Únor 2015

87th Academy Awards

23. února 2015 v 16:52 | Petra |  Events, Appearances BC
"Dnes uctíváme hollywoodské nejlepší a nejbělejší - pardon nejzářivější..." o této oprávněné kritice jste určitě před ceremoniálem slyšeli, a tak doufám, že to nezůstane jenom u komentářů a vtipů jako tento od moderátora večera, ale v příštích letech se to vylepší. A nejedná se pouze o diverzitu, co se týče barvy pleti, ale i ženy by si zasloužily nominace mimo ženské herecké kategorie. Snad tohle velké mínus Akademie napraví.
87. předávání cen Akademie filmového umění a věd, známé pod názvem Oscaři, se včera (pro naší časovou zónu dnes) předávalo v Dolby Theatre v Los Angeles. Jak na červeném koberci zažertoval Eddie Redmayne, kterého už můžu nazvat oscarovým hercem, přivezl si počasí ze své rodné země - předávání doprovázel déšť, počasí tak typické pro Velkou Británii. Červený koberec jsem nesledovala, ale na předávání jsem se vůbec poprvé živě dívala a musím říct, že jsem si to opravdu užila. A využiji této chvíle k poděkování slovenské stanici Doma, která se tohoto úkonu zúčastnila opravdu brilantně. Nedokážu si představit, jak těžká práce to musí být, ale zvládli to na jedničku (a ještě ke všemu dva hlavní moderátoři několikrát obdivovali herecký talent Benedicta).
Pořádný kus práce odvedl i Neil Patrick Harris, který Oscary moderoval vůbec poprvé. Jako moderátor se už představil několikrát, například moderoval divadelní ceny Tony. Jeho úvodní číslo, nepřekvapivě pěvecké, bylo skvělé, ale pokud mám porovnávat s Ellen DeGeneres... podle mě byla Ellen lepší. Ale i tak předvedl Neil fantastický výkon.
Dopředu se omlouvám, jak jste si už mohli všimnout, tenhle článek bude dlouhý. Ještě, že jsou Oscaři jen jednou za rok. Samozřejmě nebudu mluvit o každé kategorii, ale několik jich zmíním. Seznam všem nominovaných a vítězů jednotlivých kategorií naleznete zde.

image host image host image host

Žádné velké překvapení se neudálo, výherci se většinou schodovali s cenami BAFTA. Tři filmy výše si odnesli nejvíce sošek: Birdman or The Un(expected) Virtue of Ignorence a The Grand Budapest Hotel získaly 4 sošky z 9 nominací a snímek Whiplash si odnesl ceny 3 z 5 nominací.
Herecké kategorie ovládla tato čtveřice: J. K. Simmons (Whiplash), Patricia Arquette (Boyhood), Julianne Moore (Still Alice) a Eddie Redmayne (The Theory of Evrything). Poslední jmenovaný během děkovné řeči předvedl něco, co se dá popsat snad jedině slovem roztomilý. Jeho reakce byla věrohodná a asi každý z nás by reagoval podobně. Teorii všeho uvidím až ve čtvrtek, ale podle recenzí a ukázek je jasné, že Eddie podal výkon, který si ocenění rozhodně zaslouží.
Nejlepším filmem se stal americký Birdman a jeho hlavní tvůrce Alejandro G. Iñárritu, který si zároveň odnesl cenu za Nejlepšího režiséra a Nejlepší původní scénář. Sean Penn, který cenu předával, utrousil dost příšerný komentář "Kdo dal tomuto muži zelenou kartu?", ale Alejandro mu to vrátil i s úroky. "Tuto cenu věnuji všem Mexičanům, kteří žijí v Mexiku. Modlím se, že dokážeme najít a vybudovat vládu, kterou si zasloužíme a doufám, že s imigranty z Mexika v tomto státě může být jednáno se stejnou důstojností jako s těmi, kteří přišli dříve a vytvořili tento imigrantský stát."
Teď na chvíli odskočím od kategorií a přesunu se k hudbě. Lady Gaga mnohé překvapila a ukázala, že za všemi těmi kostýmy a líčením se skrývá úžasný hlas. Ale asi nejemotivnějším momentem celého večera bylo vystoupení Johna Legenda a rappera jménem Common, kteří zazpívali vítěznou skladbu Glory z filmu Selma. "Víme, že v současnosti je boj o svobodu a spravedlnost opravdový. Žijeme v tom nejvíce incarcerated [= vsadit do vězení] zemi na světě. V nápravném zařízení je více černochů, než jich tam bylo v roce 1850 kvůli otroctví. Když lidé pochodují na naší píseň, chceme vám říct, že jsme s vámi, vidíme vás, milujeme vás a pochodujte dál." Hudebních čísel bylo samozřejmě víc, ještě zmíním Adama Levina z Maroon 5, který zazpíval nominovanou píseň Lost Stars z filmu Begin Again, ve kterém se v hlavní roli předvedla skvělá dvojice Mark Ruffalo a Keira Knightley.
Jak jistě víte, scénáristé mají dvě kategorie - Nejlepší původní a Nejlepší adaptovaný scénář. Jestli jste si už přečetli výsledky, tak tušíte, proč tuto kategorii nechávám na konec. Oscara za Nejlepší adaptovaný scénář si odnesl Graham Moore za The Imitation Game. Tento nádherný snímek tedy můžeme nazývat oscarovým filmem a již zmiňovaný Graham pronesl nejkrásnější řeč z celého večera.

"... Alan Turing nikdy neměl tu příležitost stát na pódiu jako je toto a dívat se na tyto nepochybně atraktivní tváře. Já tu šanci mám a to je ta nejméně spravedlivá věc, jakou jsem kdy slyšel. Takže v tomto krátkém čase, co tady mám, chci říct tohle...
Když mi bylo 16 chtěl jsem se zabít, protože jsem si připadal divný a odlišný a přidalo mi, že nezapadám. A teď stojím tady.
Takže bych chtěl, aby tento moment byl pro ty děti, které si připadají divné nebo jiné, protože nikam nezapadají. Ano, zapadáte. Slibuji vám to. Zůstaňte divní. Zůstaňte jiní. A když přijde vaše chvíle postavit se na toto pódium, prosím předejte tuto zprávu tomu, kdo přijde jako další."


image host image host


A teď už se pomalu ale jistě dostávám ke konci. Na řadu už konečně přichází jeden z nominovaných - Benedict Cumberbatch. Spolu s ním se na červeném koberci objevila jeho manželka Sophie Hunter a pár vypadal jako vždy krásně. Už jenom ten banner, který jste mohli vidět někde hodně hodně nahoře ukazuje, jaká nádherná a roztomilá dvojice tyto dva jsou. Benedict sám řekl: "Všude mě doprovází mé sluníčko." No prostě... radost pohledět, co říkáte?(ještě se svými komentářemi krotím, buďte rádi, že neslyšíte mé zvuky při prohlížení fotek, od aww až po mix čehosi)
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host

Benedict předával společně s Naomi Watts cenu za Nejlepší střih, kterou si odnesl Tom Cross za film Whiplash. Níže můžete vidět fotografie z pódia i dvě fotky ze zákulisí.
image host image host image host image host image host image host

Takovéto akce se musí vždy pořádně oslavit, takže ani u Oscarů nemůže chybět afterparty. Níže se podívejte na fotografie Benedicta se Sophie a s vítězným Grahamem Moorem.
image host image host image host image host image host image host

Fotografie to nejsou rozhodně všechny a nepochybuji o tom, že se jich ještě spoustu objeví. Pro další fotografie a zároveň i videa vás odkážu na tyto dvě adresy: sue-78.tumblr.com a londonphile.tumblr.com. Pokochat se novými ofotografiemi budete moci i u karin-woywod.tumblr.com a deareje.tumblr.com.
Filmový rok 2014 můžeme považovat za ukončený a asi budete souhlasit, že bylo na co se dívat. Doufejme, že i tento rok bude, nejen co se týče filmového světa, úspěšný.

Hamlet se dostane na plátna kin

20. února 2015 v 19:23 | Petra |  Projects BC
Hamlet - jedna z nejznámějších her Williama Shakespeara - se již toto léto objeví na divadelních prknech Barbican Theatre. V titulní roli se představí Benedict Cumberbatch, režie se ujme Lyndsey Turner. A pokud jste se obávali toho, že Benedicta v této světoznámé tragédii neuvidíte, následující informace vás potěší. To, co se bohužel nestalo u Richarda III. s Martinem Freemanem. stane se tentokrát - NT Live oznámilo, že od 15. října bude Hamlet promítán na plátnech kin. Teď už jen musíme doufat, že to bude i v Česku a na Slovensku.


Benedict pro Vanity Fair

18. února 2015 v 20:09 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans BC
Před nedávnem jsem zde zveřejnila článeki o speciálním čísle magazínu Vanity Fair. Na jeho stránkách se objevili ti nejlepší herci a herečky minulého roku. Mezi nimi nemohl chybět ani Benedict Cumberbatch, který, stejně jako jeho kolegové, nafotil nový photoshoot. A právě z něj najdete níže velmi povedené video. Doporučuji vám se na něj podívat, povedlo se jim.


Benedict u Jimmy Kimmela a na TIG Q&A

17. února 2015 v 20:53 | Petra |  Events, Appearances BC
Benedict Cumberbatch si novomanželského štěstí moc neužil, hned dva dny po svatbě odletěl do Ameriky. Objevil se v talkshow Jimmy Kimmela a společně s Keirou Knightley se účastnili The New York Times' TimesTalk & TIFF In Los Angeles Presents "The Immitation Game". Což jednoduše znamaná diskuzi s touto úžasnou hereckou dvojicí. Záznam si určitě pusťte zde, fotografie níže.
U Jimmy Kimmela musela samozřejmě přijít otázka i na manželství, The Imitation Game a nominace na Oscary. Benedict vypadá šťastně a spokojeně (kdo by nebyl) a tři videa z této talkshow naleznete zde.

image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host

Benedict a Sophie jsou manželé!

15. února 2015 v 17:15 | Petra |  Other BC
Benedict Cumberbatch a Sophie Hunter vstoupili včera do svazku manželského. V úzkém kruhu přátel a rodiny byli oddáni na Isle of Wight v kostele sv. Petra a sv. Pavla. Romantičtější den si na to vybrat nemohli - Den svatého Valentýna patří v anglosaských zemích k velmi populárním.

"Benedict a Sophie se včera vzali, obklopeni jejich blízkými přáteli a rodinou. Byl to magický den." oznámila Benova publicistka Karon Maskill (pokud se dívat na fotky z oficiálních akcí, určitě jste na nich Karol viděli, byla například s Benem na Oscarech)

Zatím se objevily pouze fotografie od paparazzi, které zde rozhodně dávat nebudu. Pokud bude chtít pár nějakou fotografii zveřejnit, rozhodně se o ní s vámi podělím. Benedict bude zítra v talkshow Jimmy Kimmela a dá se předpokládat, že se ho na svatbu zeptá.

Páru bych ráda popřála jen to nejlepší, hodně štěstí a zdraví a ať si společný život užijí plnými doušky.


BAFTA Film Awards 2015

9. února 2015 v 18:37 | Petra |  Together
Včera v londýnském Royal Opera House proběhlo předávání filmových cen British Academy of Film and Arts, zkráceně BAFTA. Z 'našich' herců se na červeném koberci a ceremionálu samotném objevili Andrew Scott, Martin Freeman (v publiku vedle něj seděla i Amanda Abbington) a Benedict Cumberbatch se snoubenkou Sophie Hunter. Všem zmíněným to opravdu slušelo, jak sami můžete posoudit na fotografiích a videích níže. A že je na co se dívat.
Začnu s tou dobrou zprávou - scénárista Stephen Beresford a producent David Livingstone si za snímek Pride odnesli jednu cenu - Outstanding debut by a British writer, director or producer (Mimořádný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta). Tento film zachycuje skutečnou událost roku 1984 a vypráví příběh skupiny aktivistů LGSM (Lesbians and Gays Support the Minners), kteří vybírali peníze na pomoc rodinám postiženým stávkou horníků ve Velké Británii. Tento film, kde mimo jiné hraje i Andrew, vám můžu srdečně doporučit. Dají se k němu stáhnout i české titulky, takže neváhejte a podívejte se. Film The Imitation Game na předávání zrovna nezazářil. Neodnesl si ani jednu sošku, což je opravdu velká škoda. Ale už i ta nominace se dá považovat jako velký úspěch. Seznam výherců najdete zde.


A teď přichází čas vzít naše herce pěkně popořádku. Začněmě s Andrewem Scottem, u kterého jsou zatím k dispozici pouze fotografie, ale zato velmi povedené.
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host

Martin společně s herečkou Gugu Mbatha-Raw předával cenu za Nejlepší kameru, kterou si opravdu zaslouženě odnesl snímek Birdman. Pod videem ještě naleznete fotky z předávání a místnosti pro vítěze.

image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host

Říká se to nejlepší na závěr, ale Benedicta se Sophie jsem nechala na závěr jen proto, že toho s nimi je nejvíce. Sami to můžete vidět i na fotografiích, kterých není zrovna málo. Aspoň se můžete pokochat, protože fotky to jsou krásné a páru to skutečně sluší. Zde najdete rozhovory a další videa s Benem a Sophie.
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host


My Dear Bessie

8. února 2015 v 20:00 | Petra |  Together
Možná si ještě pamatuje Hay Festival, kde Benedict Cumberbatch společně s Louise Brealey četl korespondenci mezi Chrisem Barkerem a Bessie Moore (pokud ne - poslechněte si je znovu zde). Dopisy této dvojice vyšly v knize pod dohledem Simona Garfielda, který se postaral i o předmluvu.
V září 1943 narukoval Chris Baker na pozici obsluhy navěstidel do severní Afriky a rozhodl si zkrátit si dlouhé válečné dny psaní svým starým přátelům. Jednou z nich byla Bessie Moore, jeho bývalá kolegyně z práce. Nečekaná srdečnost její odpovědi navždy změnila jejich život. Přes kontinenty a roky jsou jejich vtipné, láskyplné a neuvěřitelně osobní dopisy obdivuhodným dúkazem lásky odehrávající se během druhé světové války. Jejich příběh je poutavým důkazem síly dopisů i v obyčejných životech.
Před pár dny se na Twitteru objevila fotka již zmíněné dvojice s tímto popiskem: "Benedict Cumberbatch a @louisebrealey jako Chris Berker a Bessie Moore z nádherného milostného příběhu My Dear Bessie." Jestli to znamená audioknihu nebo něco podobného nevím, ale fotka je to pěkná, co říkáte?

Vanity Fair's 2015 Hollywood Issue

6. února 2015 v 19:33 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans BC
Benedict Cumberbatch se společně s dalšími hereckými hvězdami objevil na stránkách magazínu Vanity Fair. Oscaři se už pomalu ale jistě blíží, a tak vydal tento magazín číslo obsahující jen to nejlepší, co minulý rok nabídl na stříbrném plátně.
Níže najdete fotografie z příprav photoshootu, ale i výsledek samotný. Speciální videa k tomuto vydání si můžete pustit zde, herců a hereček se například ptají na jejich přezdívku z dětství nebo první idol. Ale to není všechno - v poslední době si angličtí herci a herečky vydobývají silnou pozici v Hollywoodu. Doporučuji vám pustit si krátký film Jasona Bella jménem Hollywood's British Invasion rozdělený na tři části. Najdete ho zde a určitě se u toho pobavíte.


image host image host image host image host image host image host
image host image host

Sonety trochu jinak

4. února 2015 v 18:47 | Petra |  Projects BC
Poslední dobou se nic zajímavého neděje, a tak, když jsem narazila na video níže, rozhodla jsem se o něj s vámi podělit. Jak je v samotném úvodu videa napsáno, v květnu 2010 vystoupil Tim Arnold se svojí show Sonnet 155 v londýnském Almeida Theatre. Nepřevedl sonet 155, protože ten samozřejmě William Shakespeare nenapsal, ale dílem tohoto velikána se inspiroval. Spojení klasické hudby, rocku a mluveného slova funguje, myslím si, výborně. Níže se můžete podívat na jendu část s názvem The Old King's Fool, ve které Benedict Cumberbatch zastupuje práve mluvené slovo.


zdroj: londonphile.tumblr.com
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter