PART IV. - Všechno nejlepší, Martine!

8. září 2014 v 18:14 | Petra |  The Deerstalker Club
Dnes své 43. narozeniny slaví Martin Freeman! Martinovi přeji jen to nejlepší, stejně jako Karolin a Mary Jane Song, která se zúčastnily tohoto speciálního kola našeho klubu. Omlouvám se za to, že jsem zadání nezveřejnila dřív, možná by se příspěvků objevilo víc. Ale nevadí - i tak jsou příspěvky skvělé a myslím si, že to je dobrý způsob, jak oslavy narozeniny tohoto úžasné herce a člověka.

pokračování v celém článkuMary Jane Song

"Disappointment is an endless wellspring of comedy inspiration." - Martin Freeman
Malý muž s s neskutečným charizmatem. Muž, jenž nečekaně přišel, všechno viděl, jednoduše odpověděl, vyslechl si potlesk, jenž pro něho zněl, jemně se uklonil a pomalu zase odešel. Martin Freeman. Pokud by mi někdo nabídl, že si mohu vybrat jednoho jediného muže, aby mi přečetl pohádku na dobrou noc, byl by to s velkou pravděpodobností právě Marty. Jeho břitký, pravý anglický humor, jenž mne každý den rozesmívá. Jeho zářivý úsměv, jenž nikdy z jeho rtů nemizí. Talent od Boha, který mu byl souzen. Život, složitý a chvílemi tragický, avšak vždy okořeněn jemně pálivým kořením. Ale ať už to bylo jakkoli špatné, ten muž zde stále byl.
Martina miluji a obdivuji pro mnoho důvodů, avšak když na ně přijde řeč, nedokážu říci ani jeden jediný. Vše do sebe perfektně zapadá a Marty je jednoduše výjimečným mužem malé výšky. Kde ostatní upoutávají pozornost svým tělem, objeví se ten milovaný muž, jenž dává na své pocity a ukazuje nám, že nezáleží na tom, jestli měříte méně než Váš přítel nebo máte šediny již v 35 letech. Vždy se totiž najde nějaký ten zlatě se leskoucí vlas, jenž ukazuje, že jedinečnost tkví v naprosto něčem jiném. A proto ho miluji. Jeho talent, jeho úsměv, víru i nadšení pro věc. Zvláštní vkus v oblečení, černý humor, pronikavé oči a jeho krásné šedozlaté vlasy. Jeho osud, jeho rodinu. Vše, co udělal, vše, co dělá, vše, co udělá. Protože je zvláštní osobností, na kterou se bude vzpomínat století. Na muže, jenž měl víc kuráže než kdokoli jiný, kdo chodil po této planetě. Miluji ho, jako miluji sebe. Vášnivě, tragicky a velmi hluboce...
"I look like the man in the moon." - Martin Freeman


Karolin

Martin Freeman. Poprvé jsem ho viděla v seriálu Sherlock, v roli milého Johna Watsona. Když člověk ví o charismatu Benedicta Cumberbatche, s jakým se zhostil role Sherlocka, mohl by se obávat, že detektivův věrný přítel bude právě tímto charismatem zastíněn. Ale to se nestalo. Protože Martin má něco vyjímečného v sobě a tuto vlastnost (či spíše vlastnosti) předává i Johnovi a i dalším postavám, které ztvární. Je to klid, vyzařující z jeho tváře. Je to milý úsměv, který zahřeje u srdce. A toto a ještě mnohem víc podtrhuje jeho herecký talent, který ukazuje ve všech rolích.
Milý Martine. Chtěla bych Ti tímto popřát mnoho dalších šťastných let. Mnoho skvělých rolí. A to nejdůležitější: mnoho šťastných chvil strávených s tvou rodinou - s úžasnou Amandou Abbington a s Joem a Grace.
With love
Karolin

A opět já na závěr :)
Drahý Martine,
poprvé jsem tě viděla v Sherlockovi, ale od té chvíle už uběhli skoro dva roky, během kterých jsem zjistila, že záříš nejenom v roli Johna Watsona. O tvém komediálním talentu a načasování snad ani není potřeba mluvit, ale ráda bych zmínila jeden tvůj další úžasný talent - mimika, která sdělí vše bez použití jediného slova. Bez použití jediného slova dokážeš říci to, co mnozí slovy nedokážou. Tvůj talent a tvé herectví je skutečně jedinečné a myslím si, že se toho od tebe ještě hodně dočkáme.
Zažil si toho hodně, těžkých i dobrých časů a doufám, že přicházet budou už jen ty pozitivní okamžiky. Úžasná herecké nabídky, ale hlavně spoustu šťastných chvil s Amandou, Joem, Grace, další rodinou a přáteli.
Děkuji ti za hodiny strávené sledováním tvých ohromujících výkonů, radostí nad každou novou informací nebo fotkou, ale hlavně za inspiraci, kterou přinášíš nejen mně dnes a denně. Děkuji ti.
Talentovaný, charismatický, vtipný a sarkastický, pracovitý, dobrosrdečný, chytrý, upřímný a mnohé další vlastnosti v jedné osobě jménem Martin John Christopher Freeman. Mnohokrát ti děkuji a přeji ti jen to nejlepší.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anie Anie | Web | 8. září 2014 v 18:32 | Reagovat

Všechny přání jsou krásná, kdyby se je Martin mohl přečíst, jistě by mu to vyvolalo na tváři ten jeho úžasný úsměv.
No já bych příspěvek taky poslala jenže se mi zasekl počítač a celý článek se smazal a pak tu byla škola, která mi nedala čas napsat nový. No co na svém blogu jsem Martinovi popřála a dalšího kola se budu co nejvíce snažit zúčastnit.

2 Kimi Kimi | Web | 8. září 2014 v 22:17 | Reagovat

Škoda, že som to nestihla! :(

3 Mary Jane Song Mary Jane Song | Web | 13. září 2014 v 19:13 | Reagovat

Mrzí mne, že se neobjevilo více článků, ale ani se nedivím, jelikož škola je hlavním zlem dnešních dnů. Já sama jsem byla ráda, když jsem si na příspěvěk vůbec našla nějaký čas. Avšak tento smutek mi zahaluje radost z dvou dalších článků, které jsou naprosto krásné a kdyby je Martin mohl vidět, určitě by byl opravdu šťasten. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter