Poznejte blogerku aneb to, co radši mělo zůstat skryto

26. října 2013 v 16:27 | Petra |  Other
Dneska tady máme článek mimo obvyklé téma - Poznejte blogerku aneb to, co radši mělo zůstat skryto. Nebojte, žádný sériový vrah nejsem, ale andílkem se taky nazvat nedám.
Pravidla:
1. Řekni deset věcí o sobě.
2. Odpověz na deset otázek blogerky, která vás nominovala.
3. Vymysli deset otázek pro ty co si nominovala.
4. Nominuj 5 blogerů, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářů.
5. Informuj blogery o tom, že jsi je nominovala.

pokračování v celém článku
EDIT: další nominace od tomato


Tak a teď přichází na řadu 10 věcí o mé osobě. Brace yourself!
1. Momentálně studuji první ročník vyššího gymnázia a mým snem je poté zamířit na nějakou filmovou školu (obor režisér). Ale jelikož mě 'určitě' vezmou, viděla bych to na žurnalistiku.
2. Kromě ultramega závislosti na Sherlockovi sleduli Supernatural, Doctora Who, Merlina (u něj ještě stále oplakávám to, že už skončil). A potom samozřejmě Harry Potter, Pán prstenů a Hobit. A když už jsem u těch filmů, v mém žebřičků nejoblíbenějších filmů se o první místo dělí Third Star a Cloud Atlas.
3. Miluji, miluji a ještě jednou miluji knížky. Když já se dostanu do knihkupectví jsem ve svém živlu. A vytáhnout mě od tamtuď je úkol velmi složitý. Zvláště ty staré... ta vůně.
4. Jsem hrozně náladová (někdy se to mění každou chvílí) a kromě toho jsem sarkastická a ironická, cynická (se mnou sledovat romantické filmy, to je zážitek na celý život) a cholerická.
5. Nejsem schopná si číst, když někdo mluví! Na všechny pak vrhám vražedné pohledy. Jediné co snesu je vážná hudba nebo prostě nějaká bez zpěvu.
6. Tak když už jsem u té hudby - bez ní si taky život nedokážu představit. The Beatles, Mumford & Sons, Coldplay, The Rolling Stones, AC/DC, Aerosmith, Jake Bugg, a tak dále a tak dále. A ani na vážnou hudbu nesmím zapomenout.
Stránka 8tracks to je moje oblíbené místo.
7. Zrovna tady sleduji výsledky volbe a nestačím se divit jak to vypadá. Jak proboha někdo může volit komunisty?!!! No radši nebudu komentovat ještě jiné strany nebo bych tady začala křičet. Spolu s mojí sestrou se opravdu hodně hádáme s televizí a novinami a někdy i internetem. Rovnost bez ohledu an pohlaví, orientaci, náboženství, barvu pleti - to jsem já. Takže už nejspíš chápete, proč a kdy se s médii hádám.
8. Já už opravdu nevím, co mám napsat. Tak se ještě vrátím ke škole. Vždycky jsme měla ráda angličtinu, ale s tou učitelkou, co máme teď, jsou ty hodiny takové nudné. Ale samozřejmě angličtinu jako takovou stále miluji. Baví mě i Základy společenských věd - bereme psychologii a to mě vždycky zajímalo. Historii mám také hrozně ráda, nejvíc období druhé světové války. A potom výtvarná výchova. A umění celkově. Filmy, divadlo, hudba, literatura, malířství, architektura - prostě umění je láska má.
9. Miluji cestování. Ráda bych jednou procestovala celý svět. A chtěla bych bydlet v Anglii.
10. Co bych vám o sobě ještě řekla. Hmmm. Já opravdu nejsem zajímavý člověk. Mně už nic nenapadá... mám ráda ruční práce. Že by mi to nějak šlo, to se říct nedá, ale vždycky mě to bavilo. Občas chodím na takové kurzy, hrozně mě na nich třeba bavilo pletení z pedigu (to mi výjímečně docela šlo). Chodila jsem na keramiku, ale to bylo na základce, takže tam už teď chodit nemůžu.
Ráda fotografuji. Občas se pokouším i o grafiku, ale to dopadá většinou dosti zoufale. Ještě nepadlo ani slvoo o sportech - jízda na kole, basket, stolní tenis a občas chodím na zumbu.

Ha! Tak tady to máte, deset informací o mé osobě. Jak se na to tak koukám, tak jsem se trošku rozpovídala. No a ještě deset otázek od Grace:
1. Jak vypadá tvůj ideální den?
Probudit se v bytě v Londýně a vyrazit si do práce - režírovat. No to jsme se trochu hodně zasnila, tak teď trochu vážně. Jít do ZOO! ZOO prostě miluji. Takže do ZOO s kamarády nebo rodinou, potom třeba někam do kina nebo do divadla. Projet se někde na kole. Číst si, poslouchat hudbu.
2. Kočka nebo pes?
Pes. A zvláště westíky, jménem Emma (asi vám došlo, že máme psa). Tady se můžete pokochat.
3. Máš nějaký zlozvyk?
Mnoho. Skáču do řeči nebo nenechám nikoho promluvit (nebo naopak mlčím).
4. Kdyby ses měla nechat tetovat, co by to bylo?
Rozhodně něco malého. Relikvie smrti, Harryho jizva (teda ne na čelo) nebo 221B.
5. Oblíbená filmová hláška nebo jakýkoliv citát?
No to bude na dlouho, já citáty zbožňuji. Dobře budu se ovládat a vyberu jenom jeden:
"We've all got both light and dark inside of us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are." JK Rowling
"Movies touch our hearts and awaken our vision, and change the way we see things. They take us to other places, they open doors and minds. Movies are the memories of our lifetime, we need to keep them alive." Martin Scorsese
"We're all stories, in the end. Just make it a good one, eh?" Doctor Who
Mega dlouhá věc tady.
No dobře, to nebyl jenom jeden. Matematika není má silná stránka.
6. Máš nějaké osobní pravidlo, které bez výjimky dodržuješ?
Být tím kým jsem a ne to, co si společnost myslí, že bych měla být.
"Don't feel stupid if you don't like what everyone else pretends to love." Emma Watson
7. Nejkrásnější vzpomínka z dětství?
Panebože, teď se ukáže moje příšerná paměť. Ale viděla bych to na Vánoce. Nějaká konkrétná příhoda mě nenapadá, ale Vánoce jsem milovala vždycky.
8. Jak by ses charakterizovala jedním slovem?
To je pěkně těžká otázka. Ztroskotanec - ne dělám si srandu. Já vážně nevím. Babička o mě řiká že jsem 'rasová', nikdo sice neví, co to znamená, ale jsme prostě rasová :D.
9. Kdybys měla možnost vycestovat do cizí země, která by to byla?
Jak jsem už psala Anglie. A mým snem je někdy procestovat Nový Zéland.
10. Kdybys ses mohla setkat s někým, kdo už zemřel, kdo by to byl? Co bys mu řekla?
Uvažuji mezi čtyřmi lidmi - Vincent van Gogh, Alan Turing, Arthur Conan Doyle a Winston Churchill. --chvíle uvažování-- Alan Turing. Co bych mu řekla. Že na něj nikdo nezapomene, za několik let ho budou vidět jako hrdinu. Že je to úžasný člověk a je to můj hrdina. Upozornil na to, že by někteří lidé měli občas použít mozek. Člověk, který rozluštil Enigmu, pomohl vyhrát válku a co dostane za odměnu?
A i kdyby to byl kdokoliv jiný. Připadá vám normální, že to, že milujete někoho stejného pohlaví, vám zničí kariéru nebo v Alanově případě život? Doufám, že se někdy dožiju světa, kdy bude úplně jedno jakého jsi pohlaví, vyznání, orientace, barvy pleti. Kdy prostě bude záležet ne na tom, kde a jak si se narodil, ale to jak se chováš.

Tak a je to. U té poslední otázky jsem se trošku rozepsala.
Doufám, že vás to aspoň trochu zajímalo :)

Moje otázky:
1. Pokud bys mohla prožít znova jeden den tvého života (nic neměnit, jenom ho prožít znova), jaký dne by to byl a proč?
2. Oblíbená písnička.
3. Představ si sama sebe za deset let. Jak si ho představuješ?
4. Co máš na sobě nejradši?
5. Poslední kniha, kterou jsi četla?
6. Jaké je tvoje oblíbené slovo (v jakémkoliv jazyce)?
7. Proč sis založila blog?
8. Pořádáš večeři a můžeš na ní pozvat pět lidí. Fiktivní, nefiktivní, zesnulé, živé. Kdo by to byl a proč?
9. Jaké je tvoje nejoblíbenější místo na zemi?
10. Jakého člověka z tvého okolí si vážíš nejvíce/máš nejradši (někdo z rodiny, kamarád,...)?

Omlouvám se za ne přilíš velkou originalitu těch otázek. Ale nějak mě nic nenapadalo.
A teď ještě pět lidé, které nominuji. Nevím, jak jste na tom s návštěvností, pokud máte některá více než 200 pravidelných čtenářů, tak se omlouvám. Grace, a ty které označila, jsem naschvál nenominovala, abyste toho nemuseli tolik vymýšlet :)

Díky Grace za označní, byla to zábava! A doufám, že jste se o mě dozvěděli aspoň něco zajímavého :)

EDIT
Tak byla jsem nominována ješte jednou, takže tady máte porci dalších informací o mně:
1. Mám blog o Sherlockovi, takže bude chvíli psát o něm. Zbožňuji Jeremy Bretta. A když říkám zbožňuji, tak opravdu zbožňuji. Ale Top 1 je pro Sherlock BBC. Po tom, co jsem to poprvé viděla (díky za to mé bývalé učitelce angličtiny) jsem světu Sherlocka Holmese naprosto propadla. Fily, seriály, knížky prostě VŠECHNO.
2. Mám brýle (jak zajímavé)
3. Mluvím hrozně rychle. Když jsem měla v devítce obhajobu absolventské práce (téma Winston Churchill), řekla mi učitelka, že mé myšlenky se někdy ani nedají zachytit. Ale já to prostě nedokážu kontrolovat. Prostě žvaním a žvaním.
4. Narodila jsem se na Moravě (odtamtud je ta babička, co mi říká, že jsem rasová). Teď bydlím kousek od Prahy.
5. Pokouším se něco psát, ale většinou to dopadá tak, že v hlavě to zní mnohem líp, než na papíře.
A vždycky když zhasnu a lehnu si do postele, napadají mě ty nejlepší nápady. Proto vedle sebe mám blok, kde polospící a potmě píšu (někdy i kreslím, když mě napadne nějaká grafika, ale ta pak stejně dopadne katastrofou).
6. Jídlo. Mňamy mňamy. Miluji špagety na mnoho způsobů, jahody, jablka, ČOKOLÁDU, řízek s bramborovou kaší a ještě jednou čokoládu. A naopak nejím koprovku (blé), mořské plody a houskové knedlíky. Jo a ještě zbožňuji čaj a stale jsem se závislou na horké čokoládě, která se prodává u nás na škole v automatu.
7. Připadá mi až neuvěřitelné, jak se za tak krátkou dobu stal Sherlock, Merlin, Doctor Who a Supernatural, tak obrovskou součástí mého života. Na Sherlocka jsem se začala dívat v lednu a ty zbývající seriály se přidali v následujících měsících.
8. Bojím se tmy. Teda teď už ani moc ne, ale když jsem byla menší, byla jsem na Halloween v knihovně, četli nám horor 'Chi chi chi' a od té doby jsem musela mít všude rozsvíceno. Naštěstí to s postupem času upadá.
9. Já už vážně nevím. Ha, díky televize. Reklama na Top Gear. Miluji Top Gear a auta celkově. Až jednou budu bohatá (hahaha) budu ve své garáží mít Bugatti Veyron a 1967 Chevrolet Impala.
10. Melody Búú (ano, snažím se čerpat inspiraci z reklam) Hrozně ráda bych chtěla umět hrát na housle, ale vzhledem k tomu, že můj hudební talent je nulový, raši zůstanu u obdivování těch, kteří tento nástroj ovládají.
A teď ještě otázky :)
1. Jakou největší blbost jsi v životě udělala?
Určitě jich bylo hodně, jedna mě napadá, ale tu bych radši nechtěla moc rozebírat. Bylo to někdy v sedmé třídě, takové to divné období, puberta, a tak. Dělala jsem něco, co by rozhodně nikdo dělat neměl. Hlavně si prosím vás nemyslete, že jsem brala drogy nebo něco podobného. Nic proti zákonu vážení!
2. Člověk, který by teď s tebou měl být nebo ho chceš poznat?
Wow, tohle je opravdu hodně dobrá a těžká otázka. Samozřejmě bych chtěla poznat Benedicta, Martina, Matta, Stevena, Marka, Joanne, a tak dále a tak dále. Ale když se podívám na Tumblr nebo tady na blog, vidím tady poustu úžasných lidí, které bohužel neznám osobně. Takže někoho z vás lidi!
3. Máš někoho na koho se může 100% spolehnout?
Hmmm, moje sestra. Moje sestra je naprosto úžasný člověk. Jsem si hodně podobné, ale zároveň i hodně odlišné (to nedává moc smysl). Ale mám jí hrozně ráda.
4. Tvůj největší sen?
Můj největší sen... dům někde na okraji Londýna, šťastné manželství, děti (viděla bych to tak na dvě), povoláním režisérka. Nebo odmyslete tu režisérku a Londýn a nechte jenom manžela, děti, prostě šťastný život. Rodina, kamarádi, práce, která mě bude bavit. A to, co už jsem zmiňovala výše, ta rovnost mezi lidmi.
Mohla bych to ještě mnohem více rozepsat, ale to by byla opravdu hodně dlouhá úvaha. Prostě chci být štastná.
5. Londýn, New York nebo Paříž?
--chvíle napětí-- LONDÝN!
6. Jak by jsi popsala svoji povahu?
Samé těžké otázky na mě vymýšlíš. No nejsem až zas taková katastrofa :D Docela jsem ráda za to, kdo jsem. Nejsem žádná definice dokonalosti, ale jak řekla Helena Bonham Carter Dokonalost je přeceňována. Kdybych měla říct, co mám na sobě ráda, tak by to bylo to, že si stojím za svými názory. Držím se toho, čemu věřím. Což ale přináší i zápor - mojí tvrdohlavost a upřímnost. Taky jsem ale znamením Beran, takže co jiného by se dalo čekat :). Už jsem někde výše psala, že jsem cynická, cholerická, náladová a ironická, ale na druhou stranu jsem... no... já ani nevím jak se popsat. Já jsem já :D
7. Co jsi přeješ k Ježíškovi?
ČTVRTÁ SÉRIE SHERLOCKA
No to je trochu moc optimistické (hehe), takže mám už vybráno několik blbostí z Amazonu a redbubble. Nejradši bych ale byla, aby Vánoce byly tak úžasné jako jsou každý rok. Štěstí a zdraví. [teď mluvím v samých klišé, ale já to opravdu myslím vážně (pro jendou nejsme ironická)].
8. Věc, co na světě nejvíc nesnášíš?
To už jsem tady zmiňovala několikrát, takže už nejspíš tušíte. Nerovnost.
9. Oblíbené číslo?
99, 13 nebo 3
10. Nejvíce tvé používané slovo nebo hláška?
Hmmm, awww, Nedělej to! (to křičím při sledování seriálů a filmů), Cožééé?, asdfghjkl, wut?!, sentimentálně nechutné (to bylo v recenzi an nějaké lyrické básně). Tak to by snad stačilo :)

HA! Hotovo! Opět musím říct, že to byla zábava. Děkuji za nominování. A jelikož jsem už dneska vymyslela a nominovala pět lidí, snad nebude vadit, když tentokrát nikoho nenominuji. A můj mozek už byl toli vytížen odpovídáním, že bych další otázky vymyslet nebyla schopná. Ještě jednou vám oběma děkuji za nominování :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 BarusHey BarusHey | Web | 26. října 2013 v 16:33 | Reagovat

Ahoj promiň, že tě otravuju, ale soutěžím o DVD Mily Kunis a strašně ráda bych vyhrála.. Mohla bych tě poprosit prosím o hlas?. Klidně to i oplatim :).. Stačí kliknout na web a jsem tam jako BarusHey.. Kdyžtak moc děkuju :)

2 Grace Grace | E-mail | Web | 26. října 2013 v 17:45 | Reagovat

Děkuji za odpovědi :-) Osmička mě rozesmála a tvé citáty si přidávám do sbírky! :-)

3 Tomato Tomato | E-mail | Web | 26. října 2013 v 17:46 | Reagovat

Asi tě naštvu, ale já tě nominovala..:D promíň. Jestli nechceš, tak řekni..a já vymyslím někoho jinýho.

Kdyby: http://newtomato.blog.cz/1310/liebster-nominace-predavam-sve-uceni-dal

4 Sonja Sonja | Web | 26. října 2013 v 18:12 | Reagovat

Pánečku! Ďakujem za nomináciu :D Zaujímavé otázky si mi položila no idem na to! :D

5 A. A. | 26. října 2013 v 19:37 | Reagovat

Merlina taky ještě oplakávám. :( :D Jsem ráda, že si tenhle článek udělala, čím víc toho o tobě vím tím tě mám radši. :D :)

6 elementary-sh elementary-sh | E-mail | Web | 26. října 2013 v 20:21 | Reagovat

Už podruhé v pěti minutách čtu, že mluvíte hodně rychle, já zase potichu a nesrozumitelně, co to s náma holky je? :D

7 Petra Petra | Web | 26. října 2013 v 20:25 | Reagovat

[5]: Panebože děkuji. Ale nejspíš to bude tím, že mě neznáš osobně. Ne vážně moc moc moc děkuji, červenám se z toho (a směju se jako idiot).

[6]: Když to dáme dohromady, tak nám nebude rozumět nikdo :DD

8 Tomato Tomato | E-mail | Web | 27. října 2013 v 9:00 | Reagovat

Díky za odpovědi!
[6]: Hej, ale jo..hmm, prostě svět nás blogerek :) Jsem na to všechny skoro stejně!

9 Grace Grace | E-mail | Web | 27. října 2013 v 11:22 | Reagovat

[6]: myslím, že zase umíme dobře poslouchat a vnímat... teda aspoň já to tak cítím. A psát! :-) Taky moc nemluvím, stává se mi, že nenacházím správná slova atd... není to prostě 'ono'... jak bylo řečeno, dokonalost se přeceňuje :-)

10 Anie Anie | 27. října 2013 v 12:30 | Reagovat

Překvapilo mě, jak se mi v některých věcech tak hrozně podobáš. Ne ve všem, ale ve spoustě věcí jo.

11 Ježurka Ježurka | Web | 27. října 2013 v 13:20 | Reagovat

Tyjo, takových věci nových o tobě. Už od tvého psaní mi připadáš jako jedna z nejlepších osob a to se nezmění, ani kdybys sama chtěla. Mnoho věcí mě překvapilo (taky zboňuješ horkou čokoládu ze školního automatu?! :D) :)
Jinak moc děkuji za nominaci, už mám druhou, tak taky nevím, jak vymyslím 20 otázek o sobě. Ale neboj se, už na tom makám. :D

12 Britt. ©ultimate-abenson Britt. ©ultimate-abenson | Web | 27. října 2013 v 18:26 | Reagovat

Omlouvám se za spam, ale hlásneš prosím tady pro Britt.? moc to to pro mě znamená, moc prosím :)
http://ninadobrev-4fans.blog.cz/1310/soutez-o-hru-the-vampire-diaries
hlas klidně oplatím, stačí napsat :)

13 Anie Anie | 28. října 2013 v 21:20 | Reagovat

[9]: Souhlasím ve všech bodech!

14 Ježurka Ježurka | Web | 29. října 2013 v 11:00 | Reagovat

Ahojky zlatíčko, asi mě zabiješ, ale chci tě informovat, že jsem tě také nominovala na Liebster Award Tag. :D Sorry, darling. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter