Listopad 2013

Sherlock se na televizní obrazovky vrátí 1. ledna!

29. listopadu 2013 v 14:49 | Petra |  Other SH
Když včera fanoušci obdrželi informaci, že by měli zítra (tedy dnes) ráno sledovat dění na Baker Street, North Gower Street (alias seriálová Baker Street) a nemocnici svatého Bartoloměje (Barts), začali zaníceně diskutovat, co to na nás zase chystají. Ti, kteří tipovali, že po londýnských ulicích bude jezdit pohřební vůz, měli pravdu.

image host image host image host image host image host image host image host
A nebyl to ledajaký pohřební vůz, ale jak můžete vidět na fotografiích výše, odhalil nám datum premiéry třetí série.
Štastný Nový rok!

A BBC nám také potvrdila data vysílání ostatních dílů třetí série a pozor - v jednom týdnu budeme mít hned dvě epizody!
THE EMPTY HEARSE
1. 1. 2014 (středa)
THE SIGN OF THREE
5. 1. 2014 (neděle)
HIS LAST VOW
12. 1. 2014 (neděle)

A také se objevily nové fotografie ze třetí série (ta druhá už byla k vidění předím, tohle je ale trochu lepší kvalita).
EDIT: HQ verze třetí fotografie + nová promo fotka
image host image host image host image host

Jsem jenom trochu zmatena z toho 4. prosince, kdy jsme se původně měli datum premiéry dozvědět. Asi to ale nejspíš bylo poškádlení od BBC nebo snad ne? Uvidíme... A když už mluvíme o středě - to tady nebudu, jedu totiž se školou na vánoční trhy do Vídně. Měla bych představit první z těch prosincových 'speciálních' článků. Pokud to stihnu přeložit, můžete se těšit na překlad rozhovor se Stevenem Moffatem a Markem Gatissem.

Benedict na Winter Whites Gala

28. listopadu 2013 v 17:17 | Petra |  Events, Appearances BC
Benedict Cumberbatch se 26. 11. účastnil akce jménem Winter Whites Gala. Celá tato akce se konala pod záštitou Centrepoint, organizace na podporu mladých bezdomovců. Vedle Benedicta se zde objevil například Jon Bon Jovi, Taylor Swift nebo princ William.
Níže se můžete podívat na 14 fotografií Benedicta z londýnského Kensingtonského paláce.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host

Sherlock součástí vánočního programu BBC

26. listopadu 2013 v 17:40 | Petra |  Other SH
Jako první bych chtěla upozornit na to, že na blogu je nějaká chyba a články se nechtějí zveřejňovat. Za den nebo dva se už ale na blogu objeví, tak nevím, co to je. Hlavně doufám, že se to brzy vyřeší.
Teď už ale k tématu dnešního článku - BBC z ničeho nic oznámila, že se Sherlock objeví na obrazovkách ne v lednu, ale už v prosinci - je totiž součástí vánočního programu. Přesné datum se ještě neví, ale do premiéry třetí série tedy zbývá přibližně měsíc!
Seznam všech programů, které si pro díváky BBC na Vánoce chystá, naleznete zde.

Kromě toho poskytl Steven Moffat a Mark Gatiss rozhovor magazínu Empire a na scanech je vidět i další fotografie ze třetí série


image host image host image host image host
Jak se tak koukám na ten rozhovor, tak jsem si říkám, že bych ho možná mohla i přeložit. Zas až tak dlouhé to není (ten s Benedictem byl mnohem delší) a čtení je to zajímavé. Už jsem si naplánovala, že v prosinci napíšu nějaké 'speciální' články, tak bych tam tohle mohla přidat :)

EDIT:
Kdy bude ten Den D se dozvíme 4. prosince!

The Voorman Problem nominován na Oscara

25. listopadu 2013 v 16:39 | Petra |  Projects MF
Pomalu se začínají odkrývat nominace na 86. předávání prestižních cen Akademie. Jako jedny z prvních byly odhaleny předběžné nominace v kategorii Live Action Shorts a na seznamu deseti nominovaných figuruje i The Voorman Problem, v hlavní roli s Martinem Freemanem.
Doktor Williams [Martin Freeman] je zavolán, aby vyšetřil tajemného pana Voormana [Tom Hollander], vězněm s podivným problémem - věří, že je Bůh. Doktor se musí rozhodnout o zdravotním stavu pana Voormana - je to podvodník nebo blázen?

SEZNAM NOMINOVANÝCH:
Aquel No Era Yo (That Wasn't Me), režisér - Esteban Crespo (Producciones Africanauan)
Avant Que De Tout Perdre (Just before Losing Everything), režisér - Xavier Legrand, producent - Alexandre Gavras (KG Productions)
Dva (Two), režisér - Mickey Nedimovic, kameraman - Henner Besuch (Filoufilm Dani Barsch)
Helium, režisér - Anders Walter, producent - Kim Magnusson (M & M Productions)
Kush, režisér - Shubhashish Bhutiani (Red Carpet Moving Pictures)
Pitääkö Mun Kaikki Hoitaa? (Do I Have to Take Care of Everything?), režisérka - Selma Vilhunen, scénáristka - Kirsikka Saari (Tuffi Films)
Record/Play, režisér - Jesse Atlas, výkonný producent - Thom Fennessey (Collaboration Factory)
Throat Song, režisérka - Miranda de Pencier (Northwood Productions)
Tiger Boy, režisér - Gabriele Mainetti (Goon Films)
The Voorman Problem, režisér - Mark Gill, producent - Baldwin Li (Honlodge Productions)

Z těchto deseti krátkometrážních filmů budou vybráni tři (to bude oznámeno 16. 1. 2014) a vítěze se dozvíme 3. března 2014 během předávání Oscarů.

#SherlockLives aneb nový trailer!

23. listopadu 2013 v 22:23 | Petra |  Other SH
Po skutečně úžasném, perfektním, prostě nemám slov padesátém výročí Doctora Who, jsme se dočkali nového traileru k Sherlockovi. A jelikož nejsem momentálně schopná napsat něco smysluplného (a ani udělat banner)... tady máte → trailer k Sherlockovi!

A New Beginning

23. listopadu 2013 v 14:38 | Petra |  Other SH
A to jsem si myslela, že tenhle den už nemůže být lepší! Nejen, že se nemůžu dočkat padesátého výročí Doctora Who, ale...-chvíle napětí-... Johnův blog byl aktualizován!
Nebudu dále zdržovat - pokusila jsem se to přeložit (tentokrát i s komentáři):

20. dubna

A New Beginning

Je to zvláštní pocit. Vrátit se sem. Na tento blog. Trvalo mi týden tohle napsat. Pořád jsem se vracel. Něco jsem smazal. Něco jsem přidal. Jde o to, že nejsem emotivní člověk. Jsem emotivní, samozřejmě. Mám emoce, ale neutápím se ve smutku. Myslím si, že jsem velmi britský.
Nerad o tom mluvím.
Bylo mi řečeno, že bych o tom měl mluvit. Že když o tom nebudu mluvit, tak na tom bude tak, jako jsem byl před-Sherlockem. A tam se vrátit nemůžu. Teď mám život.
Chápu, že je mrtvý. A přijímám to. Stále v něj věřím. V to, co byl. Ta pravda, která za tím je, vyjde na jevo, tomu věřím. Ale Sherlock je mrtvý, a to období mého života je za mnou.
A tkaový je život. Věci se stávají. Pak jsou v minulosti. A vy se posunete k novým věcem. Novým lidem. Novým přátelům. Novým začátkům.
Ale je také důležité nezapomínat na minulost. A já jsem našel několik fotek a několik článků, které jsme nikdy nedopsal, takže během několika dalších týdnů to budu dělat. Vzpomínat na minulost.
A nebudu se kvůli tomu cítit smutně. Už ne. Protože to byly dobré časy. Dělali jsme dobro a dobře jsme se bavili. A to je to, co si zapamatuji. Můj nejlepší kamarád, a zabil by mě za to, že jsem tohle řekl, je mrtvý. Sherlock Holmes je mrtvý.
Ale, díky Bohu, nikdy nebude zapomenut.

KOMENTÁŘE
Děláš správnou věc, Johne.
E Thompson [Johnova terapeutka], 20. dubna
Jo. Je to dobrý pocit. Díky. Teď dopisuji staré případy.
John Watson, 20. dubna
Někteří z nás v Sherlocka stále věří.
Jacob Sowersby [fanoušek], 20. dubna
Díky, Jacobe. Tvoje video mě stále rozveseluje.
John Watson, 20. dubna
Přijď někdy na pivo, kamaráde.
Mike Stamford, 20. dubna
Také bych se napila, kdyby jsi měl čas.
paní Hudson, 20. dubna
Zachránil mi život. Nikdy v něj neztratím víru.
C Melas, 20. dubna
Později půjdeme na drink. X
Mary, 20. dubna
Všichni si myslí, že pití je odpověď na všechno, ale není.
Harry Watson, 20. dubna
Nemyslím si, že je vůbec nějaká dpověď. Musím prostě jít dál.
John Watson, 20. dubna
A ty to zvládneš. X
Mary, 20. dubna
Kdo je Mary?
Harry Watson, 20. dubna

Omlouvám se za možnou nesrozumitelnost (a překlepy), ale mé nadšení je obrovské. A fotky použité v banneru jsou také nové ↓
ve větším rozlišení zde a zde

Klip z August: Osage County

22. listopadu 2013 v 19:10 | Petra |  Projects BC
August: Osage County - skvostně obsazené drama s neuvěřitelně zajímavým příběhem se do českých kin dostane pravděpodobně až 27. 2. 2014 (na Slovensku bude premiéra o týden dříve - 20. 2.), ale objevil se nový klip, v němž se objevuje i Benedict Cumberbatch. Ten sice v ukázce říká jenom jednu větu, ale v předcházejících videích se jeho postava moc neprojevovala, takže za ni buďme rádi.

Jenom ještě doplním, že jako první se snímku dočkají Američané, a to 25. prosince tohoto roku.

EDIT:
Naše přání byla vyslyšena a konečně se dozvídáme něco nového o Benedictově postavě. A to díky čtyři a půl minutovém rozhovoru právě s Benedictem Cumberbatchem. Řeč nebyla jen o jeho postavě, 'Little' Charlesi Aikenovi, ale i o režisérovi a dalším hereckém obsazení, jako například Meryl Streep a Chrisi Cooperovi.

EDIT #2:
Behind-the-scenes video a rozhovor s Meryl Streep (od 3:05 mluví o Benedictovi).


Ukázky ze soundtracku k druhému Hobitovi

21. listopadu 2013 v 17:15 | Petra |  Together
Pán prstenů a Hobit mají mnoho kvalit a k těm největším jednoznačně patří dechberoucí hudba. Entertainment Weekly zveřejnil třicetivteřinové ukázky k 29 skladbám k filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug. V hodně skladbách je slyšet ten typický 'zvuk', který si se světem Středozemě okamžitě spojíme (např. Barrels Out of Bond). Howard Shore opět dokázal, že patří k mistrům ve svém oboru.
Ukázky ze soundtracku si můžete poslechnout zde.
Ještě bych se chtěla omluvit, že se na blogu až tak moc nových článků neobjevuje, ale ono ani není moc o čem psát. Martin natáčí v Americe Fargo a Benedict The Imitation Game. Ale už se blíží premiéra Hobita, takže se dočkáme nových fotografií, videí, atd. A pak už snad někdy v lednu i třetí série Sherlocka (tomu se ani nechce věřit, že už to je tak blízko).

'There is nowhere to hide' aneb novinky k The Desolation of Smaug

18. listopadu 2013 v 16:03 | Petra |  Together
Už zbývá necelý měsíc do premiéry filmu The Hobbit: The Desolation of Smaug a fanoušci jsou pravidelně zásobeni novou a novou náloží fotografií, klipů a kdo ví čeho ještě. Dnes tady pro vás mám dva klipy (objevilo se jich víc, ale jsou v nich scény, které už jsme předtím viděli).


V dalším videu se jedná o výběr toho nejlepší z fan-events. Například se dozvíte, že Evangeline Lilly se na svojí roli Tauriel inspirovala Zvonilkou.

A poslední věc k Hobitovi je fotka, kterou zveřejnil Luke Evans a spolu s ním na ní můžete vidět Benedicta Cumberbatche a Martina Freemana.
EDIT:
Úplně jsem na to zapomněla - dnes slaví své 52. narozeniny Steven Moffat! Steven je jeden z těch nejlepších britských televizních scénáristů. My ho známe hlavně jako autora scénářů k Doctorovi Who a Sherlockovi (Study in Pink, A Scandal in Belgravia, His Last Vow). Všechno nejlepší!

Recenze: Little Favour

17. listopadu 2013 v 11:46 | Petra |  Reviews
Recenzi jsem sice slibovala o víkendu, ale už o tom minulém. Bohužel jsem ale neměla čas, takže recenze je tady až teď. A včera jsem se dívala na The World's End, takže i na to se zde snad někdy objeví recenze. Teď ale zpátky k Little Favour.

LITTLE FAVOUR
Režie: Patrick Victor Monroe
Scénář: Patrick Victor Monroe
Žánr: krátkometrážní akční thriller
Hrají: Benedict Cumberbatch, Colin Salmon, Nick Moran
Synopse: Už je to sedm let, co Wallace opustil služby Jejího Veličenstva a deset let od té doby, co mu jeho kamarád zachránil život na společné misi v Iráku. Své dovednosti přenesl do lukrativního podnikání a podařilo se mu udržet jeho tajnou bitvu s Posttraumatickou stresovou poruchou pod pokličkou. Jednoho dne, když chce konečně být ve funkčním vztahu, ho jeho starý přítel James požádá o malou laskavost. Jak by mohl odmítnout, když dluží tomuto muži život?

Hodnocení: Před chvíli jsem si tento film pustila znova, abych si osvěžila paměť, a jako když jsem ho viděla poprvé, i teď musím říct - určitě stojí za zhlédnutí. Nechci vám tady moc 'spoilerovat', abych vám to nezkazila, ale konec mě opravdu překvapil. Možná by se ještě hodila nějaké vysvětlení nebo další scéna, konec to je opravdu otevřený. Na druhou stranu to byl nejspíš záměr, donutí vás to se zamyslet a popustí to uzdu vaší fantazie, když si domýšlíte, jak by to mohlo pokračovat.
Je také důležité zmínit, že je to Monroeův debut, a to jako režisér, tak i jako scénárista. A takový debut se určitě nepovede každému. Akce a napětí, které provází celý tenhle film, vás nutí nehybně sedět a s očekáváním čekat, co se bude dít dál. A nemohla bych nezmínit výkon Benedicta Cumberbatche - opět dokazuje, že snad neexistuje žádná role, kterou by nezvládl. Jeho výkon je prostě perfektní jako vždy.
A teď k obtížnosti angličtiny - no vzhledem k tomu, že film má stopáž přibližne 18 minut, tam té angličtiny ani moc není. České ani slovenské titiulky určitě nejsou, možná by se někde daly najít anglické, ale i bez nich se to dá zvládnout bez problému.
Little Favour je úžasný debut Patricka Victora Monroa, plný akce, napětí a skvělých výkonů. Všem vám opravdu doporučuji se na tento film podívat, koupit se dá za přibližně 60 korun na iTunes. A pokud jsme vás dostatečně nenalákala, trailer níže to určitě zvládne.

KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter