Červen 2015

The Jam: About the Young Idea

30. června 2015 v 16:47 | Petra |  Events, Appearances MF
Martin Freeman navštívil výstavu v londýnském Somerset House ve znamení kapely The Jam. Snad nebudu jediná a přiznám se, že tuto kapelu neznám nebo si jí aspoň už nepamatuji. Nicméně, The Jam byla britská pop-rocková skupina, fungující od 70. až do začátku 80. let, jednu z jejich skladeb si můžete pustit níže (začínám jim přicházet docela na chuť).
Výstava se zaměřuje na to, jak tato kapela ovlivnila mladé Brity a uvidíte na ní materiály od fanoušků, ale i originální kostýmy z koncertů, nezveřejněná hudební videa, dopisy nebo i hudební nástroje Paula Wellera, Ricka Bucklera a Bruce Foxtona neboli skupiny The Jam.
O Martinovi se ví, že hudbu zbožňuje. Pokud si dobře pamatuji tak měl jeho starší (???) bratr kapelu a Martinova kolekce gramofonových desek je úchvatná. Níže již zmiňovaný klip a hlavně fotky, na kterých Martin vypadá... no prostě je to fešák.

image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host


Akademie nabírá nové členy

27. června 2015 v 11:24 | Petra |  Together
Akademie filmového umění a věd má v současné době přibližně 6000 členů, ale ani tak vysoké číslo neznamená, že nepřibývají noví. Tento rok jich Akademie pozvala 322 a nabídla jim, aby se přidali do jedné ze 17 poboček (herci, režiséři, animátoři, dokumentaristé, ad.). Automaticky jsou vždy pozváni ti, kteří byli nominováni na Oscara, jinak musí mít podporu aslespoň dvou stávajících členů a výkonného výboru dané pobočky. Asi není překvapením, že největší pobočka je ta herecká (s více než 1000 členy). Členové mohou zajít zadarmo do Samuel Goldwyn Theater a dalších zařízení na filmové novinky dva týdny před zveřejněním a samozřejmě rozhodují o tom, kdo si odnese Oscara.
S tolika členy by se dala čekat, že bude Akademie složena z lidí různého věku, pohlaví, barvy pleti,... Ale v roce 2012 bylo 94% členů bělochů, 77% mužů, 86% starších než padesáti let (s průměrným věkem 62). A jen 33% členů bylo nominováno nebo vyhrálo Cenu Akademie.
Felicity Jones, Eddie Redmayne, Rosamund Pine, JK Simmons, režiséři Morten Tyldum, Damien Chazelle nebo Graham Moore, jehož oscarovou řeč si určitě pamatujete, byli tento rok nominováni nebo vyhráli, tím pádem o jejich nominaci na případné členství není pochyb. Mezi nimi nemůže chybět ani Benedict Cumberbatch, který byl nominaván za svůj výkon ve filmu The Imitation Game. Do té druhé skupiny patří Martin Freeman, který se, pokud bude mít zájem, může stát novým členem Akademie, stejně jako Tom Hardy nebo Daniel Radcliffe. Všem pozvaným gratuluji a úplný seznam si můžete přečíst zde.

Bond 24

22. června 2015 v 20:17 | Petra |  Projects AS
Ano ano, já vím. Je to se mnou na zabití. Ale bohužel se opakuje moje klasická červnová nálada. Ze školy jsme otrávená (nicnedělání zvládnu i doma) a tím pádem přicházím domů tak nenaladěná, že nemám na nic náladu. Snad se to s koncem školního roku zlepší. Již po několikáté se omlouvám, je to se mnou hrozné.
James Bond se zase blíží. Jen dopředu upozorňuji, že já jsem si Bondovky nikdy nezamilovala, takže budu taková... no nenadšená. Nechci to ale úplně vynechat, pro Andrewa Scotta je role v tomto filmu, jakkoliv velká bude, velkým posunem v kariéře. O tom asi není třeba pochybovat, Bond je prostě "něco". Doufám, že mu to otevře nové dvěře a příště se objeví v něčem, co už můj šálek kávy bude. Ale třeba se mi tentokrát Agent 007 zalíbí, trailer nevypadá vůbec špatně.
"Záhadná zpráva z minulosti posílá Jamese Bonda na cestu za odhalením zlověstné organizace. Zatímco se M musí bránit politickému nátlaku, aby udržel tajnou službu při životě, Bond postupně odkrývá rozsáhlý podvod a odhaluje strašlivou pravdu, skrývající se za projektem SPECTRE."
V hlavní roli opět Daniel Craig, dále úžasný Ben Whishaw jako Q, Ralph Fiennes jako M, Monica Belluci jako Lucia Sciarra nebo Léa Seydoux jako Madeleine Swann. Režie se opět ujal Sam Mendes, scénář pochází z pera Johna Logana. A asi informace nejdůežitější - Spectre se na plátnech českých a slovenských kin objeví 6. 11. 2015.


Čáp přiletěl společně s řádem britského impéria

13. června 2015 v 18:33 | Petra |  Other BC
"Benedict Cumberbatch a Sophie Hunter s radostí oznamují anrození svého krásného syna. Rádi bychom vás požádali, abyste v následujících dnech dodržovali rodinné soukromí."
Tak nevím, co k tomu více dodat, než awwwwwwww a gratuluji. Takže aww a gratuluji tomuto krásnému páru, určitě to budou skvělí rodiče.
A ještě tady mám jednu zprávu - Benedict dostane za své herecké výkony a charitativní činnost cenu britského impéria, konkrétně komadér. Rytíř - komandér a Velkokříž jsou dvě ještě vyšší ocenění, kde už jsou jejich držitelé nazýváni Dame nebo Sir. Ještě jednou gratuluji!

Omlouvám se za nepřítomnost, ale teď jsem měla napilno ve školě.

Fotky z SNL

6. června 2015 v 18:45 | Petra |  Photoshoots, Sessions, Magazines Scans MF
Asi si pamatujete na výstup Martina Freemana v Saturday Night Life. Diváky byl chválen a zařadili ho mezi jednoho z nejlepších hostů v posledních sériích. Podle toho, co jsem četla, SNL už není to, co bývalo a humor se pomalu vytrácí. Neodkážu to sama posoudit, viděla jsem jen pár videí a v paměti mi zůstal jen Daniel Radcliffe a ještě Scarlett Johansson, která se tam objevila nedávno.
Nicméně, níže se můžete podívat na fotky z notoricky známého photoshootu, který k SNL neodmyslitelně patří.


image host image host image host image host image host image host
image host image host image host image host


Pride zavítá do českých kin

3. června 2015 v 21:02 | Petra |  Projects AS
*sarcastic clapping* Trvalo to skoro rok, než se čeští distributoři rozhodli uvést snímek Pride na naše plátna. Možná si, pamatujete mojí recenzi, ve které jsem film vychválila až do nebes. A bylo to oprávněné, mám dokonce chuť se na to jít podívat, přeci jen velké plátno má své kouzlo. Pokud chcete nalakákat, přečtěte si recenzi, já už řeknu jediné - na film se budete moci jít podívat od 27. 8. 2015.
Britský snímek Pride se zakládá na skutečném příběhu a zachycuje skupinu aktivistů LGSM, kteří vybírali peníze na pomoc rodinám postiženým stávkou horníků ve Velké Británii. Jenže se píše rok 1984. Lesby a gayové jsou širokou veřejností (nejen britskou) vnímáni negativně. Národní svaz horníků se zdráhá přijmout podporu skupiny LGSM s ohledem na obavy z veřejného mínění o tom, že je tento hornický svaz otevřeně spojen s gay hnutím. A tak se aktivisté rozhodnou svůj finanční příspěvek přivézt přímo do malé hornické vesnice ve Walesu. Jádro této hořké komedie spočívá v konfrontaci homosexuálů s puritánskou vesnickou komunitou, přímo tváří v tvář na otevřené besedě mezi oběma světy.

KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM!
Flag Counter