Frankenstein jde opět do kin

5. července 2014 v 15:39 | Petra |  Projects BC
Kvůli obrovskému zájmu se divadelní hra Frankenstein v hlavní roli s Benedictem Cumberbatchem a Jonnym Lee Millerem vrátí na podzim tohoto roku do světových kin. Oba herci za své výkony jak Monstra, tak i jeho stvořitele Victora Frankensteina byli zaslouženě oceněny cenou Olivier Award. Jak jistě víte oba dva se v rolích střídali a každý z nich k obou rolím přistupoval jiným způsobem, což jen umocňuje zážitek diváka.
Pražská divadla Aero a BioOko na svém programu tuto hru v obou verzích. 15. října 2014 se od 20:30 bude v kině Aero promítat verze Benedict jako Victor a Jonny jako Monstrum. 30. listopadu 2014 od 15:00 uvidíte v BioOku verzi druhou, tedy Benedict jako Monstrum a Jonny jako Victor. Lístky na promítání stojí 250 korun.
Pokud někdo víte o nějakém dalším místě, kde se bude hra promítat, neváhejte a napište.
Já jsem viděla dvakrát verzi, kde je Ben Monstrum a rozhodně vám jí doporučuji. Určitě půjdu na verzi druhou, ale do třetice všeho dobrého :)

Ještě jednom rychlá zpráva o reakcích na Richarda III. - jednoduše řečeno Martin Freeman v roli exceluje. Hra je chválena až do nebes, celé obsazení podává úžasný výkon, ale Martin je prý v hlavní roli fenomenální. Nám tedy nezbývá než prosit o DVD nebo NT Live (Pokud dobře vím, tak nevadí, že se Richard III. nehraje v Národním divadle. NT Live, jak to říct, pokrývá i ostatní londýnská divadla, pokud se tedy nepletu.)


zdroje: ntlive.nationaltheatre.org.uk
kinoaero.cz
biooko.net

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anie Anie | 6. července 2014 v 11:53 | Reagovat

Kdyby to nebylo ve školní rok, tak na 100% jedu a nic mě nezastaví.  Kdyby to bylo teď o prázdninách, tak sednu na vlak směr Praha a vychutnám si to bezpochyby úžasné vystoupení. Jenže ono to je v Praze (já jsem z Hradce) a navíc ve školní rok, což by mě rodiče nepustili. Asi i o prázdninách bych měla potíže je přemluvit,  ale bylo by to lepší něž ve školní rok

2 Janiss Janiss | Web | 6. července 2014 v 12:28 | Reagovat

pche škoda, že u nás to nedávají :p

3 Mary* Mary* | Web | 7. července 2014 v 19:28 | Reagovat

Proč to nemůžou uvést i v Plzni. Ano, souhlasím s Anie, kdyby to alespoň bylo o prázdninách. Ale ne, ve školním roce a ještě tak daleko. Já doufám, že nám NT Live naservíruje Richarda III.,  všude na Martina slyším chválu, fotky vypadají báječně. No, jestli to má NT live takový systém, myslím si, že se Ríša na ten seznam bezpochyby dostane. Musíme doufat v naději. ;)
PS: Teď jsem na internetu hledala, jestli není někde Frankenstein k sehnání a už si ho stahuji. Když není jiný možnost, jednoduše si ho musím sehnat nelegálně. :| Ale už teď se těším. Když jsem slyšela tu naprosto epickou hudbu, byla jsem vedle a chtěla jsem to hned vidět. Teď se již možnost vyskytla. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter