Murder at 'The Orient Express'

20. února 2014 v 21:01 | Petra |  Cases
Protože se neobjeví žádné novinky ze světa Sherlocka a ani u Benedicta nebo Martina není nic nového, rozhodla jsem se přeložit další případ z Johnova blogu. Ocitáme se před událostmi třetí série a John tedy stále neví, že Sherlock žije. A na svůj blog zapisuje staré případy, které spolu řešili. A jedním z nich je i 'Vražda v Orient Expressu'.

17. července
Murder at 'The Orient Express'
Když byl majitel čínské restaurace Knightsbridge nalezen mrtev s obličej zabořeným v talíři nudlí, Lestrade přišel za Sherlockem. Ten muž, Terry Wong, se udusil a na první pohled to vypadalo jako nehoda. Ale pohmožděniny na Wongově obličeji nasvědčovali tomu, že byl v den své smrti napaden.
Ale oběť celou noc nebyla osamotě. Všichni zaměstanci a zákazníci potvrdili, že byl neustále obklopen lidmi. Vrah potřebuje příležitost i motiv. A jelikož zdánlivě nebyla žádná příležitost, rozhodli jsme se zaměřit na motiv. Kdo chtěl Terryho Wonga mrtvého a proč?
A odpověď na tuto otázku byla, podle všeho, většina Londýna! V žádném případě to nebyl milý chlapík, takže by mohla hromada lidí mít motiv k jeho zabití, ale jednoduše řešeno nebylo možné, aby ho někdo ten večer napadl, aniž by to někdo viděl. Takže jsme se zase vrátili k příležitosti!
Soudní lékař potvrdil, že Wong zemřel okolo půlnoci, proto jsme mluvili se všemi, kteří byli v restauraci v hodinu jeho smrti. A to bylo devět zákazníků, dva číšníci a dva z kuchyňského personálu. Všichni potvrdili, že Wong byl naživu, když opoušteli restauraci. A každý z nich popřel, že by ho napadl. CCTV poblíž potvrdila čas odchodu každého ze zákazníků a pracovníků, který nám sami řekli - všichni odešli někdy mezi jedenáctou večer a těsně po půlnoci. A nevypadalo to, že by se někdo jiný dostal později poblíž restaurace.
více v celém článku


Sherlock všechno vyřešil díky tomu, že to celé rozebral na ty nejjednodušší fakta.
a) Terry Wong byl zabit okolo půlnoci.
b) Nikdo v restauraci nic neviděl.
c) Proto něktěří z nich nebo VŠICHNI lhali.
Udělali to všichni! Zákazníci a zaměstnanci a nejspíše všichni náhodní lidé, každý z nich měl motiv k zabití Wonga. Sherlock na internetu zjistil, že se spolu všichni spojili. Bývalí zaměstnanci tweetovali o tom, jak je Wong nespravedlivě vyhodil. Někdo odpověděl, že byli před lety Wongem napadeni. A někdo další odpověděl... a tak dále. Skupina na první pohled odlišných lidí, všichni spojeni online.
Nebyl žádný důkaz, samozřejmě. Žádné nahrávky setkání, na kterých plánovali a připravovali. A po přečtení toho, co Wong udělal, to Sherlock nechal docela rád být. Byl docela ohromen tím, co dokázali.
Měl trochu zvlášní smysl pro spravedlnost. I když o sobě tvrdil, že je chladný a bezcitný, měl své vlatsní chápání dobra a zla.

komentáře si můžete přečíst zde


zdroj: johnwatsonblog.co.uk
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Anie Anie | 20. února 2014 v 21:15 | Reagovat

Děkuji za překlad případu. Taky jsem si před nějakou dobou všimla, že se neobjevuje nic nového a tak jsem začala číst originalní Sherlocky a sledovat nějaké starší filmy s našimi hrdiny. ; D

2 Sasha Sasha | Web | 21. února 2014 v 12:13 | Reagovat

vražda v orient exprese patrí medzi moje obľúbené knihy  - a ked sa to cele spoji so sherlockom tak je to jednoducho svkele!:) vdaka za preklad :)

3 Tomato Tomato | E-mail | Web | 21. února 2014 v 18:20 | Reagovat

Vraždu v Orient Expresu jsem četla, miluju Agathu Christie. Vážně zajímavý a poutavý případ :D a ty máš vážně skvělý překlad :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter