Prosinec 2013

Nové fotografie z natáčení třetí série

31. prosince 2013 v 17:41 | Petra |  On the Set
BBC zveřejnila tři nové fotografie z natáčení třetí série Sherlocka. Vidět na nich můžeme Benedicta Cumberbatche, Ruperta Gravese, Louise Brealey, Amandu Abbington, Unu Stubbs, Martina Freemana a Marka Gatisse.

image host image host image host
A pokud byste se nudili, můžete si na BuzzFeed udělat test Jaká postava ze Sherlocka jste? Samozřejmě se to nedá brát moc vážně, ale jako rozptýlení to postačí. Mimochodem, já jsem Sherlock.

The Deadly Tealights

30. prosince 2013 v 23:33 | Petra |  Cases
Kromě Many Happy Returns, které jsem nedávno přeložila, se na Johnově logu objevily čtyři staré případy. A aby se to netrpělivé čekání na třetí sérii aspoň trochu zpříjemnilo, rozhodla jsem se jeden z nich přeložit.

The Deadly Tealights

O smrti učitele jógy, Tima Lenga, jsme se dozvěděli od jeho spolubydlícího, Scotta Bevana. Leng byl nalezen ležící ve vaně, mrtvý, ale neutopil se. Byl udušen. V zamčené místnosti. A všichni moc dobře víme, jak má Sherlock rád záhady se zamčenými dveřmi.
Bevan už zavolal policii, ale jako čtenář mého blogu, věřil tomu, že spíše Sherlock vyřeší záhadu smrti jeho kamaráda.
Sherlockovi trvalo přesně 36 sekund, než na to přišel. Tady máte fakta, jestli si myslíte, že to dokážete rychleji (sjeďte dolů pro odpověď!). Mimochodem neměřil jsem mu to, to by bylo divné. Ne, on mi to řekl. Později. Rád se chlubil.
Podle všeho měl zesnulý rád svíčky. A dlouhé koupele. Nesoudím ho. Někdy se stane, že si občas sám užiji dlouhou koupel. Když byl Sherlock naživu, hodně jsem běhal a bojoval a někdy jsem potřeboval relaxovat a nabrat síly. A koupel je na to dobrá. To je lékařský fakt. Takže to dává smysl. A vonné oleje s celou tou relaxací pomáhají. Lidé možná smějí. Lidé se smáli, když jim Sherlock řekl, že mám rád koupele, ale mně to nevadilo. Pořád mi to nevadí. Koupele jsou dobré.
Takže víceméně, Sherlock prošel hlavním vchodem do chodby a ukázal na vlhkou skvrnu pod dveřmi od koupelmy. Vyšel na balkón, kde našel několik ručníků, pověšených na sušáku. Vrátil se zpátky do bytu, přišel k Bevanovi a řekl, a to cituji:
Odpověď….
"Váš spolubydlící má rád dlouhé koupele. Stejně jako můj. Takže si jde dát koupel a zapálí všechny svíčky. Je to malá koupelna s žádnou ventilací. Mokré ručníky jsou nalepené zvenčí kolem zárubně - stále tam ještě je kousek pásky. Plamen svíčky postupně spotřebuje všechen zvuk a on se pomalu dusí. Stejné jako usínání. Mokré ručníky jsou odstraněny a vrah kontaktuje mého asistenta, protože si myslí, že je chytřejší než já a chce se trochu vychloubat. Čemuž rozumím. Rád se předvádím. Kdo ne?"
Takže to udělal spolubydlící. A Sherlock na to přišel za 36 sekund. Bevan si myslel, že dokáže přelstít Sherlocka. Ale ve skutečnosti nikdo nikdy nepřechytračil Sherlocka.

Ne až do úplného konce.

KOMENTÁŘE
Fuj!! Ta fotka nebyla nutná, kámo!
Mike Stamford, 12. května
LOL
Jacob Sowersby, 12. května
O TOMHLE PŘÍPADU ZASE PRAVDĚPODOBNĚ LHAL! VSADÍM SE, ŽE TITO LIDÉ ANI NEEXISTUJÍ! VŠECHNO TO BYLY LŽI, VYMYŠLENÉ SHERLOCKEM HOLMESEM!
#TEAMMORIARTY, 12. května
Jak se takhle vůbec můžete nazývat? Pokud si myslíte, že si to Sherlock všechno vymyslel, pak nevěříte tomu, že muž jménem Moriarty existoval. Idiote.
Mike Stamford, 12. května
VŠECHNO TO JSOU LŽI!~
#TEAMMORIARTY, 12. května
IGNORUJTE TOHO TROLA! OPAKUJI, IGNORUJTE TOHO TROLA!
Marie Turner, 12. května
Ignorujte co!?
John Watson, 12. května
Trollí tvůj blog. Říká se tomu trollování.
Marie Turner, 12. května
Dobře. Díky. A ano, všichni je prostě ignorujte.
John Watson, 12. května
To někteří lidé nemají nic lepšího na práci?
Mary Morstan. 12. května
chci v sherlocka věřit :(
theimprobableone, 12. května

Už jen dva dny do The Empty Hearse!

30. prosince 2013 v 12:39 | Petra |  Other SH
Ani se tomu nechce uvěřit - už jen dva dny do první dílu třetí série! U každého z vás určitě s každým dnem stoupá nadšení a mám takový pocit, že Tumblr pravděpodobně vybuchne. Ale musím říct, že tohle je jedna z těch chvíli, které na fandomu zbožňuji ze všeho nejvíc. To stoupající nadšení. A jakmile epizoda skončí začnou diskuze, rozebírání scén, orvní animace a edity, nejspíš si to dokážete představit.
Zde najdete seznam livestreamů, vysílacích časů a dalších důležitých informací. Edna na Facebooku založila událost 'V lednu koukám na Sherlocka', takže pokud máte Facebook neváhejte a přidejte se zde.
Napadlo mě, že bych i tady na blogu mohla založit diskuzi - jeden článek, ve kterém bychom mohli v komentářích probírat, analyzovat, prostě rozebírat cokoliv nás napadne. Do komentářů můžete napsat, zda-li jste pro nebo ne.


Quotes #2

28. prosince 2013 v 13:12 | Petra |  Other SH
První část 'Quotes' už tady byla a jak jsem slibovala, přichází i část druhá. Zatímco první část byla zaměřená na postavy a příběh samotný, zatímco tato část by měla nabízet pohled za kameru. Pokud by někdo přál přečíst část minulou, najdete ji zde.
A chtěla bych se omluvit za možnou nesrozumitelnost, některé slova v češtině zní prostě divně. Například slovo 'chemistry' tedy chemie (nemyslím tím chemii jako vědu) to v češtině zní hrozně, ale jinak se to snad ani přeložit nedá (slovník ještě navrhuje vzájemná přitažlivost, ale to snad už radši ta chemie). Nicméně ať už to pojmenuji chemie, vzájemná přitažlivost, chemistry nebo jakkoliv jinak, všichni určitě víte, co je tím myšleno.

"Benedict je jakýsi krásný, exotický tvor. Nikdy nebude hrát obyčejné muže, protože by nemohl. Takový není, ale bude vyprávět příběhy velkých mužů.
Zatímco si myslím, že Martin Freeman je ten pravý opak: činí obyčejné lidi fascinujícími. Nachází krásu jenom v tom být obyčejný, a to je neuvěřitelný, mimořádný dar. Může vyprávět příběhy našich životů a udělat je fascinující." - Steven Moffat
více v celém článku


Nové fotografie ze třetí série!

27. prosince 2013 v 11:27 | Petra |  Other SH
The Empty Hearse na televizních obrazovkách bude již za pět dní, a aby se nám to čekání zkrátilo, jsme pravidelně zásobeni novinkami. Dnes to je devět (EDIT: deset) fotografií ze třetí série (hlavně z druhého dílu jménem The Sign of Four) a jedna promo fotka Amandy Abbington, která hraje Mary Morstan.
Ta žena na čtvrté fotce je Alice Lowe, která si ve třetí sérii zahraje postavu jménem Tessa. A na předposlední fotce můžeme vidět novou zápornou postavu Charlese Augustuse Magnussena, kterého ztvárnil Lars Mikkelsen.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host

Ukázky ze soundtracku ke třetí sérii

26. prosince 2013 v 12:09 | Petra |  Other SH

Hudba - jedna z mnoha úžasných věcí na Sherlockovi. V předcházejících dvou sériích ukázali skladatelé David Arnold a Michael Price ze svého hudebního umění jen to nejlepší a vypadá to, že třetí série v tom bude pokračovat. Objevily se totiž ukázky ze soundtracku pro všechny tři díly třetí série. Ve skladbách jsou slyšet ty typické 'sherlockovské' melodie, ale zaslechnout můžeme i několik překvapivých, u kterých můžeme jenom hádat, ve které scéně by mohli být.
Všech 22 skladeb (ta 23 je otevírací sekvence, která byla slyšet i v předchozích sériích) si můžete poslechnout i stáhnout zde.

A to ještě není psoeldní novinka k Sherlockovi. BBC zveřejnila nový klip z The Empty Hearse a hádejte, kdo je zpátky (tedy kromě Sherlocka)? Anthea, asistentka Mycrofta, kterou si určitě pamatujete z prvního dílu.
Mimochodem to poslední slovo, které říká Sherlock není 'blood' tedy krev, ale 'blud' - slangový výraz používaný hlavně ve Velké Británii, znamenající bratr, ale nemusí to být skutečný bratr, spíše se používá mezi přáteli.
Klip, pojmenovaný Welcome back Mr. Holmes (Vítejte zpátky pane Holmesi), si můžete pustit zde.

Many Happy Returns

26. prosince 2013 v 0:13 | Petra |  Cases
Miniepizodu jste už určitě všichni viděli a krátkou chvíli po jejím zveřejnění se na Johnově blogu objevil nový příspěvek, pojmenovaný stejně jako miniepizoda, tedy Many Happy Returns.
Ještě před tím byly na Johnově blogu uveřejněny dalčí čtyři články, ve kterých psal o starých případech. I na jejich překlad dojde, ale jako první jsem vybrala právě Many Happy Returns.

Many Happy Returns

Takže, Greg se u mě jednoho dne zastavil. Měl spoustu věcí, které patřily Sherlockovi. Opravdu jenom to. Nic, co by se aspoň trochu přibližovalo tomu, kdo byl nebo čím byl. Věci to nedokážou udělat. Žádné fyzické věci to tak jako tak nedokážou. Všichni máme zavazadla a fotky a nábytek a knihy a… nejsou tím, čím jsme my. Jsou to jenom věci, které jsme během let nahromadili. Nic neznamenaly.
Ale bylo tam to DVD. Bylo to video Sherlocka, jak natáčí narozeninovou zprávu pro mojí narozeninovou oslavu. Naše parta šla do restaurace v Soho. Vlastně to bylo super. Všichni tam byli. Mike, Harry, Greg, paní Hudson, ti, které byste předpokládali. Kromě Sherlocka. Nepřišel, protože byl 'zaneprázdněný'. Nebyl zaneprázdněný, on prostě… někdy bojoval s přizpůsobením se. Nemohl se vypnout, nemohl relaxovat. On prostě měl s lidmi potíže, myslím. I když to video… ukazovalo jeho druhou stranu. Byl hrubý, ano. Arogantní. Očividně mu chybělo cokoliv připomínající empatii. Ale zapomněl jsem, jak vtipný uměl být. Byl tak okouzlující. Tak… lidský. Je to bizarní, protože většina lidí by řekla, že to byl ten nejvíce nelidský člověk, jakého kdy potkali. Ale nebyl. Byl vším, čím by dobrý člověk měl být. Často říkal to, co si myslel, než aby lhal kvůli tomu, aby chránil naše city. Možná bychom všichni měli být více takoví? Možná bychom měli všichni být více upřímní? I když bylo možná dobře, že na tu narozeninovou večeři nepřišel…
A teď je čas pro mě, abych byl upřímný. Zamýšlel jsem si tento blog nechat, aby mi připomínal dobré časy. Vím, že to mělo být zdravé, ale jaký to má důvod? Musím jít dál. Musím to všechno dát za sebe a posunout se dál.
A už jsem unavený z mazání komentářů lidí, kteří mi nevěří. Kteří si myslí, že tohle všechno je lež. Vím, že to bylo skutečné. A tam venku je tak hodně lidí, kteří si myslí, že to všechno bylo skutečné. Věřili v Sherlocka.
A někoho jsem našel. Takže bych se na to měl soustředit.
Takže tohle je můj poslední příspěvek.
Sherlocku, ty mizero, ať už jsi kdekoliv. Děkuji.
John

Není možné vkládat komentáře

Nové fotky a záběry ze třetí série!

25. prosince 2013 v 13:46 | Petra |  Other SH
Doufám, že jste si včerejší Štědrý den užili a pod stromečkem jste našli vše, co jste si přáli (moji rodiče a sestra se asi zbláznili - jeden dárek krásnější než druhý, i nějaké ty fandomovské se našly). A také jste se určitě nezapomněli podívat na Sherlock miniepizodu, které je prostě úžasná. Zde Many Happy Returns můžete zhlédnout s českými titulky.
V minulém článku jsem se zde zmiňovala o Unlocking Sherlock. Pokud se vám to na PBS nepodařilo zprovoznit, zde to najdete s anglickými titulky.
Teď na chvíli odskočím od Sherlocka a zaměřím se na Benedicta. A to konkrétně na film The Imitation Game, ve kterém hraje hlavní roli Alana Turinga. Objevila první fotografie, kterou si můžete prohlédnout zde.
A teď už zase zpátky k Sherlockovi, ke kterému se toho v posledních dnech objevuje opravdu hodně. V magazínu Radio Times je o seriálu článek a u něj je například i fotografie ze svatby Mary a Johna!
image host image host image host image host image host image host
A na závěr asi to nejlepší - nové záběry. Na Amazonu se totiž objevil jakási ochutnávka na DVD právě ke třetí série. A kromě rozhovorů s tvůrci a herci je tam i několik nových záběrů. Například si můžete všimnout, že Sherlock hraje Johnovi a Mary na jejich svatbě na housle. Pokud byste to nestihli zaregistrovat v traileru, v této animaci je Sherlock v levém horním rohu vidět.

Krásné Vánoce!

24. prosince 2013 v 10:33 | Petra |  Blog
Ráda bych vám všem popřála krásné Vánoce. Ať pod stromečkem najdete vše, co jste si přáli, ale hlavně ať je prožijš ve zdraví (hlavně aby nezaskočila kost z kapra!), štěstí a pohodě.
A tento rok to vypadá na skutečné úžasné vánoční svátky - čtyři nové články na Johnově blogu (určitě je přeložím), hned na začátku roku začne třetí série a dnes od 15:00 na nás čeká miniepizoda Many Happy Returns.
Ale to ještě není všechno - americká PBS si pro fanoušky také připravila dárek - na jejich stránkách si můžete pustit hodinový speciál Unlocking Sherlock, kde se dozvíme jak Steven Moffat a Mark Gatiss vytvořili tento seriál. Kromě zmíněného Marka a Stevena jsou v tomto speicálu i rozhovory s Benedictem Cumberbatchem, Martinem Freemanem nebo například Larou Pulver. Ale stejně jako iPlayer, je i tohle přístupné v tomto případě ne pro Brity, ale pro Američany. Ale stejně jako iPlayer i tohle se dá jednoduše obejít. Já jsem zkusila ten Hola! a funguje mi to.
A pokud by se vám to nepovedlo, tak nezoufejte: určitě se to v příštích dnech někde objeví a pokud ne, tak Unlocking Sherlock bude 12.1. odvysíláno na PBS.


Takže ještě jednou vám všem přeji krásné Vánoce!

Vše, co by se v následujících dnech mohlo hodit

23. prosince 2013 v 12:37 | Petra |  Other SH
Třetí série Sherlocka už klepe na dveře (jenom 9 dní!) a miniepizoda bude na iPlayeru již zítra. Takže jsem se rozhodla udělat přehled vysílacích časů, live streamů a dalších důležitých informací pro nadcházející dny.

"Série zdánlivě nesouvisících zločinů se táhne z Tibetu do Indie až Německa. Sherlock Holmes byl pryč po dva roky, ale někdo stále ještě není plně přesvědčen, že je mrtev..."
PREMIÉRA:
iPlayer: úterý 24.12. 2013 od 15:00 našeho času
odkaz zde
"Dva roky po zničujících událostech 'The Reichenbach Fall' se John se svým životem posunul. Otevírají se nové obzory a také se objevuje nová láska. Ale, když je Londýn pod hrozbou devastujícího teroristického útoku, je Sherlock připraven Johnovi uvěřit a předvede svoje vzkříšení teatrálním způsobem, který se k němu tak hodí. Jestli si ale Sherlock myslí, že všechno bude tak, jak to bylo před jeho odchodem, čeká na něj velké překvapení..."
PREMIÉRA:
BBC 1: středa 1.1. 2014 od 22:00 našeho času
"Sherlock čelí své vůbec největší výzvě - pronesení projevu jakožto svěděk na Johnově svatbě! Ale všechno není tak, jak se na první pohled zdá. Smrtelné nebezpečí provází celý obřad - a někdo by to nemusel stihnout na první tanec šťastné dvojice. Sherlock musí poděkovat družičkám, vyřešit případ a zastavit vraha!"
PREMIÉRA:
BBC 1: neděle 5.1. 2014 od 21:30 našeho času
"V závěrečné epizodě této nové série, napsané Stevem Moffatem, přivádí případ ukradených dopisů Sherlocka Holmese do dlouhého konfliktu s Charlesem Augustem Milvertonem, Napoelona vydírání a jediným člověkem, kterého skutečně nesnáší.
Ale jak se vypořádat s nepřítelem, který zná slabinu každého důležitého člověka v západním světě?"
PREMIÉRA:
BBC 1: neděle 12.1. 2014 od 21:30 našeho času
pokračování v celém článku
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter