Benedict v Mladé frontě Dnes

28. ledna 2014 v 18:16 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans BC
Benedict Cumberbatch minulý týden zdobil obálku TV magazínu Mladé fronty Dnes. Benedict byl nejen na obálce, ale v magazínu mu bylo věnováno šest stran. Musím ale říct, že mě ten článek trochu zklamal. Je tam mnoho věcí, se kterými nesouhlasím a celkově je napsaný nějak zvláště (chvílemi jsme byla zmatená, jestli autorka mluví o Benedictovi nebo Sherlockovi). Aspoň si ty fotky někde v pokoji nalepím :)
Pro ty, co si nestihli Mladou frontu koupit, jsem obálku a článek oskenovala.

image host image host image host image host image host image host image host
zdroj: TV magazín Mladé fronty Dnes

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Grace Grace | E-mail | Web | 28. ledna 2014 v 20:35 | Reagovat

No tak to je pálka teda! Ta si nebere servítky, ten popis Benedictova vzezření působí spíš jako popis dvakrát kombajnem přejetého tučňáka po mozkové příhodě... To, že Benedict nemá typický hollywoodský obličej neznamená, že je nehezký. Není perfektní a to je jeho kouzlo! A neschopnost projevit city? Tady někdo asi ještě neviděl třetí sérii :-) Některé poznámky jsou přímo irelevantní, škoda nad nimi přemýšlet. Aaa mají tam chybu, poslední herec v roli Sherlocka je mistr Miller, potažmo Petrenko a né Downey. Ok, slovíčkaření, já vím, ale nemůžu si pomoct. Já tohle asi neměla raději číst :-( Zvedlo mě to ze židle...  ale stejně díky za scany, nestihla jsem si to koupit a byla jsem zvědavá, co píšou. No, každý máme svoje, že... :-)

2 Petra Petra | Web | 28. ledna 2014 v 21:02 | Reagovat

[1]: No já jsem se po přečtení cítila nějak podobně. Autorce se to opravdu moc nepovedlo. Jedině ty fotky využiji k výzdobě pokoje, jinak je ten článek docela katastrofa.

3 Leslie Leslie | 28. ledna 2014 v 23:05 | Reagovat

Za prvé, moc oceňuji všechny ty články, které píšeš. Děkuju za ně! :)

Já si MF koupila, přečetla a... a... nějak nevím, co si mám myslet. Částečně souhlasím, ačkoli...
Nelíbí se mi, jak autor (autorka?) článku, ať už tak usoudil z čehokoli, zasvěceně tvrdí, že Benedict je přitažlivý jen jako Sherlock, jako osobnost je jakýmsi zklamáním, a že kdykoli se na něj podíváme v něčem jiném, vidíme v něm pořád Sherlocka Holmese... Tohle mě opravdu neskutečně popudilo. Vždyť to skoro zní, jako by to byl nějaký herec z ochotnického divadla od vedle, který se všude tváří úplně stejně a vlastně měl jediné štěstí, že ho do role Sherlocka obsadili a to určitě jedině náhodou nebo díky protekci rodičů herců, jelikož by si jinde ani neškrtl. Tedy... Já nevím, odkud tohle pan pisálek vzal, ale ať už čteme reakce diváků (fanoušků Bena či prostě jen filmů) nebo kritiků, opak jeho názoru je pravdou. Narážím pouze na kladné ozvy, že Benedict je právě ten typ herce, který se dokáže vymanit ze škatulky a působit jako někdo úplně jiný. Vždyť už jen to, jak působí jako Benedict, člověk, a jak jako Sherlock mluví za vše. A když porovnám Khana (podle mého názoru Benova nejpřitažlivější role, ale autor článku ví zřejmě vše nejlépe :)) s Assangem (nevím, jak to ten člověk dělá a jestli to bylo vůbec primárním cílem, ale působí na mě jako chodící sliz), Hawkingem (podle mého nejlepší Benův výkon) a pak s Sherlockem... Pocity mám z postav všelijaké, ale že bych ve všech viděla Sherlocka? Ne, to opravdu ne. Nevidím ho ani v jedné z jeho ostatních rolí.
A pak ta ztráta Sherlockova kouzla... Ach bože... To bych se tu však opět rozohnila kvůli jakémusi nepochopitelnému trendu absolutně hejtovat třetí sérii (chápu jistou nespokojenost ohledně případů a doufám, že čtvrtá série se k nim bude upínat pokud možno více, než ta třetí, ale...), to je však jiný příběh a jiné téma. Nechápu však potřebu zmiňovat svůj osobní názor do veřejného tisku, do článku, který má být pokud možno objektivní.
Popis Benedicta radši ani nekomentuju. :D

Naopak však musím pochválit myšlenku, co se dabingu týče - že tím Sherlock ztrácí na své brilantnosti, tempu a nepopsatelnou mysterii v hlase. Ačkoli chápu, že někteří lidé ten dabing prostě potřebují. A taky se mi líbí poznámka, že v průměrných vrstvách v našich vodách válí ordinace a vytváří se tak hluboká propast mezi pokrokovými diváky, kteří sjíždí nové epizody současně s Anglií/USA někde na streamu.

Mimochodem, zaregistroval někdo (uživatelé Tumblru určitě) ten beef mezi některými náruživými fanoušky a Amandou? Chudák ženská...

4 elementary-sh elementary-sh | Web | 29. ledna 2014 v 12:38 | Reagovat

Díky za to, ten den jsem se do trafiky nedostala a druhý už ho neměli :(
Po těch vašich komentářích se úplně bojím si ho přečíst, jak jsem tak pochopila autorka článku Benedicta vyloženě nesnáší :(

5 Petra Petra | Web | 29. ledna 2014 v 16:59 | Reagovat

[3]: Jako první ti moc děkuji za pochvalu.
Se vším, co si napsala, souhlasím. Připadalo mi, jako by autorka nic jiného s Benem neviděla, jinak by to přece takhle nemohla napsat. Ale s tím dabingem a sledovaností jsem taky souhlasila.
A o tom s Amandou vím taky. Já jsem tu část z toho rozhovoru četla, Amanda to možná mohla říct trochu líp. Chápu, jak to myslela, ale problém nejspíš bude v tom, že když novináři mluví o fandomu, bývají to většinou NSFW fan arty. Že by někdo zmínil ty vybrané peníze, to ne. A co se týče jejich dětí, stejně by mohli najít věci z filmů jako Láska nebeská, Ali-G Indahouse nebo Noční hlídka.
Chápu, jak to Amanda myslela (vyvolá to ve vás divný pocit, když je váš partner a kamarád v ehm různých pozicích). Proč to některé fanoušky tak rozčílilo, bude nejspíš proto, že o NSFW fan artech mluví novináři neustále, mnohem víc než u fandomů jiných seriálů/filmů (rozhodně Sherlockiani to nezačali).

6 Monika St Monika St | E-mail | 29. ledna 2014 v 17:14 | Reagovat

Tak by mě zajímalo, zda autor článku zhlédl i něco jinéhé než Benova Sherlocka. Khan v jeho podání-bomba a hotovo. Přes to žádná. Viděla jsem Bena i ve Slečně Marplové a vždy mě dokáže přesvědčit, že je přesně tím, koho hraje, ale že by jen jako Sherlock byl nejlepší mě zteká...

7 Anie Anie | 29. ledna 2014 v 18:28 | Reagovat

Článek v MF Dnes mě opravdu  zklamal, zato mě potěšil článek v Gate, který je jak o Sherlockovi tak o Benedictovi.

8 Leslie Leslie | 29. ledna 2014 v 19:48 | Reagovat

[5]: Není zač. :)
Já naprosto chápu, co tím Amanda chtěla říct... Tedy, jistě, že jejich děti můžou narazit na ehm... citlivější materiál z Martinových filmů, ale některé fan arty jsou tak trochu hard core a řekněme to asi takto, já najít na internetu nějaké obrázky svého přítele a kamaráda v  podobně kompromitující situaci, kdo ví, jak bych reagovala. Amanda ani neřekla nic urážlivého, pouze byla upřímná (není mi to úplně příjemné, ale co nadělám, ne že bych s ní ve všem souhlasila - např. že to je o hercích, atd.), pouze zpracování článku působí jaksi ofensivně, a ti fanoušci, co na ni vyběhli s nadávkami a výhružkami, by si měli vrazit facku zleva a pak i zprava, aby se probrali. Možná by se pak dokázali do člověka v její pozici vžít líp, ačkoli, ani tak bych do nich nevkládala plané naděje. Vážně mě mrzí, co se stalo...
Ale ani to sem asi nepatří. Ačkoli, myšlenky musely ven i v češtině, anglická explicitní verze mi včera moc nepomohla... :))

9 Leslie Leslie | 29. ledna 2014 v 19:51 | Reagovat

Ještě bych chtěla dodat, to že o tom novináři (případně někteří střelení fanoušci) mluví před herci mi taky nepřijde úplně správné (co se týče fandomu, mělo by zůstat ve fandomu), ale co já můžu dělat. :)
A faktu, že u Sherlocka se o fan artu mluví nejvíc jsem si taktéž všimla. Podobnou pozornost tomu snad věnují jedině u Supernatural (které není tak populární, jako Sherlock) a tam je to jednomu z herců taktéž krajně nepříjemné.
No, nic, končím... Nebudu zamořovat článek na úplně jiné téma svými úvahami. :D

10 Koocourka Koocourka | 30. ledna 2014 v 12:27 | Reagovat

Akorát závidí:D

11 Ivet Ivet | 31. ledna 2014 v 10:34 | Reagovat

Ahoj, děkuji za článek a vlastně celý blog je super :-) :-) :-) . K článku, no opravdu nevím, jak to mysleli....MF prostě upadá :-D Hlavně to, jak popisovali Benedicta už bylo pro "seriozní tisk" trochu bravíčkovské.

12 Karolin Karolin | 31. ledna 2014 v 17:11 | Reagovat

Autorka článku asi nemá ráda Benedicta ani Sherlocka. Popis chování seděl spíš na Sherlocka. To že třetí série ztrácí kouzlo a řadí Benedicta mezi "mužsky přitaživé herce" (nebo jak to tam psali) proto, že Sherlock se chová lidštěji, mohu-li to tak nazvat je totálně ujeté. Když už je něco hlavní téma, očekávala bych

13 Karolin Karolin | 31. ledna 2014 v 17:19 | Reagovat

, že článek zaměří na Benedicta jako takového a rozeberou i jiné role než jen Sherlocka. Kamarádka třetí sérii ještě neviděla, po přečtení tohoto článku z ní má trochu strach.

14 Karolin Karolin | 2. února 2014 v 0:20 | Reagovat

Našel by se někdo, kdo by mi poskytl odkaz na ten rozhovor s Amandou? Nějak mi unikl a nevím, o co jde. Předem díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter