Many Happy Returns

26. prosince 2013 v 0:13 | Petra |  Cases
Miniepizodu jste už určitě všichni viděli a krátkou chvíli po jejím zveřejnění se na Johnově blogu objevil nový příspěvek, pojmenovaný stejně jako miniepizoda, tedy Many Happy Returns.
Ještě před tím byly na Johnově blogu uveřejněny dalčí čtyři články, ve kterých psal o starých případech. I na jejich překlad dojde, ale jako první jsem vybrala právě Many Happy Returns.

Many Happy Returns

Takže, Greg se u mě jednoho dne zastavil. Měl spoustu věcí, které patřily Sherlockovi. Opravdu jenom to. Nic, co by se aspoň trochu přibližovalo tomu, kdo byl nebo čím byl. Věci to nedokážou udělat. Žádné fyzické věci to tak jako tak nedokážou. Všichni máme zavazadla a fotky a nábytek a knihy a… nejsou tím, čím jsme my. Jsou to jenom věci, které jsme během let nahromadili. Nic neznamenaly.
Ale bylo tam to DVD. Bylo to video Sherlocka, jak natáčí narozeninovou zprávu pro mojí narozeninovou oslavu. Naše parta šla do restaurace v Soho. Vlastně to bylo super. Všichni tam byli. Mike, Harry, Greg, paní Hudson, ti, které byste předpokládali. Kromě Sherlocka. Nepřišel, protože byl 'zaneprázdněný'. Nebyl zaneprázdněný, on prostě… někdy bojoval s přizpůsobením se. Nemohl se vypnout, nemohl relaxovat. On prostě měl s lidmi potíže, myslím. I když to video… ukazovalo jeho druhou stranu. Byl hrubý, ano. Arogantní. Očividně mu chybělo cokoliv připomínající empatii. Ale zapomněl jsem, jak vtipný uměl být. Byl tak okouzlující. Tak… lidský. Je to bizarní, protože většina lidí by řekla, že to byl ten nejvíce nelidský člověk, jakého kdy potkali. Ale nebyl. Byl vším, čím by dobrý člověk měl být. Často říkal to, co si myslel, než aby lhal kvůli tomu, aby chránil naše city. Možná bychom všichni měli být více takoví? Možná bychom měli všichni být více upřímní? I když bylo možná dobře, že na tu narozeninovou večeři nepřišel…
A teď je čas pro mě, abych byl upřímný. Zamýšlel jsem si tento blog nechat, aby mi připomínal dobré časy. Vím, že to mělo být zdravé, ale jaký to má důvod? Musím jít dál. Musím to všechno dát za sebe a posunout se dál.
A už jsem unavený z mazání komentářů lidí, kteří mi nevěří. Kteří si myslí, že tohle všechno je lež. Vím, že to bylo skutečné. A tam venku je tak hodně lidí, kteří si myslí, že to všechno bylo skutečné. Věřili v Sherlocka.
A někoho jsem našel. Takže bych se na to měl soustředit.
Takže tohle je můj poslední příspěvek.
Sherlocku, ty mizero, ať už jsi kdekoliv. Děkuji.
John

Není možné vkládat komentáře
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sylvie Sylvie | 26. prosince 2013 v 7:49 | Reagovat

D

2 Sylvie Sylvie | 26. prosince 2013 v 7:54 | Reagovat

Díky,mám hezčí ráno... I když doufám,že to není skutečně konec Johnova blogu!

3 tomato tomato | Web | 26. prosince 2013 v 9:35 | Reagovat

Prosím to ne! Budeme doufat, že smazání Johnova blogu není finální a už vůbec ne skutečné.
Jinak-hrozně krásný a i dojemný článek, zpříjemnil mi den. Je to skvěle přeložené :-)

4 Anie Anie | 26. prosince 2013 v 16:35 | Reagovat

Smutné, velmi smutné: i to jak je to napsané a i to jestli Johnův blog opravdu končí!

5 Violet* Violet* | Web | 26. prosince 2013 v 20:41 | Reagovat

WOW, děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji za překlad. Bože, John zase přináší pořádnou dávku sentimentu, až mi zase změklo srdce. Achjo, doufám, že ten předposlední řádek neplatí, jelikož by to byla opravdu neuvěřitelná škoda, blog je opravdu geniální, jako je geniální celý Sherlock.
Jo a Many Happy returns mě naprosto dostal. Moc mi taky pomohlo to video s titulkami, nějaký výrazy jsem prostě nepochytila. Ale jinak naprosto geniální. Anderson, Greg, to narozeninové video, odpověd na Johnovo přání *Okay... O___O*, a ano, ten nádherný pozdrav na konci videa, který mě totálně odrovnal a málem jsem spadla ze židle. :)♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter