This is what a feminist looks like

30. října 2014 v 19:40 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans BC
Mělo by to být jednoduché. Věříte, že si jsou muži a ženi rovni? Věříte tomu, že by měli muži a ženy mít stejná práva? Stejné příležitosti? Ano? Pak jste feminista/feministka.

Bohužel ale žijeme ve světě, kde tomu tak není. Když Elle UK požádala Davida Camerona, britského předsedy vlády, aby si pro speciální feministické prosincové číslo Elle oblékl a vyfotil se v tričku s nápisem Takto vypadá feminista/feministka, odmítl. A ne jenom jednou, ale pětkrát.
"Byla jsem osobně zklamána tím, že jsme pana Camerona nemohli zahrnout v našem feministickém čísle, protože cílem Elle je zapojit muže do boje pro rovnoprávnost: kvůli současné nevyrovnanosti v parlamentu, jsou to muži, kteří mají tu sílu učinit změny v každé části života britských žen. Když se muž u moci nezapojí, nevěstí to nic dobrého. Vzhledem k obrovské podpoře mužů po celém světě v kampani #HeForShe UN Women, činí to z našeho premiéra toho, kdo vybočuje z davu." vyjádřila se šéfredaktorka Lorraine Candy.

Ale teď se podíváme na ty, co v rovnost mezi muži a ženami skutečně věří. Možná jste zaregistrovali dechberoucí projev Emmy Watson a její již zmiňované kampaně #HeForShe. Elle se rozhodla udělat i svojí kampaň pro své speciální prosincové vydání. A Benedict se v banneru výše v tom křesílku nevyvaluje v rámci photoshootu pro jiný magazín, ale v prosinci ho na stránkách Elle nalezneme také. A i on je jedním z mnoho, kteří tuto kampaň podpořili a ukázal, že není jenom Benedict Cumberbatch: herec, ale i feminista.
Níže si můžete prohlédnout fotografie Eddieho Redmayna, Emmy Watson, političky Harriet Harman, Josepha Gordona-Lewitta, Joshe Whedona, politika Nicka Clegga, Nikolaje Coster-Waldau, Simona Pegga, Tinieho Tempaha a Toma Hiddlestona, jedni z těch, kteří se tohoto boje za rovnost zúčastnili. A samozřejmě Benedicta, kterého můžetě v tričku této kampaně vidět vlevo (po kliknutí v plném rozlišení).

image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host

Vím o tom, že se dá Elle koupit v Praze, takže by mohla být k dostání i v jiných větších městech. Pokud někdo a nějakém víte, napiště v komentářích.

A na závěr se ještě pokochejte Benovým photoshootem.
image host image host image host image host image host
image host image hostzdroj: elle.co.uk

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anie Anie | Web | 2. listopadu 2014 v 14:42 | Reagovat

Další zajímavá kampaň, fotky těch co se zapojili jsou opravdu povedené a ten Benův photoshoot...JÚÚ :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter