Únor 2014

Recenze: The Voorman Problem

28. února 2014 v 18:20 | Petra |  Reviews
Jak jsem slibovala - recenze na krátkometrážní snímek The Voorman Problem je tady. Ještě připomínám - na iTunes si film můžete koupit zde.

THE VOORMAN PROBLEM
Voormanův problém
Režie: Mark Gill
Scénář: Baldwin Li, Mark Gill
Produkce: Baldwin Li, Lee Thomas
Žánr: krátkometrážní, komedie, drama
Délka: 12 minut
Hrají: Martin Freeman, Tom Hollander, Simon Griffiths, Elisabeth Gray
Synopse:Doktor Williams je zavolán k prozkoumání tajemného pana Voormana, vězně s podivným zdravotním problémem: věří tomu, že je Bůh. Doktor musí rozhodnout o duševním stavu pana Voormana - pouze to hraje nebo je to blázen?
Hodnocení: Hned jako první musím vychválit scénář, jenž je prostě brilantní. Jednoduchý, ale skutečně originální příběh, který je vystihnut v necelých dvanácti minutách. Příběh je vyprávěn víceméně úplně v dialozích, což v tomto případě není na škodu, naopak.
Hlavních rolí se skvěle zhostil jak Martin, tak i Tom. Martin nás v roli doktora Williamse opět utvrzuje v tom, co už dávno víme - hraje prostě výborně. Pana Voormana si měl původně zahrát Kevin Spacey, ten ale kvůli nedostatku času odmítl, ale navrhl právě Toma Hollandera. A ten byl opravdu výbornou volbou.
Kdybych měla srovnávat s jinými krátkými filmy, co jsem s Martinem viděla, zařadila bych The Voorman Problem na příčky nejvyšší (nedokážu rozhodnout, zda-li se mi líbil víc The Voorman Problem nebo The Girl is Mime).
Tak si shrneme - vtipný, zajímavý a originální scénář, skvělé herecké výkony a to vše ve dvou lokacích a dvanácti minutách - opravdu se nedivím té oscarové nominaci. Nemůžu bohužel porovnat s ostatními nominovanými z kategorie Short Films: Live Action, protože jsem je neviděla. Ale The Voorman Problem vám rozhodně ke koupi doporučuji!

HQ promo fotky ke třetí sérii

27. února 2014 v 21:42 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans SH
V pátek jsem vám zde dala 28 nových promotional fotografií ke třetí sérii, které byly bohužel v malé kvalitě. Ale naštěstí se aspoň pět z nich objevilo v HQ verzi. Doufejme, že další budou co nejdřívě následovat.

image host image host image host image host image host
Mimochodem - dneska jsem konečně viděla 12 Years a Slave a včera The Voorman Problem. A určitě sem dám co nejdřívě recenze.

The Voorman Problem ke koupi na iTunes

26. února 2014 v 17:51 | Petra |  Projects MF
Krátkometrážní snímek The Voorman Problem, který si tuto neděli může odnést Oscara, je ke stažení na iTunes.
Doktor Williams je zavolán k prozkoumání tajemného pana Voormana, vězně s podivným zdravotním problémem: věří tomu, že je Bůh. Doktor musí rozhodnout o duševním stavu pana Voormana - pouze to hraje nebo je to blázen?
Roli doktora Williamse si zahrál Martin Freeman a pana Voormana ztvárnil Tom Hollander. Režie a scenáře (s ním mu pomáhal ještě Baldwin Li) se ujal Mark Gill. Zde se můžete podívat na krátké video o natáčení tohoto snímku, který je na Oscara nominován v kategorii Short Film-Live - Action.
Na iTunes si The Voorman Problem můžete koupit za £1.99 (cca 60 Kč), což je cena opravdu malá. Koupit si ho můžete zde.

Benedict bude předávat cenu na Oscarech

24. února 2014 v 18:16 | Petra |  Events, Appearances BC
Předávání prestižních Cen Akademie proběhne již tento týden v Dolby Theatre v Los Angeles. Moderátorkou večera se stala již podruhé Ellen Degeneres. Nejvíce nominací, tedy deset, získaly filmy Špinavý trik a Gravitace. Uvidíme, kolik sošek si nakonec odnesou.
Co už ale je jisté šest dnů před předáváním je to, kdo těm šťastným vítězům cenu předá. Mezi 46 slavnými figurují taková jména jako: Robert De Niro, Bradley Cooper, Emma Watson, Harrison Ford, Samuel L. Jackson, Angelina Jolie, Ewan McGregor, Chris Hemsworth, Brad Pitt nebo například Benedict Cumberbatch. Jakou cenu budou zmiňovaní předávat, se dozvíme až v neděli (kromě Jennifer Lawrence, Daniela Day-Lewise, Anne Hathaway a Christopha Waltze - ti předávají ceny v hereckých kategoriích, ve kterých minulý rok vyhráli), seznam všech předávajích najdete zde.
Pokud se podíváte na seznam předávajích, můžete se u některých dozvědět, kdo je jejich oblíbený hrdina. A koho zvolil Benedict? "Jean Do v The Diving Bell and the Butterfly [Skafandr a motýl] je typický případ inspirující důstojnosti pod tlakem. Krása lidské duše, která září až za hranice těla. Ohromující a inspirující. Hrdina v životě, literatuře a na velkém plátně."

The Turning Point

23. února 2014 v 17:13 | Petra |  Projects BC
The Turning Point je krátká divadelní hra, která byla roku 2009 v rámci Theatre Live! promítána v kinech. Hra pojednává o setkání Winstona Churchilla a Guye Burgesse v roce 1938 ve chvíli, kdy se celý svět rozpadal na kousky. Oba dva byli osamělí muži. O pár let později se jeden z nich pokládá za Nejlepší Brita, ten druhý za Největšího zrádce. Ale byli opravdu tak rozdílní?
"Sledovat tyto dva skvělé herce v mojí hře byl jeden z nejradostnějších okamžiků mého života. Pokaždé, když si na to vzpomenu, zachvěji se vzrušením." řekl Michael Dobbs. A těmi dvěma skvělými herci, o kterých Dobbs mluví, jsou Matthew Marsh a Benedict Cumberbatch.
Protože jediná hra s Benedictem, kterou jsme mohli mít šanci vidět, byl Frankenstein (+ vystoupení v rámci 50. výročí National Theatre), je opravdu skvělá zpráva, že The Turning Point můžemé zhlédnout na internetu.

Michael Dobbs hru upravil a v blízké době by se měla na divadelních prknech objevit v tradičně dlouhé verzi. To už ale nejspíš bude i s jiným hereckým obsazením.

Na závěr ještě jeden odkaz - objevilo se další video z vytváření Šmaka. Opravdu doporučuji se na video podívat, je v něm detailně popsáno, jak byl Šmak přiveden k životu. Najdete ho zde.

Nové promo fotky ke třetí sérii

21. února 2014 v 20:11 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans SH
Dneska máme opravdu důvod k radosti - objevilo se 28 nových promotional fotografií ke třetí sérii. Stejně jako na těch předchozích na nich vidíme Benedicta Cumberbatche a Martina Freemana. Fotky jsou ale bohužel v opravdu malé kvalitě, takže budeme doufat, že se co nejdříve objeví v HQ. Než se tomu tak ale stane, musíme si s fotkami níže vystačit.

image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host

Murder at 'The Orient Express'

20. února 2014 v 21:01 | Petra |  Cases
Protože se neobjeví žádné novinky ze světa Sherlocka a ani u Benedicta nebo Martina není nic nového, rozhodla jsem se přeložit další případ z Johnova blogu. Ocitáme se před událostmi třetí série a John tedy stále neví, že Sherlock žije. A na svůj blog zapisuje staré případy, které spolu řešili. A jedním z nich je i 'Vražda v Orient Expressu'.

17. července
Murder at 'The Orient Express'
Když byl majitel čínské restaurace Knightsbridge nalezen mrtev s obličej zabořeným v talíři nudlí, Lestrade přišel za Sherlockem. Ten muž, Terry Wong, se udusil a na první pohled to vypadalo jako nehoda. Ale pohmožděniny na Wongově obličeji nasvědčovali tomu, že byl v den své smrti napaden.
Ale oběť celou noc nebyla osamotě. Všichni zaměstanci a zákazníci potvrdili, že byl neustále obklopen lidmi. Vrah potřebuje příležitost i motiv. A jelikož zdánlivě nebyla žádná příležitost, rozhodli jsme se zaměřit na motiv. Kdo chtěl Terryho Wonga mrtvého a proč?
A odpověď na tuto otázku byla, podle všeho, většina Londýna! V žádném případě to nebyl milý chlapík, takže by mohla hromada lidí mít motiv k jeho zabití, ale jednoduše řešeno nebylo možné, aby ho někdo ten večer napadl, aniž by to někdo viděl. Takže jsme se zase vrátili k příležitosti!
Soudní lékař potvrdil, že Wong zemřel okolo půlnoci, proto jsme mluvili se všemi, kteří byli v restauraci v hodinu jeho smrti. A to bylo devět zákazníků, dva číšníci a dva z kuchyňského personálu. Všichni potvrdili, že Wong byl naživu, když opoušteli restauraci. A každý z nich popřel, že by ho napadl. CCTV poblíž potvrdila čas odchodu každého ze zákazníků a pracovníků, který nám sami řekli - všichni odešli někdy mezi jedenáctou večer a těsně po půlnoci. A nevypadalo to, že by se někdo jiný dostal později poblíž restaurace.
více v celém článku

Nové záběry z natáčení motion capture pro Šmaka

18. února 2014 v 18:13 | Petra |  Projects BC
Na internetu se objevilo několik nových záběrů z natáčení motion capture pro Šmaka. Slyšet a vidět můžeme Benedicta Cumberbatche, z jehož hlasu jde opravdu mráz po zádech. Byl to sám Benedict, který chtěl aby drak nepromlouval pouze jeho hlasem, ale aby měl i jeho pohyby a výrazy obličeje. A jak můžete vidět níže, bylo to opravdu dobré rozhodnutí.
V tomhle videu je to jenom krátká ukázka (od 0:52).

Naopak ve videu níže toho můžeme vidět mnohem více. Opravdu nechápu, jak to Benedict dělá (zvláště ten konec).

Benedict Cumberbatch: In Conversation

17. února 2014 v 15:00 | Petra |  Events, Appearances BC
BAFTA-NY a The Hollywood Reporter společně vytvořili In Conversation, kde umělci diskutují o jejich životě a práci. A jako první do křesla vedle Scotta Feinberga usedl Benedict Cumberbatch. In Conversation se konalo 14. února v newyorském hotelu The Standard High Line, ale až nyní se můžeme podívat na skoro hodinový záznam tohoto rozhovoru.
Proč raději točí více záběrů jedné scény? Jakou odpověď mu dala jedna z nejlepších hereček, když se zeptal na její 'herecký proces'? To a ještě mnohem více se můžete dozvědět níže. A pokud byste si to chtěli stáhnout, klikněte zde.


The Voorman Problem na iShorts

16. února 2014 v 11:08 | Petra |  Projects MF
iShorts je neziskovou organizací, která se snaží propagovat krátkometrážní společně s jejich autory. A protože předávání Oscarů už pomalu klepe na dveře a krátké filmy mají své kategorie také, budeme mít šanci se podívat na pět nominovaných, a to v jedné projekci.
A jaké to jsou filmy? Do I Have to Take Care of Everything, Helium, Just Before Losing Everything, That Wasn't Me a pro nás asi nezajímavější - The Voorman Problem v hlavní roli s Martinem Freemanem.
Projekce všech pěti snímků bude trvat 97 minut a konat se bude v Praze, Brně, Hradci Králové, Ostravě, Zlíně, Olomouci, Jablonci nad Nisou a Bratislavě. O čem všech pět krátkometrážnéch snímků pojednává, a kdy se budou promítat, najdete zde.
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter