Andrew Scott

11. ledna 2015 v 19:53 | Petra
Andrew Scott se narodil 21. října 1976 v irské, hlavním městě, Dublinu. Jeho matka byla učitelkou umění a otec pracoval ve vládní agentuře práce. Má dvě sestry, Sarah a Hannah.
Navštěvoval Gonzaga College, soukromou jezuitskou školu. Chodil na nedělní hodiny herectví pro děti a objevil se ve dvou irských reklamách. V 17 letech se poprvé objevil na filmovém plátně v hlavní roli v irském filmu Korea. Andrew opustil Trinity College, aby se mohl přidal k dublinskému Abbey Theatre.
Stejně jako většina mladých irských herců i Andrew se objevil v malé roli ve filmu Saving Private Ryan. Ve 21 letech Andrew za svůj výkon v roli mučeného mladého syna v divadelní produkci Long Day's Journey Into the Night získal Spirit of Life Award v kategorii Herec roku a nominaci v cenách Irish Times. Andrew měl několik malých rolích ve filmech s velkými hereckými jmény - Nora s Ewanem McGregorem, Longitude s Michaelem Gambonem nebo třeba série HBO Band Of Brothers. Poprvé se také objevil na londýnské divadelní scéně.
Za svůj výkon v britské čené komedii Dead Bodies vyhrál v roce 2004 během předávání Irish Film and Television Awards cenu pro Nejlepšího herce. Vidět jsme ho mohli v situační komedii BBC My Life in Film. Svojí první Olivier Award převzal za svůj výkon ve hře A Girl in a Car with a Man a Theatre-Goerce Choice Award za roli Casimira ve hře Aristocrats uváděné na prknech Národního divadla.
Další jeho role jsou například v divadelní hře Sea Wall, Birdman, seriálu The Hour, Dates, The Town, filmech Lennon Naked, Locke, Legacy, The Stag a nebo brilantním filmu Pride, který zachycuje pravdivý příběh o skupině aktivistů LGSM (Lesbians and Gays Support the Miners), kteří vybírali peníze na pomoc rodinám postiženým stávkou horníků ve Velké Británii. "Všichni mluvíme o tom, jak jsme od sebe odlišní. Ženy jsou jiné než muži, homosexuálové jiní než heterosexuálové a víte, cokoliv. Ale tento film je o tom. jak jsme všichni stejní, je to o solidaritě. Má to skvělé obsazení - Imelda Staunton, Bill Nighy, a všichni ti skvělí mladí herci a všem nám připadá, že pokud filmu můžou změnit svět, tak... doufáme, že můžou drobným způsobem, že tohle je opravdu ten... něco, v což doufáme, že je další velký speciální britský film." Ale jeho nejznámější rolí, která ho proslavila, je role Jima Moriarty v seriálu Sherlock. Za svůj výkon v druhé sérii si odnesl cenu BAFTA.
V budoucnu se na něj můžeme těšit ve snímku Frankenstein s Danielem Radcliffem a Jamesem McAvoyem a nebo v nové bondovce Spectre.
Andrew není příliš sdílný, co se týče jeho soukromí. V lednu 2013 v jednom rozhovoru zmínil fakt, že žije v Londýně s partnerem, ale poté rychle dodal: "To je vše, co vám řeknu." O své sexuální orientaci se vyjadřil tentýž rok v rozhovoru pro The Independent: "Naštěstí v dnešní době už lidé nevidí homosexualitu jako vadu. Ale ani to není ctnost, jako dobrotu. Nebo talent, jako hraní na banjo. Je to prostě fakt. Samozřejmě, je to část mého líčení, ale nechci toho zneužívat. Jsem uzavřený člověk, myslím si, že to je velmi důležité, když jste herec. Ale je rozdíl mezí soukromím a tajemstvím a já nejsem tajnůstkářský člověk. Já chci prostě dělat svojí práci, což znamená předstírat, že jsem hodně odlišných lidí. To je všechno."
Během Pride Q&A se k tomuto tématu vyjádřil po otázce z publika ještě jednou a myslím si, že to stojí za to citovat: "Myslím si, že je důležité si pamatovat, že to není tvé celé já. Je to část toho, kým jsi a vždycky mi připadalo, že existuje jeden krásný výraz: 'moje břemeno se stalo mým darem.'. Myslím si, že říct to bylo od tebe velmi krásné a můžu ti říct jediné: Soucítím s tebou a znám ten pocit strachu, ale pokud jsi sám/sama sebou, pak se můžeš ukázat světu a už o tom nemusíš tolik přemýšlet, a když to vyřešíš, nemusíš o tom přemýšlet vůbec, protože každý ví, kým opravdu jsi a dovoluje ti to rozhlížet se kolem sebe, než se uzavírat a potém to opravdu bude dar a ne břemeno."
Tak co říci závěrem? Andrew Scott není pouze úžasný herec, ale i skvělá osobnost. Rozhovory s ním jsou radost číst a rozhodně patří k mým nejoblíbenějším hercům. Myslím sí, že má před sebou velkou budoucnost - třeba role v bondovce by mu mohla otevřít brány k velkým rolím. Nezbývá mi, než mu popřát hodně štěstí v profesionálním, ale hlavně v tom osobním životě. A už se nemůžu dočkat jeho dalších rolí.

"Jen bych k tomu řekl - snažte se vždy být sami sebou. Myslím si, že lidé poznají, co mají ostatní rádi, v autentičnosti. Chtějí, aby lidé byli sami sebou. A proto, ať už jsi kýmkoliv, existuje skvělý citát, který říká: 'Zjisti, kdo jsi a snaž se toho nebát.' A to bych řekl komukoliv. Buďte sami sebou, protože lidé nemají rádi lidi, co se snaží být jako všichni ostatní."


zdroje: en.wikipedia.org
imdb.com
andwooscott.tumblr.com
andrewscott.tumblr.com
independent.co.uk
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Steeeva Steeeva | Web | 12. ledna 2015 v 19:44 | Reagovat

nooo celkom ma zaujalo v akom mladom veku už zbieral ocenenia za svoje role
aaa tak on je nakoniec gay a trochu som nad tým dumala keď som Sherlocka pozerala prišlo mi to podľa jeho vzhľadu a tak ale nebola som si istá ono to nakoniec je pravda :)

2 Kimi Kimi | Web | 12. ledna 2015 v 22:07 | Reagovat

Andrew je naozaj perfektný herec! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter