Louise Brealey

19. ledna 2015 v 19:57 | Petra
Louise Brealey se narodila 27. března 1979 v anglickém městečku Bozeat, v hrabství Northhamptonshire.
Navštěvovala Kimbolton School, poté historii na univerzitě Cambridge. Po vystudování se přesunula do New Yorku, kde navštěvovala Lee Strasberg Theatre and Film Institute, obor herectví. Tuto univerzitu vystudovala například Scarlett Johansson, Angelina Jolie, Robert De Niro nebo Alec Baldwin. Pod své vedení si ji vzala i trenérka klaunů a divadelního umění Philippe Gaulier.
Herecká kariéra Louise se dá rozdělit hlavně mezi divadlo a televizi. Na svém kontě má ale i dva krátkometrážní snímky (The Tooth Faerie, I Want You) nebo třeba The Best Exotic Marigold Hotel či Delicious.
Na prknech, která znamenají svět, ji mohli diváci poprvé uvidět roku 2001 ve hře Sliding With Susanne. Kromě britských divadel, ale navštívila i USA a Rusko v rámci turné broadwayské hry After the End. V Royal Court Theatre si zahrála v komediální hře Birthday a za zmínku stojí třeba i produkce The Trojan Women divadla The Gate, kde si Louise zahrála hned tři role. V roce 2013 také zažila svůj scénáristický debut v divadle - je autorkou divadelní hry Pope Joan.
V televizi se poprvé objevila jako Roxanne Bird c seriálu BBC Casualty. Zahrála si v celkem 96 epizodách. Dále se objevila v seriálové adaptaci díla Charlese Dickense Bleak House, Law and Order: UK, Hotel Babylon nebo The Ripper Street. Rolí, kterou se proslavila, byla Molly Hooper v seriálu Sherlock. Postava, která původně měla být jen v první sérii, se rázem stala jednou z divácky nejoblíbenějších.
V budoucnu ji uvidímě v Sherlockovi, fiomu Victor Frankenstein nebo Containment. A myslím si, že v divadle ji uvidíme také.
Louise se také věnuje žurnalistice. Recenze psalu už od jejích mladistvých let a její práce byla na stránkách magazínů Premiere UK, Empire, Total Film nebo The Face. Kromě toho byla i zástupkyní šéfredaktora magazínu Wonderland. Její další práce najdete na jejích oficiálních stránkách.
Pokud máte Twitter, tak zajisté její profil sledujete. Pokud ne, učiňte tak zde, nebudete toho litovat.
Jsem nesmírně ráda, že jsem Louise přidala sem na blog a budu mít šanci vás informovat o novinkách okolo ní. Nejenom, že je velmi talentovaná herečka a spisovatelka, ale už jen její 'bio' na Twitteru toho o ní říká mnoho - Herečka. Spisovatelka. Feministka. Molly ze Sherlocka. Loo ne Lou. 'Pokud jdete domů k někomu, kdo nemá knížky, nespěte s nimi [velmi slušně řečeno]' - John Waters. Louise přeji hodně štěstí v osobním a profesionálním životě a těším se na nové role a další projekty.

"Ráda bych, aby každý muž, který sám sebe nenazývá feministou, vysvětlil každé ženě v jeho životě, proč nevěří v rovnost pohlaví."
zdroje: sherlockology.com
en.wikipedia.org
imdb.com
csfd.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 weFandom | Erika weFandom | Erika | Web | 20. ledna 2015 v 15:43 | Reagovat

Jej Molly ^^ moc pěkně napsané, teda dozvěděla jsem se o ní hodně nového.

2 Vera Vera | Web | 21. ledna 2015 v 19:29 | Reagovat

Loo ne Lou, jsem si úplně zamilovala. Díky tvému skvělému článku jsem se o ní opět něco nového dozvěděla. Myslím, že nemá cenu tvrdit, že mě nemrzí, že ji v Sherlockovi nedají scénáristé trochu více prostoru. Mrzí. Myslím, že její výkony jsou fantastické, vidět ji na divadelních prknech, to musí být zážitek. Navíc je opravdu moc hezká, taková něžná. Určitě se těším na její další projekty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter