Duben 2014

Life Advice with Martin Freeman

28. dubna 2014 v 20:49 | Petra |  Interviews MF
Pokud jste dnes měli špatný den a potřebujete zlepšit náladu, video níže vám na sto procent pomůže. Martin Freeman nám opět dokazuje, že jeho humor a komediální načasování nikdy nezklame. Už nebudu dále zdržovat jenom dodám, že video byla natočeno pro speciální komediální vydání magazínu GQ.
Od té chvíle, co jsem si video pustila se bez přestávky směju a nemůžu (nechci) přestat.
Užijte si ho :)


HQ fotografie Benedicta

27. dubna 2014 v 19:58 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans BC

Když Benedict Cumberbatch v listopadu získal cenu British Artist of the Year na Britannia Awards, pořídil s ním fotograf Andy Gotts několik fotografií. A jedna z nich se objevila v rozlišení 2686x3600.Sice to je jenom jedna fotka, ale za to opravdu povedená.
V plném rozlišení ji naleznete zde, stránky fotografa si můžete prohlédnout po klidknutí sem.

A ještě jedna novinka - Benedict bude hostem Off Plus Camera Festival v Krakově. Na festivalu by měl Ben propagovat Little Favour, krátkometrážní snímek, ve kterém hrál hlavní roli. Po promítání bude uskutečněno setkání s Benedictem a ostatními členy produkčního týmu.
Tento festival se koná posedmé a patří k těm nejdůležitejším filmovým událostem ve střední Evropě. Koná se od 2. do 11. května 2014. Kdy se tam objeví Benedict, ještě není známo.
Možná někdo z vás bude mít šanci se na festival dostat a setkat se s Benedictem.

A už úplně na závěr - titulky k druhému dílu Fargo už jsem na světě - naleznete je po kliknutí na obrázek v menu.
K našemu klubu - text k prvnímu kolu na téma Něco o nás mi přišel od Anie a Kimi.
Uzávěrka prvního kolo je 10. května, více informací naleznete zde.


Martin v talkshow Chatty Man

26. dubna 2014 v 13:36 | Petra |  Events, Appearances MF
Martin Freeman byl včera hostem talkshow stanice Channel 4 s názvem Chatty Man. S moderátorem Alanem Carrem diskutovali o Fargu, Sherlockovi a dalším. A Martin prozradil, že tvůrci vymysleli skvělý nápad na vánoční speciál Sherlocka. BBC by o něj samozřejmě velmi stála, mnoho pořadů mělo aspoň jeden, ale jestli se tomu tak opravdu stane, záleží hlavně na dostupnosti Benedicta a Martina.
Zde si můžete stáhnout záznam talkshow. Na Filmonu jsem si to včera nahrála a uložila jsem to na Disk Google. Není to HD, ale ta kvalita je pořád dobrá. Martin se tam objevuje někdy okolo 28. minuty.

Martin také poskytl rozhovor a nafotil zbrusu nový photoshoot pro Entertainment Weekly. Scany z magazínu si můžete prohlédnout níže. Photoshoot se opravdu povedl a rozhovor také stojí za přečtení.
image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host
Teď jsem si uvědomila, že jsem stále ještě nepřeložila poslední z rozhovorů s Benem pro High Life. Opravdu se omlouvám, ale bohužel nemám čas (a přiznávám se - trochu jsem na to zapomněla). Ale teď ve čtvrtek bude volno, takže to bych ten z High Life mohla přeložit a týden potom máme volno ve čtvrtek i v pátek, tak to snad zvládnu tento skvělý rozhovor s Martinem. Pokud teda máte zájem :)

TIME: The 100 Most Influential People

24. dubna 2014 v 17:54 | Petra |  Other BC
Americký magazín Time každoročně sestavuje seznam 100 nejvlivnějších lidí na této planetě. Poprvé byl seznam sestaven roku 1999. Mnoho lidí má za to, že být na tomto seznamu vždy znamená čest. Time ale jednoznačně zdůrazňuje, že daní lidé na něm figurují, protože nějakým způsobem změnili svět, nehledě na následky jejich činů. Ve většině případu se to ale za čest a ocenění považuje, ale je důležité si uvědomit, že to tak neplatí u všech.
"Vliv je velmi obtížné změřit, a co my hledáme, jsou lidé, jejichž nápady, příklad, talent a objevy změní svět, ve kterém žijeme. Vliv je méně o tvrdé síle donucení, než o jemné síle nápadů a myšlenek..." část výroku šéfredaktora Time Richarda Stengele z roku 2007, ve kterém vysvětluje, že Time 100 není seznam těch nejpřitažlivějších, populárním nebo nejmocnějších lidí, ale těch nejvlivnějších.
Time 100 je rozdělena do pěti kategorií: Giganti, Průkopníci, Umělci, Vůdci a Ikony. A právě v kategorii Umělci figuruje jedno nám velmi známé a milované jméno - Benedict Cumberbatch.
Znepokojivě talentovaná anglická hvězda
by Colin Firth
Když mi bylo přibližně 25 let, pracoval jsem s dvěma velmi dobrými herci. Setkání to byla krátká, ale oba si s velkým obdivem pamatuji. Wanda Ventham a Timothy Carlton oba ztělesňovali kvality, které nás mlhavě pokouší, dívat se na ně s nostalgií. Kromě jejich značného talentu, měli eleganci, půvab, důvtip, dobrotu a slušnost.
V tu dobu jsem nevěděl, že jsem manželé a mají syna ve věku okolo deseti let, který tiše dával na jevo všechny tyto vlastnosti. A teď, o 30 let později, se chlapec uvolnil. Vzal na sebe podobu Benedicta Cumberbatche.
Kvality jeho rodičů jsou výrazně projevovány. Je vzácné až bizarní najít tolik proměn v jednom herci, včetně vlastností, které by měli být neslučitelné: zranitelnost, smysl pro nebezpečí, očividný intelekt, upřímnost, kuráž - a docela alarmující energie. Nerad se cítím pokořeně, ale v tomto případě to prostě jinak nejde.
Musí být zastaven.

Colin Firth poprvé vyhrál cenu Akademie za ztvárnění Jiřího VI. ve filmu The King's Speech.

Benedictovi posílám obrovskou gratulaci, protože v jeho případě, je umístění na seznamu stovky nejvlivnějších lidí na světě rozhodně čest.
Zde najdete seznam všech zařazených na Time 100 a po kliknutí na fotografie vás to odkáže na články o těchto osobnostech.
A seznam Time 100 podle čtenářů, ve kterém Ben figuruje na 7. místě, si můžete prohlédnout zde.

ZADÁNÍ: Part I. - Something about us

23. dubna 2014 v 17:58 | Petra |  The Deerstalker Club
První část našeho 'klubu' přichází, než se ale naplno pustíme do témat o našem milovaném seriálu, zjistíme nejdříve něco o těch, kteří za přípěvky budou stát. Zadání části první je tedy jednoduché - napište něco o sobě. Forma psaní a délka je úplně na vás. O Sherlockovi se ale zatím moc nerozepisujte, na něj řada přijde později. Můžete nám o sobě říci úplně cokoliv - od koníčků a zájmů, vlastností a povahy, zaměstnání nebo školy, plánů do budoucnosti (práce),... Jediné, co bych dala jako povinné, je věk, který několik z vás zajímal.
A teď ještě k organizačním věcem: váš text mi s vaším jménem/přezdívkou (popřípadě blogem) pošlete na mail sherlocked.petra@gmail.com. Pokud chcete můžete připojit fotografii nebo obrázek, ale to není povinné. Uzávěrka bude v sobotu 10. 5. 2014, abych to v neděli všechno dala dohromady a naše texty zveřejnila v jednom článku zde na blogu. Pokud by se vám zdál čas na napsání krátký, napište do komentářů, není problém to prodloužit.
Takže ještě jednou:
TÉMA: Něco o sobě
ODESLÁNÍ: do 10. 5. 2014 na mail sherlocked.petra@gmail.com, s jménem/přezdívkou (pokud máte tak i blog), pokud chcete můžete připojit i fotografii nebo obrázek.

Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky, ptejte se v komentářích.
Hodně štěstí se psaním! Už se na vaše texty moc těším :)

Sherlock v českém tisku

23. dubna 2014 v 12:03 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans SH
Sherlock se v posledních dnech objevuje na stránkách mnoha českých televizních magazínu. A důvod je prostý - na začátku května zavítá třetí série na obrazovky České televize. Níže se můžete podívat na skeny z pěti českých magazínů.
Když už jsme u toho tisku, pokud by někdo ze Slovenska v novinách o Sherlockovi viděl článek, můžete oskenovat a poslat na mail sherlocked.petra@gmail.com.
SKYLINK TV
(ten už je trochu starší, ale stejně se nedá koupit v obchodě)
image host image host image host
TV EXPRES
(omlouvám se za to mé 'krásné' písmo :D)
image host image host image host
TV MAX
image host image host
TV MINI
image host image host image host image host
TV STAR
image host image host image host

Mimochodem - už jsem viděla druhou epizodu Fargo a opět to bylo úžasné. Opravdu vám to doporučuji. Odkaz ke stažení najdete po kliknutí na obrázek v menu.

Design č.7

22. dubna 2014 v 10:02 | Petra |  Blog
Minulý design už tady byl docela dlouho, tak jsem se rozhodla ho změnit. Opět téma z His Last Vow, slibuji, že u designu č. 8 už vyberu jinou epizodu :)
Jak u mě bývá zvykem, záhlaví je opět jednoduché a barvy jsou taky podobné, tentokrát to je ale trochu světlejší. Tohle je moje představa jarních barev/designu :D
Doufám, že se vám design líbí. Jakékoliv připomínky a komentáře uvítám :)

The Deerstalker Club

20. dubna 2014 v 16:23 | Petra |  The Deerstalker Club
V minulém článku měl můj nápad úspěch, za což vám opravdu děkuji. Jak vidíte už pro to máme i název. Tedy je zatím jenom pracovní, pokud vás nějaký název napadne, napište ho do komentářů.
Tak a teď k těm organizačním věcem - ti, kteří budou mít zájem mi na tento mail - sherlocked.petra@gmail.com - pošlou text na dané téma + nějakou fotku nebo obrázek (nebo výběr můžete nechat na mě) Forma je jen na vás - klidně můžete složit báseň :) Délka také nijak omezená, ale zase to nepřehánějte. Rozhodně si na to dáme více času než týden, nevím třeba 15-20 dní? Záleží, jak se to hodí vám. A já připíšu něco svého a všechno to v jednom článku dám sem na blog :)
A teď k tomu nejdůležitějšímu - témata. Tady máte seznam těch, které mě napadly:
• Jak jste se k Sherlockovi dostali (+ pocit při prvním sledování)
• Co se vám vybaví, když se řekne Sherlock?
• Věta nebo citace z seriálu, která se vám nejvíce vryla do paměti
• Jaká postava je vám nejvíce podobná?
• Volné téma (na to se těším)
A teď k Oblíbené ..., což tam bude určitě. Ale dá se to udělat několika způsoby - buď prostě Nejoblíbenější postava/díl/scéna,... - nebo to rozdělit - Nejoblíbenější ženská postava, mužská postava a nejoblíbenější postava vůbec, Nejoblíbenější epizoda první/druhé/třetí série a nejoblíbenější epizoda vůbec... U těch postav bych to možná takto rozdělila.
Taky je ještě otázka, jestli cast&crew vynecháme nebo jim taky některé téma věnujeme. Možná bychom mohli něco dát i s hudbou. Prostě témat se nabízí hodně :)
A ještě jedna věc, chcete pro začátek udělat něco základního o sobě nebo ne? Ještě nic přímo k Sherlockovi, ale něco o nás. Abychom se lépe poznali.

Prosím piště do komentářů, co si o tom myslíte. Jakýkoliv nápad, připomínka, nápad, téma bude uvítán :)

Jen takový nápad...

19. dubna 2014 v 17:41 | Petra |  The Deerstalker Club
Když jsem se dívala na komentáře k minulému článku, ve kterých jsme diskutovali o tom, kdy jsme se dostali k Sherlockovi, tak mě něco napadlo. Období čekání opět nastalo, tedy tentokrát máme na deset týdnů Fargo, ale i tak se moc novinek neobjevuje. A abychom si ho trochu zpříjemnili, mohli bychom udělat takový, jak to nazvat... seriál (???). Myslím to takhle - to, kteří by měli zájem, by spolu se mnou každý týden napsali krátký článek, historku, ad. na dané téma. Třeba první týden bychom dali jenom něco základního o sobě, ale potom třeba: Jak jsme se k Sherlockovi dostali, Oblíbená postava/epizoda/herec/scéna a proč,... Myslím si, že by to místy mohlo být zajímavé a mohli bychom se i lépe poznat :)
Představovala bych si to nějak tahle - ti, kteří by měli zájem, by mi každý týden poslali na mail text na dané téma (na těch se ještě dohodneme). A já bych připsala něco vlastního a spolu s těmi vašimi bych to dala do jednoho článku na blog. Nebo by to nemuselo být každý týden, možná by bylo lepší na to mít více času. Nicméně, to se dá všechno dohodnout.

Je to jenom můj nápad, do komentářů prosím napište, co si o tom myslíte :)

Mimchodem - životopisný článek o Martinovi už je taky přepsán. Najdete ho zde.

Fargo

18. dubna 2014 v 12:17 | Petra |  Projects MF
V tomto článku najdete přehled epizod k novému desetidílnému miniseriálu americké stanice FX.

EPISODE 01

The Crocodile's Dilemma

Potulný, manipulativní muž se setkává s pojišťovacím agentem z malého města a poštve ho na cestu zkázy.
SCÉNÁŘ: Noah Hawley
REŽIE: Adam Bernstein
PREMIÉRA: 15.4. 2014 od 22:00 e/p (Easter and Pacific Time Zone), 5:00 v ČR

EPISODE 02

The Rooster Prince

Molly začíná podezřívat Lestera, že je spolčený s vrahy, ale její nový nadřízený ji pošle jiným směrem. Mezitím Malvo vyšetřuje vyděračské spiknutí proti muži známém jako Král Supermarketu.
SCÉNÁŘ: Noah Hawley
REŽIE: Adam Bernstein
PREMIÉRA: 22.4. 2014 od 22:00 e/p (Easter and Pacific Time Zone), 5:00 v ČR
image host image host image host image host image host image host image host image host image host
EPISODE 03

A Muddy Road

Malvo obrátí situaci vzhůru nohama (???) v případu vyděračské operace, Molly nastraží past a Gus přemýšlí, zda-li by se měl přiznat. Lesterův návrat do práce má komplikované následky.
SCÉNÁŘ: ???
REŽIE: ???
PREMIÉRA: 29.4. 2014 od 22:00 e/p (Easter and Pacific Time Zone), 5:00 v ČR
image host image host image host image host image host image host
EPISODE 04

Eating the Blame

Když se Gus snaží to right a wrong (???), Malvo si osvojí své alter ego, Lestrer se nachází v překvapivé situaci a Molly odhaluje slibnou stopu.
SCÉNÁŘ: Noah Hawley
REŽIE: Randall Enihorn
PREMIÉRA: 6. 5. 2014 od 22:00 e/p (Easter and Pacific Time Zone), 5:00 v ČR
image host image host image host image host image host image host image host

EPISODE 05

The Six Ungraspables

Když má Lester namále, Molly učiní neortodoxní rozhodnutí. Gus přemítá o nějaké přátelské radě a Malvo dostane to, co chce.
SCÉNÁŘ: Noah Hawley
REŽIE: Colin Bucksey
PREMIÉRA: 13. 5. 2014 od 22:00 e/p (Easter and Pacific Time Zone), 5:00 v ČR
image host image host image host image host image host image host image host image host image host

EPISODE 06

Buridan's Ass

Malvo provede svůj mistrovská plán, zatímco se Lester snaží vytvořit svůj. Gus a Molly začnou spolupracovat v Duluthu.
SCÉNÁŘ: Noah Hawley
REŽIE: Colin Bucksey
PREMIÉRA: 21. 5. 2014 od 22:00 e/p (Easter and Pacific Time Zone), 5:00 v ČR

image host image host image host image host
EPISODE 07

Who Shaves the Barber?

Malvo hledá odpovědi, zatímco Lester jich sám pár vytvoří. Moly a Gus se snaží dostat skrz komplikaci v řešení případu.
SCÉNÁŘ: Noah Hawley
REŽIE: Scott Winant
PREMIÉRA: 28. 5. 2014 od 22:00 e/p (Easter and Pacific Time Zone), 5:00 v ČR
image host image host image host image host image host image host image host image host

EPISODE 08

The Heap

Molly stojí tváří tvář tlaku, aby uzavřela případ, zatímco se Lester začíná cítit jako nový člověk.
SCÉNÁŘ: Noah Hawley
REŽIE: Scott Winant
PREMIÉRA: 3. 6. 2014 od 22:00 e/p (Easter and Pacific Time Zone), 5:00 v ČR
image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host

EPISODE 09

A Fox, A Rabbit, and A Cabbage

Lester má neočekávané setkání, Malvo mění postup a nové vyšetřování vede Molly na známou cestu.
SCÉNÁŘ: Noah Hawley
REŽIE: Matt Shakman
PREMIÉRA: 10. 6. 2014 od 22:00 e/p (Easter and Pacific Time Zone), 5:00 v ČR
image host image host image host image host image host image host image host image host


EPISODE 10

Morton's Fork

Molly přebírá vedení, zatímco Gus se věnuje předtuše. Lester manipuluje situaci a Malvo nalézá nový cíl.
SCÉNÁŘ: Noah Hawley
REŽIE: Matt Shakman
PREMIÉRA: 17. 6. 2014 od 22:00 e/p (Easter and Pacific Time Zone), 5:00 v ČR
image host image host image host image host image host
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter