Benedict si zahraje Richarda III.

6. dubna 2014 v 12:14 | Petra |  Projects BC
Benedict Cumberbatch si v dohledné době zahraje kromě Hamleta další shakespearovskou roli. Na rozdíl od dánského prince ho ale v roli Richarda III. neuvidíme na prknech, která znamenají svět, nýbrž na televizní obrazovce.
BBC 2 potvrdila tři adaptace her Williama Shakespeara - Richarda III. a Jindřicha IV. (dvě části). Ze štábu zmíním režiséra všech tří filmů Dominica Cooka, scénáristu Bena Powera nebo producenta Sama Mende, který již stál za televizní minisérií oceňenou cenou BAFTA - The Hollow Crown, v hlavní roli s Tomem Hiddlestonem. Na všechny tři adaptace se můžeme těšit příští rok.
Benedict se přidá k Martinovi Freemanovi a dalším známým jménům, kteří si postavu Richarda III. v průběhu let zahráli (např. Laurence Olivier, Ian McKellen, Alec Guinness, Al Pacino nebo Kevin Spacey). Zatímco pro Martina to bude jeho první shakespearovská role, Benedict si již v minulosti zahrál například v hrách Romeo a Julie nebo Jak se vám líbí a příští léto ho uvidíme jako Hamleta. A jak jistě víte, Martin se v jedné ze Shakespearových nejpropracovanějších záporných postav objeví toto léto v divadle Trafalgar Studios.zdroje: cumberbatchforum.tumblr.com
twitter.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karolin Karolin | 6. dubna 2014 v 12:28 | Reagovat

Moje první reakce byla: "Cože, on taky?!" Ale přeji mu to. Navíc jestli to bude televizní adaptace, tak to uvidíme s větší pravděpodobností než Martina v divadelní hře.

2 Anie Anie | 6. dubna 2014 v 14:06 | Reagovat

[1]:  Moje reakce byla naprosto stejná. :)

3 Lucia Lucia | 6. dubna 2014 v 16:10 | Reagovat

Ja som sa najprv zľakla, že mu tú rolu takpovediac vyfúkol! Ale fajn, uvidíme Benedicta v niečom veľmi zaujímavom, tieto nové adaptácie Shakespearovských hier mám rada...aj keď by som už najradšej videla tú s Tomom Hiddlestonom, neviete, či je niekde dostupná v češtine?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter