The Imitation Game bude mít v Americe premiéru v listopadu

3. května 2014 v 17:00 | Petra |  Projects BC
Film, na který se já osobně neskutečně těším a věřím tomu, že nejsem jediná, oznámil datum své americké preméry. Na plátna kin se The Imitation Game dostana v sezóně premiér oscarových filmů.
Životopisný příběh pojednává o Alanu Turingovi, geniálním britském matematikovi, který byl jedním z nejdůležitějších vědců v Bletchley Parku během 2. světové války. Podařilo se mu rozluštit šifrovací stroj Enigma. Jeho osobní život ale šťastný nebyl. Když bylo během vyšetřování krádeže zjištěno, že je homosexuál, čelil soudnímu procesu. Musel volit mezi ročním vězením a probací (podmíněným prominutím trestu, ale nutnost podstoupení roční hormonální "léčby"). Turing si zvolil druhou možnost. O dva roky později zemřel Turing na otravu kyanidem. Pokud se jednalo o sebevraždu či vraždu, není známo.
"Jménem britské vlády a všech těch, kdo díky Alanově práci žijí svobodně, říkám: Je nám to líto. Zasloužil jste si něco lepšího. Není přehnané říci, že bez jeho mimořádného přispění mohly být dějiny druhé světové války velice odlišné. To, za co mu musíme být vděčni, staví do ještě hroznějšího světla fakt, že se s ním jednalo tak nelidsky." omluvil se v roce 2009 premiér Gordon Brown Turingovi.
Ale zpátky k filmu. V amerických kinech bude mít premiéru v 21. listopadu 2014. Česká a slovenská premiéra není známa, ale upřímně doufám, že bude (a hlavně aby nebyla až někdy v únoru). Pro mě to je jeden z nějočekávanějších filmů a je také velmi spojován s Oscary.
Kromě Benedicta Cumberbatche se ve filmu můžeme těšit na Keiru Knightley, Charlese Dance, Matthewa Goodeho, Marka Stronga a další.zdroje: twitter.com
cs.wikipedia.org
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anie Anie | 3. května 2014 v 22:22 | Reagovat

Nejsi jediná, kdo se těší,  já se těším neskutečně, taky doufám, že to nebude až v únoru.

2 Sasha Sasha | Web | 4. května 2014 v 10:14 | Reagovat

och som zvedavá na neho (film aj benedicta) :) aj ked zasa ho budem sledovať len s čokoládou sama za notebookom lebo so mnou nikto nebude chcieť ísť do kina ako to bolo a pri 12 years a slave (a zrazu po oscaroch to všetci ľutovali a hovorili mi, že sme mohli ísť :D )

3 Karolin Karolin | 5. května 2014 v 0:05 | Reagovat

[2]: To na tom budeme podobně, se mnou asi taky nikdo do kina nepůjde, navíc není čas. Opravdu se moc těším! Benedict je něco jako záruka dobrého filmu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter