Neselhal jsem 10000 krát. Našel jsem 10000 způsobů, které nefungují.

28. května 2015 v 20:51 | Petra |  Projects BC
Jestli tento slavný citát zazní v chystaném filmu The Current War je otázkou. Jisté už je obsazení hlavní role, tedy Thomase Alva Edinsona. Nebude jím nikdy jiný, než Benedict Cumberbatch, který se po úspěchu The Imitation Game opět objeví ve filmu The Weinstein Company. Scénář Michaela Mitnicka už na zpracování čeká čtyři roky, teď se režie konečně ujmul Timur Bekmambetov.
Název filmu už mnohé napovídá - v 80. letech 19. století mezi sebou vedli Edison a Nikolou Teslou tzv. válku o proud. Konflikt spočíval v otázce, zda je lepší stejnosměrný či střídavý proud a velmi rychle se dostal do podnikatelské roviny. Pro Teslu bylo přelomové setkání s Georgem Westinghousem, který mu financoval výstabu elektrárny. Edison proti nim bojoval velice nemorální kampaní. Její součástí bylo eletrické křeslo nebo veřejné usmrcování živých zvířat střídavým proudem. Teslu tato kampaň neodradila a v roce 1893 se v Chicagu uskutečnila výstava, která jen utvrdila Teslovo vítězství. Tím finálním krokem bylo získání zakázky na stavbu vodní elektrárny na Niagarských vodopádech, která o pár let pozdějí zásobovala i New York. Také je potřeba říct, že by tohle Edisonův systém nikdy nedokázal.
Na další informace si ještě budeme muset počkat. Benedict má ještě v plánu filmy Doctor Strange a Knihu džunglí, kde namluví tygra Sher Khana.zdroje: tracking-board.com
cs.wikipedia.org
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter