Srpen 2014

Liebster Blog Award #3

31. srpna 2014 v 18:28 | Petra |  Blog
Opět jsem byla nominována na Liebster Blog Award - Anie a Grace. Oběma vám moc děkuji za nominaci, ale už dopředu se omlouvám - nemám ponětí koho nominovat, takže otázky ráda zodpovím, ale nikoho dalšího už nominovat nebudu.

pokračování v celém článku

Voskový Benedict už má hlavu

28. srpna 2014 v 15:58 | Petra |  Other BC
Než se budu věnovat voskovému Benedictovi chtěla bych říct, že už pracuji na Liebster Blog Award, na kterou jsem byla nominovaná a mělo by se to tady co nejdříve objevit. Ale teď už k tématu tohoto článku.
Na konci července jsem zde informovala o tom, že se Benedict Cumberbatch, tedy jeho vosková figurína, objeví v londýnském muzeu Madame Tussauds. Zaměstnanci pilně pracovali a níže můžeme vidět jejich dílo. Zatím mají pouze hlavu, ale opravdu povedla. Benedictovi jako by z oka vypadla a pracovníkům muzea tedy patří velká poklona, tentokrát se jim to skutečně povedlo.
Až bude vosková figurína hotova - v obleku, připraveno na červený koberec - budou se s ní moci od října tohoto roku návštěvníci Madame Tussauds vyfotit. A Benedict může sám sebe photobombovat :)

image host image host image host image host image host
image host

66th Primetime Emmy Awards

26. srpna 2014 v 15:48 | Petra |  Prizes, Nominations SH
Na včerejším předávání 66th Primetime Emmy Awards se týmu Sherlocka opravdu dařilo. Pokud přičteme i čtyři sošky z Creative Arts Emmy Awards, Sherlock si celkem odnesl sedm cen z dvanácti nominací, což je docela velký úspěch.
Benedict Cumberbatch (Outstanding Lead Actor in a Miniseries or Movie), Martin Freeman (Outstanding Supporting Actor in a Miniseries or Movie) a Steven Moffat (Outstanding Writing for a Miniseries, Movie or a Dramatic Special) - to je trio vítězů ze včerejšího slavnostního předávání. Benedict ani Martin se kvůli pracovním povinnostem nemohli zúčastnit, ale Steven spolu se Sue Vertue a Markem Gatissem Nokia Theatre v Los Angeles navštívili.
Seriál Fargo si odneslo dvě sošky - jednu pro Colina Buckseyho za režii epizody Buridan's Ass v kategorii Outstanding Directing for a Miniseries, Movie or a Dramatic Special a další cenu v kategorii Outstanding Miniseries.

"Máme plán to překonat - a ve skutečnosti si myslím, že náš plán je devastující. Víceméně jsme rozbrečeli naše obsazení, když jsme jim ho řekli. Skutečně, Mark a já jsme tak nadšení z toho, co přijde, nejspíš nejvíce nadšení, co jsme kdy byli, co se týče Sherlocka... Upřímně si myslím, že to můžeme překonat [třeté sérii]" prozradil Steven Moffat v zákulisí.

ZADÁNÍ: Part IV. - Všechno nejlepší, Martine!

24. srpna 2014 v 14:49 | Petra |  The Deerstalker Club
Než se vrátíme k hlavnímu tématu tohoto klubu, v září na nás čekají narozeniny Martina Freemana a byla by chyba jim nevěnovat článek.
Omlouvám se, že to píšu tak pozdě, chtěla jsem už minulý týden, ale moje paměť se mnou odmítá spolupracovat. Ale i tak na to je čtrnáct dní, což si je myslím dostatečně dlouhá doba.
Stejně jako u narozenin Benedicta je téma jednoduché - napiště proč máte Martina rádi. Jako vždy je forma textu libovolná. Uzávěrku stanovuji na 7. září a článek se zde na blogu objeví den poté, tedy na na 43. narozeniny Martina.

TÉMA: Všechno nejlepší, Martine!
ODESLÁNÍ: do 7. 9. 2014 na email: sherlocked.petra@gmail.com, připojte jméno/přezdívku a pokud máte tak blog, pokud chcete můžete připojit i fotografii nebo obrázek

Moc se těším na vaše příspěvky ♥


Benedict a Ice Bucket Challenge

22. srpna 2014 v 18:31 | Petra |  Other BC
O Ice Bucket Challenge slyšel asi každý z vás. Tato kampaň má upozornit na nemoc jménem Amyotrofická laterální skleróza a pomoct vybrat peníze na podporu nemocných. Zatím je to velmi úspěšné - vybralo se již 40 milionů dolarů.
Tom Hiddleston, zaměstnanci Tumblr a další nominovali Benedicta Cumberbatche. Všichni netrpělivě čekali jestli Benedict výzvu příjme a po dlouhém čekání (a dvou tweetech Adama Acklanda) jsme se dočkali. A uznejte sami - stálo to za čekání. Nazvala bych to fan service.
Už nebudu dále zdržovat, ale jenom vás odkážu zde a zde, pokud byste chtěli přispět a pomoci.


Benedict se objeví v roli dalšího záporáka

20. srpna 2014 v 18:46 | Petra |  Projects BC
Knihu džunglí zná každý z nás a pokud si někdo pamatuje zápornou postavu, tygra jménem Shere Khan, v nové filmové adaptaci Jungle Book: Origins ho bude namlouvat Benedict Cumberbatch.
V současné době jsou připravovány dvě verze tohoto známého příběhu. První z nich je film Jungle Book Jona Favreaua od Disneyho, který má naplánovanou premiéru na 9. října 2015. A Jungle Book: Origins Andy Serkise od Warner Bros. se v kinech objeví později, 21. října 2016.
Ale ve filmech by měl být velký rozdíl. Zatímco Jungle Book by mělo být velmi věrné animovanému filmu z roku 1967, tedy rodinný film, Warner Bros. film přenesou do temnějších tónů.
Není ještě zmínka o tom, jestli Benedict bude tygra pouze mluvit nebo se dočkáme i motion capture. Zatím je to napsané pouze jako dabování postavy, ale uvidíme.
Doufejme, že se brzo dozvíme další informace k tomuto filmu a i ostatní členy hereckého obsazení.


Čtyři Creative Arts Emmys pro Sherlocka

18. srpna 2014 v 16:44 | Petra |  Prizes, Nominations SH
Tým Sherlocka si odnesl čtyři ceny The Primetime Creative Arts Emmy Awards, které oceňují hlavně ty za kamerou. Bývá zvykem, že se konají týden před předáváním samotných Primetime Emmys.
Sherlock si spolu s True Detective, Game of Thrones a Cosmos odnesl již zmíněné čtyři sošky. Seriál Fargo ískal jednu cenu za Casting for a Miniseries, TV Movie or Special.
Sherlock získal cenu za Best Cinematography, Best Music Composition, Best Sound Editing a Best Picture Editing, všechny tyto ceny v kategorii Film/Seriál.
Ceny jsou více než zasloužené a já celému týmu posílám gratulace a hodně štěstí 25. srpna - nejen štábu, ale i Martinovi a Benedictovi, kteří na nominačním seznamu také figurují.


Amanda o Mary Morstan a čtvrté sérii

15. srpna 2014 v 18:07 | Petra |  Other SH
Jako první se musím omluvit, že tento blog zeje prázdnotou, ale bohužel se nic moc neděje. Až přijde podzim a s ním The Imitation Game a Hobit - hned se to rozjede. A v lednu započne natáčení speciálu Sherlocka.
V minulé sérii se k obsazení přidala Amanda Abbington v roli Mary Morstan. Pokud jste četli knížky (i když tam to je zmíněno jen tak mimochodem) nebo jste to viděli jinde, tak víte, co se této postavě stane. Asi někoho nepřekvapí, že tohle nemohli v seriálu změnit. Ale v rozhovoru níže Amanda odhalila, kdy se to stane. Nebo to tak aspoň vyznívá.


"No, my všichni vlastně víme, co se stane Mary Morstan. A myslím si, že to pravděpodobně to - je nevyhnutelné. Takže, všichni víme, co se stane. Ale já vím jak.
Jaké bylo číst takový scénář?
Oh, ne, ještě jsem ho nečetla. Ještě nebyl napsán. Jsou v procesu psaní, zatímco mluvíme a, um, všichni se nemůžeme dočkat. Benedict, Martin, všichni jsme nadšení vrátit se k tomu a dělat to znovu."

Druhý trailer k Tučňákům

11. srpna 2014 v 0:10 | Petra |  Projects BC
Níže si můžete pustit druhý trailer k filmu The Penguins of Madagascar, ve kterém Benedict Cumberbatch nadaboval postavu vlka. Film bude v českých a slovenských kinech promítán od 27.11., světová premiéra je naplánována na den předtím.


Sherlock: The Network už je i pro Android

8. srpna 2014 v 12:32 | Petra |  Other SH
Majitelé Androidu jistě potěší zpráva, že aplikace Sherlock: The Network už je ke stažení i pro tento operační systém. A k tomu přídám ještě jendu mnohem lepší zprávu - je to zadarmo, jak pro iOS tak i pro Android. Nevím jak u iOS, ale u Androidu jsou v Obchodu Play zadarmo jen dva případy, ale díky Amazonu jich můžete mít zadarmo šest. Zde najdete instrukce. Ale případů je dohromady deset, takže si asi i tak budeme muset za plnou verzi zaplatit.
Jenom upozoňuji, že aplikace je (nepřekvapivě) opravdu velká, takže si někteří z vás asi před stažením budou muset trochu vyprázdnit mobil. Nicméně - to by bylo asi tak všechno a já už jdu hrát!

KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter