The Turning Point

23. února 2014 v 17:13 | Petra |  Projects BC
The Turning Point je krátká divadelní hra, která byla roku 2009 v rámci Theatre Live! promítána v kinech. Hra pojednává o setkání Winstona Churchilla a Guye Burgesse v roce 1938 ve chvíli, kdy se celý svět rozpadal na kousky. Oba dva byli osamělí muži. O pár let později se jeden z nich pokládá za Nejlepší Brita, ten druhý za Největšího zrádce. Ale byli opravdu tak rozdílní?
"Sledovat tyto dva skvělé herce v mojí hře byl jeden z nejradostnějších okamžiků mého života. Pokaždé, když si na to vzpomenu, zachvěji se vzrušením." řekl Michael Dobbs. A těmi dvěma skvělými herci, o kterých Dobbs mluví, jsou Matthew Marsh a Benedict Cumberbatch.
Protože jediná hra s Benedictem, kterou jsme mohli mít šanci vidět, byl Frankenstein (+ vystoupení v rámci 50. výročí National Theatre), je opravdu skvělá zpráva, že The Turning Point můžemé zhlédnout na internetu.

Michael Dobbs hru upravil a v blízké době by se měla na divadelních prknech objevit v tradičně dlouhé verzi. To už ale nejspíš bude i s jiným hereckým obsazením.

Na závěr ještě jeden odkaz - objevilo se další video z vytváření Šmaka. Opravdu doporučuji se na video podívat, je v něm detailně popsáno, jak byl Šmak přiveden k životu. Najdete ho zde.zdroj: michaeldobbs.com
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucia Lucia | 23. února 2014 v 19:43 | Reagovat

That´s fantastic! Nemám slov. Keďže Sherlocka pozerám nadabovaného, teraz som si naplno užila Benedictov hlas. Niekedy ma až prekvapilo jeho rozmanitá práca z hlasom, je to úžasné, ako z necho cítiť emócie, ktoré prechádzajú na diváka. Hranie obocho mužov bolo strhujúce, vidieť ich naživo musí byť zážitok na celý život:) Škoda len, že som im rozumela len málo vecí, napríklad neviem, prečo sa ľudia smiali, ale myslím, že to bolo príjemné oživenie ináč dramatickej hry. Posledná tretina ma absolútne dostala, mala som pocit, že Benedict niečo vyčíta mne, ten jeho zúfalý hlas, takmer sa rozplakal...asi takto má naozaj vyzerať kvalitné hranie, keď prežívate to, čo postava pred vami...záver bol naozaj veľmi emočne silný.
A myslím, že Churchill sa Burgessa spýtal, či má ženu a on odpovedal, že má prácu, však? Benedicta asi priťahujú také roly (veď aj Sherlock len pracuje) a možno je to tým, že je to s ním tak aj v skutočnosti:)
P.S.: Nedávno sa tu riešili Benedictove vlasy, myslím, že toto je tá jeho pravá farba a musím povedať, že aj tento strih mu neskutočne pristane. Je skvelý.

2 Lucia Lucia | 23. února 2014 v 19:44 | Reagovat

[1]: *a mimochodom, dúfam, že túto hru nehrajú príliš často, lebo si úplne zničia pľúca:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter