TIME: The 100 Most Influential People

24. dubna 2014 v 17:54 | Petra |  Other BC
Americký magazín Time každoročně sestavuje seznam 100 nejvlivnějších lidí na této planetě. Poprvé byl seznam sestaven roku 1999. Mnoho lidí má za to, že být na tomto seznamu vždy znamená čest. Time ale jednoznačně zdůrazňuje, že daní lidé na něm figurují, protože nějakým způsobem změnili svět, nehledě na následky jejich činů. Ve většině případu se to ale za čest a ocenění považuje, ale je důležité si uvědomit, že to tak neplatí u všech.
"Vliv je velmi obtížné změřit, a co my hledáme, jsou lidé, jejichž nápady, příklad, talent a objevy změní svět, ve kterém žijeme. Vliv je méně o tvrdé síle donucení, než o jemné síle nápadů a myšlenek..." část výroku šéfredaktora Time Richarda Stengele z roku 2007, ve kterém vysvětluje, že Time 100 není seznam těch nejpřitažlivějších, populárním nebo nejmocnějších lidí, ale těch nejvlivnějších.
Time 100 je rozdělena do pěti kategorií: Giganti, Průkopníci, Umělci, Vůdci a Ikony. A právě v kategorii Umělci figuruje jedno nám velmi známé a milované jméno - Benedict Cumberbatch.
Znepokojivě talentovaná anglická hvězda
by Colin Firth
Když mi bylo přibližně 25 let, pracoval jsem s dvěma velmi dobrými herci. Setkání to byla krátká, ale oba si s velkým obdivem pamatuji. Wanda Ventham a Timothy Carlton oba ztělesňovali kvality, které nás mlhavě pokouší, dívat se na ně s nostalgií. Kromě jejich značného talentu, měli eleganci, půvab, důvtip, dobrotu a slušnost.
V tu dobu jsem nevěděl, že jsem manželé a mají syna ve věku okolo deseti let, který tiše dával na jevo všechny tyto vlastnosti. A teď, o 30 let později, se chlapec uvolnil. Vzal na sebe podobu Benedicta Cumberbatche.
Kvality jeho rodičů jsou výrazně projevovány. Je vzácné až bizarní najít tolik proměn v jednom herci, včetně vlastností, které by měli být neslučitelné: zranitelnost, smysl pro nebezpečí, očividný intelekt, upřímnost, kuráž - a docela alarmující energie. Nerad se cítím pokořeně, ale v tomto případě to prostě jinak nejde.
Musí být zastaven.

Colin Firth poprvé vyhrál cenu Akademie za ztvárnění Jiřího VI. ve filmu The King's Speech.

Benedictovi posílám obrovskou gratulaci, protože v jeho případě, je umístění na seznamu stovky nejvlivnějších lidí na světě rozhodně čest.
Zde najdete seznam všech zařazených na Time 100 a po kliknutí na fotografie vás to odkáže na články o těchto osobnostech.
A seznam Time 100 podle čtenářů, ve kterém Ben figuruje na 7. místě, si můžete prohlédnout zde.zdroje: time.com
en.wikipedia.org
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Grace Grace | E-mail | Web | 25. dubna 2014 v 19:09 | Reagovat

Velká gratulace, Benedict je skutečně výjimečný člověk, a i když nikdy nebudu mít tu čest ho poznat osobně, určitě mě také ovlivnil, svým ztvárněním Sherlocka, svým pokorným vystupováním a hlavně změnil můj postoj k fyzické kráse a charismatu... takže ano, ovlivnil mě, a pozitivně!

2 Petra Petra | E-mail | Web | 7. května 2014 v 0:49 | Reagovat

zcela zaslouženě...pominu-li ty zástupy obdivovatelek, Benedict Cumberbatch má zlaté srdce, což dokládá dlouhý seznam jeho charitativní činnosti:http://www.benedictcumberbatchcharity.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter