškeré emoce, které existují. Kdyby najednou zmizelo z mého života, už bych to nebyla já.
6. Vidět mě brečet, to se poštěstilo jen málokomu. Když vynechám dětství, tak jsem naposledy brečela na pohřbu a poslední den v deváté třídě. A pak tady je to umění. S kamarádkou máme takovou stupnici - když mně teče jedna slza, ona brečí, a když já brečím, tak ona už se 'topí' v slzách. Co mě opravdu rozbrečelo byl film Third Star (to jsem se topila v slzách) a potom fan fiction Alone on the Water. Stupeň číslo dva, tedy jedna slza, tam už je toho hodně - od Sherlocka, Doctora Who, Harryho Pottera, Cloud Atlas, Star Wars až třeba po Pána prstenů a nebo ty Ježurko :D. Nemyslím, že bych byla nějak extrémně necitlivá, ale prostě nedávám emoce najevo.
7. Tak u pětky a šestky jsem se nějak rozkecala (jak už bývá mým zvykem). Miluji zvířata. Miluji chození do ZOO. V prosinci pojedu do Norimberku (vánoční trhy a prohlídka města). A zájemci můžou jet do ZOO, kde je delfinárium a KAPUSŤNÁCI! Hrozně se těším!
8. Myslím si, že bych nebyla schopná bydlet na vesnici. Jsem prostě městský typ.
9. Když jsem byla malá, tak jsem chtěla být učitelkou nebo letuškou (už jako malá jsem chtěla cestovat). Tak někdy v páté třídě, to byla módní návrhářka (to chtěli snad všechny spolužačky) a tak od té osmé třídy už se to nezměnilo - režisérka nebo scénáristka.
10. Vypadám starší. Teda aspoň hodně lidí mi to říká.

Muhehe! Povedlo se! A teď ještě deset otázek od Ježurky:
1. Jaká je tvá nejoblíbenější a nejméně oblíbená barva?
Hmm nejoblíbenější bude zelená, černá a modrá a nejméně oblíbená asi růžová.
2. Měli jste už někdy předtím jiný blog? Pokud ano, o čem/o kom?
Těch bylo... o těch prvních bych radši nemluvila :D. Ale ten, který už za zmínku stojí, je ten o Harry Potterovi.
3. Čím bys chtěla v budoucnosti být?
Jak už jsem psala - můj největší sen je být režisérkou.
4. Tvůj nejoblíbenější předmět ve škole.
No, kdybych chodila ještě na základku, řekla bych angličtina. Ale na gymplu jsou ty hodiny tak hrozně nudné, takže... teď bych to viděla na Základy společenských věd. Tenhle rok se bere psychologie a sociologie. Ale třeba ve třeťáku to bude dějepis - to bude první a druhá světová válka (a hlavně období druhé světové války mě zajímá).
5. Vyber si jeden blog (krom svého, samozřejmě) a krátce o něm (cokoli) napiš.
Vybírám si tebe Ježurko a proč? Protože jsi úžasná, talentovaná a fascinující osoba. Píšeš jedinečným stylem, do každého článku dáváš něco ze sebe. A když čtu, že si přeješ být scénáristkou, tak si myslím, že jí jednou opravdu budeš. A už se těším, až jednou půjdu do kina na film od tebe (ať už ho zrežíruješ nebo napíšeš scénář). Nebo až se potkáme na předávání Oscarů (já na Oscarech - to už trochu fantazíruji :D). A čím víc toho o tobě vím, tím víc bych tě chtěla poznat.
6. Napište o momentu, kdy jste poprvé viděli a popřípadě si oblíbili člověka, o kterém máte blog.
Zazvoní na hodinu angličtiny a naše učitelka přijde s DVD v ruce. V minulé hodině jsme četli úryvek z nějaké povídky od A. C. Doyla. Když po otázce, jestli známe seriál, kdy je Sherlock Holmes v moderní době, všichni řekli ne, slíbila nám, že si příště kousek pustíme. DVD dává do počítače, pouští první díl (trochu přetáčí, aby tam byl už i Sherlock) a začínáme tedy setkáním Sherlocka s Johnem. Nevím, kolik nám toho pustila, ale chytlo mě to hned od sekundy. Pamatuji, jak jsem přišla domů a hned jsem oznámila, že na tohle se teda musíme podívat. Tak jsme pár dnů po tom já, sestra a rodiče usedli k televizi. A s každým dílem jsem si čím dál tím více uvědomovala, že jsem totálně Sherlocked. A po třetím díle druhé série, už to přišlo - blog a tumblr. A ze mě se stal Sherlockian.
A jak to bylo s Benedictem a Martinem? O Benovi jsem si nejdřív myslela, že vypadá nějak divně (hahahaha). To pak přešlo do - ale zas tak špatně nevypadá - až po to, kde jsem teď. Potom jsem si pustila, další jejich filmy a seriály (u Bena byl jako první Hakwing, u Martina krátkometrážní The Girl is Mime) a stal se ze mě nejen Sherlockian, ale i fanynka Benedicta a Martina.
A díky Sherlockovi jsem začala sledovat i Merlina, Doctora Who a Supernatural. Takže jsem objevila další hromadu úžasných a nesmírně talentovaných lidí (od herců, scénáristů a režisérů až po fanoušky).
7. Horká čokoláda, čaj nebo coffee?
Horká čokoláda nebo čaj, to je to oč tu běží. Ve škole horká čokoláda, doma čaj :)
8. Tvůj nejoblíbenější film a seriál.
Nejoblíbenější film, hmmm nedokážu si vybrat mezi Third Star a Cloud Atlas. Oba dva filmy jsou nádherné, krásné, dokonalé, prostě masterpiece! No a seriál, tak to je asi jasné - Sherlock. Jak říká URL tohoto blogu - I Am Sherlocked (a to už navždy)
9. Dabing či originál a proč?
Jednoznačně originál! A proč? Originálnímu hlasu se prostě nic nevyrovná. Myslím si, že když okolo sebe máte kulisy, na sobě kostým, mnohem lépe se vcítíte do postavy, než když stojíte ve studiu. Ať už jste sebelepší dabér. Proto se mi hodně líbí nápad České televize - duální vysílání.
10. Řekli ti, že musíš jet pryč a smíš si vzít jen 3 věci. Jaké by to bylo a proč?
No to je těžká otázka. Záležilo by, kam bych jela. Pro jistotu bych si vzala, nějakou knížku ve stylu Jak přežít kdykoliv a za každé situace, protože kdo ví, kam to jedu. Potom peněženku s doklady a penězi, jelikož bez nich bych asi dlouho nepřežila (pokud nejedu na nějaké neobydlené místo). A jako třetí věc... uvažuji mezi zásobou jídla a vody, nějakým nožem nebo zápalkami a mobilem. Záleží, kam bych jela.

Tak a hotovo! A už nikoho jiného nominovat nebudu, tak snad to nevadí.
A moc děkuji za nominaci! Opět mě to opravdu bavilo. :)
A doufám, že jste se o mně dozvěděli něco zajímavého a omlouvám se za mé dlouhé odpovědi, ale já jsem prostě ukecaná :D

EDIT:
Vážení, vy už jste se asi zbláznili :D. Opět jsem byla nominována, tentokrát Jenny Tenshi. Doufám, že se nebudeš zlobit, ale nejspíš bych už o sobě dalších deset věcí nebyla schopná vymyslet, ale na otázky ráda odpovím.
1. Považuješ blog za súčasť tvojej osobnosti?
No, to je zajímavá otázka. To o čem tady píšu je mojí velkou součástí a řekla bych, že blog taky. Už jsem se díky tomu dozvěděla hodně zajímavých věcí, zlepšuji si anglčtinu, odreaguji se u toho a poznala jsem několik skvělých lidí.
2. Tajíš pred rodinou alebo známymi svoj blog?
Rodiče i sestra to vědí a ostatní členové rodiny se ani nikdy neptali (nepřišla na to nikdy řeč).
3. Rad/a čítaš?
Ráda je slabé slovo :)
4. Aký žáner kníh alebo filmov je podľa tvojho gusta?
Fantasy, sci-fi, detektivky, psychologické. Vlastně je mi to jedno (ale romantické filmy nevyhledávám).
5. Považuješ make-up za povrchnú zbytočnosť?
Za zbytečnost to určitě nepovažuji. Ale když to někdo přehání (třeba vstává dřív, aby ho někdo neviděl bez make-upu, to už mi přijde dost přehnané. Já osobně se o pleť starám, ale nemaluji se (jsme na to moc líná, radši si přispím).
6. Niečo čo o tebe nikto nevie.
Hmmm, ani mě teď nic nenapadá.
7. Stretol/a si sa niekedy s nejakým blogerom face to face?
Kamarádi měli blog a jedna spolužačka ho má.
8. Obľúbené zvieratko? A prečo?
Já mám ráda všechny, ale kdybych měla vybrat hmmm... no určitě to bude náš westík Emma. Jinak žirafy, surikaty, pandy, kapusťnáci, chameleoni, lemuři, a tak dále...
9. Si veriaci/á a ak áno tak aj dodržiavaš tradície s tým spojené?
Ne, nejsem.
10. Angličtina alebo Nemčina?? A prečo?
Jednoznačně angličtina. Němčinu se učím taky, ale angličtina mi prostě přirostla více k srdci. Používám ji víceméně denně, prostě jí mám ráda :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anie Anie | 30. října 2013 v 14:26 | Reagovat

Jak už jsem psala v minulém článku, fakt mě překvapilo, jak moc se mi podobáš a po přečtení tohoto článku se to ještě víc prohloubilo. MMM jestli napíšeš ještě jeden článek budu si asi myslet, že jsi nějaká moje příbuzná nebo nějaký z mých minulých nebo budoucích životů (jako v Atlasu mraků) XD.

2 A. A. | 30. října 2013 v 18:42 | Reagovat

[1]: Tak nějak. :D

3 Anie Anie | 30. října 2013 v 19:22 | Reagovat

[2]: :D Sakra, další kdo má stejné názory! Proč jsou skoro všichni jako já XD.

4 Jenny Tenshi Jenny Tenshi | Web | 31. října 2013 v 10:00 | Reagovat

aaaa. Keby som vedela že si to už spravila tak ta nezaradím medzi blogy čo majú odpovedať :D
No čo už :D http://earth-of-angels.blog.cz/1310/liebster-blog-award# Keby si si chcela dať repete =^.^=

5 milla-jovovich-fan milla-jovovich-fan | Web | 31. října 2013 v 15:56 | Reagovat

Tiež nemam rada ružovú a neznasam matiku a fyziku xD

6 Anie Anie | 31. října 2013 v 17:17 | Reagovat

[5]: V těhlech bodech se taky schodujete se mnou, ale je jich ještě víc. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter