Part VI. - Krásné Vánoce

24. prosince 2014 v 17:05 | Petra |  The Deerstalker Club


Tomato

Nejdřív jsme měla v plánu napsat krátkou povídku. V mé hlavě se vykouzlil úžasný nápad, který se vytratil někam do neznáma dřív, než jsem stačila sáhnout na klávesnici. Ano, byla jsem líná popřemýšlet, co za nápad jsem vymyslela. Nakonec jsem se rozhodla napsat takové menší přání všem blogerů, kteří tohle budou číst (já vím, velmi originální). Věřte mi, že je opravdu těžké psát článek o Vánocích, když na ně nemáte vůbec náladu, ale pokusím se něco splácat.

Vánoce už jsou za dveřmi a jsem si jistá, že většina z vás se na ně těší. Přeci jenom - jsou jen jednou za rok! Já sice nijak zvlášť velkou vánoční náladu nemám, ale věřím, že snad vy ano. Všem tímto přeji, abyste si letošní Vánoce užili plnými doušky, protože já jsem zatím skeptická. Navíc není žádný sníh, i když nad tím tak přemýšlím, zjišťuji, že jsem už zvyklá. Ups! Zatím si tu jen stěžuji a to bych neměla. Nuže, pojďme tedy raději začít s přáními. Všem z vás, ať malým či velkým přeji úžasné, nezapomenutelná a krásné Vánoce! Přeji vám, abyste se, alespoň na ty svátky zbavili stresu, který je poslední dobou všude kolem nás, a užili si klidné dny u vánočního stromečku s blízkými. Nesmím, opomenout skvělé jídlo, cukroví a zábavu, protože tohle všechno je dost nutné J Jak říkám: "Vánoce jsou jediný den v roce, kdy se můžu pořádně přežrat, a nikdo mi nic nemůže říct!" Takže všem blogerům nebo jen náhodným čtenářům přeji úchvatné Vánoce plné smíchu a samozřejmě radosti (a toho koho fangirlingujete pod stromečkem). Užijte si je!


Anie

Sherlock a John sedí u televize a sledují vánoční speciál Doctora Who.
John: Tak Sherlocku co, sis přál k Vánocům?
Sherlock: Nového geniálního padoucha, někoho jako byl Moriarty. Bez něj se hrozně nudím.
John: Ale Sherlocku, vždyť Moriarty ohrožoval všechny, na kom ti záleží. To není zrovna nejlepší přání.
Sherlock: To je sice pravda, ale alespoň tehdy byla sranda, já se tu nenudil a neměl jsem čas sledovat Doctora Who se Santou, který zachraňuje Vánoce, což je tak klišé.
Najednou obrazovka zčerná a pak se na ní objeví animace Moriartyho.
Animace: Chyběl jsem vám?
Sherlock: Díky, Santo!
John: To ne!
KONEC
Shirley Holmes
Setkání neznámé slečny se Sherlockem Holmesem
Je krásná noc, tak temná, mé hodinky ukazují skoro půl noc. Procházím se lesem, právě je úplněk a hvězdy nádherně září. Téměř ze všech stran slyším všemožné zvuky, vytí psů, houkání sovy, kvákání žab v rybnících... Najednou jsem uslyšela zašustění, zdálo se, že se něco pohnulo za křovím. Jdu se tam tedy podívat, na zemi ležela nějaká krabička, po tom co ji tam zanechal však nebylo nikde ani vidu. Zvednu ji a otevřu, ve vnitř se nachází dopis, otevřu ho a čtu.

Zdravím Vás slečno, snad jsem Vás moc nevylekal. Možná jste si myslela, že je to jen nějaké zvíře, nebo dokonce člověk, co Vám chce ublížit. Avšak já ne. I když víte, že mě vymyslel Sir Arthur Conan Doyle, také se nechal inspirovat jedním lékařem, jehož jméno samozřejmě znáte. A i přesto mě máte za postavu, která existovala. Zamýšlel jsem se nad tím, koho si vybrat na ten zítřejší den, jelikož zítra je to jediná možnost se se mnou setkat. A já si vybral právě Vás. Mé jméno je Sherlock Holmes, ano vskutku jsem to já. Nuže, zítra ráno v 8:00 hod. Vás čekám u rybníku, u kterého se nachází dřevěná loďka, to místo znáte moc dobře. Budu se těšit a Vy zajisté také, to vím.
Sherlock Holmes

Po dočtení dopisu jsem se rozplakala, bylo to neuvěřitelné, co se stalo. Právě jsem četla dopis, co napsal sám detektiv Sherlock Holmes. Byla jsem si naprosto jistá, že je dopis pravý a není to jen něčí hloupý žert, či něco takového, jelikož ten papír, na kterém byl dopis napsán, byl velmi starý. A proto jsem se ihned odebrala domů a pak co nejrychleji šla spát.
Ráno jsem z domu k onu rybníku vyrážela s úžasným pocitem, že právě dnes nastane jeden z nezapomenutelných okamžiků v mém životě, seznámím se svou velmi oblíbenou literární postavou Sherlockem Holmesem. V rybníce se nacházeli překrásné lekníny, bylo nádherné slunečné ráno. Začala jsem pátrat očima po okolí, zda Sherlocka někde nespatřím. Zavřela jsem oči, zhluboka se nadechla a pronesla ,,Určitě se někde tady nachází jakási stopa, pomocí které ho najdu." Oči jsem otevřela, prozkoumávala každý kousíček okolo rybníka, za chvilku jsem si všimla modré stužky na větvi jednoho stromu. Vyrazila jsem k němu a pak se ke mně zezadu proplížil Sherlock, na hlavu mi nasadil klobouk a pozdravil. ,,Dobré ráno, Sněhurko." Musela jsem zasmát tomuto oslovení, které mi vůbec nevadilo. Pozdrav jsem opětovala a potom si mě prohlédl odshora až dolů. Věděla jsem přesně, co má v úmyslu. A spustil. ,,Máte alergii , například na srst, pyl, prach..., jste velmi hodná, skromná, nemáte ráda lži a faleš. A mohl bych pokračovat takhle dál." Ovšem jsem musela zatleskat, ta jeho metoda dedukční, nikdy nezklame. Poté se na mě usmál a já na něj. Nabídl mi tykání a já souhlasila. I přesto, že jsme měli jen tento den na popovídání, naučil mě svou metodu dedukční. Skvěle jsme si popovídali a byla i fakt zábava- plavba na loďce, tanec, Sherlockova hra na housle.... Sherlock se na mě podíval vážným, ale zároveň smutným výrazem ,,Je mi to moc líto, ale už se musíme rozloučit a opravdu velmi rád jsem tě poznal." Do očí se mi hrnuly slzy. ,,Sherlocku, já tě také velmi ráda poznala, ten klobouk ti moc sluší a vždycky budu vědět, že tě najdu v knihách, filmech, či seriálech." Poté ke mně přistoupil a políbil mě na rty, potom se rozplynul, kolem mě kroužily malé zářivé bílé jiskřičky a postupně mizeli. Setkání, které sice bylo nakonec jen snem, ale velmi krásným. Pomyslela si mladá slečna, když se probudila a později usedla k další knize od pana Doyla.


Úvod jsem nepsala záměrně - vše, co bych mohla říct v úvodu řeknu rovnou taky (ehm ehm a mám šíleně málo času).
Vánoce jsou tady a jako první vám musím popřát hodně štěstí, zdraví, dárku a pohody. Bohužel mě opustila umělecká múza (nahradila ji velmi šílená vánoční nálada) a bylo by pro mě utrpení psát nějaký umělecký text v češtině, takže jsme začali a i skončíme tento článek přáním. Na Sherlocka jsem se začala dívat někdy v této době, asi o pár dnů později a ještě doteď děkuji naší učitelce - bez ní bych tento seriál třeba nikdy neviděla. Od Sherlocka to pokračovalo na Tumblr. Co se stalo s mým já - pouhou fanynkou Sherlocka a Harryho Pottera. Teď už nepatřím jen mezi dva fandomu, ale no... radši to nebudu počítat. Díky Sherlockovi jsem potkala spoustu úžansých lidí a vrátila jsem se opět ke psaní. A vypadá to, že u psaní zůstanu ještě hodně dlouho.
Takže, Sherlocku, ráda bych ti poděkovala za všechno. Díky tobě jsem si konečně ujasnila, kdo jsem a už vím, co bych chtěla dělat v budoucnosti. Přátelé, které mám díky tobě mi zůstanou na celý život a existuje něco lepšího? Opravdu ti děkuji.
A děkuji i vám, že můj blog navštěvujete. S tou aktivitou to jde trochu ehm no... však víte. Ale slibuji, že to napravím - 6. ledna nám začíná natáčení speciálu, takže se máme na co těšit. Benedict a Martin také mají před sebou několik zajímavých projektů a až přijdou narozeniny mého blogu, mám pro vás připravené jedno malé překvapení. Ale nepředbíhejme - moc děkuji Tomato, Anie a Shirley za příspevky a všem vám přeji krásné Vánoce!

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 25. prosince 2014 v 8:02 | Reagovat

náhodou... je to pěkné čtení. Určitě se přijdu podívat zas. Děkuji :)

2 Steeeva Steeeva | Web | 25. prosince 2014 v 16:45 | Reagovat

bolo to pekné :)
aj ja ti prajem šťastné a veselé :D

3 Karolin Karolin | 28. prosince 2014 v 23:16 | Reagovat

Ach! Jak k tomu jen došlo, že jsem zapomněla napsat? Nejspíš jsem před Vánoci toužila zapomenout na celý svět... Vlastně ne. Na Sherlocka bych nikdy zapomenout nechtěla. A zrovna tak na všechny skvělé lidi (nejen) z tohoto blogu. Doufám, že jste si užili krásné Vánoce!

4 Karolin Karolin | 28. prosince 2014 v 23:24 | Reagovat

[3]: A ještě bych chtěla dodat, že všechny příspěvky jsou krásné, je vidět, že jsou od srdce. V jednu chvíli jsem seděla s Johnem a Sherlockem u Doctora Who, o chvilku později jsem se ponořila do snu s neznámou slečnou. Začne natáčení speciálu? Úžasný povánoční dárek, těším se!

5 tomato tomato | Web | 2. ledna 2015 v 20:57 | Reagovat

Krásné vánoční příspěvky. Ten od Shirley byl naprosto perfektní :) Poklona pro ni!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter