The Aluminium Crutch

8. října 2014 v 11:09 | Petra |  Cases
PŘEDNASTAVENO
The Aluminium Crutch - případ, který se přímo v seriálu neobjevil, ale byl mnohokrát zmíněn. A já jsem po dlouhé době znovu otebřela Johnův blog a rozhodla se tento případ přeložit.
Omlouvám se za jakékoliv chyby a nepřesnosti.

O tomhle uslyšíte v novinách. Vražda herce Matthewa Michaela na pódiu během představení. Přímo tam jsem nebyl, protože jsem byl na rande (šlo to dobře, díky za optání), ale Sherlock byl a nechal mi několik zpráv na hlasové schránce, kde mi řekl, co se stalo. Pár lidí se mě ptalo, jaký ve skutečnosti je, takže jsem udělal transkripci.
"Johne, právě jsem byl na Terror By Night v nějakém příšerném malém divadla na [ulici] Strand. Ta hra samotná byla průměrná, ale byla tam vražda! Přímo na pódiu! Neměl jsem čas říct policii, co se stalo, takže až skončíš s tou večeří nebo s tím, co děláš s… Sarah? Potřebuji, abys předal tuhle zprávu ---. Neboj se, celé to je docela jednoduché.
Detektiv Sidney Paget, hraný Matthewem Michaelem, svolal všechny ostatní postavy salóonku, aby mohl odhalit, kdo to udělal. Jak jsem pochopil z první scény, Lady Margaret Chaplette byla zabita jejím synem Albertem, kterého ztvárnil herec William Howells. William, hrající Alberta, potom měl ze vzteku praštit Sidneyho, kterého hrál Matthew, hliníkovou holí. Hliníková hůl měla být vyrobena z gumy, aby Matthewa nezranila, ale během přestávky někdo vyměnil gumovou hliníkovou hůl za opravdovou hliníkovou hůl. William, hrající Alberta, praštil Matthewa, hrajícího Sidneyho, opravdovou hliníkovou holí a zabil ho.
pokračování v celém článku


Takže, jediný člověk, který mohl vyměnit hole, byl někdo, kdo měl během přestávky přístup do Williamovy šatny. William sdělil, kdo tam během přestávky byl - režisérka Deborah Challis, Matthew Michael, který hrál detektiva Sidneyho Padgeta, Sarah Groenewegen, hrající Sissy Hastings, Jonatham Morris, který hrál Cedrica Hastinse a Karel Baldwin, která hrála služku Jade. Jak mohlo být z tohoto představení vidět, William měl očividně rád pil. V jednu chvíli, během tenisové scény, u které jsem si myslel, že snad nikdy neskončí, řekl Sarah a ne Sissy, tedy postava kterou hrála a na Matthewových pažích byly modříny, které utržil, když hrál Sidneyho, od postavy Albert Chaplette v prvních představení, ale později si nechal přišít vycpávku. Doufám, že si to všechno zapisuješ? Takže vrahem mohla být režisérka Deborah Challis, režisérka nebo jeden z těch čtyř herců, pět včetně Williama. Musel to být někdo, kdo propašoval opravdovou hůl a vyměnil ji, aniž by si toho William všiml, ale, samozřejmě, lahev ginu, kterou do sebe nalil, mohla pomoci.
Režisérka Deborah Challis na seobě měla těsné džíny a top, který byl až moc růžový a až moc malý, aby v něm mohla propašovat něco většího než arašídu. Což by bylo dobře, pokud by zabít někoho s alergií na ořechy, ale to nechtěla. Poté, co jsem jí jemně vyzpovídal, zhroutila se a přiznala, že měla o Williama zájem, ale on o ni ne. Aspoň přišlo vysvětlení toho, proč byl ten starý opilec obsazen!
Sarah Groenwegen, která hrála Sissy Hastings, měla očividně poměr s Williamem (ve skutečnosti, ne ve hře), takže se s ní rozešel? Byla těhotná a on to nechtěl vědět? A pokud ano, snažila se pomstít tím, že by byl William zajat za vraždu Matthewa. Vypadalo to… nepravděpodobně, ale ne jako něco nemožného.
Jonathan, který hrál Cedrica, přiznal, že neměl Williama rád a během přestávky se pohádali. Ukázalo se, že Jonathan byl zamilovaný do Sarah (která hrála jeho sestru Sissy) a nelíbil se mu způsob, jakým s ní Williamem jednal. Ale znova, proč se zaobírat s tím, aby byl William zatknut? Proč ho rovnou nezabít?
Karen, která hrála služku Jade, přiznala, že měla poměr s obětí Matthewa, ale nebylo možné, aby ve svém kostýmu služky propašovala hůl.
Takže máme dva podezřelé, režisérku Deborah a Karen, které nemohly propašovat tu hůl. Dva podezřelé, Sarah a Jonathana, kteří ji mohli propašovat, ale kteří neměli motiv. A potom sami William a Matthew. Pokud by chtěl William zabít Matthewa, tak by byly mnohem jednodušší způsoby, jak to udělat. Z čehož zůstává sama oběť, Matthew.
Jako Sidney měl Matthew dlouhá kabát (odlišný od toho mého), takže by to mohl udělat, ale jsou jednodušší způsoby, jak spáchat sebevraždu - i pokud to chcete udělat dramaticky na pódiu. A problém je to, že hliník je vlastně docela lehký. Není žádná jistota, že ráno hliníkovou holí by vás mohla zabít. Ale zapřemýšlej o tom, Johne. Ty modřiny na Matthewově paži. Williamovo neprofesionální chování, to pití, ty aféry. Matthew si už stěžoval Deborah o Williamovi, ale protože byla zamilovaná do Williama, nic s tím neudělala. A to bylo ono.
Matthew se rozhodl, že Williama sám vyhodí. Šel do Williamovy šatny s opravdovou hliníkovou holí pod jeho kabátem. Opilý William, zaneprázdněný zahráváním si se Sarah nebo hádáním se s Jonathanem, by si nevšiml Matthewa, měnícího hole. Plán Matthewa byl, aby ho William, jako vždy, praštil holí, aniž by věděl, že místo té gumové, tam je opravdová hliníková. Nejspíš předpokládal, že mu to zlomí ruku nebo takovou újmu, aby si mohl být jistý, že divadlo nebo Deborah vyhodí Williama. Ale William, možná kvůli hádce s Jonathan, byl opilý ještě víc než obvykle a máchnul holí tak moc, že bouchnul Matthewa do hlavy a nechtěně ho zabil.
Takže, jen abych se ujistil, že jsi to pochopil: Vrah a oběť v jedné osobě Sidney Paget (kterého hrál Matthew Michael) byl také vrah, protože vyměnil falešnou vražednou zbraň, gumovou hliníkovou hůl, za opravdovou vražednou zbraň, opravdovou hliníkovou hůl ve snaze, aby byl William Howells (který hrál vraha Alberta Chapletta) vyhozen. Plán se mu vymstil a způsobil jeho vlastní smrt."

zdroj: johnwatsonblog.co.uk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter