Květen 2015

Byl pozdní večer – první máj...

29. května 2015 v 21:06 | Petra |  Blog
...žádný čas lásky nenastal, ale i tak se něco málo dělo. Mimochodem - tohle je ta věc, o které jsem mluvila před pár dny. Abyste se taky dozvěděli něco o mě, rozhodla jsem se, že každý měsíc napíšu takový, jak to říct - souhrn toho, co se v mém životě stalo.
Hlavním hrůzou tohoto měsíce byly ročníkové zkoušky. Pozitivní na nich ovšem je, že ročníkovka z matiky už mě v třeťáku nečeká (už nebude povinná a já si jí rozhodně brát nebudu). Teď budu určitě znít jako někdo, kdo si neustále šíleně stěžuje, ale nedopadlo to tak špatně, jak jsem psala. A upřímně říkám, že jsem z toho opravdu měla takový pocit. Dějepis ještě stále nevím, angličtina jedna, čeština jedna (ono to bodování bylo podivné - dostali jste 0,5 bodu za to, že jste tu možnost nezakroužkovali) a matika tři (mít o bod víc tak mám dvojku). Měla jsem štěstí a dvakrát jsem si dobře tipla. Z matiky mám teď průměr 2,49, takže pokud nepokazím závěrečnou písemku, měla bych mít dvojku (zázraky se nedějí jen o Vánocích).
Když už mluvím o té škole - na mém Instagramu si někdo možná všiml fotky s komentářem I never ever ever want to be an editor. 8. června k nám totiž přijedou studenti v rámci projektu Edison (z Číny, Singapuru, Mexika, Kanady, Ukrajiny a Thajska - pokud si to dobře pamatuji) a naše skupina na angličtinu měla za úkol natočit video k uvítání. Ne, že by mi bylo to stříhání tak nepříjemné, ale jsou i zábavnější činnosti. O tomto projektu víc někdy jindy.

image host image host
kočka v Senior Parku naše Emma

Už jen díky ročníkovkách jsem neměla moc času na filmy, seriály a knížky. Ale i přesto se něco našlo - zde najdete filmy, které jsem viděla, Age of Ultron byl samozřejmě nejočekávanější, ale Ex Machina, Mad Max nebo starší Želary byly také úžasné. A zmínit musím i The Song of Achilles od Madeline Miller, ještě nejsem nakonci, ale wow wow wow. Útočí na první místo (zatím nejoblíbenější knížkou je The Shock of the Fall od Nathana Filera).
No a hudba... to je jasná Eurovize. Proč jsem se na to nekoukala dřívě, nechápu. Samozřejmě jsem viděla Ukrajinu nebo ruské babičky, ale tohle byla moje premiéra. A rozhodně ne poslední. Takhle moc jsem se už dlouho nebavila. Na můj vkus tam bylo až moc pomalých písniček (asi jsme chtěli vypadat normálně kvůli Austrálii, která tam je kDO VÍ PROČ!!!). Gratuluji Švédsku, ale pro mě je vítězem prostě Loic Nottet ♥ A vůbec nejlepší je Conchita... prosím prosím kupte mi její album ♥
You're stronger than you believe / You are, you are unstoppable

image host image host
← místo úklidu jsem si předělala nástěnku takhle to dopadne, když dělám koláž do školy

To je pro teď všechno. Doufám, že příští měsíce budou o něco málo zajímavější, přeco jenom se toho v květnu moc nedělo. Snad se vás to aspoň trochu zajímalo a pokud chcete, abych pokračovala, budu jen ráda :)

we gonna rapppabab tonight

Neselhal jsem 10000 krát. Našel jsem 10000 způsobů, které nefungují.

28. května 2015 v 20:51 | Petra |  Projects BC
Jestli tento slavný citát zazní v chystaném filmu The Current War je otázkou. Jisté už je obsazení hlavní role, tedy Thomase Alva Edinsona. Nebude jím nikdy jiný, než Benedict Cumberbatch, který se po úspěchu The Imitation Game opět objeví ve filmu The Weinstein Company. Scénář Michaela Mitnicka už na zpracování čeká čtyři roky, teď se režie konečně ujmul Timur Bekmambetov.
Název filmu už mnohé napovídá - v 80. letech 19. století mezi sebou vedli Edison a Nikolou Teslou tzv. válku o proud. Konflikt spočíval v otázce, zda je lepší stejnosměrný či střídavý proud a velmi rychle se dostal do podnikatelské roviny. Pro Teslu bylo přelomové setkání s Georgem Westinghousem, který mu financoval výstabu elektrárny. Edison proti nim bojoval velice nemorální kampaní. Její součástí bylo eletrické křeslo nebo veřejné usmrcování živých zvířat střídavým proudem. Teslu tato kampaň neodradila a v roce 1893 se v Chicagu uskutečnila výstava, která jen utvrdila Teslovo vítězství. Tím finálním krokem bylo získání zakázky na stavbu vodní elektrárny na Niagarských vodopádech, která o pár let pozdějí zásobovala i New York. Také je potřeba říct, že by tohle Edisonův systém nikdy nedokázal.
Na další informace si ještě budeme muset počkat. Benedict má ještě v plánu filmy Doctor Strange a Knihu džunglí, kde namluví tygra Sher Khana.


Nový trailer k Black Mass

24. května 2015 v 21:21 | Petra |  Projects BC
Pravdivý příběh Whitey Bulgera (Johnny Depp), bratra senátora (Benedict Cumberbatch) a jednoho z nechvalně známých násilných zločinců v Jižním Bostonu, který se stal na 30 let udavečem FBI, aby se zbavil mafiánské rodiny obývající jeho rajón. Vše se vymklo kontrole, což vedlo k vraždám, obchodu s drogami a vydírání. V důsledku toho se Bulger dostal na seznam deseti nejhledanějších zločinců světa.

Objevil se nový trailer k filmu Black Mass, který se v českých a slovenských kinech objeví 17. 9. 2015. A musím říct, že se nemůžu dočkat výkonu Johnnyho Deppa. Doufám, že se teď nikdo nenaštve, ale Johnny si v posledních letech zahrál povahově podobné postavy. Ale Jack Sparrow je holt jenom jeden... Tohle vidím jako velkou změnu a práve i proto se na film tak těším. Druhým důvodem je samozřejmě Benedict Cumberbatch, který se představuje jako Johnnyho bratr. A třetí důvod je i samotný obsah filmu. Myslím si, že víc není potřeba dodávat, o filmu jsem už v několika článcích mluvila. A co na teaser trailer říkáte vy?


Přežila jsem

24. května 2015 v 1:00 | Petra |  Blog
Bohužel nemám momentálně moc fantazie, takže je titulek článku takový, jaký je. Za prvé - vím, že není pátek, ale však mě znáte. Čas jsem si našla teď, během čekání na šílenství jménem Eurovize.
Děkuji ji vám za vaší trpělivost a za vaše komentáře. Teď k těm zkouškám - angličtina dle očekávání jednoduchá (u jednoho cvičení byla u všech otázek správná odpověď A, to zmate) - největší problém byl dodržet limit slov u writing, Dějepis bude určitě dvojka, jestli jednička, neodhaduji tipovat (že bude chtít až takhle konkrétně kurfiřty mě nenapadlo a na můj vkus tam bylo až moc letopočtů). Matiku a češtinu jsem pěkně po- no však víte, co myslím. Čeština bude trojka nebo s opravdou velkou velkou dávkou štěstí možná špátná dvojka. No a matika... budu ráda za čtyřku. Minulý rok jednička, tenhle čtyřka - pěkně se nám to obrací. Minulý rok byla jednoduchá, ale co bylo proboha tohle? I inteligence našeho ročníku říkala, že to bylo dost těžké, tak co potom má dělat průměr jako já. Takže, stručně řečeno - zrovna dvakrát se mi to nepovedlo. Stejně - jestli budu mít 1 nebo 2 na vysvědčení z češtiny a dějepisu a 2 nebo 3 z matiky, je mi víceméně jedno.
Aaaa už jen sedm minut - zítra oběhnu spřátelé blogy, slibuji! A dostala jsem jeden nápad, kterým bych mohla tenhle blog trošku oživit, pokusím se ho, co nejdřívě sepsat.

Mockrát děkuji za vaše návštěvy a komentáře,
Petra ♥

EDIT - Úžasné, článek se nezveřejnil :D

Ach ty zkoušky

18. května 2015 v 20:35 | Petra |  Blog
Řeknu vám, že květen rozhodně není můj oblíbený měsíc. Tento týden si pro nás jako každý rok naše úžasné gymnázium připravilo takovou specialitku - ročníkové zkoušky. Zítra budu v hlavě lovit to málo, co vím o gramatice, slohu a literatuře a potom zabruslím do (alespoň doufám) pro mě lehké angličtiny. Po středečním studijním volnu (nikdy bych neřekla, že budu otrávená z dvou dnů volna) přichází na řadu trocha té matematiky v ďábelské kombinaci s dějepisem. Ach ta čísla, hodí se říct, protože letopočty nejsou zrovna hezká věc. Zajímavé je, že z toho nejsem ve stresu, ale otrávená jsem teda pořádně.
Pokud tohle všechno ve zdraví přežiju, mělo bych se na blog vrátit. Na řadu tedy přichází moje omluva za nepřítomnost a v pátek bych snad mělo nějaký ten článek napsat.
Všem, kteří také mají před sebou podobné útrapy jako já, přeji hodně štěstí a ať jsou vaše výsledky co nejlepší!

EDIT:
Ještě jedna věc mě napadla. Vím, že to s tou mou aktivitou je dost bídné a mám na vás prosbu? Napadá vás něco, co byste si přáli? Baví mě psát, ráda bych psala delší věci, ale připadá mi, že to potřebuji něčím vylepšit. Něco k tomu přidat, aby to bylo trochu zajímavější. Abych jen nepsala o tom, co se kde kdy stalo, ale ještě něco navíc. Zajímalo by vís něco osobního? Zajímá vás nějaké téma? Nechci měnit téma blogu, to mi vyhovuje, ale přemýšlím, jestli by to nechtělo něco navíc. Děkuji za pomoc ♥

Čtvrtá série se začne natáčet na jaře

11. května 2015 v 13:28 | Petra
Včera se konalo předávání televizní cen BAFTA, kde si Sherlock odnesl Cenu diváků. Na červeném koberci se objevila Amanda Abbington, producentky Sue a Beryl Vertue a Steven Moffat. Hlavní dvojice, tedy Benedict Cumberbatch a Martin Freeman se na akci neobjevila z důvodů, který nám osvětlil Steven Mofffat - Martin hlídá děti a Benedict se stará o svou těhotnou manželku Sophie Hunter. To, jak všichni uznáte, jsou pochopitelné důvody a už se nemůžu dočkat, až uvidíme tyto dva páry dohromady na nějaké jiné události.
Nicméně, prozrazena byla také jedna pro nás životně důležitá věc - čtvrtá série se začne natáčet na jaře příštího roku. Nevím jak vy, ale mě tohle nijak nepřekvapilo. Máme tady tradiční dvouletou pauzu, ale tentokrát máme mězi tím ještě jeden speciál. Takže když to uzavřeme, jako fanoušci Sherlocka jsme na tom lépe než obvykle. Můj pozitivismus mě překvapuje.Martin se přidává k Marvelu

5. května 2015 v 22:50 | Petra |  Projects MF

Omlouvám se za neaktivitu, ale bohužel nemám vůbec čas. "Děkujte" škole. Ale tahle novnka je tak úžasná, že to sem prostě musím napsat.
Martin Freeman se přidal k obsazení Captain America: Civil War. Ti, kteří znají komiksy vědí, že Civil War je v marvelovském světě pojem. Těm. kteří nevědí, nechci moc spoilerovat, ale níže najdete synopse filmu.
Po nepříjemných událostech způsobených Ultronem se světová vláda rozhodne podpořit regulační zákon o registru všech superhrdinů. Zatímco Tony Stark (Robert Downey Jr.) souhlasí, Steve Rogers (Chris Evans) odmítá vládní dohled a postaví se zásadně proti. Stačí malá jiskřička, aby se mezi dřívějšími spolubojovníky rozhořela bitva epických rozměrů - občanská válka superhrdinů.
Není překvapením, že Chris Evans a Rober Downey Jr. budou mít ve filmu zásadní roli, stejně jako Sebastian Stan (Bucky Barnes), Scarlett Johansson (Natasha Romanoff/Black Widow) a další. Režie snímku se ujmou bratři Anthony a John Russoovi, kteří měli na starost i předchozí dva filmy Captain America.
Koho si zahraje Martin, není jisté a můžeme jen tipovat. Vím, že tenhle článek je dost stručnž, ale nebojte se - o tomhle budu informovat s velkou radostí, až budu mít konečně dost času, jště jednou se omlouvám.
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter