Part III. - Všechno nejlepší, Benedicte!

19. července 2014 v 13:38 | Petra/ |  The Deerstalker Club
Benedict Timothy Carlton Cumberbatch dnes slaví své 38. narozeniny!
Tento rok, narozdíl od toho minulého, nebudu Benedictovi přát krásné narozeniny jenom já, ale i pět z vás, které se zúčastnily třetího speciálního kola našeho klubu. Příspěvky jsou opět krásné a všem vám doporučuji kliknout na celý článek a přečíst si je. Všem vám moc děkuji za poslání a už nebudu dále zdržovat a hurá do čtení!


Mary Jane Song
Mary Jane Song a Doktor
Modrá telefonní budka zvaná Tardis
Kdekoli v čase a vesmíru

Nejdražší Benedicte,
zprvu jsem ti ani psáti nechtěla, jelikož jsem neměla odvahu, kuráž a ani dost sil na tento dopis. Ale pak jsem si uvědomila, jak málo již mám času na to, abych ti řekla, to, co jsem ti celou tu dobu říci chtěla. A tvé blížící se narozeniny mi jasně daly najevo, že je ta pravá doba na to, abych celou prapodivnou situaci vyřešila.
Benedicte, přeji ti z celého mého srdce všechno nejlepší. Přeji ti to, co se má vždy oslavencům přáti. Však se snažím, aby má slova nezněla směšně nebo snad neupřímně, jelikož jsem snad ani nikdy takto vážně o ničem nemluvila. Přeji ti štěstí, které znají zachránění hrdinové. Přeji ti zdraví, po kterém prahne každý zraněný voják. Přeji ti lásku, kterou věčně hledá ztracená duše. A přeji ti, aby jakýkoli tvůj sen našel svého procitnutí. Ať splní se ti vše, co si tvé srdce přeje a tvá duše žádá. Ať tvé narozeniny jsou těmi nejlepšími, které jsi kdy jen mohl prožít.
Omlouvám se. Moc se ti omlouvám za mou banální nepozornost. A toho, že jsem chtěla jednu malou chvíli svého života prožít v tvé společnosti. Než jsem potkala onoho Doktora, nevěřila jsem v zázraky. Nevěřila jsem, že bych někdy mohla potkat tak skvělého člověka, jakým opravdu seš. Přání se mi splnilo, i když poněkud jinak, jak bych si ho přála. Musela jsem tě vidět trpět, žadonit o slitování a čekat, jestli tě někdo zachrání. Zachránil. Někdo přeci jen zachránil toho jinak silného a upřímného člověka, jenž si vždy zasloužil tak úžasný život. A teď ho máš, můj drahý. Když jsem tě poprvé spatřila, když jsem tě viděla v těch neuvěřitelných nesnázích, pochopila jsem, jak neobyčejným člověkem jsi v tomto obyčejném světě. Kdy se nesnažíš přetvařovat, ale dáváš jasně najevo, co si o ostatních myslíš. Nechceš nikomu ublížit, a proto jim říkáš pravdu, o které si myslí, že jim ublíží. Jsi člověk, jenž nikdy neřekne celé tajemství, však dává hádanky, díky kterým je zázrak uskutečněn. Jsi laskavý a tolerantní. Jsi realista a přesto snílek. Dosáhneš nedosažitelného. Dokážeš nepředstavitelné. Jako je Doktor zachráncem světa, ty jsi zachráncem lidského chápání. Lidské duše. Lidského srdce. Děláš lidi lepšími, a přesto nechceš, aby si pamatovali tvé jméno. Nechceš, ale oni tomu pokušení nedokážou odolat. Jako jsem nemohla odolat já.
Doktor mi dal šanci poznat tě. Bylo to setkání plné smutku a bolesti, a to nejen té tvé. Pochopila jsem, že pro některé věci je krásné se trápit. Byl jsi toho dne úžasný. Byl jsi ke mne hodný a snažil ses mne pochopit. Tam, kde Doktorovi nestačily síly, přišel jsi ty, a pomohl jsi mi stát se lepším člověkem. Vím, že z mých slov nebudeš nejspíše vědět, kdo jsem či čím jsem byla. Ale pokud se podíváš na místo, kam se většina lidí nepodívá, uvidíš mne tam, smějící se a posílající ti polibek. Musíš v koutku tvého oka hledat tu pravou tvář. Možná si na ten náš okamžik vzpomeneš. Někde v tvé mysli stále může být nalezeno naše první a zároveň poslední setkání. Nikdy tě už nesmím vidět. Nikdy. Trápím se, tvá tvář se mi vybavuje každým novým dnem méně a méně jasněji, ale tvé činy zůstávají neposkvrněny. Jsi navždy v mém srdci, i když mé oči již nebudou rozpoznávat tvá ústa, vystouplé lícní a jasné, pronikavé oči.
Děkuji ti za to, že jsi tu byl pro mne ve chvíli, kdy jsem tě nejvíce potřebovala. A tak, možná tvá první myšlenka na mne bude tou mou poslední.
S láskou Mary Jane Song

Kimi
Benedict Cumberbatch. 37. No, onedlho 28. Úžasný, nepredvídateľný, talentovaný blázon. Pamätám si keď som ho uvidela prvýkrát. Pozrela som sa a pomyslela som si, že to čo za mimozemšťana je v tom seriály?! Tento človek, je pre mňa stále mimozemšťan. Patrí medzi tých ľudí, čo majú úplne výnimočnú tvár. Aj týmto je taký špecifický. A samozrejme jeho lícne kosti, na ktorých by sa človek len porezal.
Ako väčšina žien, aj ja som podľahla jeho čaru. Milujem ten typ ľudí, ktorí nie sú prekrásni, ale to čo z neho vyžaruje je neskutočné. Tá jeho dobrota, láskavosť, príjemnosť a to, že si vás váži. Aj ten jeho humor. Ten naozaj milujem. A strašne zlé, by bolo, ak by som nespomenula jeho hlas. Ten jeho hlas. Ten by som dokázala počúvať aj celé dni, ba týždne! :D

Takže neskutočne ďakujem môjmu mimozemšťanovi za všetko, čo prináša do našich životov! :)
Anie
Benedicta Cumberbatche jsem poprvé viděla v Sherlockovi a od první chvíle, kdy se tam objevil, si mě naprosto získal svým úžasným hereckým talentem, který obdivuji víc a víc, jak sleduji další jeho filmy jak staré tak i nové.
Na Benedictovi obdivuji jeho úžasné chování na veřejnosti i v "soukromí", jeho úžasný smysl pro humor (Např.: fotobomba na Oscarech :D), to jak krásně se chová ke svým rodičům, to jak si dokáže uchovat soukromí a i když ho paparazzi obtěžují vyjít z toho "souboje" jako "vítěz" a s humorem. Těch věcí je určitě víc, ale to by byla celá kniha :D!
Kdo se skrývá pod ubrouskem? :D

Tomato
Benedict Timothy Carlton Cumberbatch, jméno které mi vždy vykouzlí úsměv na rtech. Proč? To je celkem komplikovaně lehká otázka. Předem upozorňuji, že nechci znít jako uječená a "bláznivě zamilovaná" puberťačka do člověka, kterého jsem nikdy nepotkala, leč tomu stále naivně věřím. Nechci tak znít, protože to tak není, chci pouze vyjádřit můj obdiv. Benedict je člověk, kterému patří a vždy snad bude patřit můj neskutečný obdiv. Tento človíček mě na obrazovkách tak neskutečně uhranul, že se to snad nedá vyjádřit slovy. Není to typický krasavec vystřižený z dokonalých časopisů, je to Brit, který okouzlí každého kolem sebe díky svém charismatu a vystupování. Jak tedy začít? Asi od začátku, to bylo nejspíš vhodné. Poprvé jsem se s Benedictem setkala ve Slečně Marplové. Tam jsem ho brala jako postavu v mé oblíbené detektivce. Pak přišel Sherlock a to už jsem se pozastavila nad jeho výkonem. Působil tak přirozeně, jakoby on sám byl Sherlock Holmes z knížek. Po první sérii se u mě objevil zájem a velký obdiv. Postahovala jsem se více se filmů nebo seriálů, kde se Benedict objevil. Hned mi bylo jasné, že si ho zamiluju z mnoha důvodů, které mám teď v plánu vyjmenovat.
Nejdříve jsou tu herecké výkony, nad kterými se doteď pozastavuji s otevřenou pusou. Ben je herec s velkým 'H' a to myslím vážně. Je to chameleon, který zahraje snad vše - od hodného strýčka po sériového zabijáka. Pak je tu samozřejmě hlas. Kdyby měl takový hlas nějaký z mých učitelů, nejspíš bych v hodinách neusínala, protože i ta nejnudnější látka by se stala tou nejzajímavější. U jeho hlasu se nedá nudit, prostě to podle mě nejde, i kdyby četl telefonní seznam! Tohle, ale není to hlavní, co mám na Benedictovi ráda. Předem se omlouvám za častá 'je'. To hlavní je jeho chování. Není namyšlený, i když je velmi populární. Nikdy nepřizná, že má talent, protože na to je moc skromný. Je milý a ochotný nejen ke svým fanouškům, pro které dělá, co může. Je to vtipálek, který rád škádlí své fanoušky. Dělá skvělé fotobomby, to musí uznat snad každý. Je to milovník sci-fi, což na něm naprosto miluju. Je gentleman s neskutečně dobrým vkusem pro oblečení, mně osobně se jeho vkus velmi líbí. A to nejdůležitější je, že se krásně a upřímně směje na všechny okolo. Samozřejmě má své chyby, ale nikdo není dokonalý - vlastně žádné chyby u něj, mě teď nenapadají. Benedict je Benedict a všichni víme, že takový zůstane, protože on nemá důvod se měnit.
Takže můj milý Benedicte Timothy Carltone Cumberbatchi, vše nejlepší k tvým narozeninám! Nikdy se neměň, protože to nemáš zapotřebí. Můj obdiv, ale budeš mít vždy!

PS: Na tohle se musíte mrknout, obzvlášť pánové - http://www.esquire.co.uk/style/esquire-men/5343/benedict-cumberbatch-lessons
Jereelee
Všechno nejlepší Benedicte!
Přesně si vzpomínám, když jsem Benedicta před rokem viděla poprvé. Bylo to na fotce s Martinem Freemanem a tehdy jsem si řekla 'Co to tam vedle Martina stojí za stvoření??' Fotek, na kterých byli spolu, bylo na Tumblru strašně moc a hlavně ve spojitosti se seriálem Sherlock, o jehož existenci jsem do té doby neměla ani páru.
Každopádně jsem zírala na toho zvláštního muže - na jeho příliš velké lícní kosti, protáhlý obličej, oči barvy moře před bouří a ty obrovské a zajímavě vykrojené rty. Každopádně jssem mu tehdy nevěnovala příliš pozornosti a šoupla ho do tmavého koutu v mém paláci mysli.
A tak to taky zůstalo, dokud jsem si nepustila Studii v růžové. Chtěla jsem srovnat výkon Martina Freemana v roli Johna Watsona s jeho ztvárněním Bilba. Avšak někde se zjevně stala chyba, protože když se na scéně objevil Sherlock a jeho pronikavý pohled, můj směšný mozek mi vypověděl službu a já po následujících 80 minut sledovala s otevřenou pusou. Když jsem postupně zhlédla všechny epizody a skončila u Reichenbachu, byla jsem absolutně okouzlena Benedictovými hereckými schopnostmi. Poté jsem vyhledala všechny možné filmy, ve kterých se objevil a došla k závěru, že tenhle podivný muž je jeden z nejlepších herců, jaké kdy svět viděl. Krásně se zde uplatnil citát, že nemáme soudit podle vzhledu.
Benedict mi mnohdy dává sílu. Svým milým charakterem a laskavým chováním k fanynkám a lidem obecně mi dokázal navrátit víru v lidskost. Svým hereckým uměním přinesl do světa radost a jsem si jistá, že na jeho Sherlocka se nikdy nezapomene. Nikdy nikoho neuráží a vždy má pro každého moudrou radu. Nepodléhá hvězdným manýrům a distancuje se od slávy. Někdo jako on se v dnešním zkaženém světě jen těžko hledá. Proto bych mu chtěla popřát opravdu jen to nejlepší a spoustu štěstí, protože někdo jako on si to rozhodně zaslouží.
a na závěr opět já :)
Drahý Benedicte,
bude to přibližně tak rok a půl, co jsem tě poprvé viděla, a to jako Shelrocka Holmese. Myslím si, že není překvapením, že se někdo jako já dostane, dříve nebo později, k tomuto seriálu, ale moje první setkání bylo docela nečekané. Sherlocka nám představila moje bývalá učitelka angličtinu a od prvních minut mi bylo jasné, že si tenhle seriál zamiluji.
Očividně jsem měla pravdu, ale nezůstalo to jenom u seriálu. Jak to u mě bývá zvykem, když si nějaký seriál nebo film oblíbím, začnu hledat informace o hercích a dalších členech štábu. Dnes jsou té narozeniny, takže budu mluvit o tobě.
Po Sherlockovi jsem si jako první pustila televizní film Hawking a nemohla jsem si snad vybrat lépe. Protože, jako v každém tvém projektu, se i v Hawkingovi ukazuje tvůj jedinečný talent. Nemyslím si, že je přehnané říct, že patříš k těm nejlepším současným hercům. A možná i těm nejlepším vůbec. Proslavil ses rolemi géniů a lidmi s neobyčejným životem. Ale dokážeš odstranit tu "mlhu" a ukázat, jaké tyto osobnosti ve skutečnosti byli, nejen ten intelekt, ale i duši. Když se objevíš jako nějaká menší, vedlejší, postava, nějakým mně neznámým způsobem dokážeš tu roli učinit zapamatovatelnou a velkou. Stručně řečeno - tvůj talent mě nikdy nepřestane fascinovat.
Ale není to jen tvůj herecký um, který je na tobě jedinečný. Ale i tvé povahové rysy a tvé chování patří k tomu, proč tě tak obdivuji. Sláva tě nezkazila, k fanouškům se chováš za všech okolností slušně, věnuješ se charitě. Jsi milý, vtipný, inteligentní, skromný, laskavý, slušný, pracovitý a charisma s tebe sálá s každým tvým krokem. A samozřejmě si i velmi pohledný, to bych si nemohla dovolit vynechat.
Drahý Benedicte, ráda bych ti poděkovala za ty krásné hodiny strávené sledováním jedinečných filmů, seriálů a dalších projektů a videí. Sherlock mě přivedl na Tumblr a díky tomu jsem našla další úžasné pořady. Díky Sherlockovi jsem se vrátila ke psaní a od té doby už jsem nepřestala. Ale hlavně jsme našla přátelé na celý život a není nic, za co bych mohla být vděčnější. Patříš k mým největším vzorům, a pokud budu žít svůj život aspoň ze čtvrtiny tak jako ty, mám se opravdu na co těšit.
Mnohokrát ti děkuji.

Ještě jednou vám všem moc děkuji za příspěvky, jsou opravdu krásné. Určitě to ještě někdy zopakujeme - připravte se na narozeniny Martina. Jenom bych se chtěla zeptat - mám vypisovat ještě nějaké kolo mezi tím? Záleží, jaký je váš prázdninový program.
Nicméně - zpátky k Benovi - jeho nejlepší kamarád Adam Ackland nám od něj něco vzkázal na Twitteru:
"Benedict chce všem po celém světě poděkovat za všechnu tu lásku k narozeninám a štědrost, mám skvělý den! Mnohem víc ještě přijde"


Já musela ;) :D
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Karolin Karolin | 20. července 2014 v 23:38 | Reagovat

Doufám, že si to příští rok zopakujeme, já to letos propásla. Mimochodem, všechny texty jsou krásné, myslím, že kdyby si to Benedict přečetl, potřeboval by balík kapesníků. :)

2 tomato tomato | E-mail | Web | 21. července 2014 v 12:48 | Reagovat

Nádherné texty, opravdu povedené. Všechny se skvěle čtou! Příští rok to Benedictovi musíme rozhodně poslat, určitě by byl víceméně dojatý :)

3 Petra Petra | Web | 21. července 2014 v 12:52 | Reagovat

[1]: [2]: Určitě to budeme opakovat a v září má narozeniny Martin, takže i on bude mít své speciální kolo tohoto klubu.
A určitě to Benedictovi příští rok pošleme! Ale musíme začít s velkým předstihem, aby se to všechno stihlo přeložit a poslat :)

4 Mary* Mary* | Web | 21. července 2014 v 18:24 | Reagovat

Všechny příspěvky jsou nádherné, je vidět, že lidé to vždy píšou od srdce. Přeji (zde opožděně, bohužel) všechno nejlepší. A rozhodně schvaluji nápad, mu to příští rok poslat. Byl by dojat, ten náš fešák. :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter