Říjen 2014

This is what a feminist looks like

30. října 2014 v 19:40 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans BC
Mělo by to být jednoduché. Věříte, že si jsou muži a ženi rovni? Věříte tomu, že by měli muži a ženy mít stejná práva? Stejné příležitosti? Ano? Pak jste feminista/feministka.

Bohužel ale žijeme ve světě, kde tomu tak není. Když Elle UK požádala Davida Camerona, britského předsedy vlády, aby si pro speciální feministické prosincové číslo Elle oblékl a vyfotil se v tričku s nápisem Takto vypadá feminista/feministka, odmítl. A ne jenom jednou, ale pětkrát.
"Byla jsem osobně zklamána tím, že jsme pana Camerona nemohli zahrnout v našem feministickém čísle, protože cílem Elle je zapojit muže do boje pro rovnoprávnost: kvůli současné nevyrovnanosti v parlamentu, jsou to muži, kteří mají tu sílu učinit změny v každé části života britských žen. Když se muž u moci nezapojí, nevěstí to nic dobrého. Vzhledem k obrovské podpoře mužů po celém světě v kampani #HeForShe UN Women, činí to z našeho premiéra toho, kdo vybočuje z davu." vyjádřila se šéfredaktorka Lorraine Candy.

Ale teď se podíváme na ty, co v rovnost mezi muži a ženami skutečně věří. Možná jste zaregistrovali dechberoucí projev Emmy Watson a její již zmiňované kampaně #HeForShe. Elle se rozhodla udělat i svojí kampaň pro své speciální prosincové vydání. A Benedict se v banneru výše v tom křesílku nevyvaluje v rámci photoshootu pro jiný magazín, ale v prosinci ho na stránkách Elle nalezneme také. A i on je jedním z mnoho, kteří tuto kampaň podpořili a ukázal, že není jenom Benedict Cumberbatch: herec, ale i feminista.
Níže si můžete prohlédnout fotografie Eddieho Redmayna, Emmy Watson, političky Harriet Harman, Josepha Gordona-Lewitta, Joshe Whedona, politika Nicka Clegga, Nikolaje Coster-Waldau, Simona Pegga, Tinieho Tempaha a Toma Hiddlestona, jedni z těch, kteří se tohoto boje za rovnost zúčastnili. A samozřejmě Benedicta, kterého můžetě v tričku této kampaně vidět vlevo (po kliknutí v plném rozlišení).

image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host

Vím o tom, že se dá Elle koupit v Praze, takže by mohla být k dostání i v jiných větších městech. Pokud někdo a nějakém víte, napiště v komentářích.

A na závěr se ještě pokochejte Benovým photoshootem.
image host image host image host image host image host
image host image host

All the world's a stage...

28. října 2014 v 23:14 | Petra |  Other BC
Těm z vás, kteří jsou obeznámeni s díly Williama Shakespeara název tohoto článku připomněl slavný monolog z Jak se Vám líbí. A právě ten říká Benedict Cumberbatch v novém traileru BBC, oslavující 80 let Original British Drama (Původní britská dramata). Můžeme v něm vidět projekty BBC z let dávno minulých, nových a nebo těch, která na nás čekají v budoucnu.
Spojení úžasných slov a krásného hlasu Benedicta - co víc si přát? :)


PART V. - Nejoblíbenější záporná postava

26. října 2014 v 17:45 | Petra |  The Deerstalker Club
Další kolo našeho klubu je tady a tentokrát jsme se zaměřili na temnou stranu - záporné postavy. V Sherlockovi jich byla celá spousta a každá z nich by si své místo určitě zasložila, ale jsou tady ti nejoblíbenější.
Než se vrhnete do čtení ráda bych poděkovala Anie, Kimi, Karolin a Tomato za úžasné příspěvky.

Ke čtení si můžete pustit jednu skladbu ze soundtracku :)

pokračování v celém článku

Benedict v The Graham Norton Show

25. října 2014 v 16:39 | Petra |  Events, Appearances BC
Benedict Cumberbatch již potřetí usedl na červenou pohovku v The Graham Norton Show společně s Mirandou Hart, Timothy Spallem a hudebním doprovodem od skupiny Maroon 5. Pokud jste se nedívali živě, rozhodně to napravte - buď na iPlayeru nebo si pátou epizodu šestnácté série stáhněte zde.
Nalákat by vás k tomu měli fotografie a tři videa níže.
image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host


Mimochodem - pokud by někdo chtěl vidtě mé fotografie z Anglie, najde je zde.

Martin v The Eichmann Show

24. října 2014 v 19:42 | Petra |  Projects MF
Martin Freeman v současné době pracuje na další projektu, tentokrát na televizním filmu The Eichmann Show. Ten se na televizních obrazovkách BBC 2 objeví na začátku roku 2015 v rámci 70. výročí osvobození lidí z Auschwitz-Birkenau. Snímek bude pojednávat o soudním řízení proti Adolfu Eichamnnovi - jednom z hlavních organizátorů holocaustu - přenášeném v televizi.
Martin si zahraje producenta Miltona Fruchtmana. V dalších rolích uvidíme Leona Hurwitze, Rebeccu Front, Andyho Nymana nebo Nicholase Woodesona.


Mimochodem - už jen do zítra máte čas na odeslání příspěvku do dalšího kola našeho klubu na téma Nejoblíbenější záporná postava!

Benedict v Madame Tussauds

22. října 2014 v 16:59 | Petra |  Other BC
Z Londýna jsem se vrátila o mnoho liber chudší a s kufrem mnohem narvanějším. Hned bych se vrátila zpátky, bylo to skutečně úžasné. Fotky se upravují a pokud by je někdo chtěl vidět, dám na ně odkaz. Ale bohužel jsme měli trochu (ne trochu ale hodně) smůlu. Do Madame Tussauds se šlo v pondělí a Benedict Cumberbatch tam má svojí figurínu od kdy - od úterý. A to už jsem byla zpátky v Česku. No nedá se nic dělat, aspoň tam mám důvod jít někdy příště znovu.
Níže se můžete pokochat, myslím si velmi povedenou, voskovou figurínou Benedicta.image host image host image host

Martin a Amanda podporují Stand Up To Cancer

20. října 2014 v 11:39 | Petra |  Events, Appearances MF
PŘEDNASTAVENO
Martin Freeman a Amanda Abbington podporují charitativní organizaci jménem Stand Up To Cancer. Která, jak už název napovídá, věnuje vybrané peníze na léčbu rakoviny a na léky pro pacienty po celé Velké Británii.
Níže můžete vodět Martina, Amanda a kouzelníka Derrena Browna v ukázce na pořad, podporující tuto organizaci.


Benedict v sedle

19. října 2014 v 11:29 | Petra |  Projects BC
PŘEDNASTAVENO
Natáčení druhé série The Hollow Crown: The War of the Roses pokračuje a tentokrát musel Benedict Cumberbatch v roli Richarda III. nasednout na koně. Není to poprvé, co Benedict na koni jezdil - v sedle jsme ho mohli vidět ve snímku War Horse.
Druhé série tohoto projektu BBC2 se na televizních obrazovkách dočkáme v roce 2016 a kromě Bena se můžeme těšit na Judi Dench, Sophie Okonedo, Hugha Bonnevilla nebo Andrewa Scotta.

image host image host image host image host image host
image host image host

Photoshoot pro OUT

18. října 2014 v 11:19 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans BC
PŘEDNASTAVENO
Benedict Cumberbatch zapózoval pro magazín OUT, jak můžete vidět níže na nádherných fotografiích od Samuela Bradleyho. Photoshoot byl nafocen v londýnské observatoři Barbican.

image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host
image host image host

Odjíždím do Londýna

16. října 2014 v 8:03 | Petra |  Blog
Opět odjíždím pryč, ale tentokrát se jedná o mnohem příjemnější záležitost. Dnes v podvečer odjíždím do Londýna! Vrátím se v úterý někdy krátce po poledni, takže v Londýně (plus ještě malou část jednoho dne v Canterbury) strávím čtyři dny! That's the dream, isn't it?
Včera jsem připravila dva články, jeden snad ještě zvládnu napsat dneska. Všechno to jsou články, které jsem během tohoto týdne zapomněla napsat (omlouvám se za mou malou aktivitu).

Užijte si následující dny!
Petra x
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter