The Deadly Tealights

30. prosince 2013 v 23:33 | Petra |  Cases
Kromě Many Happy Returns, které jsem nedávno přeložila, se na Johnově logu objevily čtyři staré případy. A aby se to netrpělivé čekání na třetí sérii aspoň trochu zpříjemnilo, rozhodla jsem se jeden z nich přeložit.

The Deadly Tealights

O smrti učitele jógy, Tima Lenga, jsme se dozvěděli od jeho spolubydlícího, Scotta Bevana. Leng byl nalezen ležící ve vaně, mrtvý, ale neutopil se. Byl udušen. V zamčené místnosti. A všichni moc dobře víme, jak má Sherlock rád záhady se zamčenými dveřmi.
Bevan už zavolal policii, ale jako čtenář mého blogu, věřil tomu, že spíše Sherlock vyřeší záhadu smrti jeho kamaráda.
Sherlockovi trvalo přesně 36 sekund, než na to přišel. Tady máte fakta, jestli si myslíte, že to dokážete rychleji (sjeďte dolů pro odpověď!). Mimochodem neměřil jsem mu to, to by bylo divné. Ne, on mi to řekl. Později. Rád se chlubil.
Podle všeho měl zesnulý rád svíčky. A dlouhé koupele. Nesoudím ho. Někdy se stane, že si občas sám užiji dlouhou koupel. Když byl Sherlock naživu, hodně jsem běhal a bojoval a někdy jsem potřeboval relaxovat a nabrat síly. A koupel je na to dobrá. To je lékařský fakt. Takže to dává smysl. A vonné oleje s celou tou relaxací pomáhají. Lidé možná smějí. Lidé se smáli, když jim Sherlock řekl, že mám rád koupele, ale mně to nevadilo. Pořád mi to nevadí. Koupele jsou dobré.
Takže víceméně, Sherlock prošel hlavním vchodem do chodby a ukázal na vlhkou skvrnu pod dveřmi od koupelmy. Vyšel na balkón, kde našel několik ručníků, pověšených na sušáku. Vrátil se zpátky do bytu, přišel k Bevanovi a řekl, a to cituji:
Odpověď….
"Váš spolubydlící má rád dlouhé koupele. Stejně jako můj. Takže si jde dát koupel a zapálí všechny svíčky. Je to malá koupelna s žádnou ventilací. Mokré ručníky jsou nalepené zvenčí kolem zárubně - stále tam ještě je kousek pásky. Plamen svíčky postupně spotřebuje všechen zvuk a on se pomalu dusí. Stejné jako usínání. Mokré ručníky jsou odstraněny a vrah kontaktuje mého asistenta, protože si myslí, že je chytřejší než já a chce se trochu vychloubat. Čemuž rozumím. Rád se předvádím. Kdo ne?"
Takže to udělal spolubydlící. A Sherlock na to přišel za 36 sekund. Bevan si myslel, že dokáže přelstít Sherlocka. Ale ve skutečnosti nikdo nikdy nepřechytračil Sherlocka.

Ne až do úplného konce.

KOMENTÁŘE
Fuj!! Ta fotka nebyla nutná, kámo!
Mike Stamford, 12. května
LOL
Jacob Sowersby, 12. května
O TOMHLE PŘÍPADU ZASE PRAVDĚPODOBNĚ LHAL! VSADÍM SE, ŽE TITO LIDÉ ANI NEEXISTUJÍ! VŠECHNO TO BYLY LŽI, VYMYŠLENÉ SHERLOCKEM HOLMESEM!
#TEAMMORIARTY, 12. května
Jak se takhle vůbec můžete nazývat? Pokud si myslíte, že si to Sherlock všechno vymyslel, pak nevěříte tomu, že muž jménem Moriarty existoval. Idiote.
Mike Stamford, 12. května
VŠECHNO TO JSOU LŽI!~
#TEAMMORIARTY, 12. května
IGNORUJTE TOHO TROLA! OPAKUJI, IGNORUJTE TOHO TROLA!
Marie Turner, 12. května
Ignorujte co!?
John Watson, 12. května
Trollí tvůj blog. Říká se tomu trollování.
Marie Turner, 12. května
Dobře. Díky. A ano, všichni je prostě ignorujte.
John Watson, 12. května
To někteří lidé nemají nic lepšího na práci?
Mary Morstan. 12. května
chci v sherlocka věřit :(
theimprobableone, 12. května
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sylvie Sylvie | 31. prosince 2013 v 9:08 | Reagovat

Já teda nevím, kdy ty vstáváš a kdy to překládáš, ale je to moc milé překvapení, když tady ráno něco nového najdu, díky! :-)

2 Anie Anie | 3. ledna 2014 v 21:46 | Reagovat

Moc díky za překlad, protože já s tou svojí angličtinou bych nepřelouskala asi ani půlku. :):S

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter