Březen 2015

Martin si zahraje hlavní roli v krátkém filmu

30. března 2015 v 20:00 | Petra |  Projects MF
Martin Freeman si zahraje hlavní roli Steva Marriotta v krátkometrážním snímku Midnight of My Life. Steve Marriott byl britský zpěvák a člen kapel Small Faces a Humble Pie. Tento film se zaměřuje na dojemnou studii talentu a toho, co znamená úspěch. Natáčení bude probíhat na konci dubna v londýsnkém East Endu. Více informací najdete zde.


Martin na předávání Mousetrap Awards

28. března 2015 v 19:48 | Petra |  Events, Appearances MF
Martin Freeman si na 4. předávání Mousetrap Awards odnesl sošku pro Nejlepšího herce za výkon v divadelním představení Richard III. Tyto ceny organizuje společnost Youth Forum a o výhercích rozhodují divadelní diváci od 15 do 23.
Tisk během produkce této shakespearovské hry kritizoval mladé publikum, které se údajně chovalo nezdvořile. Sám autor článku, ze kterého čerpám informace, řekl, že během jeho návštěvy divadla se nevhodně chovaly jenom dvě ženy přes padesát, které neustále kontrolovaly své chytré telefony. Martin se mladých diváků také zastal a řekl, že "přišlo hodně lidí, kteří byli v divadle poprvé a mnoho lidí očekávalo, že se budou chovat určitým způsobem, ale musím říct, že kromě pár vyjímek, se všichni pod 25 chovali ukázkově. Ano, pár mobilů zvonilo, ale to může být stejně tak u 56ti letého."
Jak jsem už řekla, Martin si odnesl cenu pro Nejlepšího herce. Vítěze ostatních kategorií najdete zde. Níže si můžete přečíst Martinovu děkovnou řeč a pokochat se fotografiemi (Martin vypadá čím dál lépe).

"Jaké čest to je, být tady. Děkuji, že jste přišli. Vím, že to není celé jen kvůli mně, ale něco z toho ano [smích]. Mám malou pásmovou nemoc, omlouvám se. Vrátil jsem se zrovna z natáčení, ale tohle bych si nenechal nikdy ujít. Nikdy nezmeškám příležitost... převzít si cenu [smích]. Jít do divadla, chtěl jsem říct. Miluji návštevy divadla.
Měl jsem velké štěstí. Přidal jsem se k mladému divadelnímu spolku, když mi bylo 15, v mém domacím prostředí Teddingtonu, v předměstí. Tam jsem se naučil skoro všechno, před hereckou školou, o tom, jak být hercem a kým bych jednoho dne mohl být. Bylo to pro mě štěstí v tom smyslu, že jsem to zvládl dělat po podivných 20 let.
Chtěl bych poděkovat Jamie Lloydovi a a Richi... bylo to opravdu radost. Nejtěžší práce, na jaké jsem kdy pracoval. A všichni ti mladí lidé tady - no, každý je tady mladší než já - ale lidé by měli vědět, že to je těžká práce. Nikdy jsem nepracoval tak tvrdě jako během Richarda III., ale bylo to opravdu radost.
Bylo pro nás ctí, že jsme dostali do divadla tolik mladých lidí, bylo to naším cílem. Takže vám děkuji za návštěvu a děkuji za tuto cenu.
Opravdu jsem si to potřeboval více než James McAvoy. [smích]"

image host image host image host image host image host

Pohřeb Richarda III.

27. března 2015 v 16:41 | Petra |  Events, Appearances BC
Včera se v katedrále v Leicesteru konal pohřeb panovníka Richarda III., jehož ostatky byly po stovky let ztracené. Jeho smrt na bitevním poli ukončila bitvu dvou růží a rod Yorků přišel o svého posledního krále. Ostatky byly nalezeny v roce 2012 pod parkovištěm a po analýze DNA bylo potvrzeno, že se jedná právě o Richarda III.
"Nikdo zde netruchlí. Jde spíše o pozdrav a uznání naší historie," řekl BBC reverend David Monteith. Mši předcházel průvod celým městem a samotnou mši sloužil arcibiskup Justin Welby. Benedict Cumberbatch, údajně vzdálený příbuzný Richarda III., přečetl báseň Richard od Carol Ann Duffy.


Richard (Carol Ann Duffy)
My bones, scripted in light, upon cold soil,
a human braille. My skull, scarred by a crown,
emptied of history. Describe my soul
as incense, votive, vanishing; your own
the same. Grant me the carving of my name.

These relics, bless. Imagine you re-tie
a broken string and on it thread a cross,
the symbol severed from me when I died.
The end of time - an unknown, unfelt loss -
unless the Resurrection of the Dead…

or I once dreamed of this, your future breath
in prayer for me, lost long, forever found;
or sensed you from the backstage of my death,
s kings glimpse shadows on a battleground.

Bohužel jsem nenašla český překlad pokud tomu nerozumíte, tak se omlouvám, ale netroufám si na překlad. Než vás nechám kochat se fotkami, odkážu vás sem, kde najdete rozhovor s Benedictem a dalšími hosty.

image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host


Benedict bude moderovat předávání sportovních cen

24. března 2015 v 19:16 | Petra |  Events, Appearances BC
Benedict Cumberbatch se již podruhé ujme moderování prestižních sportovních cen Laureus. 16. ročník Laureus World Sports Awards se bude předávat 15. dubna 2015 v šanghajském Grand Theatre.
"Jsem nadšen, že jsem byl znovu vybrán jako součást týmu této důležité události, poduhé za sebou. Všichni obdivujeme výkony sportovců a sportovkyň, které známe, takže mít tu šanci sdílet s nimi pódium v tak pro ně tak důležité moment, je ctí.
Jsem velkým fanouškem sportu a minulý rok to pro mě byla radost. Potkal jsem Tony Hawka, mého dětského hrdinu a měl tu šanci vyměnit si pár běžeckých tipů s Sebastianem Coem a Daylem Thompsonem. A samozřejmě to je pro dobrou věc. To, co Laureus dělá po celém světě, jak využívá sport k zlepšení života mladých lidí, je inspirativní a jsem nadšen, že mohu být součástí tak speciální události."


Sherlock ve viktoriánském

18. března 2015 v 19:46 | Petra |  Other SH
Epizoda, na kterou se už určitě všichni těšíte, vrátí Sherlocka Holmese a Johna Watsona zpátky v čase do viktoriánské Anglie. Steven Moffat potvrdil to, co už fanoušci sami mohli vidět na fotkách z natáčení. Také prozradil, že už jsou už se speciálem skoro hotovi a je velmi spokojený s výsledkem. Předpokládá se, že bude odvysílán někdy o letošních Vánocích.
"Speciál je samostatný. To, co děláme, a jak to děláme, bychom jinak neudělali, než díky tomuto speciálu. Není to součást těch tří epizod. Takže jsme to museli udělat takhle - těžko to můžeme skrývat - je to viktoriánské. Mark a já jsme to chtěli udělat a musel to být speciál, úplně oddělený od ostatních. Je to ve své vlastní bublině."


One of the doomed.

15. března 2015 v 17:25 | Petra |  Other LB
Před nedávnem jsem zde zveřejnila Benedicta Cumberbatche čtoucího dopis od Alana Turinga v rámci Letters Live. Dnes si můžete poslechnout dopis od Clementine Churchill, manželky Winstona Churchilla, zveřejněný v deníku The Times. Video nejde na blog vložit, takže si Louise Brealey můžete poslechnout zde.
Jen připomínám, že Louise a Ben se budou účastnit všech pěti večerů Letters Live (31. 3. - 4. 4.)


Recepce a večeře na podporu MNDA

11. března 2015 v 18:08 | Petra |  Events, Appearances BC
Benedict Cumberbatch se po boku své manželky Sophie Hunter účastnil recepce a večeře na podporu Motor Neuron Disease Association. Benedict se stal patronem této organizace už před 11 lety, poté co si zahrál Profesora Stephena Hawkinga, který touto nemocí bohužel trpí. Samotný Stephen se této akce, konané v Buckinghamském paláci, také účastnil, jak může vidět na fotkách níže.
MNDA je jediná organizace na britských ostrovech, která pomáhá lidem s touto nemocí. V současné má přes 8000 členů. V roce 2009 oslavila své 30. výročí a doufejme, že má ještě spoustu let před sebou.

image host image host image host image host

Yours in distress, Alan

8. března 2015 v 19:20 | Petra |  Other BC
Benedict Cumberbatch v rámci Letters Live přečetl dopis Alana Turinga, napsaný po uzavření jeho soudního řízení. Jak asi víte, Turing byl odsouzen z přečinu proti mravopočestnosti. Dva roky poté spáchal sebevraždu kousnutím do jablka napuštěného kyanidem draselným, smrtelným jedem.
"Dostal jsem se do těch problémů, u kterých jsem vždy předpokládal, že by se mi mohli stát."
Benedict se spolu s Louise Brealey a dalšími známými hosty zúčastní všech pěti večerů Letters Live. Večery, které budou oslavovat krásu a sílu dopisů, napsaných slavnými osobnostmi i obyčejnými lidmi budou probíhat od 31. března do 4. dubna v londýnské Freemasons' Hall.

celé video zde

Andrew o Bondovi

4. března 2015 v 19:03 | Petra
Andrew Scott se objeví v pokračování jedné z nejznámějších sérii na světě - James Bond. Film to je již 24. v pořadí a nese název Spectre. Jeho česká a slovenská premiéra je naplánována na 6.11. 2015. Andrew se představí v roli Denbigha, člena britské vlády. O jeho postavě zatím nic jiného nevíme, ale věřím, že se informace postupně nashromáždí.
Záhadná zpráva z minulosti posílá Jamese Bonda na cestu za odhalením zlověstné organizace. Zatímco se M musí bránit politickému nátlaku, aby udržel tajnou službu při životě, Bond postupně odkrývá rozsáhlý podvod a odhaluje strašlivou pravdu, skrývající se za projektem SPECTRE.
Přiznám se, že filmů jsem viděla několik, ale nikdy mě to nijak nezaujalo. Nicméně, v obsazení se nachází několik mých oblíbených herců, kterým kraluje samozřejmě Andrew, takže ode mě dostane Agent 007 ještě jednu šanci (omlouvám se všem, kteří tyto filmy zbožňují). Ale ať už se vám James Bond líbí nebo ne, je jasné, že tohle je obrovská příležitost pro našeho milovaného představitele Jima Moriartyho.Mohla bych na vás ještě mít prosím prosbu? Škola, kde pracuje moje mamka, se účatní soutěže o stůl na ping-pong. Byla bych vám opravdu vděčná, kdybyste zde hlasovali. Hlasování končí 13. března a dá se hlasovat každý den. Za mamku vám mockrát děkuji :)

Recenze: Pride

2. března 2015 v 19:50 | Petra |  Reviews
Skončilo předávání filmových cen a blog zase zeje prázdnotou. Ale když mám teď ty prázdniny, budu se snažit připravit si články dozadu, pokud opět nastane okurková sezóna. Pokusím se přeložit nějaké články z blogu Johna, případně nějaké rozhovory a pak tady máme i recenze. A dnes se právě na jednu z nich podíváme. Všimla jsem si, že se k tomuto filmu objevily české a slovenské titulky a využívám toho, že jsem přidala Andrewa k tématu blogu. Tady máte recenzi jednoho z mých nejoblíbenějších filmů - Pride.

PRIDE

Režie: Matthew Warchus // Scénář: Stephen Beresford // Kamera: Tat Radcliffe // Hudba: Christopher Nightningale // Hrají: Bill Nighy, Andrew Scott, Dominic West, Imelda Staunton, Joseph Gilgun, George MacKay, Russell Tovey, Paddy Considine, Freddie Fox, Ben Schnetzer, Jessie Cave, Monica Dolan, Jessica Gunning, Sophie Evans, Liz White, Faye Marsay, Johnny Gibbon, Michael Vardian
Britský snímek Pride se zakládá na skutečném příběhu a zachycuje skupinu aktivistů LGSM, kteří vybírali peníze na pomoc rodinám postiženým stávkou horníků ve Velké Británii. Jenže se píše rok 1984. Lesby a gayové jsou širokou veřejností (nejen britskou) vnímáni negativně. Národní svaz horníků se zdráhá přijmout podporu skupiny LGSM s ohledem na obavy z veřejného mínění o tom, že je tento hornický svaz otevřeně spojen s gay hnutím. A tak se aktivisté rozhodnou svůj finanční příspěvek přivézt přímo do malé hornické vesnice ve Walesu. Jádro této hořké komedie spočívá v konfrontaci homosexuálů s puritánskou vesnickou komunitou, přímo tváří v tvář na otevřené besedě mezi oběma světy.

Když jsem viděla trailer na tento snímek, řekla jsem si, že to vypadá opravdu dobře a těšila jsem se na to do kina. Bohužel, z mně neznámých důvodu, se tento film na plátna našich kin nedostal. Během vánočního shonu se mi dostal úplně z hlavy, ale poté jsem na Tumblr viděla nadšené reakce a ke konci roku jsem se na něj konečně podívala. Věděla jsem, že se nudit nebudu, ale film Pride přesáhl má očekávání mnohonásobně. Pokud mě trošku znáte (hlavně na Tumblr je to, myslím si, vidět), tak už jen ze synopse můžete očekávat, že mě takové téma zaujme. A měli byste pravdu.
Začnu u těch, které na plátně nevidíte. A už i tady můžu začít házet jeden superlativ za druhým. Práce kamery a střihu si zaslouží jedničku s hvězdičkou - panuje mezi nimi skvělá spolupráce a i barevně je krásně vyladěný, radost sledovat. Když už mluvím o barvách - nedokážu sce úplně posoudit, jak historicky přesné jsou kostýmy a výprava, ale dýchala na mě atmosféra 80. let. Velmi k tomu dopomohla i hudba, soundtrack bych si klidně hned koupila. A to nemluvím jenom o písničkách té doby, ale i práce Christophera Nightningala si zaslouží pochvalu. Tohle všechno je samozřejmě propojeno režisérem, takže veškeré mé pochvaly patří i jemu. No a scénář... kde mám začít? Řeknu to tahle, tu cenu si na BAFTA odnesl zaslouženě. A to, že je to debut, mě ohromuje.
A teď k hercům - právě to patří k jedné z těch věcí, kvůli kterým nechápu, proč se film nedostal do kin. Ano, většina obsazení jsou nová a neznámá jména, ale najdete tam několik světoznámých a úžasných herců. Diskuzi o tomhle si ale nechám na jindy. Imeldu Staunton jsem přestala vidět jako Dolores Umbridge a to je výkon, věřte mi. Bill Nighy a Paddy Considine se skvěle převtělili do postav, které si nejde nezamilovat. A už se dostávám k těm mladým a mnohdy neznámým talentům - všichni členové LGSM byly krásně napsané postavy zahrané úžasnými herci. A nezáleží na tom, jestli jste jejich jména předtím slyšeli nebo ne. Andrew Scott patří k těm známým jménům a i když ho ve filmu tolik nevidíte, tak ty scény s ním zanechají dojem hodně dlouho. Nehledě na to, že s Dominicem Westem tvoří nádhernou dvojici (*cough cough* OTP *cough cough*).
Narozdíl od ostatních recenzí, které píšu den nebo dva po zhlédnutí, jsem tohle viděla na konci minulého roku, takže uběhla už docela značná doba. Proto nedokážu všechno popsat tak, jak bych si přestavovala, za to se omlouvám. Ale pamatuji si tohle - celý film doprovázela příjemná atmosféra a před očima vám probíhala důmyslná kombinace komedie a dramatu. Závěrečné titulky mě dohnaly skoro k slzám, což závěrečné titulky u většiny filmů umí velmi dobře (The Imitation Game, 12 Years a Slave,..). Herci i štáb ze sebe vydali to nejlepší. Po technické stránce byl film krásně zvládnutý, atmosféra 80. let také a u té hudby se vám chtělo tančit. A v jedné scéně (Shame shame shame) se tanci nedalo odolat. Cítila jsem se dojatě, šťastně a hlavně - hrdě, což je asi cílem filmu, vzhledem k jeho názvu. "Vidite, co jsme tady dnes udělali, naším spojením, slibem vzájemné podpory, naším přátelstvím? Udělali jsme historii."
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter