Třetí série a móda

19. června 2014 v 11:59 | Petra |  Other SH
PŘEDNASTAVENO
Kostýmy jsou nedílnou součástí Sherlocka - dokážete si ho například představit bez kabátu Belstaff? Já tedy rozhodně ne... :)
Níže si můžete přečíst rozhovor s kostymérkou Sarah Arthur mimo jiné i o již zmíněném kabátu.

O SHERLOCKOVĚ OUTFITU
"Opravdu jsme Sherlocka moc nezměnili, tuhle sérii má nové obleky, ale pořád jsou Spencer Hart. Pořád používáme košile Dolce&Gabbana, protože sedí jeho postavě. Obleky jsou, opět, elegantní a rovné a jeho výšce také sedí. Už to mám v oku od té doby, co jsem to navrhovalo pro první sérii vím, že tento outfit sedí."
O VÝMĚNĚ KABÁTU
"Uvažovali jsme o novém kabátu pro tuto sérii - přemýšlíte o tom, jak dlouho bude něco takového zajímavé - ale je velmi těkžé to změnit, protože to je víceméně Shelrockova součást. Myslím, že celkem máme čtyři. Všechno to jsou originály. V první sérii jsmě měly tři, ale pak nám Benedict ten svůj štědře daroval. Jeden z nich jsme museli upravit, aby seděl - aby nevypadal komicky velký - takže ten Benedict opravdu nemůže nosit. Ale samozřejmě je potřebujeme, protože je hodně kaskadérský kousků a akce. Bohužel je Belstaff, kdo ví proč, nechce dát znova do prodeje - chtěli jsme jich mít víc, než jich máme a snažili jsme se, ale nemůžeme je nikde sehnat. Myslím si, že to vůbec nebyl kabát na masový trh."
O NOVÝCH DETAILECH SHERLOCKA
"Nemyslím si, že si někdo někdy všiml, ale Sherlock nikdy neměl bílou košili, nosil světle modrou a světle šedou, ale nikdy jsme mu nedali bílou. Kvůli barvě obleku jsme se rozhodli, že ho nechceme mít v černobílé. Ale v první epizodě, jsme potřebovali bílou košili kvůli scéně, ve které je číšník. Takže se neustále snažíme přinášet nové prvky, abychom to učinili zajímavější. Později v sérii budou na Benedictovi představeny nové barvy. Začali jsme u 5. listopadu a dostali jsme se až k jarní svatbě a takovým věcem, takže jsme dala dohromady barvy, aby decentně ukázali vývoj série."
O LOVECKÉ ČEPICI
"Jakmile se to objevilo ve scénáři k druhé sérii, měli jsme jich několik a dohodli se na této. Vyhledala jsem si to na internetu a tato byla ze Skotska.... nevzpomínám si od koho. Není to Harris tvíd, ale nějaký tvíd to je. Také jich máme několik - vždycky se ujišťujeme, že jsme pro každý případ zajištění."
O NOVÉM VZHLEDU JOHNA
"Martin Freeman - Watson - se trochu změnil, protože si myslel, že ztratil Sherlocka a potkal Mary. A samozřejmě má knír. Jediná věc, která se na něm změnila, byl nový kabát - snažili jsme se reprezentovat jeho náladu. A samozřejmě, když si to urovná se Sherlockem, vidíme ho znova v jeho starém věrném Haversacku.
O MYCROFTOVI
"Mycroft má mnohem více tradičnější vzhled - je mnohem více formální než Sherlock. A Mark Gatiss se obléká vkusně ve svém vlastním stylu, samozřejmě. Takže jsem našla nějaké originální obleky od Gieves & Hawkes. Ale většina jeho obleků přišla od Crombie. Takže několik obleků a jeho svrchník, což vidíme na začátku, přišli odtamtuď."


zdroj: gq-magazine.co.uk
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Julča Julča | Web | 22. června 2014 v 12:47 | Reagovat

Sherlockův styl se mi líbí - hezký :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter