Part II. - Co se vám vybaví, když se řekne Sherlock?

15. června 2014 v 15:02 | Petra |  The Deerstalker Club
Druhá část našeho klubu je tady! Opět musím říct, že všechny vaše příspěvky jsou skvělé a nemůžu se dočkat kola dalšího!
Jenom bych chtěla upozornit Tomato - v jejím mailu jsem nenašla žádnou přílohu s textem. Nejspíš se jenom někde stala chyba, takže když mi to znova pošleš, přidám to sem!
Nebudu dále zdržovat - klikněte na celý článek a přečtěte si, co se nám vybaví, když se řekne Sherlock.

Anie
Tady je seznam toho, co si vybavím, když se řekne Sherlock seřazeno podle abecedy:
Arthur Conan Doyle
Baker Street, Benedict Cumberbatch
Crime, Crime Scene
Detektiv, Dýmka, Doctor v převleku Sherlocka Holmese (The snowman)
Gentleman, Granada Holmes
Housle, Holmesologové
Írák
John Watson, James Moriarty
Kokain
Lupa, Londýn
Mary Morstan, Martin Freeman, Mark Gatiss
Nikotin, Nikotinové náplasti
Pes Baskervillský
Rats
Sherlock Holmes, Studie v šarlatové, Studie v růžové, Steven Moffat
Šest Napoleonů
Tanec, Timesy
Vraždy
www.thescienceofdeduction.co.uk, www.johnwatsonblog.co.uk
Zločin
Žaloba, Žalobce
Mary*
"Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život." - John Lennon
Každý den v našem životě je jiný a tak i naše rozhodnutí se časem mění. V dávných letech, kdy jsem se ještě mohla nazývat "tou divnou náctiletou", jsem o Sherlocka nezavadila ani okem, natož slovem. Patřilo to do jakéhosi slovníku cizích slov, který byl v mém okolí zakázán. Sherlocka jsem brala jakožto něco starého, divného a nezajímavého. Něco, co mi není určeno. Roky se míjely a já jsem někdy na začátku března roku 2013 narazila na tento blog a se zájmem jsem sledovala, jak zde jedna dívčina píše s láskou a radostí o seriálu, jenž jsem neznala a znát ani nechtěla, však její články mne bavily a já pomalu, ale jistě Sherlockovi začala přicházet na chuť. Propadala jsem jeho tajemnosti a komplikovanosti, která však působila až epickým dojmem. Neviděla jsem ani jeden díl, ale jen díky té dívčině jsem si nerozlučnou dvojici Sherlock & Dr. Watson zamilovala.
První díl jsem zhlédla někdy v polovině června a navždy mi tento okamžik změnil život. Seriálu jsem propadala pomalu, však jistě, a s každým novým dílem jsem tušila, že můj svět se velmi rychle mění. Johna miluji, Sherlocka obdivuji, Moriartymu fandím. Tato trojka zavinila mou naprostou závislost na tomto skvostu.
Dnes, více jak rok od mého prvního (milého) setkání s pojmem Sherlock, jsem šťastná, že se něco takového stalo. Při vyslovení tohoto slova, mám na jazyku chuť čaje, z druhého patra slyším líbezný zvuk houslí a vedle za dveřmi hraje rádio paní Hudsonové. Můj svět je nádherným sněním ve společnosti lidí, které nadevše miluji. Kde po mé levici sedí (a za ruce se drží) Martin s Amandou a napravo ode mne se zase neustále popichují Benedict s Andrewem. Po telefonu komunikuji se Sue, Markem a Stevenem. A pardon, musím si skočit pro poštu - zrovna mi Una, Lara a Louise poslaly dopis z jejich dovolené. …Sorry, just kidding…
Chci tím jen říct, že je nádherný něco milovat a pro něco žít. A to jen díky jednomu člověku, jenž umí divy. Umí člověka nechávat se do něčeho zamilovat. A někoho milovat. A pro někoho žít. A dokázal mi, že mne třeba někdo k životu potřebuje. Protože každý Sherlock potřebuje svého Johna…
Kimi
Čo sa mi vybaví, keď sa povie Sherlock? :D Sherlock Holmes and John Watson! :D Neviem, keby nebolo Johna nebol by poriadny Sherlock. A to je na tom to špeciálne. To puto medzi nimi je neskutočné. To puto je v knihe a v seriáli úplne iné! :D A to sa mi neskutočne páči. Naozaj neviem čo k tomu viac dodať! :D Tak toto je asi tá prvá vec, čo ma pri tomto legendárnom slove napadne. :)
Jereelee
-Když se řekne Sherlock, vybaví se mi spousta věcí. Tolik, že ani nevím, kterou vybrat dřív. Hmm....
Sherlock
221B Baker Street. Pozdní letní odpoledne. Zapadající slunce prosvítající skrz velká okna bytu, paprsky zpola zastíněné Sherlockovou postavou stojící před oknem. Byt je naplněn krásnou melodií Sherlockových houslí. John sedící v křesle, oči zavřené, vychutnávající si ten (vzácný) klid a mír. Nebo možná čte noviny, nebo píše na svůj blog. Když se řekne Sherlock, jednou z mnoha věcí, které se mi vybaví, je právě klidný život na Baker Street.
Sherlock
Londýnská ulička. Zvuky rychle dopadajících bot. Dvou párů bot. Jedny hnědé, druhé černé. Vzduchem se ozývají výstřely, spolu s rychlými nádechy a výdechy. Sherlock s Johnem jsou na lovu. Na lovu za dalším kriminálníkem. Ví, že jim neuteče. Na druhém konci ulice čeká Lestrade. John vytahuje zbraň, pošle za kriminálníkem pár nabojů. Ne tak, aby ho zranily. Jen jako výhružka. Když ho to nezastaví, John zakleje a zrychlí tempo, s Sherlockem v těsném závěsu. Když se řekne Sherlock, jednou z mnoha věcí, které se mi vybaví, je právě rušný život těch dvou, (nejen) noci naplněné honbou za vrahy, zloději, pašeráky.
Sherlock
Ostré lícní kosti. Nelítostný výraz. Černé kudrnaté vlasy. Oči barvy oceánu před bouří. Chladná, logická mysl. Modrá šála. Černý kabát. (Purple shirt of sex :P) Otevřená mysl. Milý výraz. Temně modré oči. Haversack bunda. Blond prošedivělé vlasy. Malá, ale silná postava. Praktické myšl.......Počkat. Tohle už není Sherlock, že ne? Ne. Protože když se řekne Sherlock, jednou z mnoha věcí, které se mi vybaví, je nejen tento chladný muž, ale i John. Protože žádný Sherlock není bez svého Johna úplný.
Karolin
Jako první se mi vybaví ta zvláštně krásná tvář s pronikavýma očima, vysoká postava v kabátu a hlas, ten úžasný hlas, který člověka naprosto očaruje. Na mysl mi vytanou všechny postavy od hodného Johna, falešné Mary, kterou přes to všechno, co udělala, nedokážu nenávidět, záporáků Moriartyho a Magnussena, přes Irene Adler a Mycrofta až po nevýraznou a přece tak důležitou Molly. Nesmím opomenout melodii Sherlock Theme Song, kterou bych dokázala poslouchat bez omrzení celé hodiny. Také je důležitý Sherlockův myšlenkový palác, který ho činí takovým, jakým je. Je zdánlivě necitelný a tvrdý, ale ve skutečnosti i on dokáže milovat a stát za svými přáteli. Když se řekne Sherlock, promítnou se mi před očima všechny ty nezapomenutelné scény. To, jak se ptá ohromeného Johna: "Afghanistan or Iraq?", jak stojí na střeše nemocnice a skáče, zadává heslo do mobilu Irene Adler, jak hraje na housle, běží za Redbeardem… Také si nelze nevzpomenout na specifickou atmosféru Londýna a na to, jak moc se těším na další sérii. Vyjmenováním všeho, co mám se Sherlockem spojeného, bych strávila snad den, ale tolik času ani prostoru pro psaní bohužel nemám…
Tomato
To je poměrně lehká i těžká otázka. Na ni lze i nelze odpověď. Ano, sice mě napadá milion odpovědí. Londýn, Watson, Arthur Conan Doyle, Baker Street atd. Klidně bych byla schopná napsat celý slovník, ale teď by to bylo naprosto zbytečné.
Nejdříve se mi vybaví knížky. Knížky, které jsem si hned po první přečtení zamilovala. Jsou to úžasné knížky, které jsou geniálně promyšlené a vypráví skvělé detektivní příběhy. Všechny se mi nějakým způsobem zaryly do mysli. Pak se mi vybaví seriál Sherlock. Seriál, který jsem poznala teprve před třemi lety s lehkým zpožděním. Naprosto mě nadchnul. Skvělé herecké výkony, skvělé děje a skvěle promyšlené postavy. Seriál, který se stal jednou z mých nejoblíbenějších věcí, jež pro mě hodně znamenají a jsou částí mého života. Dále je tu spoustu dalších maličkostí, které mě na všem ohledně Sherlocka fascinují, ale o tom jindy.
Jak bych to shrnula do jednoho odstavce? Sherlock Holmes, ať seriál či knížka nebo cokoliv jiného se mi tak strašně zaryli do srdce, že se stali mou částí. Částí, které se snad nikdy nevzdám, a hodně pro mě znamená. Pod slovem Sherlock se mi vybaví část mě a část mnoha vás. Sherlock je jedna z věcí, která nás pojí, a za to jsem strašně ráda, protože jsem díky tomu poznala mnoho fascinujících lidí.
A na závěr opět já :)
Jsou některé věci nebo lidé, které, když je vidíte nebo slyšíte poprvé, naprosto jistě víte, že vás už nikdy neopustí. Nějakým způsobem vás změnili a ovlivnili. Každý z nás má něco nebo někoho takového, kterého bude ochraňovat a milovat navždy.
A jednou z těchto věcí je pro mě Sherlock. Od první chvíle jsem věděla, že Sherlock je něčím speciální.
Detektivka, která je mnohem více, než detektivkou příběhem o detektivovi. Případy zůstávají důležitými, ale to hlavní nejsou. Hlavní podstatou tohoto jedinečného příběhu je Sherlock a John. Přátelství, které překoná úplně všechno. Přátelství, které by chtěl snad každý z nás. Každý Sherlock potřebuje svého Johna. A každý John potřebuje svého Sherlocka. A já přeji každému z vás, abyste toho svého našli. Protože já toho svého Johna už mám.
Co se mi vybaví, když se řekne Sherlock? 221B Baker Street, Sherlock sedící nad mikroskopem a zkoumající kdo ví co, John píšící na blog o předešlém případu. A do toho přiběhne Lestrade s novým námětem na již zmíněný blog.
Před očima se mi objeví jedinečný příběh, který už po více než sto let stále zůstává místem pro tisíce fanoušků po celém světě. Prošel si nejrůznějšími adaptacemi a mnohé na nás ještě určitě čekají, ale to jen dokazuje to, že když Sir Arthur Conan Doyle kdysi dávno seděl u stolu a psal první řádky a pomalu vytvářel svět Sherlocka Holmese a Johna Watsona, vytvářel nesmrtelný příběh. Příběh, který bude oslňovat mnoho generací po nás.

Opět vám všem moc děkuji za příspěvky, jsou skutečně krásné!
Téma příštího kola se dozvíte brzo a pozor - bude to trochu speciální ;) :)

"So the story of Sherlock Holmes, on the surface, is about detection, but in reality, it's about the best of two men who save each other - a lost, washed-up war hero and a man who could end up committing murders instead of solving them. They come together. They become this perfect unit. They become the best friendship ever, and they become heroes. That's what we fall in love with, not Sherlock on his own. No one can love that man on his own, but Sherlock Holmes and Dr. Watson - the best friends ever." - Steven Moffat

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Karolin Karolin | 15. června 2014 v 21:33 | Reagovat

Nenašla jsem zde svůj příspěvek. V odeslané poště to mám, posílala jsem to 8. 6. v 00:13. Možná ti to spadlo do spamu, každopádně to pošlu pro jistotu znovu.

2 Petra Petra | Web | 15. června 2014 v 22:41 | Reagovat

[1]: PANEBOŽE JÁ JSEM IDIOT! Hrozně moc se omlouvám!
A ještě ke všemu se mnou blog odmítá spolupracovat a nechce se to tady zobrazit -_____- Ve správě blogu to tam mám, ale tady nic -____- BOŽE Snad to sem za chvíli naskočí
Ještě jednou se opravdu moc omlouvám, nevím, jak jsem to mohla přehlédnout!

3 Petra Petra | Web | 15. června 2014 v 22:42 | Reagovat

[2]: Aha - už se to zobrazilo!
Ještě jednou se ti omlouvám...

4 Kaolin Kaolin | 16. června 2014 v 16:45 | Reagovat

[3]: V pohodě, za to nemůžeš, že blog vypovídá poslušnost. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter