A few of Benedict Cumberbatch's favourite places

2. dubna 2014 v 18:47 | Petra |  Interviews BC
Protože jste měli velký zájem o překlad rozhovorů pro High Life s Benedictem Cumberbatchem (děkuji za důvěru, kterou vkládáte mým "povedeným" překladům). A nebyla bych to já, kdybych nezačala tím nejjednodušším... :)
Takže jaká jsou Benedictova oblíbená místa na této planetě?
ZEMĚ
Velká Británie
Po celé Anglii je skvělý městský život. Miluji Belfast, edinburská kultura je obzvláště v létě úžasná pro festivaly a příroda je nádherná. A navíc zde bydlí moje rodina a většina mých přátel.
USA
Zbožňuji několik jejích měst: New York, San Francisco, New Orleans. Severní Kalifornie je moje oblíbená, hlavně jih San Francisca, Big Sur musí být jedno z nejkrásnějších míst.
Nový Zéland
Jel jsem zde kvůli Hobitovi a zamiloval jsem si to. Jižní ostrov je jako Wales na steroidech (???), je to ta nejpozoruhodnější krajina. Seskok volným pádem a pohled na Mount Cook a zaoblení Země (už je tady můj "úžasný" překlad - prostě místo, ze kterého je vidět, jak je Země zaoblená) byl úžasný zážitek.
Maroko
Je to brána do severní Afriky, a je tak lehké se tam z Evropy dostat. Marrákeš je skvostný. Pokud to všechno bude už přespříliš, pohoří Atlas nabízí ty nejúžasnější výhledy. As-Sawíra je klidnější a více přemýšlivá, jako Marrákeš na valiu (???).
Řecko
Hodně mého dětství jsem strávil v Řecku na místě, o kterém nebudu mluvit, protože to je něco jako moje útočiště. Jsem blázen do jejich jídla, kultury a životě, který se točí kolem rodiny. Je to tak přátelské k dětem a velmi relaxující.
MĚSTA
Londýn
Jednoznačné první místo na mém seznamu. Zbožňuji Londýn. Je to jedno z těch nejvíce strhujících měst na světě. Nemohl bych na naše město být více hrdý.
New York
Miluji New York. Neznám moc lidí, kteří ho nemilují. Je to tak inspirující město plné života. Připadá vám, že za každým rohem je nový svět.
New Orleans
Jel jsem tam během natáčení 12 Years a Slave. Bylo to tak naprosto omamující - pití, jídlo, hudba, duše tohoto místa...
Berlín
Je plný života, mladistvý a inovativní. Má mnoho míst se zajímavou architekturou s tak silnou historií.
Paříž
Jsem historik umění a centrum Paříže je samo o sobě muzeum. Miluji Montmartre a celý levý břeh je ohromující.

Omlouvám se za možné nesrozumitelnosti, snad jich tam bude co nejméně. Musím říct, že je vidět, jak Benedict zbožňuje cestování. A opravdu mu závidím, na kolika nádherných místech už byl.
V nejbližší době se zde (doufám) objeví překlady zbývajících dvou článků.zdroj: highlife.ba.com

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | 2. dubna 2014 v 19:06 | Reagovat

děkuji za překlad :-) Londýn mě ohromil také a Řecko jsem si zamilovala, zbytek tak leda prstem po atlasu... :-D

2 Anie Anie | 2. dubna 2014 v 19:26 | Reagovat

Moc děkuji za překlad.  Nesrozumitelnost jsem žádnou nezaznamela. Že bych kvůli Benovi měla ráda zemák?  Chci cestovat, ale nudné sprtani mě nebaví. Ben to snad vše změní.

3 Grace Grace | E-mail | Web | 2. dubna 2014 v 20:27 | Reagovat

Montmartre a Sacre Coeur se mi taky moc líbilo, ale byla jsem tam jen jednou. Doufám, že to se mi někdy naskytne příležitost podívat se do těch velkých měst jako New York nebo Los Angeles... o Londýnu ani nemluvě. Tam bych se nejraději přestěhovala... třeba jen na rok, ale prostě přestěhovala! :-)

4 Lucia Lucia | 2. dubna 2014 v 21:37 | Reagovat

Ako si napísala, je vidno, že cestovanie ho baví a aj mne napadlo, že mu trošku závidím, že má možnosti a prostriedky, aby videl kus Zeme. A páči sa mi aj to, že si nechal tajomstvo o svojom obľúbenom mieste v Grécku, je vidno, že má rád súkromie a snaží sa udržať si ho. Ako každý iný človek:)

5 Karolin Karolin | 3. dubna 2014 v 16:41 | Reagovat

Tvůj překlad je úžasný bez uvozovek. Těžko by se to dalo přeložit líp, to není nic špatného,  že to nevyznívá jako v originále.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter