Prosinec 2014

Part VI. - Krásné Vánoce

24. prosince 2014 v 17:05 | Petra |  The Deerstalker Club


Tomato

Nejdřív jsme měla v plánu napsat krátkou povídku. V mé hlavě se vykouzlil úžasný nápad, který se vytratil někam do neznáma dřív, než jsem stačila sáhnout na klávesnici. Ano, byla jsem líná popřemýšlet, co za nápad jsem vymyslela. Nakonec jsem se rozhodla napsat takové menší přání všem blogerů, kteří tohle budou číst (já vím, velmi originální). Věřte mi, že je opravdu těžké psát článek o Vánocích, když na ně nemáte vůbec náladu, ale pokusím se něco splácat.

Vánoce už jsou za dveřmi a jsem si jistá, že většina z vás se na ně těší. Přeci jenom - jsou jen jednou za rok! Já sice nijak zvlášť velkou vánoční náladu nemám, ale věřím, že snad vy ano. Všem tímto přeji, abyste si letošní Vánoce užili plnými doušky, protože já jsem zatím skeptická. Navíc není žádný sníh, i když nad tím tak přemýšlím, zjišťuji, že jsem už zvyklá. Ups! Zatím si tu jen stěžuji a to bych neměla. Nuže, pojďme tedy raději začít s přáními. Všem z vás, ať malým či velkým přeji úžasné, nezapomenutelná a krásné Vánoce! Přeji vám, abyste se, alespoň na ty svátky zbavili stresu, který je poslední dobou všude kolem nás, a užili si klidné dny u vánočního stromečku s blízkými. Nesmím, opomenout skvělé jídlo, cukroví a zábavu, protože tohle všechno je dost nutné J Jak říkám: "Vánoce jsou jediný den v roce, kdy se můžu pořádně přežrat, a nikdo mi nic nemůže říct!" Takže všem blogerům nebo jen náhodným čtenářům přeji úchvatné Vánoce plné smíchu a samozřejmě radosti (a toho koho fangirlingujete pod stromečkem). Užijte si je!


Anie

Sherlock a John sedí u televize a sledují vánoční speciál Doctora Who.
John: Tak Sherlocku co, sis přál k Vánocům?
Sherlock: Nového geniálního padoucha, někoho jako byl Moriarty. Bez něj se hrozně nudím.
John: Ale Sherlocku, vždyť Moriarty ohrožoval všechny, na kom ti záleží. To není zrovna nejlepší přání.
Sherlock: To je sice pravda, ale alespoň tehdy byla sranda, já se tu nenudil a neměl jsem čas sledovat Doctora Who se Santou, který zachraňuje Vánoce, což je tak klišé.
Najednou obrazovka zčerná a pak se na ní objeví animace Moriartyho.
Animace: Chyběl jsem vám?
Sherlock: Díky, Santo!
John: To ne!
KONEC
Shirley Holmes
Setkání neznámé slečny se Sherlockem Holmesem
Je krásná noc, tak temná, mé hodinky ukazují skoro půl noc. Procházím se lesem, právě je úplněk a hvězdy nádherně září. Téměř ze všech stran slyším všemožné zvuky, vytí psů, houkání sovy, kvákání žab v rybnících... Najednou jsem uslyšela zašustění, zdálo se, že se něco pohnulo za křovím. Jdu se tam tedy podívat, na zemi ležela nějaká krabička, po tom co ji tam zanechal však nebylo nikde ani vidu. Zvednu ji a otevřu, ve vnitř se nachází dopis, otevřu ho a čtu.

Zdravím Vás slečno, snad jsem Vás moc nevylekal. Možná jste si myslela, že je to jen nějaké zvíře, nebo dokonce člověk, co Vám chce ublížit. Avšak já ne. I když víte, že mě vymyslel Sir Arthur Conan Doyle, také se nechal inspirovat jedním lékařem, jehož jméno samozřejmě znáte. A i přesto mě máte za postavu, která existovala. Zamýšlel jsem se nad tím, koho si vybrat na ten zítřejší den, jelikož zítra je to jediná možnost se se mnou setkat. A já si vybral právě Vás. Mé jméno je Sherlock Holmes, ano vskutku jsem to já. Nuže, zítra ráno v 8:00 hod. Vás čekám u rybníku, u kterého se nachází dřevěná loďka, to místo znáte moc dobře. Budu se těšit a Vy zajisté také, to vím.
Sherlock Holmes

Po dočtení dopisu jsem se rozplakala, bylo to neuvěřitelné, co se stalo. Právě jsem četla dopis, co napsal sám detektiv Sherlock Holmes. Byla jsem si naprosto jistá, že je dopis pravý a není to jen něčí hloupý žert, či něco takového, jelikož ten papír, na kterém byl dopis napsán, byl velmi starý. A proto jsem se ihned odebrala domů a pak co nejrychleji šla spát.
Ráno jsem z domu k onu rybníku vyrážela s úžasným pocitem, že právě dnes nastane jeden z nezapomenutelných okamžiků v mém životě, seznámím se svou velmi oblíbenou literární postavou Sherlockem Holmesem. V rybníce se nacházeli překrásné lekníny, bylo nádherné slunečné ráno. Začala jsem pátrat očima po okolí, zda Sherlocka někde nespatřím. Zavřela jsem oči, zhluboka se nadechla a pronesla ,,Určitě se někde tady nachází jakási stopa, pomocí které ho najdu." Oči jsem otevřela, prozkoumávala každý kousíček okolo rybníka, za chvilku jsem si všimla modré stužky na větvi jednoho stromu. Vyrazila jsem k němu a pak se ke mně zezadu proplížil Sherlock, na hlavu mi nasadil klobouk a pozdravil. ,,Dobré ráno, Sněhurko." Musela jsem zasmát tomuto oslovení, které mi vůbec nevadilo. Pozdrav jsem opětovala a potom si mě prohlédl odshora až dolů. Věděla jsem přesně, co má v úmyslu. A spustil. ,,Máte alergii , například na srst, pyl, prach..., jste velmi hodná, skromná, nemáte ráda lži a faleš. A mohl bych pokračovat takhle dál." Ovšem jsem musela zatleskat, ta jeho metoda dedukční, nikdy nezklame. Poté se na mě usmál a já na něj. Nabídl mi tykání a já souhlasila. I přesto, že jsme měli jen tento den na popovídání, naučil mě svou metodu dedukční. Skvěle jsme si popovídali a byla i fakt zábava- plavba na loďce, tanec, Sherlockova hra na housle.... Sherlock se na mě podíval vážným, ale zároveň smutným výrazem ,,Je mi to moc líto, ale už se musíme rozloučit a opravdu velmi rád jsem tě poznal." Do očí se mi hrnuly slzy. ,,Sherlocku, já tě také velmi ráda poznala, ten klobouk ti moc sluší a vždycky budu vědět, že tě najdu v knihách, filmech, či seriálech." Poté ke mně přistoupil a políbil mě na rty, potom se rozplynul, kolem mě kroužily malé zářivé bílé jiskřičky a postupně mizeli. Setkání, které sice bylo nakonec jen snem, ale velmi krásným. Pomyslela si mladá slečna, když se probudila a později usedla k další knize od pana Doyla.


Úvod jsem nepsala záměrně - vše, co bych mohla říct v úvodu řeknu rovnou taky (ehm ehm a mám šíleně málo času).
Vánoce jsou tady a jako první vám musím popřát hodně štěstí, zdraví, dárku a pohody. Bohužel mě opustila umělecká múza (nahradila ji velmi šílená vánoční nálada) a bylo by pro mě utrpení psát nějaký umělecký text v češtině, takže jsme začali a i skončíme tento článek přáním. Na Sherlocka jsem se začala dívat někdy v této době, asi o pár dnů později a ještě doteď děkuji naší učitelce - bez ní bych tento seriál třeba nikdy neviděla. Od Sherlocka to pokračovalo na Tumblr. Co se stalo s mým já - pouhou fanynkou Sherlocka a Harryho Pottera. Teď už nepatřím jen mezi dva fandomu, ale no... radši to nebudu počítat. Díky Sherlockovi jsem potkala spoustu úžansých lidí a vrátila jsem se opět ke psaní. A vypadá to, že u psaní zůstanu ještě hodně dlouho.
Takže, Sherlocku, ráda bych ti poděkovala za všechno. Díky tobě jsem si konečně ujasnila, kdo jsem a už vím, co bych chtěla dělat v budoucnosti. Přátelé, které mám díky tobě mi zůstanou na celý život a existuje něco lepšího? Opravdu ti děkuji.
A děkuji i vám, že můj blog navštěvujete. S tou aktivitou to jde trochu ehm no... však víte. Ale slibuji, že to napravím - 6. ledna nám začíná natáčení speciálu, takže se máme na co těšit. Benedict a Martin také mají před sebou několik zajímavých projektů a až přijdou narozeniny mého blogu, mám pro vás připravené jedno malé překvapení. Ale nepředbíhejme - moc děkuji Tomato, Anie a Shirley za příspevky a všem vám přeji krásné Vánoce!


Martin a Ian pro Shortlist Magazine

20. prosince 2014 v 19:31 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans MF
Jako první se musím omluvit za dost bídnou aktivitu, ale v tom vánočním shonu na to nebyl čas. Doufám, že se to o prázdninách vylepší. Všem vám přeji krásné Vánoce a připomínám vám, že na odeslání do speciálního kola našeho klubu máte už jen tři dny.
Martin Freeman a Sir Ian McKellen se objevili na stránkách magazínu Shortlist. Nafotili společný photoshoot a Martin vyzpovídal Iana, a to nejenom o Hobitovi. Rozhovor vám doporučuji si přečíst zde, říkám si, že yb to možná stálo i za překlad.

image host image host image host image host image host image host image host
Martin v SNL

15. prosince 2014 v 19:55 | Petra |  Events, Appearances MF
Martin Freeman byl v sobotu večer hostem světoznámého amerického pořadu Saturday Night Live. Myslím si, že není potřeba vysvětlovat, oč v tomto komediálním pořadu běží. Bohužel za těch 40 let, co se SNL objevuje na televizních obrazovkách stanice NBC, je velmi těžké udržet vysoký standart a opravdu rozesmát diváky. Nedá se říct, že by scénky nebyly vtipné, ale zase nic světoborného to není. Nicméně, Martin si vedl opravdu skvěle a už jsem četla i zprávy a recenze, které by ho rádi viděli mezi herci a herečkami, jejiž tváře vidíme v SNL každou sobotu.

Martin se objevil celkem v osmi scénkách - Right Side Of The Bed, Holiday Gig, Assembly Line, Waterbed Commercial, Cut for Time: Santa Traps, Sump'n Claus, a také Hobbit: Office.

Součástí SNL je i tzv. "bumper photoshoot", který si můžete prohlédnout níže. Fotky z natáčení nalezenete zde.
image host image host image host image host image host image host image hostMartin u Setha Meyerse a Jimmy Fallona

13. prosince 2014 v 20:27 | Petra |  Events, Appearances MF
Martin Freeman se objevil hned ve dvou známých amerických talkshow - Late Night with Seth Meyers a The Tonight Show Starring Jimmy Fallon. A dnes (pro nás zítra v 5:30) bude hlavní hvězdou Saturday Night Live na NBC (s live streamy amerických kanálů nemám žádné zkušenosti, znám jenom tento).


Pokud někdo sledujete Jimmyho Fallona, tak víte, že si z hosty vždy zahraje nějakou ehm zajímavou hru. A nebylo tomu jinak ani u Martina, jak můžete vidět v jednom ze dvou videí níže. Celou epizodu najdete zde.


No a ještě tady mám dvě preview SNL a nepochybuji o tom, že se pořádně zasmějeme.Recenze: The Hobbit: The Battle of the Five Armies

11. prosince 2014 v 20:13 | Petra |  Reviews

THE HOBBIT: THA BATTLE OF THE FIVE ARMIES
Hobit: Bitba pěti armád

Režie: Peter Jackson
Scénář: Fran Walsch, Philippa Boyens, Peter Jackson, Guillermo del Toro (podle knihy Hobit od J.R.R. Tolkiena)
Žánr: fantasy, dobrodružný
Hudba: Howard Shore
Délka: 144 minut
Světová premiéra: 17. 12. 2014
Česká a slovenská premiéra: 11. 12. 2014
Hrají: Martin Freeman, Ian McKellen, Benedict Cumberbatch, Luke Evans, Orlando Bloom, Evangeline Lilly, Richard Armitage, Graham McTavish, James Nesbitt, John Callen, Cate Blanchett, Manu Bennett, Lee Pace, Aidan Turner, Billy Connolly, Stephen Fry, William Kircher, Conan Stevens, Dean O'Gorman, Mark Hadlow, Jeffrey Thomas, Stephen Hunter, Peter Hambleton, Kiran Shah, Adam Brown, Jed Brophy, Sylvester McCoy
Synopse: "Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel.
Hodnocení: Stále si nemůžu uvědomit, že toto byl poslední (nebo na dlouhou dobu poslední) zájezd do nádherného světa Středozemě. Ale bohužel se to neobešlo bez negativ. Budu se snažit nespoilerovat, abych vám zážitek nezkazila. Tak jdeme na to!
Asi začnu tím negativním. Příběh krásně ubíhal, až do jedné chvíle. Těm, co znají knížku možná napoví to, že tato senkvence měla být emocionální a slzičku měl uronit snad každý. Ale bohužel - v tu chvíli přišla převážná většina logických chyb z celého filmu (co to proboha dělal ten Legolas), fyzika si několikrát poplakala, strategie postav najednou někam zmizela a vypadalo to, jako by si to scénaristé zapomněli pořádně promyslet a přestavit. Bohužel to pokazilo ten dojem, který jsem od toho očekávala. Nebyla to chyba herců, ale chyba scénáře. Od té části jsem toho očekávala hodně, stejně jako všichni ostatní, což pocit zklamání umocnilo. Kdyby to tolik neprotahovali a trošku více se nad tím zamysleli, ronili bych v kině vodopády slz. Ale bohužel. Po této sekvenci přišly opět úžasné scény a krásné rozloučení se Středozemí. A také byla zmíněna jedna všem velmi známá postava z Pána Prstenů.
Speciální efekty nezklamaly. Možná jsem některé chyby nepostřehla, přeci jenom to byla půlnoční premiéra, ale na první dojem to bylo skutečně perfektně udělané. Hudba zůstává jednou z nejlepších a nejkrásnějších částí. Potlesk patří i kostýmům a líčení, které je nedílnou součástí takovýchto filmů.
A už se dostávám k hercům. A tam nemám slovo kritiky. Lee Pace jako Thranduil společně s Lukem Evansem jako Bardem dohromady i zvlášť sehráli své role perfektně. Každá scéna s nimi na plátně stála za to. Richard Armitage jako Thorin mě také uchvátil - výborně zahrál Thorinovu posedlost zlatem a bohatstvím Osamělé hory. Sir Ian McKellen, Cate Blanchett a další tváře, které jsme viděli i v trilogii Pán Prstenů na plátně zářili. Benedict Cumberbatch tam jako Šmak moc dlouho nebyl, ale i to zanechalo dojem a jeho Nekromant byl také skvělý. No a Bilbo Pytlík v podání Martina Freemana neměl chybu - nikoho lepšího by na tuto roli najít nemohli, což nám Martin opět potvrdil. Nemám prostor na to, abych vyjmenovala všechny herce a herečky, všichni si zaslouží potlesk.
Co bych řekla na závěr? Efekty, hudba, kostýmy a hlavně herecké výkony na jedničku, ale bohužel scénář a režie občas pokulhávaly. A bylo to bohužel v části, od které jsem toho očekávala nejvíce. Pár chyb se našlo i jinde, ale nic z toho tak nebilo do očí. Nicméně - fanoušci fantasy si tento film nemůžou nechat ujít a pokud pominu tu jednu část, bylo to velkolepé a úžasné rouzloučení.


The Moet British Independent Film Awards 2014

8. prosince 2014 v 20:12 | Petra |  Events, Appearances BC
Benedict Cumberbatch se objevil po boku své snoubenky Sophie Hunter na předávání cen The Moet British Independent Film Awards 2014. Jak už název cen sám napovídá, tento večer oceňoval to nejlepší z britské nezávislé kinematografie. A Benedict neodešel s prázdnou - odnesl si cenu Variety Actor. Ještě bych nemohla nezmínit cenu pro Andrewa Scotta za film Pride, který se do českých kin bohužel ještě nedostal a vypadá to, že se k nám vůbec nedostane.
Teď ale zpátky k British Independent Film Awards - nebudu již dále zdržovat, podívejte se na rozhovory (+ ještě jeden tady) a fotografie. Zde najdete mírně nervózní a zmatenou (nicméně roztomilou) děkovnou řeč Benedicta, včetně sestřihu toho nejlepšího z jeho kariéry (a že je z čeho vybírat).
image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image hostMartin hostem The Jonathan Ross Show

7. prosince 2014 v 23:22 | Petra |  Events, Appearances MF
Martin Freeman byl společně s Mirandou Hart, Paulem McCartneym a Jeremy Clarksonem hostem The Jonathan Ross Show. A jak sami můžete vidět v klipech níže, hosté se opravdu bavili a zavzpomínali na legondu, kterou John Lennon opravdu byl.

Benedict bude Doctor Strange

5. prosince 2014 v 19:57 | Petra |  Projects BC
Tentokrát už to nejsou pouze spekulace, ale potvrzený fakt - Benedict Cumberbatch se stane součástí filmového světa Marvelu. Zahraje Doctora Strange, bývalého neurochirurga, který po strašlivé autonehodě objevuje skrytý svět magie a alternativních dimenzí.
Snažím se dohánět své mezery v komiksech, ale k tomuto jsem se zatím bohužel nedostala. Postava se poprvé objevila v roce 1963 k komiksu Strange Tales #110 a jejím autorem je Steve Ditko. Dočkal se svého televizních i filmových zpracování. Není ale pochyb o tom, že to nové bude mnohem větší a úspěšnější.
Natáčet by se mělo začít v květnu 2015 v britských Pinewood Studios a premiéra je naplánována na 4. listopadu 2016.
"Příbeh Stephena Strange vyžaduje herce schopného vyjádřit hloubku a opravdovost. V roce 2016 ukáže Benedict Cumberbatch obecenstvu, co činí Doctora Strange tak unikátním a neodolatelným." řekl producent Kevin Feige. Režisérského postu se ujmul Scott Derickson a jako scénárista je uváděn Jon Spaiths, ale i to se ještě může změnit. Co už se opravdu nezmění, je ten fakt, že Benedicta v roli této fascinující postavy uvidíme.Premiéra filmu The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2. prosince 2014 v 20:42 | Petra |  Together
Už je to tady - film The Hobbit: The Battle of the Five Armies měl světovou premiéru v Londýně. Účastnil se jí Peter Jackson, Orlando Bloom, Lee Pace, Richard Armitage, Andy Serkis, Sir Ian McKellen, Evangeline Lilly, Luke Evans, Benedict Cumberbatch, Martin Freeman a další. Není asi žádným překvapením, že premiéra to byla velkolepá, plná fanoušků, nadšení, ale i smutku z toho, že tohle bylo opravdu #OneLastTime (naposled). Připravte si kapesníky, myslím si, že každý fanoušek světa Středozemě je bude potřebovat.
Tak abychom nebyli tak depresivní, vylepšíme si trochu náladu hromadou fotografií a videí. Vzhledem k tomu, že váš určitě nezajímá jenom Ben a Martin, ale i všichni ostatní, prohlédněte si fotogalerie #1, #2, #3. A s videi je to samé - najdete ji všude tolik, že vybrat pár z nich je nemožné. Včera jsme se dívala na live stream, ale bohužel jsem neměla čas si rozhovory pustit a vybrat ty nejzajímavější. Velmi se vám omlouvám, ale musím vás odkázat na Youtube. Ale alespoň jedne klip si níž můžete pustit.
Ještě jednou se omlouvám, ale nemám zrovna času na rozdávání :/


Evening Standard Awards

1. prosince 2014 v 18:43 | Petra |  Events, Appearances BC
Benedict Cumberbatch se zúčastnil po boku své snoubenky Sophie Hunter Evening Standard Awards, které jsou již od roku 1955 udělovány těm, kteří se na prknech londýského divadla i za jevištěm předvedou mimořádný výkon.
Benedict si žádnou sošku tentokrát neodnesl, ale jednu předával. Dvě videa z červeného koberce a fotografie naleznete níže.image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter